Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stavba SU 33
PříspěvekNapsal: sob 18.10.2014 19:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.10.2014
Příspěvky: 17
Bydliště: Česká Lípa
RiMr píše:
N8dhera. Kdes to koupil? Už to z těchto výřezů někomu lítá?

Zatím nevím o nikom komu to lítá


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba SU 33
PříspěvekNapsal: sob 18.10.2014 20:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.10.2014
Příspěvky: 17
Bydliště: Česká Lípa
FilipV píše:
Myslím, že žbrdlinkový jety mají jen jednoho pachatele :lol: http://www.therccustomjets.cz/cz/
Moc pěkný, jen jsem si teď spočítal zběžně cenu kvalitního pohonu 8O 8O uf, jdu si koupit turbínu :mrgreen:



To není laser :D

ale cnc :wink:


Přílohy:
20140613_175737.jpg
20140613_175737.jpg
[ 76.51 KiB | Zobrazeno 2730 krát ]

20140616_144226.jpg
20140616_144226.jpg
[ 74.84 KiB | Zobrazeno 2730 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba SU 33
PříspěvekNapsal: sob 18.10.2014 21:52 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
nevidím to s tou váhou. Jenom baterky je cca 3 Kg. Dvě dmychadla s motorky a regly něco přes 1 kg , podvozek , hromada serv.
Jsem zvědav. Tak ať se daří.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba SU 33
PříspěvekNapsal: sob 18.10.2014 22:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Tak na tenhle kousek jsem opravdu zvědavej a přeju, ať se podaří.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba SU 33
PříspěvekNapsal: ned 19.10.2014 12:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.10.2014
Příspěvky: 17
Bydliště: Česká Lípa
Shorty píše:
Tak na tenhle kousek jsem opravdu zvědavej a přeju, ať se podaří.



Díky mužes klidně prijed na zálet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba SU 33
PříspěvekNapsal: ned 19.10.2014 13:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2014
Příspěvky: 66
Ohledně pohonu se mrkni sem www.ejets.at
Měl jsem je v Rafalovi, chodí skvělě a jsou výborně vyvážené. Výborná domluva i servis. Navíc na hlavní stránce najdeš jejich měření, které odpovídají tomu, co jsem naměřil i já (což se zdaleka nedá říct o jiných výrobcích dmychadel-pohádkářích).
Mají i HET motory a změřené i aplikace s 10-12ti články.
Nevlezou se tam dvě 110-ky? Asi nastane trošku problém se schováním podvozku, což mají všechny ruský jety, ale větší ďoura - lepší účinnost. Stavím už nějakou dobu F-15ku podobné velikosti a když jsem k ní přiložil dvě devadesátky, opticky se mi zdály dobré akorát jako chlazení baterek :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba SU 33
PříspěvekNapsal: ned 19.10.2014 17:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.10.2014
Příspěvky: 17
Bydliště: Česká Lípa
mill píše:
Ohledně pohonu se mrkni sem http://www.ejets.at
Měl jsem je v Rafalovi, chodí skvělě a jsou výborně vyvážené. Výborná domluva i servis. Navíc na hlavní stránce najdeš jejich měření, které odpovídají tomu, co jsem naměřil i já (což se zdaleka nedá říct o jiných výrobcích dmychadel-pohádkářích).
Mají i HET motory a změřené i aplikace s 10-12ti články.
Nevlezou se tam dvě 110-ky? Asi nastane trošku problém se schováním podvozku, což mají všechny ruský jety, ale větší ďoura - lepší účinnost. Stavím už nějakou dobu F-15ku podobné velikosti a když jsem k ní přiložil dvě devadesátky, opticky se mi zdály dobré akorát jako chlazení baterek :)



JJ diky mrknu na to

tet jsem zrovna premýšlel nad podobným problémem jak chladit regulatory.asi udelam odbocky ze sáni nebo výstupu a baterky jsem premýšlel chladit nějakou žaluzii ,ale problém je že to sučko nemá nic na vršku trupu a nechci tam delat neco co tam nepatří.Vím že to není maketa ale nechci tam nic co tam nemá býtOno těch problémů pude stavbou přibývat.ten podvozek je taky celkem problém kus bude do trupu a kus do křídla,ale už to mám vymyšlené tak aby to bylo funkční a i to dobře vypadalo.110 se tam nevejdou je to dělané na 90ky zhruba kazda se 4,5 kg tahu takže bych teoreticky měl mít přebytek výkonu. Ale kouknu na to každá rada dobrá.

Dej sem pár fotek at vidím jak jses na to tom bylo by pekné je pak někde spolu nafotit a polítat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba SU 33
PříspěvekNapsal: ned 19.10.2014 18:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.2.2014
Příspěvky: 288
ahoj.
jestli budeš chtít sučko ovládat elevony,tak jestli můžu poradit na osu dej uhlíkovou trubku a ložiska si nech
vysoustružit a nalícovat na míru z teflonu.Možná trubku i jinou,ale každopádně super povrch.
A teflon je samomazný a i na velmi těsno to fungovalo.Při použití kov na kov nebo třeba i tvrdý silon a dural
v tom byly vůle nebo se to zadíralo.

_________________
Mini Titan, Velocity 90, Azimut Atlantic Challenger, Mangusta 65 Open, Futaba T 14 MZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba SU 33
PříspěvekNapsal: ned 19.10.2014 18:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.10.2014
Příspěvky: 17
Bydliště: Česká Lípa
Radekkk píše:
ahoj.
jestli budeš chtít sučko ovládat elevony,tak jestli můžu poradit na osu dej uhlíkovou trubku a ložiska si nech
vysoustružit a nalícovat na míru z teflonu.Možná trubku i jinou,ale každopádně super povrch.
A teflon je samomazný a i na velmi těsno to fungovalo.Při použití kov na kov nebo třeba i tvrdý silon a dural
v tom byly vůle nebo se to zadíralo.



Dekuju

premýšlel jsem o tom teflonu máme ho v práci tuny takže to určitě použiju dobrej nápad :D
problém je s jeho mastnost nedá se dost dobře lepit nic na tom nedrží.ale když se na to udělá nějaký dobry držák tak to asi pujde


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba SU 33
PříspěvekNapsal: ned 19.10.2014 19:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.2.2014
Příspěvky: 288
ta teflonová ložiska nemusíš ničím lepit.Na jedné straně udělaš osazení a na těsno je nalícuješ do děr na zádi trupu.
Nemají kam vypadnout.Napřed je nalícuješ na použitou hřídel a pak i s hřídelí,která se v nich musí bez vůlí natěsno otáčet nalícovat do děr v trupu.
Udělej to i s nasazenou hřídelí.Aby jsi tam nenatlačil ložisko a pak přišel na to,že do něj nedostaneš hřídel.Jsou to setinky mm.
Jinak hřídel začne házet a celý elevon taky.A rázem je to o ničem.

_________________
Mini Titan, Velocity 90, Azimut Atlantic Challenger, Mangusta 65 Open, Futaba T 14 MZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba SU 33
PříspěvekNapsal: ned 19.10.2014 19:48 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
tam to házení moc nehrozí, hřídel VOP /na kterou je připevněná páka/ je uložená kvůli zjednodušení a eliminaci tohoto problému ve dvou bodech za sebou.


Přílohy:
uložení vop.jpg
uložení vop.jpg
[ 41.77 KiB | Zobrazeno 2451 krát ]


_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba SU 33
PříspěvekNapsal: ned 19.10.2014 19:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2010
Příspěvky: 399
Bydliště: Praha
Radekkk píše:
ta teflonová ložiska nemusíš ničím lepit.Na jedné straně udělaš osazení a na těsno je nalícuješ do děr na zádi trupu.
Nemají kam vypadnout.Napřed je nalícuješ na použitou hřídel a pak i s hřídelí,která se v nich musí bez vůlí natěsno otáčet nalícovat do děr v trupu.
Udělej to i s nasazenou hřídelí.Aby jsi tam nenatlačil ložisko a pak přišel na to,že do něj nedostaneš hřídel.Jsou to setinky mm.
Jinak hřídel začne házet a celý elevon taky.A rázem je to o ničem.


a nebylo by jednoduší použít do těch dvou bočnic ložisko s flanší? přijde mi to mnohem jednoduší


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba SU 33
PříspěvekNapsal: ned 19.10.2014 20:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2010
Příspěvky: 399
Bydliště: Praha
tak to mám připravené do F-16, vyfrézované účko z duralu, v něm namáčknutá dvě ložiska s flanší a VOP tam drží stažením páky. když se páka povolí VOP se dá lehce sundat


Přílohy:
Bez názvu - 1.jpg
Bez názvu - 1.jpg
[ 69.42 KiB | Zobrazeno 2440 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba SU 33
PříspěvekNapsal: ned 19.10.2014 20:08 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2014
Příspěvky: 66
Já budu jako ložisko u F-15 dělat laminátové trubky laminované přímo na osu otáčení - u plovoucích výškovek, samozřejmě. Síla trubky bude 1,5-2mm, uděláš je bez problému přesně a taky délka uložení může být delší. Jedno ložisko u stěny trupu, potom ovládací páka a zase ložisko. Vše v 4stranném domečku, šroubovanému k přepážce. I když F-15 je jinak řešená, v podstatě jde o stejný problém - udělat co nejpřesnější uložení na krátké vzdálenosti. Laminátovou trubku potom můžeš velmi dobře přilepit téměř k čemukoliv, s kovovým či teflonovým ložiskem to moc nejde. Ještě jsem se nerozhodnul pro materiál na osu otáčení, zvítězí asi Al 7075. Martin Hoeller ( tenhle http://www.youtube.com/watch?v=69mDLMxuFxg )
má jako osu použitou nerezovou tenkostěnou leštěnou trubku (aeronaut) vyfutrovanou laminátovou tyčkou. (Před uhlíkovou trubkou velmi varuji, není dobrá na zkrut. Měl jsem ji mezi kačenkami na Rafalovi a musel jsem ji ještě hodně posílit křížově namotaným rovingem, stejně to nebylo nic moc a kačeny pružily.) Podívej se i na chlazení regulátorů, má tam ventilátor z PC. Chlazení baterek a reglů jsem taky řešil, od odběru ze sacího potrubí jsem byl mistrem aerodynamikem rychle odrazen a nemám důvod mu nevěřit. U F-15 se naštěstí dá otevřít hodně mřížek, vzduch budu ale nasávat i malými náporovými otvory v přechodu mezi trupem a motorovými gondolami, pak ho papírovou hadicí rozvedu . Sůčko (ostatně i F-15)bude výkonově docela na hraně, jakýkoliv zásah do aerodynamické čistoty v tunelech jde na úkor výkonu .
Mrkni i na EDF Stumax, mají průměr 100mm a skvělé chlazení motoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba SU 33
PříspěvekNapsal: ned 19.10.2014 20:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.10.2014
Příspěvky: 17
Bydliště: Česká Lípa
zástavba sání zatím jen přichycené na pár bodech


Přílohy:
20141019_212624.jpg
20141019_212624.jpg
[ 79.18 KiB | Zobrazeno 2411 krát ]

20141019_212658.jpg
20141019_212658.jpg
[ 72.58 KiB | Zobrazeno 2411 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz