Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Alca nebo Albatros ?
PříspěvekNapsal: pát 06.04.2012 20:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
Ona ta "chlupatost" při malých Reynoldsových číslech asi nevadí, naopak. Ale přece jen mi k JETu sedí víc hladký povrch.

2Libor_M: Taky mě napadlo, že by se dalo zkusit ten povrch "vyhladit" nějakou folií. Výsledek by mohl být zajímavý. Na EPP se něco nažehlit dá (pravda taky ta folie něco stojí).
Taky by se dalo lehce olaminovat, nějakou 20gr skelnou tkaninou (to je zase dost pracné a model by byl asi o hodně těžší).

p.s. můžu poprosit o nějaké údaje k té L-39 (rozpětí, váha), že bych se přidal a zkusil hotový model před tím než se pustím do té mé konstrukční stavby?

Mám doma EDF XFan 56, tah 850 gr. Váha LiPol+EDF+motor+Regl (celý můj pohon) je cca 420gr, pokud by váš model vážil do 400gr, tak by to lítalo, ne?

díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Alca nebo Albatros ?
PříspěvekNapsal: pon 14.05.2012 22:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
EDIT:
Dneska jsem měřil statické tahy (výše jsou údaje výrobce, realita je trochu jinde):

A/ XFan 56 s motorem XB2025/9, 3700kv - rotor nevyvážen (je to poznat na výkonu)
3 článek LiPol, odběr 17A, tah 380gr (optimum pro motor, středně zahřátý *)
4 článek LiPol, odber 28A, tah 730gr (motor, ale už dost hicoval)

B/ XFan 69 V2 s motorem XA2818/2, 3540kv - rotor stat. vyvážen na osciloskopu
4 článek LiPol, odběr 52A, tah 1150 gr (tohle je moje sestava pro L-39 - motor mírně vlažný)

*) tyhle konfiguraci pohonu chci použít, ale na jiném modelu :) Pro samokřídlo Horten IX s dvěma XFan 56 - tah 2x 380gr ~ 790gr - model bude vážit kolem 300gr, pohon (2 x regl 25A, 2 x EDF, 2 x mortor) váží 530gr = 830gr ... což by lítat na pohodu mělo.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz