Pravidla fóra


Toto je nové fórum, pokud víte o nějakém vláknu, které by se mělo přesunout do EDF, tak napište SZ na TomasC.
Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: F-16 Freewing testy
PříspěvekNapsal: pon 07.02.2022 20:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
mimochodem, jak se tomu 80A regulatoru libilo pri testech na zemi a odberu 81A? nesmazil se moc?
kdyz vidim jak se to dmychadlo da vytunit, tak me zacina cukat na Vulcana, co je o neco vetsi, ale o neco lehci a ma stejny dmychadlo.. Eflite 90mm viper sice vypada super, ale nevim jestli se vejdu na nase letiste, vulkan je preci jen skladnejsi (a taky levnejsi).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: F-16 Freewing testy
PříspěvekNapsal: pon 07.02.2022 21:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
Já se taky díval na 90mm Vipera, ale nakonec jsem vzal toho 70mm z důvodu že mám vhodné baterky. Teď po očku pokukuju po A-10 od Eflitu, ale ještě nevím jak to zamaskovat doma, výmluva že je to pro synátora jaksi nefunguje (má rok :D )


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F-16 Freewing testy
PříspěvekNapsal: pon 07.02.2022 21:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
A-10 by se mi líbil opravdu hodně, ale s výmluvou jsem na tom úplně stejně - vnukovi je teprve rok a půl :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F-16 Freewing testy
PříspěvekNapsal: úte 08.02.2022 9:26 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Kuba78 píše:
mimochodem, jak se tomu 80A regulatoru libilo pri testech na zemi a odberu 81A? nesmazil se moc?
.



Regl byl vlažný, ale bylo to krátce tak 2s na ten odběr. Nikdy na zemi EDF netrápím delším během.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F-16 Freewing testy
PříspěvekNapsal: úte 08.02.2022 9:30 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
blesk píše:
Já se taky díval na 90mm Vipera, ale nakonec jsem vzal toho 70mm z důvodu že mám vhodné baterky. Teď po očku pokukuju po A-10 od Eflitu, ale ještě nevím jak to zamaskovat doma, výmluva že je to pro synátora jaksi nefunguje (má rok :D )


Není to o maskování. Manželka si musí zvyknout na tvé potřeby a pochopit, že jsou klíčové pro váš vztah :lol:
Já už říkám vše na rovinu dlouho. Na druhou stranu to umí ve správný čas připomenout, když po mně něco chce. Většinou vzápětí :D .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F-16 Freewing testy
PříspěvekNapsal: úte 08.02.2022 10:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
dudaj píše:

Není to o maskování. Manželka si musí zvyknout na tvé potřeby a pochopit, že jsou klíčové pro váš vztah :lol:
Já už říkám vše na rovinu dlouho. Na druhou stranu to umí ve správný čas připomenout, když po mně něco chce. Většinou vzápětí :D .


Mám štěstí v tolerantní manželku a to s tím dítětem je s nadsázkou :-D ale je pravda že malý samozřejmě musí pomáhat a na letišti je skoro jak doma, co víc si přát, posekaná tráva, čistý vzduch a nikde nic okolo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F-16 Freewing testy
PříspěvekNapsal: stř 09.02.2022 8:56 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
shumi píše:
Kerosin je kerosin víš to sám,ale člověk nějakou alternativu prostě někdy potřebuje :D



Já dospěl k názoru, že edf má smysl právě do té 80, kdy stačí ještě 6-8 čl. a výkony kolem 3-4 kg dávají smysl.
Co je na --90 a víc je edf už nerozumné a lepší jít do turbíny.

https://www.jrcts.com/product-page/sw60b-brushless tohle, a nebo edf 90s jednou sadou baterek za půl ceny a neustále vlastně mít místo Jeta
splašenej vysavač s "dobrým" zvukem a komplikace s nabíjením už moc k řešení není.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F-16 Freewing testy
PříspěvekNapsal: stř 09.02.2022 15:09 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Tak jsem dnes zalítal.

Výkon EDF je velmi slušný a spokojenost.
Baterky jsem zdaleka nevybil, takže odhaduji, že cca 8 minut to poletí, pokud nepoletím stále na plný plyn.

A teď ty horší věci.
Je to takový vachrlatý na křidélkách. Možná by to sneslo maličko těžiště dopředu, ale už takhle docela tahám za výškovku.
Ty tlustý odtokovky nesnáším a takový trochu nejistý pocit z letu u stejně velké vytištěné neznám. Ta chodila s naprostou jistotou a přesně.
Zkusím upravit křivky křidélek, jestli ten dojem není jen z velkých výchylek, i když je nemám největší dle jejich nastavení a jsem zvyklý na jemný páky.
V podstatě se ve vzduchu chová, jako kdyby byly velký vůle na servech. Ale tam vůle nejsou žádný

No a co je horší, nevysunul se přední podvozek. Nechodil ani doma. Teprve když jsem ho vyndal a zavexloval s ním, něco se tam pohlo a začal fungovat.
Takže ho uvnitř zkusím promazat a párkrát ochodit.
To bych asi doporučil udělat vždy před prvním startem.

Nic, jdu to našroubovat zpátky, zítra jdu letět zas

No a díky tomu už má ze spoda první šrámy :evil:


Edit : kouslo se to zase, musel jsem obrousit základní kámen a vyhladit, protože to bylo moc těsný a motor to někdy dal a někdy ne.
Teď už to po dvaceti výklopech funguje bez chyb, tak doufám, že to tak vydrží.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F-16 Freewing testy
PříspěvekNapsal: stř 09.02.2022 17:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 471
dudaj píše:

Já dospěl k názoru, že edf má smysl právě do té 80, kdy stačí ještě 6-8 čl. a výkony kolem 3-4 kg dávají smysl.
Co je na --90 a víc je edf už nerozumné a lepší jít do turbíny.

https://www.jrcts.com/product-page/sw60b-brushless tohle, a nebo edf 90s jednou sadou baterek za půl ceny a neustále vlastně mít místo Jeta
splašenej vysavač s "dobrým" zvukem a komplikace s nabíjením už moc k řešení není.

Tak tak přesně s tebou souhlasím,jak to leze na 10s a více je to cesta do pekla.Používám lipol tattu Rline 4500Ah myslím že ty taky a je to urřitě ta lepší varianta než jiné u nás dostupné.
Tvé dojmy s prvního letu bych měl u té F16 určitě taky prostě furt páčkovat,je to taková neposeda :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F-16 Freewing testy
PříspěvekNapsal: čtv 10.02.2022 18:00 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Ano souhlas, ty baterky vypadají hodně dobře.
V tý F-16 s nimi odhaduji, že doba letu bude přes 9 minut. Na plný plyn jsem mohl letět tak 1/3 času.
Odlétal jsem 6min 40 s a dobíjel 2750 mAh. 3800 bude využitelnost baterek.


Dnes jsem dal dva starty.
Dost foukalo dle předpovědi 20km/h a dle mne to mohlo být i víc.

Odstranil jsem spodní plochy (ty křidélka pod trupem). Mám obavy, že zvyšují nasávání bordelu ze země)
Změnil jsem doporučení nastavení křidélek od výrobce. Zvětšil poměr přepákování (servo bude mít větší rozlišení pohybu kormidla)
A výchylky nahoru zvětšil proti výchylkám směrem dolů. (tak jak to je u Alfamodelu)
Zvětšil jsem současně expo.
Současně jsem trochu posunul těžiště dopředu proti včerejšku.

Výsledkem jsem naprosto spokojený. Začala být velmi stabilní i kolem podélné osy, takže jsem si dovolil i nízké rychlé průlety.

Nechá si líbit velmi ostré zatáčky a minimálku - nepadá do vývrtky. Po větru za ostrou zatáčkou jsem v jednu chvíli podcenil nízkou rychlost, ale stačilo přidat plyn a srovnat.

Starty z trávy zatím bez problémů, ale startoval jsem proti silnému větru, takže jsem se na zemi příliš nedržel. Tak snad podvozky vydrží .
Podvozek už nezazlobil.

Určitě tohle nebude můj poslední model od Freewingu :wink: .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F-16 Freewing testy
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2022 12:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3153
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Tak super!

Nech sa darí!

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F-16 Freewing testy
PříspěvekNapsal: stř 16.02.2022 9:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Takže, po pár startech - cca 5 první čenichovka.

Mohl bych koupit nový trup za 2 tisíce, nebo poslepovat předek a vytisknout přední kousek spodního tunelu.
Kabina , křídla, výškovky i směrovka a 2/3 trupu přežily bez jediného šrámu.

Ale mám jeden problém. Donutilo mně to teda podívat se na podvozky (v době pádu byly zasunuté, takže se jich havárie netýkala) a z toho jsem
fakt hodně špatnej. V uložení nohy se hřídele totálně ohnuly, povolilo co mohlo. To že se vaklaj jsem věděl, ale že se ohnou ocelové kulatinky po 5 startech na nizoučké trávě po zimně u odpruženého podvozku - prostě totální šrot.
Dokud něco nevymyslím, tak mne to neláká ani opravovat.
Z podstatě si neumím moc představit, na jakém povrchu se tohle nestane. Asi pouze na velmi jemném asfaltu.

Docela vážně přemýšlím celé vybavení přeházet do rozdělaného tištěného albika. Asi mimo podvozků.
Zatím nevím, nechám to uzrát.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F-16 Freewing testy
PříspěvekNapsal: stř 16.02.2022 9:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
dudaj píše:
Takže, po pár startech - cca 5 první čenichovka.

Mohl bych koupit nový trup za 2 tisíce, nebo poslepovat předek a vytisknout přední kousek spodního tunelu.
Kabina , křídla, výškovky i směrovka a 2/3 trupu přežily bez jediného šrámu.

Ale mám jeden problém. Donutilo mně to teda podívat se na podvozky (v době pádu byly zasunuté, takže se jich havárie netýkala) a z toho jsem
fakt hodně špatnej. V uložení nohy se hřídele totálně ohnuly, povolilo co mohlo. To že se vaklaj jsem věděl, ale že se ohnou ocelové kulatinky po 5 startech na nizoučké trávě po zimně u odpruženého podvozku - prostě totální šrot.
Dokud něco nevymyslím, tak mne to neláká ani opravovat.
Z podstatě si neumím moc představit, na jakém povrchu se tohle nestane. Asi pouze na velmi jemném asfaltu.

Docela vážně přemýšlím celé vybavení přeházet do rozdělaného tištěného albika. Asi mimo podvozků.
Zatím nevím, nechám to uzrát.


Co bylo příčinou? Ruce, počasí, nebo technika?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F-16 Freewing testy
PříspěvekNapsal: stř 16.02.2022 10:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
blesk píše:

Co bylo příčinou? Ruce, počasí, nebo technika?


stařecká demence :mrgreen:

v zatáčce se mi ozval časovač baterky a mně problesklo hlavou, že jsem akorát k dráze a že bych mohl dát klapky a podvozek a hned přistát.
Ovšem neudržel jsem dvě myšlenky najednou a ten zlomek vteřiny stačil na větší náklon letadla , než bylo moudré kousek nad zemí a i díky větru už jsem to nestihnul výškovkou vybrat. Být to tak o 2 metry výš, vše bylo v pohodě.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F-16 Freewing testy
PříspěvekNapsal: stř 16.02.2022 19:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 471
Mě se ty čepy podvozku u avanti taky přihnuli tak jsem vše převrtali na větší průměr a čepy udělali s imbus klíče a vše drží jak prase
Jen tak na okraj,kousek ode mě bydlí pán jenž je dvorním dodavatelem kompletních podvozků pro tomahawk aviation a to je umělecké dílo samozřejmě i cenou :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz