Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Divná událost za letu hexakoptéry
PříspěvekNapsal: ned 11.03.2018 19:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2011
Příspěvky: 492
Bydliště: Ústí nad Labem
Dneska při prohlížení záběrů z hexakoptéry jsem zjistil, že v jeden moment se tato obrátila ve vzduchu vzhůru nohama. Vůbec jsem to neviděl na FPV monitoru, protože v tuhle chvíli byl signál hodně špatný a vypadával. Koptéra dál letěla úplně normálně. Žádné poškození na ní není patrné. Nikdy se nic takového nestalo. Napadá vás, čím by to mohlo být? Mě napadá momentální výpadek napájení v důsledku nějakého špatného spoje/konektoru -- ale je možné, že by se FC při tom nerebootnul? Ta koptéra to prakticky okamžitě vybrala -- normální "boot" stroje trvá nějakou dobu.

Edit: Prostudoval jsem log z iOSD. Nevidím tam zjevnou příčinu problému. letový režim je trvale GPS (nejde o náhodné/ přepnutí do rate modu, napětí v okamžiku události sice prudce klesne, nikoliv však kriticky a zjevně se jedná o důsledek toho, jak se letoun náhle snaží kompenzovat působící vnější sílu; hodnoty akcelerace též tvoří náhlou špičku, výška/barometrický tlak se propadly etc.

Viděl bych to na útok většího ptáka.

Video zde:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Bixler, Super Sky Surfer, DJI F550, Mavic Pro | FrSky Taranis X9D+
Blog: http://tinyurl.com/ctuoqtx


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 18:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Me se vicemene tohle stalo s hexou 2x. Mam ten stejny ram, jen jednotka je NAZA V2. Jediny rozdil ve tvem a mem je ten ze me to udelalo pouze v pripade, ze jsem ji plnou rychlosti poslal dopredu. Takto letela nejakych 200m delky a potom udelala salto a zase se srovnala.

Jednou se mi toto stalo pri klesani, kdy jsem ji rychle poslal dolu a nejspise mi vypnuly motory a nebo to jiz neudrzeli. Anijednou jsem nespadl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 20:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2011
Příspěvky: 492
Bydliště: Ústí nad Labem
hates píše:
Me se vicemene tohle stalo s hexou 2x. Mam ten stejny ram, jen jednotka je NAZA V2. Jediny rozdil ve tvem a mem je ten ze me to udelalo pouze v pripade, ze jsem ji plnou rychlosti poslal dopredu. Takto letela nejakych 200m delky a potom udelala salto a zase se srovnala.

Jednou se mi toto stalo pri klesani, kdy jsem ji rychle poslal dolu a nejspise mi vypnuly motory a nebo to jiz neudrzeli. Anijednou jsem nespadl.


Moc mi to nesedí. U mě se to stalo v pomalém letu. Předtím i potom jsem to párkrát bez problémů prohnal na plnej ceres (v GPS modu, takže to mělo své limity). Jinak můj FC je taky Naza M V2. V iOSD logu navíc je vidět, že některý motory naopak zabraly naplno, jiný zase ubraly... což přesně vypadá jako snaha srovnat náklon.

_________________
Bixler, Super Sky Surfer, DJI F550, Mavic Pro | FrSky Taranis X9D+
Blog: http://tinyurl.com/ctuoqtx


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.11.2018 12:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha
Obrázky: 17
to samé se mi stalo s quadrou. Normální FPV let dopředu a bleskové naklonění a vyrovnání s propadem 8m. Taky jsem dodnes na nic logického nepřišel a uvažoval jsem o ptačím útoku

edit: Naza V1 upgrade na V2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz