Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: kousek drátu
PříspěvekNapsal: ned 30.03.2014 23:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Vôbec jeho cenu netuším a ani by mi nenapadlo sa o to zaujímať, keby som to nekupoval vo veľkom množstve. Každopádne "Turnigy" je nálepka lacnej číny z HK a na 100% hociaký silový kábel so silikónovou izoláciou kúpený v ktoromkoľvek modelárskom obchode nebude horší. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: kousek drátu
PříspěvekNapsal: pon 31.03.2014 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2009
Příspěvky: 845
Bydliště: Ostrava (Schönau-Šenov)
Vlasta2 píše:
ta nejlačinější čína je tady skoro ten nejdražší kabel. Nevím jestli to je top značka, to mě moc nezajímá, ale je hodně dobrý...
Vlasta

Definuj pojem "hodně dobrý".
Podle mě 10 mm2 licna jako licna. Žeby česká vydržela menší proud než čínská ?

_________________
"Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká."


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousek drátu
PříspěvekNapsal: pon 31.03.2014 22:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.9.2011
Příspěvky: 242
Bydliště: Hradec Králové, CZ
maroslong píše:
Tak zbehni do najbližšieho modelárskeho obchodu a kúp najbližší prierez ktorý práve majú. Nechápem načo to komplikuješ poštou a prečo zháňaš najlacnejšiu čínu ako keby to bola nejaká top značka. :-/

Asi tak... Vidím to úplně stejně...

_________________
Letuschopno: Diablotin 8,5 ccm, Mig 7 (EPA kombat)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousek drátu
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2014 9:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
Každopádně kdyby někdo chtěl využít ty dva 20cm AWG 10 kousky co jsem o nich o kus výše psal, tak je klidně pustím. Špatně jsem objednal a jsou mi k prdu...


Naposledy upravil Bozha dne úte 01.04.2014 13:25, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousek drátu
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2014 13:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
To jako že by se někdo někam hnal kvůli odstřižku licny? To myslíš vážně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousek drátu
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2014 13:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
Uhm, nerad bych zemřel nepochopen, nemám pro ně využití a nechci za ty kousky drátu nic než poštovné, to je špatně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousek drátu
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2014 13:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
no jestli opravdu máš kousky AWG 7, velice rád je použiji. Co se týče poštovného, to jsem už psal - žádný problém a klidně zaplatím i za kabel. Prosím další do SZ .

Vlasta

p.s.
já pochopil, že máš slabší (AWG 10)


Naposledy upravil Vlasta2 dne úte 01.04.2014 13:25, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousek drátu
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2014 13:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
Whoops, omlouvám se, přepsal jsem se - má být AWG10, jak jsem už psal o stránku dřív.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousek drátu
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2014 13:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
už jsem se zaradoval, že jsi se spletl na předešlé stránce :cry:

Vlasta


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousek drátu
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2014 13:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Bozha píše:
Uhm, nerad bych zemřel nepochopen, nemám pro ně využití a nechci za ty kousky drátu nic než poštovné, to je špatně?



Není to špatně. Ale jímá mne hrůza, že to někdo balí, jde na poštu, vypisuje papíry, pak zase někdo jde na poštu, stojí frontu, mává občankou, platí, pak jde složenka...

Všechno kvůli něčemu tak zanedbatelnému. To je jako posílat čtyři hašlerky nebo dvě vajíčka...

Licny si příležitostně v modelářství nebo GES, GME či někde jinde, koupím pár metrů a mám na roky vystaráno bez pobíhání a postávání po poštách, které upřímně nesnáším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousek drátu
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2014 16:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2012
Příspěvky: 969
Bydliště: Vizovice
Obrázky: 70
uff ještě že jsem z vesnice, pošta je vzdálena 3km a na poště se zdržím max. 2min s vybráním balíku i s vypisováním a odesláním dalšího :-D jinak co by já si nechávám posílat i nálepky a pod.. třeba senzor na gimbal o velikosti 3*2cm mi poslali z číny za 80kč včetně pošty :-D no nekup to :-D u náš zaplatíš 100kč jen poštovné tak jak to ti žlutí dělaj? :-D no jednou mi senzor šel přez praha 120.. cena balíku 5$ a poplatek ya clo a dph 98kč :D

a káblíky v modelářství pokud se mi nechce čekat na číňana :-) popř GES ale zas to poštovné :-D co to je za baterie že májí 7AWG :-D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousek drátu
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2014 19:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
je to běžná baterka 5000 mAh . Měřil jsem to pochopitelně jen na průměr, takže se mohu trochu mýlit a může to být i AWG 8, ale protože předpokládám, že v budoucnu přijde změna na cca 8000 mAh, radši jsem chtěl tu sedmičku. Ona se špatně shání i AWG 8, ale dávat menší je podle mě nesmysl. Výrobce baterek zcela jistě nedává tyhle klacky na baterky jen proto, že slabší momentálně nemá....
Mám v dílně koupený kabel z GM, je to Helukabel 2,5 mm a později jsem koupil AWG 13 - je to, velice zhruba, stejný kabel, ale v AWGéčku je min 2x tolik drátků v jádře a co se týče ohebnosti je to někde jinde.....
Předpokládám, že stejné to bude u těch silnějších - kabel na baterce je jak noha a ohýbá se docela slušně...

Vlasta


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousek drátu
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2014 19:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2005
Příspěvky: 19102
No co dávaj číňani na baterky za klacky mi občas hlava nebere - neříkám že silnější kabel je špatný (právě naopak) ale co je moc je moc . Jen tak mimo- jaký tam použiješ konektory? Co se týče počtu drátků v kabelu - nevím co maj v GM ale třeba v GESu mají dobrý kablíky - to stejný u Reicharda . To že je to značený v AWG neznamená ještě že je lepší než metrický -jde o typ kabelu a počet "chlupů" v něm. - Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: kousek drátu
PříspěvekNapsal: úte 01.04.2014 19:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
asi tam dám XT150 . Chtěl jsem XT90 - je to pohodlnější a zcela jistě se nerozpojí, ale 90A je bohužel málo i když to podle mě snese mnohem víc bez problémů. S konektorama je taky trochu problém, když vidím, jak má někdo na octo motory, který běžně (nikoliv max.) mají 24 A, a mají na baterce konektory na 60A trochu se divím.....

Vlasta


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz