Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: EDF pre svahovy combat
PříspěvekNapsal: pon 10.09.2012 13:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.10.2011
Příspěvky: 24
Zdravím, poraďte prosím EDF pre toto samokrídlo viewtopic.php?f=98&t=45856. Najlepšie z HK alebo ak viete o nejakom bazarovom. Nedarí sa ho predať tak si ho omotorujem.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: EDF pre svahovy combat
PříspěvekNapsal: pon 10.09.2012 13:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
hele jen takova osobni zkusenost, edf do delty je opravdu problematicke, ja sem si jako pokus chtel vasou omotorovat mini swifta a bylo to naprosto neriditelny,

podlemne je docela orisek vyladit umisteni kvuli klopnejm momentum a vubec celkove

vykaslal bych se na to a dal do toho tlacnej klasickej motor ....

navic ucelnost moc neni, edf je podle mne zajimave tak do polomaket a maket jetu, kd ema smysl uzit mene efektivni pohon ... protoze de o neco jineho ... pro ostatni aplikace je proste EDF horsi, kort pokud chces china EDF kde to je uplne na hlavu
a je s tim opravdu dost ladeni a hrani si

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EDF pre svahovy combat
PříspěvekNapsal: pon 10.09.2012 13:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
No ono to asi jde. Ale..... Kdysi dávno někdo proháněl na Rané Toro s EDF. Byla to prostě střela hbitá :lol: a o nějákém pohodovém letu se může jen zdát.

Ale Telink má stále něco takového v nabídce.
http://www.telink.eu/cz-detail-102668-toro-jet-1000-edf.html


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EDF pre svahovy combat
PříspěvekNapsal: čtv 20.09.2012 15:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.10.2011
Příspěvky: 24
no škoda, chcel som niečo "neobyčajné" :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EDF pre svahovy combat
PříspěvekNapsal: sob 22.09.2012 21:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 372
Bydliště: Držkov (okr. Jablonec nad Nisou)
Si něco postav ne. Není to nic složitýho. Já sem si loni objednal od Telinku Tornádo a poprosil je jestli by k tomu nepřibalili kus EPP. Vyšli mi vštříc a do krabice k Tornádu nasázeli několik kusů EPP co jim zbejvaj po řezání. Z jednoho kusu sem udělal trup pro dvě EDF 64mm a baterku a z každý strany přilepil křídlo.
Výsledek hýr

Jen to žralo 70A a moc rychle to teda nelítalo. Ale dalo se stím lítat kolem hlavy.

_________________
Optima II /2,4 GHz..Solius /2,4 GHz.
Šlehač NE SoloPro 328


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EDF pre svahovy combat
PříspěvekNapsal: sob 13.10.2012 10:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2004
Příspěvky: 1451
Bydliště: chocerady
otass: Nevím jaké máš zkušenosti s provozem proudových motorů obecně.Ale pokud dáš jen tak dmychadlo nebo i třeba turbínu do roury tak tím dokážeš přijít až o 80% výkonu.což bych viděl na tvůj případ.Tohle všechno musí mít nějaké parametry vstupu vzduchu výstupu atd.
Jinak tedy obecně je nesmysl dávat dmychadlo do takovedleho letadla.je tam celkem nevyužité.jako frajeřinu to chápu ale musí se to udělat jinak.pokud by měl někdo zájem mám fotky motoru postaveného a připraveného k podobné zástavbě.

_________________
Naděje umírá až po nás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EDF pre svahovy combat
PříspěvekNapsal: sob 13.10.2012 11:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Nejakú dobu som nad tým uvažoval, dokonca som kúpil aj nejaké dve dmychadlá (jedno čínske druhé Robbe), a dovolím si napísať že to je dosť nezmysel.
A zdôvodniť to tým že dmychadlo ktoré taký kombat unesie má výkonu tak pre 600mm model a nie 1200. Možno by to letelo ale pri vysokom odbere malou rýchlosťou - proste úplne zle. A dmychadlo čo by utiahlo 1200mm model to EPP krídlo (s poterbnými baterkami) neunesie. A keby aj unieslo, bez vážneho vlepovania všelijakých nosníkov a výztuh, to nezvládne tuhosťou epp a začne mávať krídlami ( tak by som popísal skúsenosť že asi ako štartujúca chorá vrana).

Možno by sa tam dala dať nejaká vrtuľa v trubke/prstenci, čo by ako dmychadlo vyzerala - mám na EPP kombate vrtuľku 6x5.5" takže chýba v podstate len ten prstenec, aj s ešte menšími Gunther 125/110 vrtuľkami sme na takých kombatoch nalietali dosť, ale vrtuľa v prstenci nie je dmychadlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EDF pre svahovy combat
PříspěvekNapsal: pon 15.10.2012 7:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 372
Bydliště: Držkov (okr. Jablonec nad Nisou)
diablotin píše:
otass: Nevím jaké máš zkušenosti s provozem proudových motorů obecně.Ale pokud dáš jen tak dmychadlo nebo i třeba turbínu do roury tak tím dokážeš přijít až o 80% výkonu.což bych viděl na tvůj případ.Tohle všechno musí mít nějaké parametry vstupu vzduchu výstupu atd.
Jinak tedy obecně je nesmysl dávat dmychadlo do takovedleho letadla.je tam celkem nevyužité.jako frajeřinu to chápu ale musí se to udělat jinak.pokud by měl někdo zájem mám fotky motoru postaveného a připraveného k podobné zástavbě.



Jasan. Já to jen testnul. Kdo si hraje nezlobí. A větráky sem měl doma volný.
V tom trupu sem vyfik díry kuželové. Kdyby někdo ten trup chtěl, tak ho mám doma.

_________________
Optima II /2,4 GHz..Solius /2,4 GHz.
Šlehač NE SoloPro 328


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz