Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vlastni stavba F-16 EDF 50mm
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2015 19:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
Procetl jsme si podnety a momentalne premyslim co dale.

Muj puvodni zamer byl pokud mozno co nejvice maketove. Jednoduse na vyrobu a tudiz i opravy. A taky tim i relativne za par korun. Navic je to muj prvni JET, takze se naucit zakonitostem.

Kridla maji profil zkosena nabezka, stred tl. 20mm, zkosena otokovka - symetricky profil. Tlousku jsme delal kvuli pevnosti kridla a aby bylo kam zadlabat servo. Tady je vlastne princip uchyceni v trupu kvuli "dire" pro EDF a kvuli nizke vaze http://rc.cernik-net.com//CS/GALLERY-21/Photo-9.html

Je pravdou, ze jsem se na smerovku a vyskovku vybodl protoze jsme nepocital, ze to bude takova tragedie. Asi v ramci uprav pujdou "zkosit".

Momentalne premyslim asi takto:
(1) Poradne zmerim proud EDF na zemi a zkusim zmenu casovani regulatoru co to bude delat s proudem, pripadne letovy test. Urcite opidlam smerovku a vyskovku a budu muset vysochat novy cumak, ktery jsme zdemoloval.
(2a) Poridit silnejsi turbinu s tahem 1.1 kg a dat tam namisto 1300mA 3S, 2200mA 3S - rusky zpusob ala AN226
(2b) Vytahnu EDF a zkusim postavit zcela znovu, ale smerovka+vyskovka z balzy + popremyslim o kridlech
(2c) Vytahnu EDF a zkusim s temito zkusenostmi postavit F15 (mam jeste jedno identicke prave pro tento projekt) a tim i docilim vetsiho tahu prii rozlozeni vahy trupu na jednotliva EDF
(3) pro vezi (2b) a (2c) po vykuchani EDF zkusim predelat na pohon vrtuli... Prece jen ten drak nevypada az tak strasne.

Odkaz na video bude snad do 1/2 hodiny

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlastni stavba F-16 EDF 50mm
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2015 19:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
petrcorrado píše:
hezky se pracuje v kombinaci xps - balsa - purex. Vezmi silnější ale měkkou balzu a polep s ní ten vstup sání. Pak to vybruš pěkně do půlkruhu (bráno s pruřezu samo:-) ) Ten zakulacený vstup dokáže i rozdíl 25-30% v tahu. To je hodně znát. Náběžný hrany křídel a kormidel taky samozřejmě. Bude to znát. :)

křídla bych na plocho ubrousil směrem od trupu ke konci. Jsou hodně tlustá, musí to mít velký odpor...
Když se ti povrch nebude moc líbit, natáhni to šlehaným lehčeným tmelem. Výborně se s ním pracuje a je lehký. Pokud se rozhodneš ten povrch tmelem kultivovat tak to pak přelakuj nějakým vodou ředitelným lakem na parkety - nežere polystyren.


Pises o tmelu. Priznam se ze u polystyrenu sem jeste nepouzival, mohl bys hodi odkaz pro nas zalenace pls.

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlastni stavba F-16 EDF 50mm
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2015 20:12 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
https://pemi.cz/onetime-slehany-tmel-02 ... heureka_cz
Maj ho v Obi
Chce ho nechat proschnout alespoň den před broušením.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlastni stavba F-16 EDF 50mm
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2015 20:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
Mno s tim uz sem asi kdysi patlal zdi. Cimto zeme neprekvapuje, ze modelar pouziva vse uplne k jinym ucelum :lol:

Jinak panove zde je video pro analyzu. Je tam ai 6 startu, 2 let je nejdelsi. Jinak omluva, ale nemam jak nahravat, nez kamerou na prilbe a ta se bohuzel pohla, takze obcas detail muchy ale letadlo neni...

https://youtu.be/z427h1vbSxY

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlastni stavba F-16 EDF 50mm
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2015 20:59 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
V určitém okamžiku to vypadalo, že by se to i rozletělo.
Pokud model nenabere rychlost, má dmychadlo málo vzduchu na sání a nepodá výkon.
K tomu špatný tvar sání (ostrá vnitřní hrana) výkon dále schodí .
Takže platí co jsem napsal dřív. zaoblit vstup, přebrousit celý model a vyhladit. (snížit odpor)
Model trochu zrychlí, a tím se zvedne výkon dmychadla a zase zrychlí.
Možná potom trochu zalaborovat těžištěm.
Na výměnu dmychadla je času dost.
Nevím jak to vypadá uvnitř v kanálu, ale jakékoli hrbolaté přechody i v napojení EDF vyhladit.
Vše má značný vliv na výsledný výkon !


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlastni stavba F-16 EDF 50mm
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2015 21:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
Mno nic.

Pod tihou argumentu a vlastniho videa jdu zitra posrazet hrany, zmerit co dmychadlo zere a pohrat si s casovanim reglu. Pokud to nepomuze, tak stavim nove a tohle pude na prestavbu na vrtuli.

Prece jen vyrezat ten trup znovu a lepe budu mit rychleji, nez se ho snazit opravit. A my co stavime z polystyrenu prece jen nemusime moc brecet nad cenou stavebniho materialu...

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlastni stavba F-16 EDF 50mm
PříspěvekNapsal: ned 31.05.2015 21:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Podívej se ještě na průměr toho nasávacího otvoru. Docela by to letělo, ale nemá to sílu. Např. na Vampíru od Durafly( jinak nebrat :( ) to má ještě díry zespodu trupu, aby to mělo dost vzduchu k dmychadlu. K tomu přidej co píšou ostatní a nemusíš stavět nový.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlastni stavba F-16 EDF 50mm
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2015 19:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Přesně jak píšou kluci. Schovat elektroniku dovnitř, vyhladit, zaoblit sání a pokud se dostaneš k dmychadlu, tak udělej z folie výtohovku a dej těch 8-10% zúžení. Pokud to budeš pak lakovat, tak já dávám ředěný Duvilax, je to pružný.
Taď jsem dodělal L-39 od Mašíka, která je oproti tomuhle velká, chlupatý epp a dla jsem do toho 50ku wemotec z předešlého modelu a lítám 4s. Váha je cca 1ku1 s tahem a to letadlo je dělaný na 60 a 64mm dmychadla. Já jsem s výsledkem spokojený a užívám si let. Co šlo jsem zaoblil začistil sací kanál a udělal nasávací kroužek na dmychadlo. Jednak to vymezí prostor a pomůže. Jukni tady http://www.rcalbum.cz/model/8708-l-39-albatros.html

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlastni stavba F-16 EDF 50mm
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2015 20:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
Takze kamaradi kazdopadne jste mi hodne pomohli a situace se ma asi takto...

Jen co jsem dorazil z prace jsem vytahl pajku zaoblil pahyl cumaku, na hrubo srazil hranu smerovky a vyskovky a zabrousil smirkem.Nasledne sem zhavym dratem nadelal "pruduchy" pro lepsi sani.

Zkousel jsem casovani reg a pri strednim bral 11.9A pri vysokem 12.5A ... taky jsem zkousel baterku 1300mAh a 2200mAh obe 3S. zatimco za cca 30sec baterka 2200 poklesl proud pri odberu o 100ma a zacinal nekde na 13A, tak u 1300mAh zacal na 12.5A a za 30 sec postupne klesl na 12A - mereno s modelem zabrzdenym rukou.

Vysledek byl asi 45 sec letu pak to "dosedlo" a dalsi let byl jen pulokruh spise ve stylu doplachteni. Po mereni baterka 12.04V ale balancicng 3.95V 3.95V 4.14V

Mno nadeje umira posledni, takze jsem dal baterku nabijet a chopil se dratu (kdyz to zlikviduju, aspon mam motivaci stavet dalsi) po asi 3 hodinach jsem "diry" pretvaroval do "sterbin". Fotky se pokusim zitra, dneska toho mam plne kecky.

Kazdopadne letadlo ted vypada hur jak TOP-GUN po souboji s MIG. Kazdopadne jsem si chtel overit baterku ze ma clanek v haji a v 21 vyrazil s poslednimi fotony na let. Odstartoval jsem a dokazal ho 3.5 minuty udrzet ve vzdchu, byt jen na pomyslnych okruzich a o stoupani nebyla rec - respektive odhadem sem se dostal sanad az na 3.5m.
Baterka po dosednuti 11.5 a clanky +/- symetricke. Mam jeste 1 zcela nepouzitou, tak asi pude nabit a na testy.

K turbine a tunelu se bez defakto velkeho rozebrani nedostanu abych vytvoril otokovy konus z folie. Urcite celkem hrube vypalene sterbiny zarovnam skalpelem - tim snizim turbulence a pridam vzduchu. Jedine co me zbyva je snad vyrobit smerovku a vyskovku z balsy 5mm a porahnout je folii. tim bych snad ziskal +par gramu k dobru a snizil aerodynamicky odpor. Take kpketuju s mylenkou, ze bych kridla postavil dute z balzy a potahnul, trup udelal znovu a lip podle toho co dneska vim....

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlastni stavba F-16 EDF 50mm
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2015 20:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
to vše ano, ale základ ze všech základů nejzákladnější :D je mít agregát co ti alespoň trochu generuje nějakej rozumnej tah. Osobně nejsem přívrženec tzv "cheating holes" tedy pomocných děr, navíc na spodku trupu. V podstatě dochází k přisávání směrem dolů. Je to i logický..

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlastni stavba F-16 EDF 50mm
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2015 20:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
Ehm... ja je delal prave nahoru abych drzel vztlak.... a evidenten to je asi blbe.. zeptam se tedy jako uplny blbec, prc zrovna je delat dolu a ne nahoru?

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlastni stavba F-16 EDF 50mm
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2015 21:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Nerozumím tomuto.
Psal jsi tah EDF 450 g ?
Spotřeba 130 W je 3,46 g/w - je nesmysl u 50 mm dmychadla
Jak jsi přišel na ten tah ?
Podle mě máš tah při čerstvé baterce cca 260 - 280 g
V tunelu to tratí, takže tak 180 - 200 g - dá - li bůh.
Odběr 12 A to je na jet tak 800 - 1000 mAh baterka maximální velikost.
Takže 4čl tak 1000 mAh , odběr alespoň 20 A -- 290 W dostaneš se na ten tah o kterém píšeš a pak to poletí.
Mohu se mýlit v odhadu, ale plus mínus to tak bude.
je to tohle dmychadlo ? http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 300kv.html
3300 Kv x 3x3,6 v máš 36000 ot - skutečnost bude 32000. Zázrak, že to letí :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlastni stavba F-16 EDF 50mm
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2015 22:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Přesně tohle mám taky. Po vyvážení je neskutečně tichý, až nezvykle. Mám ho na samokřídle. S velkou 4s batekou jsem z něj dostal necelých půl kila tahu. Dal jsem ho do trupu s výtokovkou a měřil na váze. Ale i na malou 1600 4s to přes 400g dává. Wemotec je lepší a dynamičtější.

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlastni stavba F-16 EDF 50mm
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 5:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2015
Příspěvky: 533
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 0
Ne EDF je 3S tenhle http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22947__HobbyKing_8482_50mm_Alloy_EDF_4800kv_3s_Version_.html

4S baterky nemam, takze jsem kupoval to co jsme schopen krmit

A podle toho co jsme obecne cetl bych u tohohle s 4S upekl motor :-(

_________________
Taranis X9D Plus
Foto RC.CERNIK-NET.COM/CS/Gallery.html
Videa RC.CERNIK-NET.COM/CS/VideoGallery.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlastni stavba F-16 EDF 50mm
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 7:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
dobře, v tom případě na "vysněný" tah musí ta spotřeba být alespoň těch 18 A a vítr v zádech :D .
Takže velmi tvrdé baterky a pouze 3vteřinový počátek tahu. A dmychadlo mimo tunel.
za první impuls napětí oni jsou schopni kalkulovat 3,8 V při zátěži na článek , ale myslím, že to testují na stolním zdroji,
takže ty se na ten tah nedostaneš, kdyby ses po......
Pokud tvoje baterky daj 12 A tak to znamená, že v kanálu je málo vzduchu a edf je nevytížené a k tomu baterky nejsou moc tvrdé.
Tak jako tak ten tah tam není.Změř napětí na baterkách při plné zátěži.
Pokud je tam míň než 10,5 V po nekolika vteřinách tak ten tah bude max 250 g.

Bohužel platí za málo peněz málo muziky a u dmychadel zpravidla žádná.
V diskuzi pod tím dmychadlem píšou, že se dostal taky jenom na 200 g


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz