Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: L-39 od LM model
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 11:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2011
Příspěvky: 572
Bydliště: Praha 9, Vinor
Obrázky: 1
petrcorrado píše:
stačí jedno, nebát se toho a začít.. výsledek se dostaví :)

tjn, ale u mna by bol vysledok viac nez neisty... :) ja rad lietam ale ruky mam manualne uplne lave.. :?

_________________
Bea Hawk EDF 90mm-FLY FLY, Partenavia Victor P68B-MS MODELL


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 od LM model
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 11:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Habu mě vyšel právě na cca těch pět tis. + koupení holého draku. To je cca 7 tis. Ale mám i zathovací podvozek,ten mít nemusíš. Buď vůbec,nebo použiješ dodaný pevný. Setový Habu vyjde na stejné peníze,ale když už nemám prostor,čas,ani buňky stavět vlatní éra,tak aspoň si je sám osadím vlastní volbou a udělám jim kabátek.
Tak pusť do takověho projektu,nebo koukej po bazarech a něco se jistě najde. ;)

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 od LM model
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 11:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2010
Příspěvky: 572
Bydliště: Třinec/Brno
No ale ruce jdou jednoduše vycvičit :) Jediné co tak na řezání křídel je dobrý do začátku někdo do party kdo umí do 10 (nejen napočítat ale i přečíst arabské číslice) jinak trupové dílky jdou na takhle velké letadlo vyřezat v sóle. Druhá možnost je to mít všechno nakreslené v CADu a nechat si to vyřezat někde profesionálně. To jsem zkusil jednou a fajn ale chybí tam ten radostný pocit z toho jak mi to roste pod rukama :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 od LM model
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 12:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Já bych o ruce strach neměl,ale spíš jak na to. Když to člověk nikdy nedělal,tak absolutně nemá šajna,kde začít. Ale i to by se nechalo nějak zkloubit. Můj největší nepřítel je 3+1 a tady zkrátka mít dílnu nelze a jsem rád,že mám zkromný koutek v jednom rohu a poletuchy mi visí pod stropem. A až budeme tři,tak to už vůbec nevim kam se s tim schovám,asi na ven na ulici :D Holt,né každý má tolik místa,aby si dopřál to co by chtěl a takový jako já jsou vděčný za ARF sety ;)

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 od LM model
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 13:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2011
Příspěvky: 572
Bydliště: Praha 9, Vinor
Obrázky: 1
Wirda píše:
Habu mě vyšel právě na cca těch pět tis. + koupení holého draku. To je cca 7 tis. Ale mám i zathovací podvozek,ten mít nemusíš. Buď vůbec,nebo použiješ dodaný pevný. Setový Habu vyjde na stejné peníze,ale když už nemám prostor,čas,ani buňky stavět vlatní éra,tak aspoň si je sám osadím vlastní volbou a udělám jim kabátek.
Tak pusť do takověho projektu,nebo koukej po bazarech a něco se jistě najde. ;)

to sa mi celkom pozdava :) aj ten rozpocer 7 tisic mi sedi...
co si tam presne do toho daval? a kde si zohnal taky fajny podvozok? :)

_________________
Bea Hawk EDF 90mm-FLY FLY, Partenavia Victor P68B-MS MODELL


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 od LM model
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 13:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2010
Příspěvky: 572
Bydliště: Třinec/Brno
Modelařit jde i v 3+1 (dělám to). Věci na řezání polystyrenu zase tolik místa nezaberou (trafo mám normálně v šuplíku a rámovou pilu na křídla vzadu v šatní skříni), šablony v malé krabičce v šuplíku. Horší je problém s broušením, ideální je balkón a léto méně ideální interiér a hnedka po sobě uklízet. Naposled jsem při broušení balsy vysával co půl hodinky ať ten bordel moc nelítá všude po pokoji. Co je největší problém je olaminovávání modelu a následně broušení takže hledám alternativní technologie tam kde to je (potah křídel pur lepidlem a papírem a podobně).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 od LM model
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 14:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Kure87 : Nuž, nikdy neříkám nikdy. Třeba mě jednou políbí můza a zkusím to ;)
Opisk : Mám téměř vše z HK. Dmychadlo DPS Alloy 70mm 10 listů, Regl 100A 6A BEC,Motor E-flite 3200kv, 4s 4000Mah 35C (je na hraně 3700 bude lepší). Podvozek je taky HK Turnigy,ale chce to jemné přistání,je to takovej "papír". Dnes bych asi volil originál E-flite co je k modelu určen,byť je dražší. No a serva. Klapky jsem nedával. Mám letiště,takže přistávám na rychlosti a trochu se i projedu :)

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 od LM model
PříspěvekNapsal: stř 22.01.2014 7:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2010
Příspěvky: 188
Albatros i Alca z EPP není zas tak pomalý, jak zde bylo zmiňováno. Je z EPP, proto nikdy nebude tak rychlý, jako hladké modely, ale zase není problém startu z ruky a přistání na malé ploše. A to nemluvím o opravitelnosti. Model je alternativně dělán z EPP 20g/l, pro slabší pohon a pomalejší let, nebo z EPP 30g/l. Pak již letová hmotnost s accu 3s 2200 mAh vzroste na cca 750g, ale model je již podstatně rychlejší a obratnější.
Můj Albatros je lehce přetmelen šlehaným tmelem. Povrch je na pohled pěknější a hladší, na hmotnosti to není moc znát a letový projev se dost zlepšil.

Video jiného Albíka je třeba zde:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... l9JpR1LKT0


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz