Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: L-39 Freewing 80mm
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2020 15:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
Nemáte náhodou někdo kabinu například ze zničeného letadla? Klidně i popraskanou. Stavím L-39 a rozměry jsou +- stejné, tak jen pokus kdyby náhodou kabina pasovala. Na Ali je za pár korun, ale než dojde... Pitomce mě to nenapadlo se tam dřív podívat. Kdyby někdo měl letadlo a byl ochotný mi změřit pár rozměrů, taky bych tím nepohrdnul.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Freewing 80mm
PříspěvekNapsal: ned 13.02.2022 18:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 471
Napadlo mě udělat také takový pokus spojený s tímto modelel,jelikož nemohu nikde najít 8s v kompaktním rozměru a nechce se mi ani moc dávát kolem 6tis za dmychadlo + spojovat dva 4s do série,zkusím na to setové EDFko (krom regulátoru ten mám na 8S) napasovat aku 7s SLS které se nechají koupit za rozumné peníze v D nic horšího než spálený motor mě snad nepotká tím že mám externí bec i samostatnou aku pro serva.
Dílů je na tento model na motionu kdyžtak dostatek :D :D :D
Někde na webu jsem viděl že amíci zkoušelii na F 16 od eflite 70EDFko setové krmit osmy článkem místo šesti :roll: :roll:


Přílohy:
000_0001 (1).JPG
000_0001 (1).JPG
[ 67.02 KiB | Zobrazeno 4977 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Freewing 80mm
PříspěvekNapsal: stř 16.02.2022 18:38 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
shumi píše:
,zkusím na to setové EDFko (krom regulátoru ten mám na 8S) napasovat aku 7s SLS které se nechají koupit za rozumné peníze v D nic horšího než spálený motor mě snad nepotká tím že mám externí bec i samostatnou aku pro serva.


Myslíš 6S edf.
Oni aby předvedli výkon to točí na tvrdých zdrojích a ty daj vyšší napětí než běžná baterka, která navíc rychle poklesne v počátku.
Takže bych se toho nebál.
Ale trochu vyšší otáčky neodpálí motor za předpokladu, že se neroztáhne rotor a nebude škrtat o pláť. Pak stačí málo a prudce stoupá spotřeba.
Takže to na plno protoč 2s a odkontroluj ten plášť.
Taky nikde není napsáno, že nemůžeš omezit výkon, nebo startovat na 3/4 plynu. Když to opatrně protestuješ a budeš hlídat teplotu motoru, tak nevidím problém.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Freewing 80mm
PříspěvekNapsal: stř 16.02.2022 19:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 471
Ano rozumím a děkuji za názor,o motor se nebojím,ale to plastové edf může mít život jepičí jak píšeš
O výkendu to zkusím i s nějakým tím měřením


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Freewing 80mm
PříspěvekNapsal: čtv 17.02.2022 17:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 471
Někdo mě předběhl :D



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Freewing 80mm
PříspěvekNapsal: čtv 17.02.2022 20:03 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Bohužel nic moc informace.
Motor se samozřejmě nestihne ohřát za tak krátkou dobu, nikde nezmiňuje napětí pod zatížením.
Pokud jsou to dobré baterky , tak spotřeba 4200 W je dost. Ale vzhledem k tomu, že začíná točit někde na 4,07 V, tak tah velmi rychle klesá,
tak bych usuzoval, že baterky moc dobré nejsou a s dobrými baterkami bych asi na ten 8článek nešel.
To edf při dobrých baterkách a plně nabitých by asi šlo přes pět kilo tahu. Ale asi by demagnetizoval magnety.

Jak slyším graphene, tak si dosadím Turnigy a mizernej výkon.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Freewing 80mm
PříspěvekNapsal: stř 23.02.2022 7:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 471
Tak jen takové rychlé orientační měřění proudovým čidlem na zemi na ten 7mi článek,nic nezadrhává nevybruje zatím tedy :D :D
Počítám že v letu budou ty hodnoty min.o 10 procent dole


Přílohy:
20220223_073053.jpg
20220223_073053.jpg
[ 57.7 KiB | Zobrazeno 4490 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Freewing 80mm
PříspěvekNapsal: stř 23.02.2022 8:09 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
To vypadá dobře.

Odhaduji, že by ses měl dostat k 5kg tahu. Bylo by zajímavý změřit.

Ten pokles v letu asi nebude takový.
Ty parametry jsi měřil se zabudovaným EDF v modelu, nebo mimo model ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Freewing 80mm
PříspěvekNapsal: stř 23.02.2022 9:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
chci se jen zeptat, co tam mas za regl? a meril si odbery s puvodnim Freewing 100A reglem co byl v letadle a na 6S pro porovnani? jaky mas konektory, EC5?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Freewing 80mm
PříspěvekNapsal: stř 23.02.2022 10:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 471
Ano
Zabudované edf v modelu a vše zadeklované
Konektory xt 90 anti spar.
Bohužel jsem neměřil s 6skem,regl je tam nějaký 120A na 8s
Určitě limitní budou zas baterie ale bohužel v 7 článku je mizerný výběr a spojovat dvě aku se mi nechce.
Je tam s bec jeti,malá lipolka tuším 1000amh pro serva a 10ti kanál přijímač místo té jejich rozvodové destičky.
Navíc jak se znám,pár letů a půjde do světa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Freewing 80mm
PříspěvekNapsal: stř 23.02.2022 10:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
ty xt90 jsou na tyhle proudy v pohode? ja vaham, jestli mam nechat v Avanti puvodni EC5 nebo prezbrojit na xt90. zatim teda cekam na MUI150 abych zmeril kolik realne to ma zrat, ale vzhledem k tomu ze je to stejny setup jako tvuj albatros tak mne prave zajimalo kolik ti to zralo predtim na 6S


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Freewing 80mm
PříspěvekNapsal: stř 23.02.2022 11:11 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Kuba78 píše:
ty xt90 jsou na tyhle proudy v pohode? ja vaham, jestli mam nechat v Avanti puvodni EC5 nebo prezbrojit na xt90. zatim teda cekam na MUI150 abych zmeril kolik realne to ma zrat, ale vzhledem k tomu ze je to stejny setup jako tvuj albatros tak mne prave zajimalo kolik ti to zralo predtim na 6S


Na ty proudy v pohodě nebudou.
sám používám převážně konektory XT , ale ty EC jsou podle mně výhodnější.
Jednak s časem se nebude zhoršovat přítlak, jednak budou lépe odolávat větším proudům, ale hlavně se líp pájí, protože se do plastu strká až po zapájení.
Zase budou náchylnější na přechod kabel- konektor při zasouvání. Nedá se to tak dobře udělat, jako u XT.

Každopádně přes 100 A bych používal 6mm konektory.

Je určitě ale rozdíl u silného jetu, kde se lítá na plnej knedlík pár vteřin a pak jen na půl plynu a u něčeho kde se letí na plnej plyn většinu času.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Freewing 80mm
PříspěvekNapsal: stř 23.02.2022 13:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 471
Přesně tak chvilku je to asi jedno
Je to stejné jako když je u toho původního reglu asi kilometrový kabel k baterii to je taky blbě,ale u houboletu to neřeším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Freewing 80mm
PříspěvekNapsal: stř 23.02.2022 16:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
protoze tam chci dat MUI tak se pajeni nevyhnu a kilometrovy kabel tam bude nadale..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Freewing 80mm
PříspěvekNapsal: čtv 24.02.2022 19:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
tak ja se s dovolenim jeste zahlasim do tohoto vlakna, snad to zakladateli nevadi, kdyz se tyka sice jineho letadla ale se stejnym pohonem, kdyztak to muzu presunout jinam.
hlasim MUI napajeno, EC5 tez, zkouska na zemi ukazuje spicku 102,8A. dve minuty na zemi na plny kotel sezralo z baterky cca 3Ah a jelo to 92A vicemene, baterka padla postupne z 22,5V na 21V. 4V co me prekvapilo tak ty EC5 byly celkem teply. mely by v pohode davat 125A.
otazka - nejsou ty 2KW vykonu na zemi malo? kdyz vidiim kolik se z toho vytahne na 7s a 8s.. a i v porovnani s tim co dudaj vyzdimal ze 70mm dmychadla.. baterka je tahle https://www.bighobby.cz/bh-power-5200-mah-6s-35c--70c/ po vykonu byla trochu tepla ale nic dramatickyho. je uplne nova, pred vykonem byla cerstve nabita.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz