Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: ned 13.08.2017 6:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
Najprv si sparoval ovladac zo sparkom? Na zapnutom sparku podrz tlacidlo asi 3s kym nepipne potom na za pnutom ovladaci podrz 3 tlacidla naraz Fn Pause a uplne vpravo hore a mas to zparovane k ovladacu sa potom pripajas cez wifi siet Spark_rc_xxxx. Mas to takto?

Edit: podla toho co som cital ked ho pripojis na zariadenie teda napr Tx mozes pouzivat gustery ale nie mobil cize sa treba rozhodnut ci to chces riadit ovladacom alebo mobilom

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: ned 13.08.2017 15:02 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Rokycany
Díky, problém se spárování vyřešen, pročetl jsem si forum Mavic a zjistil jsem, že ne každej MT jde použít a taktéž, že se některé aplikace tlučou . Reset MT do továrního nastavení a čistá instalace DJI GO4 všechno vyřešila. Už to lítá, točí no prostě paráda. :-)

_________________
Autíčkář s nutkáním pořád něco rozebírat, momentálně mě zaujali éra a teď zrovna trápim DJI Sparka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: ned 13.08.2017 15:48 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2010
Příspěvky: 4
ahoj , mám sparka s ovladačem a OTG kabelem a víc než 500 metrů jsem z toho nedostal. Potom mizí a trhá se obraz. Nechápu jak se dá vybrat mezi 5 Ghz a 2,4 Ghz ?? Ovladač přece obraz vždy přenáší na 5 Ghz a řízení na 2,4 ? Poradí někdo ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: ned 13.08.2017 16:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
Zapneme vysielac a pripojime sa nan telefonom pomocou wifi.
Zapneme Sparka a pockame kym vsetko nabehne.
V appke Dji Go mame v hornej liste frekvenciu 5.8GHz klikneme na nu a v ponuke klikneme na 2.4GHz a kanal ktory je najmenej ruseny a potvrdime.
V tom momente sa wifi restartuje aby sa prepla z 5.8 na 2.4, rychlo wifi v telefone vypneme a zapojime otg kabel.
Ak je vsetko ok mozte lietat bez zapnutej wifi s pripojenym telefonom pomocou kabla a frekvenciou 2.4GHz.

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: ned 13.08.2017 23:01 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Rokycany
tak ještě prosím jeden dotaz: nejde mě spustit dron v režimu ovládání gesty, zapnu ho, pak dle návodu dvakrát stisknu vypínač na baterce, dron v předu pouze dvakrát blikne červeně a nic, žádnej sken obličeje se nekoná. Zkoušel jsem to s odpojeným ovládačem, zapojeným ovládačem s připojeným i odpojeným MT i s resetovanou wifi a furt nic, copa dělám zase špatně?? Né že bych tu funkci nějak moc potřeboval, ale když to má chodit tak ať to chodí :-) Díky.

_________________
Autíčkář s nutkáním pořád něco rozebírat, momentálně mě zaujali éra a teď zrovna trápim DJI Sparka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pon 14.08.2017 5:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
V appke to tusim niekde bolo na potvrdenie mas to odfajknute? Ci to nahodou nebude ta chyba.

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pon 14.08.2017 16:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
Mozem poprosit o info z vasej Spark zostavy?

Firmware vysielaca
Firmware Sparka
Verzia Dji Go
Aky tablet-fon pouzivate
Dosah ktory sa vam podaril zaletiet a na akej freqvencii 2.4 alebo 5.8

Moja zostava:
Dji go 4.1.5
Spark 01.00.0500
Tx 01.00.0300
Samsung S8+
Vzdialenost 650m nasledne slaby signal video prenosu

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: čtv 17.08.2017 11:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.12.2011
Příspěvky: 143
Bydliště: Hradec Králové
butulka píše:
tak ještě prosím jeden dotaz: nejde mě spustit dron v režimu ovládání gesty, zapnu ho, pak dle návodu dvakrát stisknu vypínač na baterce, dron v předu pouze dvakrát blikne červeně a nic, žádnej sken obličeje se nekoná. Zkoušel jsem to s odpojeným ovládačem, zapojeným ovládačem s připojeným i odpojeným MT i s resetovanou wifi a furt nic, copa dělám zase špatně?? Né že bych tu funkci nějak moc potřeboval, ale když to má chodit tak ať to chodí :-) Díky.


Dobrý den,
návod strana 15 - Ovládání gesty je třeba umožnit v aplikaci DJI GO 4 klepnutím na ikonu. Ovládání gesty je nyní z bezpečnostních důvodů ve výchozím nastavení vypnuté ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: čtv 17.08.2017 18:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2016
Příspěvky: 5
Caute.
Mam objednaneho sparka ale verziu FCC nie CE.
CE max 500metrov EU verzia bezne v Europe.
FCC max 2km. je Americka verzia.
Ma tu niekto fcc verziu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: čtv 17.08.2017 18:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
No mas v tom nejasno nakolko ziadne verzie niesu zalezi kde sa nachadzas a tym padom si obmedzeny appka kontroluje kde sa nachadzas a nasledne obmedzy vykon, kontrola tvojej polohy-regionu prebieha bud pomocou vlozenej sim karty, wifi, gps, data ..

Kód:
{
    boolean bool = dji.pilot2.usercenter.activate.c.d(DJIApplication.getAppContext());
    StringBuilder localStringBuilder = new StringBuilder(40);
    if ((!parama1.a()) && (bool))
    {
      a(paramString1, paramString2, parama1, parama);
      localStringBuilder.append("飞机GPS获得,采取策略1:UavGps策略");  //Aircraft GPS gets, take strategy 1: UavGps strategy
    }
    for (;;)
    {
      a.a(this.c, "【国家码获取(get)】触发后策略选择: " + localStringBuilder); //[Country code get (get)] After the trigger strategy selection:
      return;
      if ((!parama2.a()) && (bool))
      {
        b(paramString1, paramString2, parama2, parama);
        localStringBuilder.append("飞机GPS没有获得,手机GPS获得,采取策略2:MobileGps策略"); //Aircraft GPS does not get, mobile GPS gets, take strategy 2: MobileGps strategy
      }
      else if (a(parama, false, -1))
      {
        localStringBuilder.append("飞机GPS没有获得,手机GPS没有获得,mCC获得,采取策略3:Mcc策略"); //Aircraft GPS did not get, cell phone GPS did not get, mCC get, take strategy 3: Mcc strategy
      }
      else if (bool)
      {
        a(paramString1, paramString2, parama);
        localStringBuilder.append("飞机GPS没有获得,手机GPS没有获得,mCC没有获得,采取策略4:IP策略"); //Aircraft GPS did not get, cell phone GPS did not get, mCC did not get, take strategy 4: IP strategy
      }
      else
      {

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: ned 20.08.2017 21:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Rokycany
MarkAurel píše:
V appke to tusim niekde bolo na potvrdenie mas to odfajknute? Ci to nahodou nebude ta chyba.


Díky, tím to bylo, nějak jsem to v tom manuálu překoukl.
Jináč stále bojuju s připojením Tx s MT přes kabel, po prvotním nadšení jsem zjistil, že jsem měl ovladač spojen s telefonem wifi, to celkem funguje nicméně dosah video signálu se ztratí po cca 90m, copter se dá ovladačem ovládat dál, ale už bez obrazu, je to standardní vzdálenost a nebo je někde chyba?
Propojení OTG kabelem stále hapruje, většinou se DJI GO4 připojí a okamžitě vypadne, několikrát přeinstalován telefon do továrního nastavení, ozkoušeny všechny kabely co jsem měl doma ( některé se vůbec nepřipojily a některé jen na chvilku) Pročetl jsem několikrát forum Mavick, zkoukl na YT mraky návodů, vše ozkoušel a nic nepomohlo.
Sestava:
Dji go 4.1.5
Spark 01.00.0500
Tx 01.00.0300
MT iGET Blackview BV6000
Android 6

_________________
Autíčkář s nutkáním pořád něco rozebírat, momentálně mě zaujali éra a teď zrovna trápim DJI Sparka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pon 21.08.2017 6:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
V prvom rade skus iny telefon, su dve moznosti pripojenia kablom v oboch si prepni v appke na 2.4GHz a prva: rychlo v telefone offni wifi a hned zapoj kabel, druha ked si prepol do 2.4GHz len pripoj kabel a offni wifi.
Do Tx davas otg redukciu a do nej usb koniec kabla a micro usb do fonu hej? Skus pripadne zapnut usb debuging vo fone.

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pon 21.08.2017 18:11 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Dnes vyšla nová POVINNÁ aktualizace pro Sparka. Našli nějakou zásadní chybu ve FW baterií kvůli které jich pár popadalo.. Je nutné aktualizovat do 1. září pak už Spark se starým FW nepoletí.. Mimo jiné upravili i zabezpečení FW takže nebude možné (zatím) hacknout a upravit FW jako tomu bylo doposud.. Více info je na oficiálním Dji fóru..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pon 21.08.2017 18:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
Trochu nechapem hacknutie fw, na dlhsiu vzialenost sa pouziva upravena appka ktora len oklame-prepne rezim na fcc z ce.

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pon 21.08.2017 18:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Rokycany
Tak buď výměnou OTG redukce a nebo dnešní aktualizací, ale už chodí propojení Tx a MT přes kabel, díky za rady. Teď už jen abych to nezakřikl :-)

_________________
Autíčkář s nutkáním pořád něco rozebírat, momentálně mě zaujali éra a teď zrovna trápim DJI Sparka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz