Switch to full style
Diskuze o modelech poháněných pomocí EDF (dmychadla) nebo přímo modelářskou turbínou.

Pravidla fóra

Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky
Odeslat odpověď

EDF 90mm

úte 04.10.2016 18:17

Máte někdo zkušennosti s levnějšíma edf v této kategorii? Mám tu desetilopatku 70mm DPS alloy z HK , na 6s a jsem s tím spokojen.
Nyní budu shánět 90mm. Chtěl bych zachovat 6s pohon, abych nemusel kupovat jiné baterky na 8s. Ikdyž je mi jasný, že by to bylo lepší. Ptám se na edf typu Dr.mad, Changesun xrp, DPS, Lander...
Bude to Sabre od Flyfly a nechci do bublin investovat Vasu, když ten potenciál toho pohonu ten model stejně neumožní. :?

Re: EDF 90mm

úte 04.10.2016 18:53

A nedal by si nejaké info, čo máš odladené so 6S na 70mm EDF? Už pár rokov mi na povale leží Bae Hawk, v ktorom mi naposledy vyhorel pohon, možno by som sa konečne rozhúpal ho opraviť :mrgreen:
Kľudne aj SZ...

Re: EDF 90mm

úte 04.10.2016 19:04

To klidně můžeme veřejně, třeba to někomu taky pomůže :wink:
Tento pohon mám V Habu 2 od Parkzone. https://www.rcalbum.cz/model/6808-habu-2-70mm-edf.html
Koupil jsem DPS alloy 10 listů a dal motor Eflite 3200kv na 4s. Lítalo to celkem obstojně, viz video, ale s podvozkama je letovka vyšší a ten odběr byl taky vysoký. Po sezoně jsem koupil motor Dr. Mad 2200kv na 6s pro 70mm edf, baterku Zippy compact 6s 3300 35c a úplně jiný letadlo. Odběr do 70A letovka 1.9kg a s novou baterkou jsem to u v pohode hodil z ruky. Nyní je baterka už vlažnější (2 sezony) a lítá to stále parádně a na plný to dává vertikal jak prd. Edf jsem dovážil ručně do stavu, že projde malou vibrací v 1/3 plynu a pak jen krásně syčí. Jsem s tím moc spokojený. :wink:

Re: EDF 90mm

čtv 06.10.2016 15:49

Kdybys měl zájem, tak mám doma nový nepoužitý EDF 90 TAFT HOBBY, 11 list rotor, kombo s motorem, z Aliexpresu. Já jsem nakonec koupil Vasafan 90.
Odeslat odpověď