Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2011 14:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 252
Bydliště: PRG
Obrázky: 6
RiMr píše:
blade120 píše:
Neviem čo tu komu vadí, pekne lietajúci Jet za pár grošov, ktorý navyše lieta skoro 10 minút. Tiež po ňom pokukujem.


To jo, ale 10 minut při šušňavém létání kolem nosu. Při honění na plný plyn v kuse to samozřejmě 10 minut nedá ani náhodou :)

Na jaké baterky to létals Jardo?


tříčlánky 1,8 Ah (Hyperion) a 2,2 Ah (Turnigy nano-tech) ... 2,2 Ah jsem si tam dovolil vecpat až při sundaném podvozku (hmotnost podvozku 42 g)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2011 15:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
A jak ty výchylky máš nastavené? A jak při odhozu (máš přitaženo?) jak se ptá Kesi? :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11.06.2011 18:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 551
Bydliště: Zábřeh
Tak konečně byl čas i volné auto a tak šel nedaleko Mohelnice do vzduchu poprvé F9F Panther.

Tedy občas si dám pár piv, ale takovýho motáka jako měl tenhle EDF stroj s 1300mA baterkou a s železnou podložkou, zkusmo danou jako k doladění těžiště cca 42mm od n.h.k. jsem ještě neměl. 8O
Letadlo začalo po startu padat na ocas takovým způsobem, že jsem se okamžitě snažil přistát a nějak to i jako přistání dopadlo. Následovalo další závaží - 1euro. Další start to vypadalo téměř jako přes kopírák, následovalo tedy přidání - 20Kč a 5zlotých. Třetí start už se to dalo udržet v přijatelném vodorovném směru, i když stále to ještě nebylo ono. Víc už jsem nepřidával a zkoušel jsem, co to umí, ovšem výsledek byl jen ucházející, asi díky tomu nevyvážení. :|
To, že mě při posledním (asi 5-tém) přistání prasklo křídlo nevadí, model vydrží skutečně dost, ale díky jisté nevyváženosti letounu byly přistání malinko tvrdší a tak mě skutečně pokaždé vypadla baterka:
http://www.modelmania.cz/index.php?page ... NQ==&pic=5
Teď jsem ještě koukal na dmychadlo a jsou na něm patrné "odřeninky" od lopatek, asi bude dobré smirkem malinko ubrat z jejich průměru, že?
Zítra asi prubnu AKU 2200mA (pokud počasí dovolí) a uvidím, co to udělá, dnes mám z prvního létání smíšené pocity a jdu na jedno... [img]http://kesi1n.sweb.cz/Smajlíci/Pozitivní/309485.gif[/img]
Zatím je na tom u mne při srovnání lépe Lightning II, s předepsanou baterkou byl vyvážený a let jsem si hned po vydařeném 3-tím startu vyloženě užíval. [img]http://kesi1n.sweb.cz/Smajlíci/Pozitivní/71118.gif[/img]


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11.06.2011 19:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Kesi, to tedy musela být pořádná podložka :)
Nevim, někde něco děláš špatně, tenhle Panther takhle jak na videu letěl už při prvním letu.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11.06.2011 22:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 551
Bydliště: Zábřeh
Něco je určitě špatně :roll: , ale tak jsem o zkušenost bohatší no... , model měl i při posledním pokusu stále trochu tendenci stavět se na zadní.

Křídla jsou vodorovně s VOP, SOP je kolmá k VOP, výškovka je nastavená v neutrálu (měl jsem ji malinko přitaženou, ale od toho jsem velmi rychle upustil).
Teď jsem opravil utržené křídlo a upravil vnitřek trupu pro 2200mA AKU. Pro upevnění mě napadá jen kvalitní suchý zip, např. samolepící 3M DUAL LOCK (mám doma), máte někdo lepčí nápad?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11.06.2011 22:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Určitě dej Dual Lock, fungoval mi i ve Funíku a proč je to
jankovitý mi tedy není jasné :roll:
Jedině, že se ta baterka posouvá dozadu. To se mi stalo v
neděli na Albíkovi a švihnul jsem s tím na zadek, až mi praskl
stator na dmychadle.
Objednal jsem si toho většího Panthera, tak jsem zvědavý :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11.06.2011 23:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 551
Bydliště: Zábřeh
Ahoj, baterka se tam na začátku malinko pohnout mohla, ale jen o pár milimetrů nahoru či dolů. Potom už byla v tom chlívečku prachama podplacená tak, že už se nemohla hnout ani o kousek. :)
Sem zvědavej, na další let. Popravdě jsem čekal, že pokud zvládnu start, tak to bude sranda, ale nebyla.

Asi si dám taky do podpisu:
Po každým lítání něco spravuju!
Nevím, jak je to možný.

:D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12.06.2011 16:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 551
Bydliště: Zábřeh
... i když jsem původně nic natáčet nechtěl (ještě si s tím moc nerozumím), nakonec jsme cosi v ne moc létání příznivých podmínkách natočili:
http://www.youtube.com/watch?v=ZvkxuDhivJs celý let trval přibližně asi 10min.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12.06.2011 17:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
A pak že to nelítá... :D
A kameran v sukni v ječmeni dobrý! :D

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12.06.2011 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Myslím, že je to frajer, nosí se moc pěkně. Akorát, než jsi se dostal
k pilotovi, tak už byl studenej :wink:
Kameraman v sukni a ječmeni mě taky pobavil :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13.06.2011 7:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2010
Příspěvky: 551
Bydliště: Zábřeh
Díky za kladné reakce kluci, jinak v takovém větru jsem lítal poprvé a dá se to kua! :P


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 19.06.2011 20:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.6.2009
Příspěvky: 270
Bydliště: Jistebsko ( Jablonec nad Nisou )
Dnes úspěšně zalétnuto. Hodný, těžiště mám s 1800 mAh baterkou na kraji serva od náběžky.. nikam nepadá, z ruky jde jak po kolejích.. Povedený to kousek..

_________________
Bývr :-) , F9F , Tempest ( ve stavbě )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.07.2011 5:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2006
Příspěvky: 1643
Bydliště: Letohrad
Taky jsem si ho pořídil. Můj kousek měl poněkud odfláknutý lepení. Musel jsem kvůli tomu vyškubnout dmýchadlo a zalepit znovu, tak jsem zrovna i odstranil konektory mezi motorem a reglem. Vyndal jsem přední podvozkovou nohu se servem a poslal ho do vzduchu s 1300mAh bez dovažování. Takže těžiště jsem měl dost vzadu. Výškovku jsem musel dotrimovat na potlačeno. Je takhle trochu hůř čitelný na minimálce (ztrácí stabilitu na křidýlka), ale jinak žádný problém. Dá se s ním kupodivu lítat i v omezeným prostoru jako s parkflyerem. Za letu vypadá opravdu moc hezky.
Edit: problémy, co měl kesi asi budou souviset s nějakým problémem geometrie (třeba překroucené křídlo). Protože ten můj musí letět opravdu moc moc pomalu, aby měl snahu někam uhýbat a i to bylo spíš větrem než letadlem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz