Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Antenni system na FPV
PříspěvekNapsal: ned 03.05.2015 11:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Není to z čeho vyčíst. Dnes jsem se tam prošel. Žádná větev tam není...Jen když vezmu že QAV byla cca 1m nad křovím,tak je to min 1 až 2m pod horizontem.
Takže to byl chvilkový výpadek signálu. Už dřív jsem si všimnul,ža Naza ve spojení s UHF na PPM lajně,když na chvíli vypadne signál přejde (pokud letí vpřed,či do boku) jako by na Atti..tzn dvounásobně zvětší úhel náklonění či naklopení.
Takže na 90% to bylo toto.
To,že to žuchlo je vcelku jasné..pokud se mžikově zvednul náklon a nekorespondoval k tomu plyn...bylo to na zemi okamžitě.
PS...ten jev dvounásobného náklonu mám i natočení,takže se nejedná o náhodu. A umím ho i chtěně vyvolat.
Prostě..nemá cenu to okecávat..byla to fatální chyba pilota.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: QAV 500 havárie
PříspěvekNapsal: ned 03.05.2015 14:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
graup15: V režimu ATTI je u NAZY compas funkční (za předpokladu, že je do NAZY připojena GPS jednotka, u které je compas součástí.
Jiná situace je pokud není zapojena GPS do NAZY, pak opravdu compas je v režimu ATTI nefunkční.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: QAV 500 havárie
PříspěvekNapsal: ned 03.05.2015 16:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
No vidiš,já žil s tím,že přepnutím na Atti se ruší i kompas. Pokud do toho ,ale kecá i v Atti,tak už to celé dává smysl.
Beru to tak,že prostě se sešlo víc věcí najednou které jsem podcenil.

Stejně by mně zajímala přesná příčina..., ale to už se asi nedozvím.
Předtím jsem tam letěl hodněkrát, ale vždy o pár metrů blíž. A to doslova o pár metrů.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: QAV 500 havárie
PříspěvekNapsal: ned 03.05.2015 21:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
No a koukám, že rssi padá uplně ve stejném místě. Doměnka je taková že je to zhruba jak se kříží ty 3 lajny vysokého napětí a bude tam vznikat nějaká hranice rušení, asi by to bylo možné. No možná lepší že to do toho rtl nepřešlo, asi by se to blbě sundávalo, kdyby zůstala vyset na drátech :-)

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: QAV 500 havárie
PříspěvekNapsal: pon 04.05.2015 7:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.9.2011
Příspěvky: 241
Jsem poloviční laik, ale rušení tam je a celkově mám ze záznamu podezření, že se koptéře podařilo dokonat pokus o sebevraždu, jinak si to 500 metrů od sebe a těsně nad zemí pod několikatery dráty, neumím vysvětlit. No, snad půjde spravit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: QAV 500 havárie
PříspěvekNapsal: pon 04.05.2015 16:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
No.den jsem strávil čištěním toho smradu ze spálenin...nejvíc pomáhá to vydřít perchlorethylenem. Objednám nový rám,..regly už jsou objednané a radši i všechny 4 motory. Sice zbyli 3 bez známek poškození, ale důvěra v ně již není.

Jestli je tam rušeni...to bych vcelku pochyboval..spíš byl problém ten zálet za horizont., Mnohokrát jsem letěl nad dráty a RSSI se ani nehlo.
Spíš mi sere,že naza když v náklonu přijde na mžik o signál..(a to je na přijímači nastavený FS,kdy jsou všechny funkce ve středu..tzn žádný stažený signál) si něco vymyslí a nakloní se ještě víc. Což dokážu i simulovat..takže žádná náhoda..je to vlastnost Nazy.

Řešení je nebýt osel a nezalítnout za horizont,kdy je v cestě ještě ohromná kovová překážka..no a druhé řešení..(silové)..počkám až bude k dispozici trošku výkonnější TX. (Připravuje se, firmware je již obsažen v Immersion tools)
Se 4x větším výkonem už to odrazem dotlačím i za kopec :-) :-) (v nouzi)


Přílohy:
ScreenHunter_01 May. 04 17.27.gif
ScreenHunter_01 May. 04 17.27.gif
[ 67.04 KiB | Zobrazeno 1243 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz