Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 04.04.2016 19:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Ano existují, podívej se do doplňku X. Nemusíš ho (pro začátek) číst celý, stačí ty dva obrázky na konci.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 7:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
HonzaS píše:
Nojo akorát že LKTSA2 Březina je uzavřený od GND a je vzdálený 15? km? Občas se pánové asi nechají unést, nebo ho řídící z Mošnova přibil k zemi, i to se stává. Hlavně že se nic nestalo.

No právě proto, že jsem si přečetl, že LKTSA Březina je uzavřený a nemohu použít svá blízká lítací místa jsem sedl do auta a jel 15 km od prostoru. Ta stíhačka tam neměla co dělat. Čert vem model ale já jsem tam několikrát přistával i s ultralajtem a v tom místě bych točil levý okruh na přistání. K čemu jsou potom mapy a prostory? Nebo to už je válka?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 22:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Počkej, stíhačky nejsou omezeny jen na vojenské prostory. Stejně jako ostatní letadla mohou využívat i G, E, ... jen to nebývá zvykem. A jak jsem psal, ta stíhačka tam mohla být naprosto legálně, pokud ho tam poslal třeba Mošnov (v rámci nějaký jiný situace, třeba aby podlétl nějaký záchranářský vrtulník nebo kdo ví co). Bez znalosti toho co kde letělo těžko soudit a odsuzovat. Tušíš co to bylo zač? Možná bych věděl koho se zeptat.

Pochybuju že někdo z armádních pilotů bude riskovat papíry nějakýma frajeřinama ve 100m někde kde vůbec nemá být :wink: Proto bych v tom nehledal prvoplánově žádnou lumpárnu.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.04.2016 0:01 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 6.3.2012
Příspěvky: 64
Bydliště: Praha
Stačí aby byl ve 150m, ias do 460kmh a podle vfr a neni problem. Takhle se muzes potkat i s jinym provozem zcela normalne/legalne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 06.04.2016 7:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
Možná byl ve 150 m a ta rychlost byla asi taky pod 460. Ale potkat bych se s tím nechtěl. Četl jsem případ z Německa kde letěl čtyřmístný Piper a 50 m před ním proletěl Phantom (stíhačka, ne koptéra :) ) Tlaková vlna ulomila Piperu obě křídla. Naštěstí měli záchranný padákový systém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2016 0:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.6.2013
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha
Obrázky: 10
Zdravím. Poradíte, odkud by se z koptéry mohl amatérsky natočit z výšky max 150m Říp, aby to bylo legální/bezpečné? Přece jenom je poblíž letiště Roudnice n. Labem a z tamních letových prostorů nejsem moc moudrý...

_________________
malej vrtulníček, malý dr... kvadrokoptérka, Phoenix RC sim


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2016 0:49 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Nad Říp se běžně létá vyhlídkový let z Roudnického letiště. Za mě tam zajít a dát si výlet vrtulníkem. Nebo se tam alespoň zeptat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2016 1:03 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.6.2013
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha
Obrázky: 10
TomasC píše:
Nad Říp se běžně létá vyhlídkový let z Roudnického letiště. Za mě tam zajít a dát si výlet vrtulníkem. Nebo se tam alespoň zeptat.


Díky za tip.

Je i přesto schůdné Říp natočit koptérou? Namátkou poblíž míst jako Vražkov, Mnetěš, Ctiněves nebo Krabčice?

_________________
malej vrtulníček, malý dr... kvadrokoptérka, Phoenix RC sim


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2016 9:50 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.6.2009
Příspěvky: 46
tomyn píše:

Díky za tip.

Je i přesto schůdné Říp natočit koptérou? Namátkou poblíž míst jako Vražkov, Mnetěš, Ctiněves nebo Krabčice?

Nad Říp zasahuje několik letových zón: ATZ Roudnice (neřízené letiště - nutno domluvit s provozovatelem letiště!), dále TMA Vodochody (koncová řízená oblast, zde od 600 m.n.m výše) a další, ale ty jsou už dost vysoko na to, aby ses tam dostal. Jihozápadně od Řípu je ještě ATZ Sazená - vše viz aplikace Maia pro Android. Takže legálně bez dohody s letištěm Roudnice tam létat nelze.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2016 14:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.6.2013
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha
Obrázky: 10
vladimirek píše:
Takže legálně bez dohody s letištěm Roudnice tam létat nelze.


Díky za cenné info - zařídím se podle toho...

_________________
malej vrtulníček, malý dr... kvadrokoptérka, Phoenix RC sim


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 16:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
http://uzpln.cz/pdf/20181026081232.pdf
str. 91 a 92

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 21.12.2018 10:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.10.2018
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha 4
Doufejme, že se kvůli podobným událostem, jako se před pár dny stalo v Anglii, nespustí systematický "hon na čarodějnice".
Každopádně video s vrtulníkem je depresivní, trochu filmové, ale umím si to bohužel představit...

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/49 ... zabit.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 31.03.2019 10:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2015
Příspěvky: 160
Bydliště: Česká Ves
Blog: Zobrazit blog (1)
Proč to tak složitě testují. Stačí zadat na Youtube drones fail a je tam tolik krve, a podřezaných lidí... Škoda prasečí kůže - mohla být do udírny.

_________________
P3A s inovovanou deskou, novými motory a vylepšeným chlazením.+ NVIDIA SHIELD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.07.2019 6:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.9.2014
Příspěvky: 122
Obrázky: 0
Ahoj,

nevim jestli jsem ve spravne rubrice. Kazdopadne chci se zeptat na par veci k legislative. Snad mi nekdo poradite a jasne odpovite.

mam Mavica 2 pro a uz me nebavi jak skoro nikde nemuzu letat... jsem zastance toho dodrzovat pravidla, ne je porusovat.
Prevazne si zatim natacim/striham videa z vyletu pro sebe, ale postupem casu to bude i komercne, kdyz to vyjde :lol:
Kazdopadne natacim a chci natacet prevazne krajiny/Hory/louky/lesy proste prirodu a nebo take akce kde je hodne lidi.

1)chtel bych si tedy zaridit licenci pro komercni uzivani (je to draha sranda ale co uz, ja to za to dam)
2)kdyz budu mit licenci da se pak s UCL vzdy dohodnout na danyh prostorech vyskach atd. ? mam namyslis treba chranena krajina oblast (Krkonose) atd. nebo vam jasne daji najevo, ne mas smulu. Je to chraneta krajina oblast... litej si na louce.
3) popripade Mesta, akce kde je velky pocet lidi, vim ze lidi by meli dat souhlas, ma s tim nekdo zkusenosti, jak se tohle resi ?
4) pokud by to neslo (v coz doufam ze tak neni) tak v takovem pripade by vse postradalo smysl.

Nedavno jsem byl na Slovensku v tatrach a kdyz jsem cetl zakon 8O , tak jsem mohl nechat Mavicka doma :?
A precijen kdybych uz mel licenci, lze v takovem pripade se pouze domluvit zase s UCL a s TANAP a melo by byt v klidu?
kdyz se podivam sem https://www.rcprofi.cz/poradna/letani-s-dronem-ve-svete-kde-se-muze-a-kde-ne.html
tak ve svete je strasne moc zakazu a pokud by to fungovalo, tak jak jsem popisoval Slovensko, tak do toho pujdu na 100%
muzete mi tedy nekdo jasne vysvetlit napsat jak to chodi, abych si kdyztak zbytecne nedelal licenci a stejne bych nemohl letat.

Diky vsem.

PS: prosim odpovidejte jasne na muj dotaz. Jeste jednou Diky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.07.2019 15:34 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Pokusím se odpovědět na část:
§16 odst 2. písmeno s) zákona č. 114/1992 Sb. O ochraně přírody a krajiny
Na území národních parků mimo zastavěná území obcí a zastavitelné plochy obcí je zakázáno provozovat letadla způsobilá létat bez pilota nebo modely letadel

Nelze se tedy s nikým dohodnout a jakýkoliv let je na území národních parků zakázán.

To, že tam s drony poletují ochranáři nebo horská služka je také ilegální, ale kde není stěžovatel....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz