Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 05.09.2020 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
kolegove, dneska jsem pri pristani ponekud prelomil svuj stary SkyAngel Albatros. jelikoz uz byl havarovan mnohokrat a v dusledku mnoha oprav a zesileni uhlikem v case ponekud pribral na vaze a geometrie uz taky neni jako zamlada, premyslim ze uz to lepit nebudu a mozna vrazim vnitrnosti do neceho noveho, kde padova rychlost nebude na urovni stremhlaveho letu Starfighteru..
takze otazka - kam s nimi? mam tam ChangeSun 11 lopatkovy dmychadlo na 3S prumer 50mm, k tomu 50A regl. puvodni dmychadlo tusim petilopatku mam doma tez, ale to se mi zdalo slaby. Nejaky tip na neco podobne velikosti, ale s rozumnymi letovymi vlastnostmi - neco jako viper jet, ale jen drak, abych mohl vyuzit vnitrnosti?
premyslel sem i o Skyhawku nebo F-86 od Alferyho, ale ten tam pouziva vetsi dmychadla..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 06.09.2020 8:39 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Není podstatné, jak máš velký edf, ale jaký produkuje tah.
Já mám od Afteryho F-16 a mám v něm taky 50 EDF s max tahem 500 g v počátku a ke konci baterek cca 400 g.
Lítá to velmi svižně a letovou váhu mám 410 g.
Naprostou většinu času lítám na 1/2 plynu a míň.
Afteryho modely lítaj skvěle, ale jsou velmi zranitelné, hlavně při manipulaci s nimi. Při létání a přistání do nízké trávy problém není žádný.
Za 1400 Kč nic lepšího neseženeš.

Tahle má za sebou cca 20 startů a všimni si, že nejvíc je poškozné křído od prstů, když jsem to lepil :lol:


Přílohy:
P1010315.JPG
P1010315.JPG
[ 57.85 KiB | Zobrazeno 15347 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.09.2020 9:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Alferyho letadla lítají super, jen ta odolnost... Mě se od nich hrozně líbí A-4


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.09.2020 13:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Ze Alferyho letadla litaji super a jsou malo odolne vim moc dobre, uz sem historicky zrakvil tri :-) a aktuale mam dalsi tri alferyho letadla, dve Dory a Juga s podvozkem. sem ted na vazkach, jestli teda jit do alferyho a pak davat holt pozor, nebo spis neco podobnyho jako byl ten albatros - otloukanka, kterymu nevadi trocha pristani do rosti a da se spravit prolitim lepidlem. Proto sem se ptal jestli ma nekdo tip treba na neco takovyho. Nasem sem mini vipera, ale asi se to neprodava jako stavebnice bez vnitrnosti a davat 100 ecek se mi moc nechce.. navic jedno takove EDF uz mam (lippisch).
Alfery ma ted ceny fakt super https://www.alfamodel.cz/index.php?_RQw ... id_2=11011 takze asi to tak skonci.. Minutemen Sabre nebo pruhovany Skyhawk od Drakena.. jeste uvidime. Spis se ted klonim k tomu sabre, ma odendavaci kridlo a vetsi plochu tak by nemusel byt tak divoky.
jak si nacpat tu 50mm EDF do toho falcona? mezikus a pak nejak jeste zuzit trubku? litas na 3s nebo 4s?

PS taky to muze dopadnou tak, ze nepostavim nic, protoze letadel uz mam dost :-) takze pokud by zde byl zajem o dmychadlo s motorem..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 06.09.2020 14:38 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
lítám na 3 články.
Sací potrubí nepoužívám, to celé vyříznu a na edf je sací kroužek a trubku výtoku sbalím na správný průměr. On má výstup na 50 mm, a já to tak nechal.
Předchozí verzi jsem dělal přechodku dozadu na menší průměr, ale nepozoruji nějaký rozdíl za letu.
Kvůli těžišti jsem edf posunul za žebro, kde bylo plánováno původní edf a to žebro jsem výrazně ztenčil.
EDF jsem jenom zapěnil - nutno podotknout že dost prasácky, ale přesto to lítá super.
Protože edf potřebuje především pro výkon dostatek vzduchu, dám na váhu a změřím tah s kabinou a bez kabiny.
Pokud je bez kabiny větší tah, přidělám další díry pro sání.
Vyrostl jsem z názoru, že se sací potrubí za letu natlakuje a edf má dostatek vzduchu za letu.
Taky nijak zvlášť neřeším překážky v sání (vyjma blízko před vstupem do edf). Co je opravdu důležité je zakulacený okraj edf a dostatek vzduchu před ním.
Jinak s tím Sabre lítá kámoš a lítá to na strašně málo výkonu úplně na pohodu.
Bacha na příčné vyvážení těhle modelů. Pokud to není přesně, padají modely při startu po křídle. Stačí dát regl na jednu stranu a je problém.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.09.2020 18:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
tak jen ve strucnosti, jak to dopadlo. rozhodoval jsem se mezi F86 a Skyhawkem od Alferyho no a pri objednavce jsem se nejak uklep.. takze jsem koupil oba. neber to za ty penize :-)

dudaj - myslis ze teda nema cenu resit nasavaci kanal? konkretne v te f86 je udelany kanal od cumaku po dmychadlo. kdybych ho vykuchal, muzu dat baterku i regl niz, teziste tak bude nize a muzou se i chladit proudem vzduchu. vim, ze ve sportovnich turbinach casto je turbina v v trupu a nasava vzduch volne a zadny kanaly tam od vstupu vzduchu nejsou.
https://www.alfamodel.cz/index.php?_RQh ... _RQid=0103 tady je videt jak to je mysleny.
u skyhawku je to bezpredmetny vzhledem k tomu ze kanaly jsou kratky a hned za nimi je dmychadlo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.09.2020 19:12 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Já to vykuchal a kámoš taky. Ani jeden jsme neregistrovali horší výkony. Spíš naopak. On dával 65 edf a já 50.
Hlavně ať něco nenasaješ (volný kablík a td.)A to dmychadlo musí mít ten sací kroužek jak jsem už psal.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.09.2020 19:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
muzes mi kdyztak hodit casem fotku jak to vypada v tvem modelu? idealne teda i v kamosove sabre kdyby to slo.. diky


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.09.2020 10:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
a jeste dotaz - jaky motor by se hodil do toho alferyho dmychadla? krome doporucovane megy 16/7/4


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.09.2020 16:23 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Já mám spodek zalepenej, takže neuvidíš nic jiného než díru a na konci dmychadlo :wink: .
Takže ti to foto nic neřekne. Kámoš to taky vyndal v F-16. V Sabre to neřešil.


https://714588804.s1.eshop-rychle.cz/sa ... lash-24-mm

sice je nemá, ale a výrazně nižší peníz koupíš edf od číňana včetně motoru a modernější a výkonnější s motorem oběžkou.
https://www.banggood.com/cs/QX-MOTOR-50 ... rehouse=CN

jen je potřeba brát s rezervou udávané tahy. Často udávají napětí 4,2 V na článek, ale ve skutečnosti s velmi dobrými bateriemi se dostaneš na 3,8V
a ve výsledku tah i spotřeba v A bude menší.
Takže místo tahu 780 g bude na čerstvé baterky tah pár vteřin 660 g, který vzápětí poklesne na 600 g . Ale i tak dostaneš mnohem lepší parametry než od Alfamodel.
Další je vyvážení edf, které je vždy potřeba doladit. A dokáže sebrat slušně výkon.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.09.2020 18:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
ja doma dve padesatky mam, i tu 12lopatku jak jsem psal na zacatku. ta ma tah slusny, taky baterky na plny vykon vycucne za dve minuty.. ale prave jedno letadlo jsem koupil bez turbiny, jedno s tou puvodni alferyho sedesatkou turbinou, ze bych to zkusil srovnat jak to lita origo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.09.2020 18:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Tomu rozumím.
Každopádně 50 EDF při stejném tahu jako 60 edf, bude mít sice trochu větší spotřebu, ale mnohem rychlejší proudění vzduchu na výtoku, což by se mělo
projevit při rychlém průletu.
Pro mne je už zajímavý pouze zvuk, protože létá na stříďáky vše.
A zvuk dosáhnu vyvážením a vyšším výkonem s malým průměrem vícelopatkového edf.

Ty modely jsou velmi lehké, takže není problém tam nacpat i 1700 baterku, s kterou už to chvilku bude lítat.
Jde pouze o rozvahu těžiště.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.09.2020 19:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Malinko odbočím, tak mi promiňte ;) ale kdybych já měl 4 kusy 50mm, věděl bych kam s tím...
http://tonynijhuisdesigns.co.uk/mini-je ... de-32.html

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.10.2020 14:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
tak jsem se dneska konecne podival do zasob a zkusil si jak co pasuje. mam doma tri turbiny, jak jsem psal predtim:

changesun 11 lopatka, tohle https://www.aliexpress.com/item/32504408529.html mereni na zemi mimo letadlo ukazalo 24,5A pri 10V
nejaky noname 6 lopatka, co byl puvodne v Albatrosu od SkyAngel, 50mm
jedna prazdna original Alfamodel 60mm bez motoru

ta 11 lopatka pri plne baterce umi chodit pres 40A takze je rozhodne vykonnejsi a fici dost. ta 6 lopatka sezere tak pulku, otazka kdo ma vetsi tah takhle nasucho bez nejake testovaci stolice nevyresim. premyslim jestli osadit obe letadla tema 50kama, nebo prece jen jedno nenecham na original 60mm od alferyho - pokud to nej najdu vhodny motor.
zkousel jsem dnes jak co pasuje do Sabre. ten ma uvnitr vzadu hotovou vytokovou trysku na tu origo turbinu 60mm, ale konec vystup z letadla ma 50mm prumer takze by sla stocit nova vytokova trubka na 50mm. otazka tedy je, jestli teda delat dopredu nasavaci kanal tak jak je ve stavebnici a je to videt na fotkach tady https://www.alfamodel.cz/index.php?_RQh ... _RQid=0103, nebo ho fiknout par cm za vstupnim kanalem v cumaku a nechat nasavat vzduch do trupu a turbinu z trupu. Kdyz uriznu a turbina si bere vzduch zevnitr trupu, bylo by vyborny chlazeni na regl a baterku, ale je otazka jestli nebude problem pri nasavani kdyz bude v proudu vzduchu prekazet veci jako baterka, kabely, po stranach serva apod. Nemyslim tim mechanicky, spis kvuli nejakym virum a tak. A pokud nedam, jak moc teda resit nasavaci krouzek - jak velky? Dudaj nemel bys fotku jaky krouzek si tam dal?
baterka bude za kazdych okolnosti 3S 1300mah, protoze mam luftwaffe sjednocenou na tyhle baterky abych nemel hodne druhu. tu bych bez kanalu dal normalne na dno trupu viz fotka (na alferyho strankach to ma dole vykuchany protoze mu tak kouka servo na podvozek)


Přílohy:
sabre_baterka.jpg
sabre_baterka.jpg
[ 72.68 KiB | Zobrazeno 13641 krát ]

sabre_EDF.jpg
sabre_EDF.jpg
[ 63.26 KiB | Zobrazeno 13639 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 17.10.2020 15:11 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Fotku tý 50 nemám , ale 60 z Albika ano.


Jinak můžeš měřit tah tak, že foukáš na váhu a EDF držíš v ruce. Ukazuje to sice víc a je to odvislé od vzdálenosti od váhy, ale pro porovnání dvou jednotek
to postačí.


Přílohy:
10.jpg
10.jpg
[ 72.97 KiB | Zobrazeno 13630 krát ]

5.jpg
5.jpg
[ 75.34 KiB | Zobrazeno 13630 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz