Switch to full style
Všechno ostatní co nějakou souvislost s coptérami, ale nevejde se do jiného coptér tématu
Odeslat odpověď

Hledání koptéry - pro pobavení.

čtv 16.04.2020 16:56

Kdyby se někdo chtěl pobavit tím jak jsem hledal ztracenou FPV koptéru pomocí Mavica a programování.

https://lnkd.in/ebuP48d

Re: Hledání koptéry - pro pobavení.

čtv 16.04.2020 17:07

Tenlester, tleskám a uznale kývám, takto se to má dělat.
Já hledal helikoptéru koptérou, ale bez strojového zpracování, a nenešel. Taky takový lán... Ale pole bylo vzrostlé obilné, s obřími plevely, výška určitě 1 metr, tam by možná ani algoritmus nic nenašel.
Mám radost že tys našel, patří ti to!

Re: Hledání koptéry - pro pobavení.

čtv 16.04.2020 18:18

To tedy čubrnim,já bych mohl leda nasadit sousedovic blafouna :D

Re: Hledání koptéry - pro pobavení.

čtv 16.04.2020 19:42

Díky za podporu. Já z toho mám taky radost jak malej kluk.

To opencv jsem měl tak rok v seznamu "chci se naučit", takže tohle byla ideální příležitost, která mne k tomu dokopala.

Re: Hledání koptéry - pro pobavení.

čtv 16.04.2020 21:31

Tak to je ovšem, jak by řekl Mickeymouse, "prďácká bomba"!

Jednou jsem asi hodinu hledal vrtulník v kukuřici. A to byl zapnutý, vrčel a byl poměrně blízko. Hodně dlouho jsem hledal v úplně blbých místech. :)

Re: Hledání koptéry - pro pobavení.

čtv 16.04.2020 21:51

Ty jo.... Dobrý! To já bych byl v p....

Re: Hledání koptéry - pro pobavení.

pát 17.04.2020 6:28

to je pecka pane, kouzelný. Jste profík

Re: Hledání koptéry - pro pobavení.

pát 17.04.2020 7:58

Můžeš si na tom založit živnost :-D hlavně ale nesmí být třeba žluté vrtule v kvetoucí řepce :-D

Re: Hledání koptéry - pro pobavení.

pát 17.04.2020 8:14

V odrostlé uzrálé řepce hledat cokoliv je takřka nemožné. Už jen kvůli tomu, se v ní pohybovat je nadlidskej výkon. Jedině snad mačetu a prosekat si cestu. Jednou jsem to podstoupil, naštěstí byla vidět směrovka a bylo to jen asi 30 metrů od okraje pole. I tak jsem se tam a zpět probojovával možná 20 minut. Bez dlouhých nohavic a pevných bot vůbec nedoporučuju do řepky lýzt.

Re: Hledání koptéry - pro pobavení.

pát 17.04.2020 14:37

Zaujimave!

Mna by este zaujimalo kolko hodin/dni to trvalo od straty az po vyzdvihnutie koptery

Stastie ze tam nestihla vyrast vegetacia na poli

Re: Hledání koptéry - pro pobavení.

pát 17.04.2020 16:04

sky59 píše:Zaujimave!

Mna by este zaujimalo kolko hodin/dni to trvalo od straty az po vyzdvihnutie koptery

Stastie ze tam nestihla vyrast vegetacia na poli


Necelych 24hodin. Vecer jsem kopteru ztratil. Druhy den hned rano jsem tam sel litat a testovat, pak jsem programoval. A asi v pet vecer bylo hotovo a hned jsem jel kopteru vyzvednout.

Takze stesti bylo, ze v noci neprselo.

Re: Hledání koptéry - pro pobavení.

pát 17.04.2020 18:59

tenlester píše:
Necelych 24hodin. Vecer jsem kopteru ztratil. Druhy den hned rano jsem tam sel litat a testovat, pak jsem programoval. A asi v pet vecer bylo hotovo a hned jsem jel kopteru vyzvednout.

Takze stesti bylo, ze v noci neprselo.


Stastie praje pripravenym....
Ak by si uz nieco podobne nerobil predtym asi by si to do druheho dna nestihol?

Re: Hledání koptéry - pro pobavení.

úte 09.02.2021 17:30

Konečně pěkná inspirace jak hledat houby :)

Né vážně. Chutná mi pýchavka obrovská, ale je problém jí najít. Většinou roste někde na loukách.
Takže přeletět okolní louky a hledat čistě bílou barvu by snad šlo. Té se v přírodě moc nevyskytuje pokud ještě nejsou odkvetlé pampelišky.

Re: Hledání koptéry - pro pobavení.

úte 09.02.2021 20:55

Pekne, ale ponekud jistejsim a vlastne i levnejsim resenim je mit na stroji GPS, prenos telemetrie do radia (a v radiu zaznam telemetrie na kartu) a v neposledni rade samozrejme pipak s vlastni baterii (ten vydrzi nejakych min. 7h pipat).

Re: Hledání koptéry - pro pobavení.

pon 06.06.2022 16:55

chorche píše:Pekne, ale ponekud jistejsim a vlastne i levnejsim resenim je mit na stroji GPS, prenos telemetrie do radia (a v radiu zaznam telemetrie na kartu) a v neposledni rade samozrejme pipak s vlastni baterii (ten vydrzi nejakych min. 7h pipat).


Souhlas. Já jsme ano nešel pořádně lítat fakt jen testovat anténu.
Odeslat odpověď