Switch to full style
Všechno ostatní co nějakou souvislost s coptérami, ale nevejde se do jiného coptér tématu
Odeslat odpověď

Divná událost za letu hexakoptéry

ned 11.03.2018 20:53

Dneska při prohlížení záběrů z hexakoptéry jsem zjistil, že v jeden moment se tato obrátila ve vzduchu vzhůru nohama. Vůbec jsem to neviděl na FPV monitoru, protože v tuhle chvíli byl signál hodně špatný a vypadával. Koptéra dál letěla úplně normálně. Žádné poškození na ní není patrné. Nikdy se nic takového nestalo. Napadá vás, čím by to mohlo být? Mě napadá momentální výpadek napájení v důsledku nějakého špatného spoje/konektoru -- ale je možné, že by se FC při tom nerebootnul? Ta koptéra to prakticky okamžitě vybrala -- normální "boot" stroje trvá nějakou dobu.

Edit: Prostudoval jsem log z iOSD. Nevidím tam zjevnou příčinu problému. letový režim je trvale GPS (nejde o náhodné/ přepnutí do rate modu, napětí v okamžiku události sice prudce klesne, nikoliv však kriticky a zjevně se jedná o důsledek toho, jak se letoun náhle snaží kompenzovat působící vnější sílu; hodnoty akcelerace též tvoří náhlou špičku, výška/barometrický tlak se propadly etc.

Viděl bych to na útok většího ptáka.

Video zde:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Divná událost za letu hexakoptéry

pon 12.03.2018 19:50

Me se vicemene tohle stalo s hexou 2x. Mam ten stejny ram, jen jednotka je NAZA V2. Jediny rozdil ve tvem a mem je ten ze me to udelalo pouze v pripade, ze jsem ji plnou rychlosti poslal dopredu. Takto letela nejakych 200m delky a potom udelala salto a zase se srovnala.

Jednou se mi toto stalo pri klesani, kdy jsem ji rychle poslal dolu a nejspise mi vypnuly motory a nebo to jiz neudrzeli. Anijednou jsem nespadl.

Re: Divná událost za letu hexakoptéry

pon 12.03.2018 21:08

hates píše:Me se vicemene tohle stalo s hexou 2x. Mam ten stejny ram, jen jednotka je NAZA V2. Jediny rozdil ve tvem a mem je ten ze me to udelalo pouze v pripade, ze jsem ji plnou rychlosti poslal dopredu. Takto letela nejakych 200m delky a potom udelala salto a zase se srovnala.

Jednou se mi toto stalo pri klesani, kdy jsem ji rychle poslal dolu a nejspise mi vypnuly motory a nebo to jiz neudrzeli. Anijednou jsem nespadl.


Moc mi to nesedí. U mě se to stalo v pomalém letu. Předtím i potom jsem to párkrát bez problémů prohnal na plnej ceres (v GPS modu, takže to mělo své limity). Jinak můj FC je taky Naza M V2. V iOSD logu navíc je vidět, že některý motory naopak zabraly naplno, jiný zase ubraly... což přesně vypadá jako snaha srovnat náklon.

Re: Divná událost za letu hexakoptéry

sob 10.11.2018 13:25

to samé se mi stalo s quadrou. Normální FPV let dopředu a bleskové naklonění a vyrovnání s propadem 8m. Taky jsem dodnes na nic logického nepřišel a uvažoval jsem o ptačím útoku

edit: Naza V1 upgrade na V2
Odeslat odpověď