Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sabre EDF 64mm - pouzitie 4S LiPo
PříspěvekNapsal: pát 18.10.2013 9:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2010
Příspěvky: 39
Bydliště: PRG
Ahojte. Nemate nahodou niekto prakticku skusenost s pouzitim 4S na tomto ere, odkaz na to co mam je tento:

http://www.generalhobby.com/freewing-sa ... p-306.html

Vozim tam aktualne 3S 2200 45C Turnigy Nanotech, ale aj takto tvrdu baterku slusne zahreje a uz aj trocha nafukuje. Chcem skusit 4S okolo 1500mAh, tak by som rad vedel, ci to zhori alebo nie. (Chcem tam dat aj zvlast prijimacove baterky pre istotu, nech to aspon nejak dostanem na zem, ak by to zhorelo).

Tazko odhadnut, ake su v tom ere vnutornosti, na motore nie je nic, regulator zatiahnuty v ciernej buzirke s cislami: K-102e321827. (pravdepodobne je tento set pouzivany vo viacerych modeloch tejto kategorie)

Diky za zastavenie

Peter

_________________
Banana - Baudis model
Skipper a Coota na vode
Blast 3D

Futaba 14SG


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sabre EDF 64mm - pouzitie 4S LiPo
PříspěvekNapsal: pát 18.10.2013 15:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 17.11.2012
Příspěvky: 50
Bydliště: Rynholec, okr. Rakovník
Výňatek z tvého odkazu, přeložen googlem.
Baterie potřeby: 3S 11.1V 1600mAh 20C Lipo (není součástí dodávky). (Bez obav používat vlastní 4S pro extra Punch!) Žádné změny potřebné k dodávanému regulátoru nebo motoru.!

_________________
Big Lama - 35MHz, Sky Climber - 2,4GHz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sabre EDF 64mm - pouzitie 4S LiPo
PříspěvekNapsal: pát 18.10.2013 15:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2010
Příspěvky: 39
Bydliště: PRG
Tu poznamku som si samozrejme vsimol, ale nie vzdy je to relevantne... v mojom navode napr tato info nie je, a doporucena baterka bola 3S 1300mAh. Prave patram po niekom, kto uz 4S vyskusal.
Diky

P

_________________
Banana - Baudis model
Skipper a Coota na vode
Blast 3D

Futaba 14SG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sabre EDF 64mm - pouzitie 4S LiPo
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2013 7:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Nemam tohle letadlo, takze osobni zkusenosti nemuzu slouzit. Ale zkousel
jsem hodne nanotechu a myslim, ze tyhle baterky jsou jeden velkej podvod.
nafoukly se vsechny pri polovicnich C. Zkousel jsem i Power HD tu nejvyssi
radu a po case to same. Osvedcily se mi Thunder Power 65C ty jedine se ne-
nafukuji. Litam prevazne EDF. Klidne bych tam tu 4S seknul, ale poradnou.

Je to jen muj nazor, spousta lidi je urcite s nanotechy spokojena, ja uz je
nekoupim nikdy!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sabre EDF 64mm - pouzitie 4S LiPo
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2013 10:40 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2010
Příspěvky: 39
Bydliště: PRG
Diky za nazor, rozhodne najblizsie LiPo co kupim nebudu nanotech. Zacali sa nafukovat uz asi po piatich cykloch. Sice som po lietani nabijal doplna, ale nikdy nestali nabite dlhsie ako tyzden. Rozmyslam este nad A123 x 4, ale 1100mAh budu asi malo, a 2300 uz dost tazke.
Uvidim, nejak to rozseknem.

_________________
Banana - Baudis model
Skipper a Coota na vode
Blast 3D

Futaba 14SG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sabre EDF 64mm - pouzitie 4S LiPo
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2013 18:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
To FilipV, kde ty Thunder powery kupuješ? Jinak stále používám ten Wemotec microfan co jsem od tebe koupil a lítám ho s Hetem 3800kv , 4s 1300 nanotech už rok a naprostá spokojenost,baterky drží. Dokonce se mi u jedný v létě propadl během letu článek pod tři V a nechápu proč,prostě to po minutě začlo vadnout. Sednu,změřim a jsem nasrán... ostatní články v pohodě. Tak jsem jí dvakrát zcikloval,nedával jsem jí dva lety kopr a sama se krásně srovnala a dneska už ani nevim,který článek to byl :wink:

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sabre EDF 64mm - pouzitie 4S LiPo
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2013 22:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
To duchac- podívej, co člověk, to názor :wink: ale takový Flightpower a Power HD XT, ty se nafoukly tak,
že nešly vyndat z letadla, musel jsem počkat, až trochu splasknou, a to nebyly extra horký. Je to asi kus od kusu, v aplikaci Sabre, Vasafan 50, HET 6000 kV, 3S 1600 Power HD XT-jedna se odporoučela po desátém cyklu,
druhá má tak 80 cyklů a jede si super. Nanotechy jsem měl tři, různé 3S a 4S a nevydržely ani 20 cyklů žádná.
A123 prý neumí moc C a jsou těžký, ale nikdy jsem je neměl, nevím..

To Wirda, jsem rád, že slouží, mě prostě neoslovilo, ale bylo to hlavně výtokovkou. Kupuju TP v ČB v modeláři, kde je bere, nevím, ani jsem po tom nepátral, ale mrknu na to. Nemám teď žádnýho žrouta ampér, ale mám velkou rozpracovanost, dvě letadla na 90 EDF, jedno pojede určitě na 6S a to druhý 8-10S. Cena baterek mě určitě zabije :mrgreen:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sabre EDF 64mm - pouzitie 4S LiPo
PříspěvekNapsal: úte 22.10.2013 14:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Mně ti ten wemotec vyhovuje ;) Trochu jsem ho dovážil,malinko vibroval a teď jen šustí a má tah/letovka cca 1/1. Já už jsem si zvykl,ale kdyý přijedou polítat na letiště nějací nový piloti,tak všichni říkají,jaká je to střela,že to lítá rychle :) U mě dobrý. Nanotechy má i v Habu a zatím jsou v kondici. Lítám je od jara a ty malý skoro rok.
Ten průměr edf je jak nemoc. Člověk má pořád potřebu zvětšovat:D Já vloni začal 50kou,přes zimu 70ka a teď taky slintám nad 90kou L-39 z HK. Ale pak už mě asi zastaví cena výbavy a baterek,jak říkáš.
Budeš používat 8s pack,nebo 2x 4s? Jsem koukal,že ty dva packy vyjdou lehčí o fous,než jedna 8s.(u nano..)

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sabre EDF 64mm - pouzitie 4S LiPo
PříspěvekNapsal: úte 22.10.2013 19:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Já bych to viděl asi takto: když se to na 3S hřeje a proud je na tu baterku příliš vysoký, tak při použití 4S a baterky s nižší kapacitou ( a tudíž s nižší zatížitelností) se to ještě o poznání zhorší :!: , protože to bude z baterky tahat ještě vyšší proud. Úvaha - vyšší napětí -nižší proud je správná, ale pouze při odladění celého pohonu. Ty ale nezměníš ani zátěž, ani motor, jediné co hodláš měnit je napětí a to na vyšší . To znamená vyšší odběr. A pro baterky z nižší kapacitou to bude hezká rychlá smrt. Trochu to lze vylepšit prací s plynem, ale dmychadláč má lítat rychle a nikdo nevydrží lítat na půl plynu. :lol: Takže v tomto případě debata jaký typ lipolek není úplně nejsprávnější téma které bys měl řešit. Dmychadlové modely prostě žerou víc než vrtule, s tím nic nenaděláš , a pokud je pohon navržen na 3S,tak proud musí být vysoký aby to trochu letělo. :(


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz