Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: stř 06.12.2017 15:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Pokud to máš ve stylu deskáče, tak tam je to běžně. Jak to zastavíš do prostorovýho trupu, kroužek a výtokovka zlepšujou výkon. Jen se nesmí nic přehnat. To už vím i já.
A tady ještě ochutnávka:
Příloha:
P1030844.JPG
P1030844.JPG
[ 139.68 KiB | Zobrazeno 4192 krát ]


Příloha:
P1030843.JPG
P1030843.JPG
[ 115.61 KiB | Zobrazeno 4192 krát ]



Jen doufám, že jsme to natvarovali dobře.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: čtv 07.12.2017 11:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Shorty:Mít možnost tisknout asi bych taky využíval,zatím pořád jen jak se říká na koleně ,nechal si dělat to dvojče jen tak aby to pasovalo nebo jsi dělal nějaký výpočet proudění vzduchu,tzn.objem obou výtokovek je shodný nebo menší než vyústění z dmychadla?Možná blbej dotaz ale zajímá mě to z hlediska jak se deklaruje zvýšení výkonu zúžením sólo výtokovky aby to dvojče nemělo opačný efekt


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: čtv 07.12.2017 15:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Je to jen přepočet jako u jedný. Obsah kružnice EDF zmenšenej o 10% a vydělenj 2. Potom přepočet na průměr. Zatím jsem to nedělal, tak doufám, že je to dobrý.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: pon 23.04.2018 22:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdravím pánové,mám dotaz na zkušené EDFkaře. Pustil jsem se do výroby dalšího modelu na pohon EDF a potřeboval bych vývod od dmychadla umístěného v trupu dostat pod trup mírně zaoblenou výtokovkou ve tvaru "S".Bude to funkční nebo je to nesmysl a bude to brzdit výtok vzduchu? Mělo by to vypadat jak to má vyobrazené Shorty(rozvod do dvou kanálů )cca o pár příspěvků nazpět s tím že já počítám jen s jedním kanálem.Díky všem za případné rady a postřehy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: úte 24.04.2018 13:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Počkej až to dodělám :lol: :lol: . Ideální to není, ale mělo by to fungovat. Viděl jsem F-117. Tam to měl svedený do placata a lítalo mu to.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: úte 24.04.2018 14:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdar Shorty,jo,jedna varianta kterou jsem taky viděl je právě svod do placatá-spíš obdélníku o výšce cca 1/2 průměru dmychadla a taky mu to lítalo,já počítal že už to máš hotový a odzkoušení tak jsem na to sázel a začal vyrábět,ten obdélníkový svod mám v záloze jako možný k použití ale asi spíš začnu dva hodně hodně podobný modely stavět najednou a a uvidím který bude letu schopný.Už jsem to konzultoval s kamarádem PETREM(chrposem) ale ten je skeptický že to nebude k ničemu.Každopádně když by to na tu profilovanou výtokovku neletělo tak je ještě v záloze varianta na tlačný vrtulový pohon,zatím díky za názor,jinak mě F 117 s tím skosením zadku moc kvalitně neletěla,taky už je proto vyřazená z letovýho provozu :evil:


Naposledy upravil dratek dne úte 24.04.2018 14:37, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: úte 24.04.2018 14:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Snažím se :mrgreen: , ale měl jsem výpadek.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvý EDF model
PříspěvekNapsal: stř 03.05.2023 20:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Zdravím kluci. Dávám dohromady svůj první model s EDF a mám dotaz. Má být dmychadlo nějak vyoseno? Ptám se protože ve stavebnici je přepážka pro jeho uchycení mimo osu modelu, ale mi se to moc nezdá. Pocitově to vidím spíše na to, že by měla být osa dmychadla plus mínus totožná s osou modelu. Nebo se pletu? Děkuji za každou radu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz