Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: čtv 30.11.2017 23:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Jo Čínu mám zmáknutou,ten ranec peněz jsem myslel tady u nás.Baterky dnes dorazily tak o víkendu půjdu zařádit a uvidím co ten nárůst napětí dovede.Více lopatkové dmychadlo(12) asi nepotřebuje takový výkon motoru jako 5ti lopatkový nebo se pletu??


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 15:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Nevím, jak máš zmáklou Čínu, ale toto mám odzkoušený
https://www.ebay.com/itm/XRP-70mm-14-Bl ... SwpDdVS~5R
a je i perfekt vyvážený. Tahá to skoro 1,8 kg Delfína. Koukni na videa. Mě ta rychlost stačí a když odlehčíš....
A je to na 4S.
A nebo toto
https://www.ebay.com/itm/12-Blade-Prop- ... SwfpVZJhCk
ale to nevím jaký je.
Podle mě ta 5ti lopatka jen kvičí a nic moc.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 16:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
To není uplně pravda. O tom už tady diskuze jsou. Dmychadlo je vesměs vrtule uvnitř statoru. Všeobecně je známo, že aerodinamicky je nejúčinější dvoulist. Dmychadla o velkém počtu lopatek jsou už překážkou pro proudící vzduch. Oni tlačí, ale zároveň se brzdí. Když se takové dmychadlo naladí na řádný pohon a napětí, tak při testu se zjistí, že v určitých otáčkách už brzdí a netlačí dál. Má to neodepsatelně krásný zvuk, to ano. Ale nejsme v laboratoři, modelaříme po svém... Já mám nejlepší zkušennosti s dmychadlem 10-11 lopatek. 70mm jsem měl z HK DPS hliník tělo a motor prvně Eflite 3200kv origo pro Habu2 a 4s, jak to lítalo viz video. Poté jsem dal motor Dr,Mad 2200kv a 6s a to byla panečku raketka. To ale nemám natočený. Ale lítalo líp, než na videu 4s. Vertikal limit to neznalo. Nyní provozuju F-86 Sabre od FlyFly 90mm edf. Koupil jsem o kolegy modeláře dmychadlo 11 lopatek Taft origo pro Viper jet. Motor Leopard 1700kv, 6s 5000mAh a usim mít stažený plyn na 70%. Lítá jak z praku. Na 1.4m éro lehký a nádherný projev. Lítal jsem letos už s loňskou baterkou a krása. Až do toho koupím na jaro tvrdou cihlu a otevřu volume, to bude sekec. V průletu mi naměřil pistolí s takto zavřeným a unavenou baterkou 120km/h. Dmychadla si pokaždé vyvažuju doma sám a je to prostě znát. V malém houboletu od Robbe jsem měl a stále ho mám Wemotec 50mm a motor HET4800kv na 4s a bomba. Nyní s ním honím A4 od Alfamodel určenou na 60mm a byl i v L-39 od LM model taky na 60mm a naprostá spokojenost. Měním jen letadla. Srdce zůstává. Přihodím i videjko s tou T-33 od Robbe, ale byl to zálet po renovaci a upgradu, takže není moc vidět, ale vesměl lítáno na čtvrt=půl plynu. s A4 lítám taktéž na půl se starýma baterka. Plnej je hárd na řízení.
https://www.youtube.com/watch?v=X9EtfjLUgVk
https://www.youtube.com/watch?v=BL8z0tLRMwI

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 17:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Jo Shorty v Číně je to o něco málo levnější snad možná z ebaye je to rychlejší doprava ,nevím ještě jsem tam nic nekupoval ,zatím jen v Číně.každopádně neodmítám žádné informace.Wirdo tak tohle je pro mě zatím jen sen(ty tvoje výtvory a letový projev)jsem někde na začátku,u houboletu jak říkáš,trochu začínám chápat použití motorů,čím silnější tím slabší baterka a naopak,je to tak???Takže bych mohl vyměnit u dmychadla 5ti lopatku za 10-12 lopatku?Asi blbej nápad bez změny motoru....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 18:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Wirda píše:
To není uplně pravda.......


Určitě máš pravdu a víc zkušeností. Zatím jsem měl možnost porovnat 70 pětilopatu 3200KV z Vampíra ( HK) a to co mám teď s 2600 KV a 14 lop. Tady byl rozdíl znát ve výkonu i zvuku. Ale určitě dám na tvý zkušenosti a zkusím ho osadit 6S.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pát 01.12.2017 22:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Ono je to alchymie. Každý dmychadlo s určitým počtem listů má svůj motor, který to zvládne. Stačí přidat z oněch 2600kv o 200 a bude to uplně jiný pohon. Doporučuji hledat a čerpat videa, kde to někdo provozuje a má pod tím i info o setupu. Většinou se ale člověk dozví co potřebuje na RC Groups. Nutno dodat, že výrobcem osazené pohony jsou prostě jen na parádu a fungují jen z těžka. Ale nemusí to jít do kopru. Kolikrát stačí dát na dané dmychadlo dobrý motor a hnedle je to někde jinde. Prodejci ale většinou doporučují, jaký motor to zmákne. A nechá se okoukat... Na 14 listů bude jistě motor s menším kv, páč má větší odpor, ale je to trochu kontraproduktivní, když otáčky dělají výkon... Ale dostáváme s k tomu, že pak se dmychadlo hltí... Sice syčí, ale co z toho. Jak jsem psal, u mě vyhrál zmíněný kompromis kolem 10ti lopatek. Zvuk A1, výkon blahodárný. Ale strávil jsem něco večerů. než jsem k tomu vybral motor... Ale to mě na tom baví. :)

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: sob 02.12.2017 15:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Jo tak alchymie to bude.byl jsem dnes znovu zkoušet to dmychadlo v kartoňáku s novou 4s baterkou ,točilo to jako ďas ale projev byl ještě horší než na 3s ,než to padlo na zem tak to mělo sice větší rychlost ale nestoupá.Myslím že jsem podcenil správný nastavení dmychadla co se týče osy plackoletu jak jsem se ptal na to vychýlení dmychadla výtokem směrem nahoru , když jsem dotahoval šroubky tak se karton trochu probořil a dmychadlo se vychýlilo zadkem nahoru. Má usazení dmychadla s malou nepřesností vliv na letový projev??DÍKY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: ned 03.12.2017 17:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Ano, osazení dmychadla do osy modelu je potřeba. Ovšem samotné dmychadlo nemá takový účinek, pokud nemá nasávací kroužek a udělanou výtokovou rouru, byť 10cm dlouhou a patřičně zúženou. 5-10% z průměru rotoru. Poté je třeba laborovat, když se nepodaří přilepit (osadit rovně edf k trupu) tak právě s výtokovkou. Izolepou připevněnou k edf se nechá ladit co model potřebuje. U plackoletu, kde se dá edf na pylon (pokud není v ose trupu, což brání přístupu vzduchu) Tak na pylonu na model působí páka úměrná vzrůstajícímu tahu. Trápil jsem se s tím na samokřídle, které jsem osadil 50mm edfkem. Čím více plynu, tím více to tlačilo nos dolů. Musel jsem vyosit výtokovku nahoru a stejně to mělo nepravidelný letový projev podle plynu. Naučil jsem se s tím žít a pohon beztak používal jen na nastoupání a pak přešel do kluzu. Možná to bylo tím, že křídlo bylo samodomo od kamaráda, ale jsem si jist, že za to mohl pohon uložený na křídle. Když jsem snížil pylon na minimum, tak se to zlepšilo. Ale pořád to nebylo ono. Pokud v tom plackoletu je pohon na trupu a né urpostřed a ještě je vyosený, tak jistě bude ovlivňovat letový projev. Proto se taky dělají vektorové výtokovky, které ovlivňují, natáčí proud vzduchu a tím se model otočí na pětníku a dělají s ním akrobatické kousky a i vysí.

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: ned 03.12.2017 22:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak asi kupím chybu za chybou i když jsem ledacos okopíroval z YUTUBE takže nasávaci kroužek nemám a výtokovku taky ne,dmychadlo je tedy natočené výtokem nahoru správně?? A dmychadlo mám v křídle půlka kouká nad a půlka pod křídlo takže vzduchu má dost,počítal jsem s nezdarem ,už by to bylo divný že by mi všechno fungovalo jako doteď napoprvé,a to je právě to co mě na tom baví ,zkoušet i za cenu pomocné ruky od Vás zkušených a za to moc dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 13:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Ale né. Edf měj vždy v ose modelu. Nikam ho nevyhýbej. To si můžeš ladit až po záletu, právě tou výtokovkou. Ale myslím, že pokud máš vše rovně a předpoklad, že model je dobře sestavený a správné těžiště, tak by to mělo lítat. Záleží taky na váze. Co ta konstrukce musí všechno táhnout. Ta výtokovka asi u deskového modelu nebude jak zainstalovat. Já jí dal na to křídlo, protože edf bylo volné a ničemu to nevadilo. Při zástavbě do trupu je dávám všude, aby byl co nejhaldší průchod pro proudící vzduch o to samé co nejčistší sání a vstup do edf. To, jak to vyjde a jak si každý přizpůsobí je individuální. Někde se mi vejde z kroužkem, někde musím brousit polyš a vykytovat šlehaným pěkně k hrdlu edf, vybrousit a přetřít dulaxem. Udělá to lesklý film a zárověn slepí a je pružný. Malé výtokovky se nechají udělat z desek na papír, z flašky od pepsi... Jinak používám durofol tuším ten 0.25mm.
Kamarád jednou po práci zašel do Penny pro kartonový krabice a druhý den mi posílal fotku f117 na 70mm fén. slepil to izolepou a on mu ten výtvor z kartonu druhý den letěl :D To byla prča. Jinak ty máš asi něco takového, tak asi nějak takhle to zkus. http://www.rcecho.com/Techone-F16-EDF-M ... plane.html

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 15:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Tak to já si nechal udělat na v pořadí už 4 Delfína z 3 D tiskárny. Vnitřek jsem vytřel lakem s pudrem a vyleštil. Váha je 60g. Ještě mám na tisku rozdvojenou na ,, dvoumotorovej" stroj. Co zatím tajím.
Příloha:
P1030841.JPG
P1030841.JPG
[ 113.33 KiB | Zobrazeno 4673 krát ]


Příloha:
P1030842.JPG
P1030842.JPG
[ 120.29 KiB | Zobrazeno 4673 krát ]


_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 18:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Jo jo Wirdo tak nějak ten zkušební kartonnážník vypadá,jen EDF mám víc vzadu a mezi 2 kormidlama.Na ty výtokovky s kelímků jsem koukal na YUTUBE ,jen jsem si mysle že nejsou až tak důležitý ,že jsou spíš až na maximální zvýšení výkonu,to samí ten nasávací kroužek ,ten se pokusím udělat taky z kelímku a horkovzduškou ho vytvarovat,vyděl jsem jak na celý EDF natáhly polistyr.kelímek ...byl úplně přesný .leč v Canadě,u ná jsem ho ještě neobjevil.Shorty ty jsi to vzal za ten správný konec asi se budu muset pokud neuspěju s kelímkem taky poohlédnout po nějakém tiskaři.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 19:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Vytokovku muzes smotat i z papiru, kdyz na to prijde. Je to proste jen srolovany kus neceho hladkeho. Do maleho modelu a male edf poslouzi i papir do tiskarny a izolepa. Pozvolna stocit na dany prumer, pripadne zastrihnout. 3d tisk je supwr vec, ale kdyz ji nevlastnim a ani nikdo kolem, tak si s folii lehko vystacim.
Ono se to nezda, ale prave nasavaci krouze a spravna vytokovka jsoz dve dulezite veci na edf. Kruozek zajisti plynule nasavani a plneni dmychadla bez odtrhavani proudnic kolem statoru, kdy vzduch lepe nasaje rotor. A vytokovka usmerni proud a pri zuzeni zajisti vyssi vyustni rychlost. Nekde na Rcgroups jsem videl videjko, kde testuju edf s a bez krouzku a vytokovky a bylo to na tahu znat.

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 19:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
dratek píše:
Shorty ty jsi to vzal za ten správný konec asi se budu muset pokud neuspěju s kelímkem taky poohlédnout po nějakém tiskaři.

Zatím nejásám. Jen doufám, že to bude dobrý. Když jsem s tím začal, tak první moc nelítal, i když to bylo nejspíš i špatným těžištěm. A navíc ten Delfín je dobře lítatelnej.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: stř 06.12.2017 13:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Dle tvých dobrých rad Wirdo jsem dmychadlo srovnal a kartoňák letěl jako by byl z EPP a i bez nasáváku i bez výtokovky, wau mám z toho dobrý pocit a můžu ho montovat do polisťáku,snad ani žádné vibrace jsem nezaznamenal


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz