Switch to full style
Diskuze o modelech poháněných pomocí EDF (dmychadla) nebo přímo modelářskou turbínou.

Pravidla fóra

Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky
Odeslat odpověď

EDF pre metrový model

čtv 06.09.2018 13:43

Ahoj.
Prosím poradiť ako osadiť a či vôbec osadiť home-made MIG-15 z depronu /rozpätie 1000mm/ EDF-kom.
Predpokladám, že všetci doporučia Vasafan + nejaký motor od Megamotors čiže investícia len do pohonu cca 150eur / 5000Kčs.
Plastové EDF z číny už doma nechcem, kovové EDF-ka z číny vážia s motorom skoro 300g, to je moc.
Predpokladám hmotnosť draku okolo 400g, predpokladaná letovka do 1000g, štartovanie z ruky.
Uvažované 4S 2200Amh by asi na EDF boli asi na hrane jednak prúdom a jednak kapacitou, ak sa použije 6S pohon tak si letovku už ani neviem predstaviť /kapacita 6S?/, to by bola zrejme tehla.
Preto sa pýtam - má vôbec zmysel metrový model osádzať EDF-kom, kde len seriózny pohon bude stáť cca 150e / 5000Kčs?
Alebo tam dám vrtuľový tlačný pohon, a zas sa budem báť o ruku pri štarte?
Ďakujem. Ľudo.

Re: EDF pre metrový model

čtv 06.09.2018 14:59

Ahoj.
Ja kupuji dmychadla od FMS a jsem spokojeny.
Jsou i Dobre vyvážený.
Vim ze jsi psal, ze nechces z ciny, ale myslim, ze tohle by ti to utáhnout v pohode.
P.

Re: EDF pre metrový model

čtv 06.09.2018 15:02

Pohon z Multiplex Twister na 4S 2500 (pôvodne na 3S) na hrane cca 60A odber nakoniec zhorel :D
https://www.youtube.com/watch?v=vmvE-TG1yTc
Odporúčam aspoň 3S 3000mA samozrejme k tomu motor

Re: EDF pre metrový model

čtv 06.09.2018 18:50

Nevím, co ti vadí na číně, ale do takovýho éra nemá cenu dávat něco lepšího.
Koukni na toto vlákno viewtopic.php?f=137&t=71282&start=30.
Za ty peníze to bohatě stačí i na takto těžký éro.
Pokud bys chtěl i tak něco lepšího, poptej Dudaje. Cenu ti neřeknu, ale třeba se domluvíte.

Re: EDF pre metrový model

čtv 06.09.2018 19:11

Pokud něco levnýho tak třeba Haoye
http://haoyemodel.com/html/en/picshow-43-1281.html
I když s nim a je trochu práce,vyvážení atd.Byl to slušnej pohon .Prošlo mě rukama od těch nejmenších až po 130

Re: EDF pre metrový model

pát 07.09.2018 8:32

HobbyKing Goshawk - 64mm vetrak, rozpeti 950mm.

Mam tam Dr.Mad Thrust 70mm na 4S 2600 (zlute zippy) a litat to v pohode. Akorat to trochu nabralo a blbe se to haze tak to strilim gumou.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: EDF pre metrový model

pát 07.09.2018 8:35

ten doktor ma aj s motorem 200g , kov je jen obal, rotor je plast (takovej rozumnej kompromis), cena pod 60 ecek.

Mig by s tim hodit mel jit lip (goshawk ma dole kridlo, neni to kde poradne chytit)

Re: EDF pre metrový model

pát 07.09.2018 8:44

Možností je mnoho. Napíšu až se vrátím z dovolené. Z mobilu se mi špatně píše. Zatím můžeš mrknout na moje stránky a diskuzní příspěvky na mánii.

Re: EDF pre metrový model

pát 07.09.2018 9:56

Ďakujem chlapi za rady, ešte si počkám.
Ešte by niekto poradil profil krídla? Predsa len profilové krídlo na uhlíkovej spojke, ktorá bude prechádzať trupom tesne pred EDF sa mi zdá lepšie riešenie ako olaminovaný plát depronu obmedzujúci prítok vzduchu tesne pred EDF. Možno sa mýlim.
Ľ.

Re: EDF pre metrový model

pát 07.09.2018 11:00

kolik ti vychazi prostoru mezi edf a vnějškem trupu ?

Neveslo by se neco takoveho ale treba z letecke překližky a uhlikovou rouru zalepit do toho (nebo nosnik, to chce spocitat)

https://s3.amazonaws.com/assets.flitetest.com/article_images/full/image-25-jpg_1426453211.jpg

Re: EDF pre metrový model

pát 07.09.2018 12:04

ludicek píše:Ďakujem chlapi za rady, ešte si počkám.
Ešte by niekto poradil profil krídla? Predsa len profilové krídlo na uhlíkovej spojke, ktorá bude prechádzať trupom tesne pred EDF sa mi zdá lepšie riešenie ako olaminovaný plát depronu obmedzujúci prítok vzduchu tesne pred EDF. Možno sa mýlim.
Ľ.


Podívej se jak to měj vyřešený Tonda Alfery u svého malýho
http://www.mmrca.org/andy/rc/mig15/build/
Pokud budeš mít rovný sací kanál , stačí jak píše Ampér,
u svého od Pavla Bosáka jsem měl dvě kruhový přepážky s jednoduchým žebrem se zalepenou pásnicí (křídla polystyren,balsa) vzletovka hodně přes tři kila a drželo to v pohodě.
Klega zase udělal maketově ten rovný díl než křídlo přejde do úkosu a tím prodloužil délku spojky a křídla se nasouvaly na dvě trubky.Pavel dělal křídla bez toho přechodu

Re: EDF pre metrový model

pát 07.09.2018 20:17

Dobre super to by bolo sacie potrubie čisté.
A profil aký?

Re: EDF pre metrový model

pát 07.09.2018 21:00

ludicek píše:Dobre super to by bolo sacie potrubie čisté.
A profil aký?


Profil ti bohužel neporadím kamaráde .Já mám jen základy aerodynamiky u velkých a v modelářském pojetí si na to netroufám co se návrhu profilu týče.Tak snad ti někdo poradí

Re: EDF pre metrový model

ned 09.09.2018 7:27

NACA 2412 kľudne aj 2414

Re: EDF pre metrový model

stř 12.09.2018 7:57

tratonah píše:Pokud něco levnýho tak třeba Haoye
http://haoyemodel.com/html/en/picshow-43-1281.html


Nejak sa mi nedá zistiť cena a prípadne objednať... robím niečo zle?

Či najprv musím byť zaregistrovaný?
Odeslat odpověď