Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 13.07.2019 17:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.9.2014
Příspěvky: 122
Obrázky: 0
tak to je neuveritelne... to trosku postrada smysl si zarizovat licenci, nebo ja nevim 8O
to me teda trosku stve. :!:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 13.07.2019 17:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Licence snad řeší jiné věci ne?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 17.07.2019 6:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.9.2014
Příspěvky: 122
Obrázky: 0
ano licence resi jine veci - to uz je takova tresnicka na dortu pro komerni uziti.

a kdyz uz chci letat legalne, nebo komercne, tak stejne musim obihat hromady uradu a zapsat se na UCL... kdyz uz teda bude vyhrano a budu chtit litat legalne/komercne, tak mi zakazaji letat vlastne na mistech kvuli cemu jsem tohle vse podstoupil?? Aspon tohle jsem mel ja v umyslu. Kdyz budu litat na cerno, tak muzu vsude ale s posranou prdeli, ale ja jsem chtel letat legalne.

Proto rikam ze v takovem pripade to postrada smysl. Ale porad mi je divne jak to ze vidim videa, ktere jsou jako reklama ci neco podobneho, kde letaji nad chranenym uzemi, nebo nad lidma a vsechno je v poradku.

Tak to jen chci pochopit jak to je.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 17.07.2019 10:09 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Androy píše:
Tak to jen chci pochopit jak to je.


Ačkoliv je létání na území národních parků zakázáno, tak se to děje:

Nikdo to neřeší, nikdo to nehlásí a tak se postih nekoná. Jestli o něčem víš, tak to nahlaš a uvidíš, co se stane. Neberu to jako "někoho prásknout", ale spíš "průzkum bojem".

V zákoně o ochraně přírody není jako přestupek definováno porušení §16 odst 2. písmeno s), takže vlastně je v zákoně něco zakázáno, ale nějak to nemá zoubky. A přitom je v zákoně spousta přestupků definována, takže pokud by zákonodárce "ve své moudrosti" cítil potřebu z létání udělat přestupek, tak by tak jistě učinil. Samozřejmě, že ochránce "profík" má létání zakázané v návštěvním řádu parku a pak už to přestupek je.


A důležité doplnění. V §43 je možné vyjednat vyjímku ze zákazů ve zvláště chráněných územích.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 17.07.2019 12:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.9.2014
Příspěvky: 122
Obrázky: 0
právě by mě zajímalo co by se dělo kdyby mě někdo naprášil. Co se pak teda bude dít ?
A když bych chtěl létat v jiném státě ? přeci jen v ČR si můžu dovolit víc než někde v cizině.
To by mě také zajímalo jak tohle řeší ostatní... a stejná otázka, co by se dělo kdyby mě někdo naprášil. Co se pak teda bude dít ? 8O
na tohle jsem asi velkej posera :lol: tak rači chci vedět teměř vše, než něco budu dělat.

Diky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 17.07.2019 13:04 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Musíš si prostudovat příslušné předpisy. Nic jiného nelze poradit. Jak pro ČR, tak pro příslušný stát. Třeba ve Francii hodně přitvrdili.


Jestli chceš vědět, co se bude dít, tak pošli video a pokud si to budeš přát, tak tě nahlásím. Jsem ochotný to pro tebe, ale jen na tvoje výslovné přání udělat. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 17.07.2019 13:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.9.2014
Příspěvky: 122
Obrázky: 0
:lol: pobavil :-) no co k tomu dodat... asi jen to ze to je pekne na houbelec. A je mi jasny ze si kazdej dela co chce. A je pripraven vzdy z mista cinu zdrhnout :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.07.2022 17:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Další debil...
https://www.aeroweb.cz/clanky/7797-lete ... -svycarska

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.07.2022 17:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
No , necudoval by som sa keby lietadla a vrtulniky zacali pouzivat rusicky proti dronom. Samozrejme tym zahltia frekvencie aj na modely lietadiel.
Dnes si kazdy takyto somar co na to ma moze kupit lepsi dron a zhanat paradne zabery , na ohrozeni lietajucich strojov ci ludi na zemi mu nezalezi.
A na tom ze si to nakoniec odseru hlavne (slusni) modelari uz vobec nie :?

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2022 15:35 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Osobně se domnívám, že speciálně v tomto případě se snadno podaří vysvětlit, že je rozdíl mezi troubou s dronem a modelářem (který si jde ze země vyfotit CL 415 nad Miladu).


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 01.08.2022 6:11 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2013
Příspěvky: 75
V tomto případě asi ano, ale sousedům vysvětlovat, že já skutečně dron nemám, že vlastním jen modely letadel s kterými vlastně už moc neletám, na svém modelářském letišti, na svém soukromém pozemku a že ten trouba který je šmíruje na jejich zahradách je jejich soused možná chalupář. Ve vsi je nás stále žijících 34 a vysvětlit jim, že já dodržují pravidla a mám licenci je sice uspokojí, ale nevymluvi, že přeci jen s dronem nelétám já.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz