Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 94  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 8:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
...zes teda rychle tu SVOJI RADU smazal hrdino ?! To je fakt videt jakej CHYTRAK ses ty ... 8) :lol: :lol: :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 9:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
nevlad - offline mapy byly k dispozici u verzí dji go do čísla 15. V čísle 18 přestaly být. Vzhledem k tomu, že dji go od čísla 18 začala vyžadovat kvůli kódování (proti lidem jako je Boris) hodně výkonné telefony, byl jsem rád, že jí můžu nahradit patchnutou 14, následně 15 a finálně 22. Oficiální dji go jsem přestal sledovat, když jsem zjistil, že ani verze 22 nemá offline mapy a lidi hlásí ještě větší problémy než byly s přelomovou (v nejhorším slova smyslu) verzí 18.
Jestli do ofiko dji go následně zase offline mapy přidali, tak je to určitě dobře, ale čet jsem na dji fóru, když lidi u verze 18 řvali že nejsou, že už ani nebudou kvůli nějakým licencím či co. Ostatně na ios verzi taky nejsou (teď jsem stáhnul abych se podival). A pokud jde o šmírování, tak ano, jsem paranoidní a svoje zařízení se pokouším ochránit od šmírování jak to jen jde. Nestojím o to, aby někdo viděl kde a jak lítám a dle potřeby si stahoval fotky z kamery. V letadle taky nemám odpovídač... To že máš zařízení v režimu letadlo ti není nic platné, protože apka si ukládá data (jsou rozlezlá po x adresářích a když nevíš co smazat, tak nesmažeš) a ve chvíli kdy se připojíš onlajn (např. když stahuješ update fw nebo dji go) tak ty data odešle. Všichni asi lítáme ne úplně přesně podle zákonů a jednou ty data někdo může použít proti nám... Protože dji velice ochotně spolupracuje s úřady a přímo se vnucuje se svým šmíráckým zařízením.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 9:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
[quote="Labrava"][/quote]
No, vždyť „proti gustu žádný dišputát“ říkávala babička. Já to tak neprožívám. Mám Air koupený v lednu, hned když s ním vylezli, a jak už jsem psal, normálně aktualizuji a neměl jsem jediný problém. Samozřejmě nevím, jak je to s M Pro. Ty Offline mapy tam jsou, a je to fajn.
To že prakticky nikdo nelítá úplně podle předpisů je jasné, ono to snad ani nejde, ale nezaznamenal jsem za toho půl roku, co mám Air, že by byl někdo nějak postižený. To se spíš napráskají sami borci, co lítají třeba v zakázaných zónách, a pak se tím chlubí na facebooku. Mnohem horší bude, až ti různí zakazovači přitlačí na výrobce a ten, aby měl klid, ty restrikce fakt začne aplikovat. Pak se může snadno stát, že se ani nedostaneme do vzduchu. A nepomůže ani patchnutá appka. Nojo, radši na to nemyslím :) To se pak vrátím k tomu, s čím jsem lítal před deseti roky,
Příloha:
P1020192.jpg
P1020192.jpg
[ 81.7 KiB | Zobrazeno 1708 krát ]


bez gps, bez wifi, a budu zase lítat jen pro radost

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 10:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
patch nechodí pro mavic air, a píšou to i v pdf na stránkách


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 11:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
alespon, kdyby se daly nejak vypnout omezeni restricted area pro mavic air při ovládání z tabletu, ciste teoreticky teda
co na to je hack tools, tak ty nefungujou opět pro mavic air


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 11:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
bohužel jsem nevěděl že patchnutá apka nefunguje s airem. Je to škoda, protože když si čtu hlášky uživatelů origo apky na https://play.google.com/store/apps/details?id=dji.go.v4 tak je to k pláči... Jak jsem již psal, origo apku nechci ani vidět...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 12:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
Labrava píše:
bohužel jsem nevěděl že patchnutá apka nefunguje s airem. Je to škoda, protože když si čtu hlášky uživatelů origo apky na https://play.google.com/store/apps/details?id=dji.go.v4 tak je to k pláči... Jak jsem již psal, origo apku nechci ani vidět...

No GO 4 pro Air zatím asi fakt není v cz/sk, poslední verze, co se dívám je zatím stále v4.1.22 Už 13. března mi Boris Plintovič psal, že cituji: Tim Strazzere uz udajne desifruje 4.2.6 ale kedy to bude mat je otazne". A pak s tím má ještě on hafo práce, a teď je na dovolené :-)
Co potom Litchi? Zkoušel jsi? To by Ti nevyhovovalo?

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 12:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
litchi neznám
ale hned ho zkusím, co je tam zásadního jen tak v kostce, proti dj aplikaci ?

ha tak to chce po mě 700,- to je docela drsný bez zkoušky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 12:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
zdzb píše:
alespon, kdyby se daly nejak vypnout omezeni restricted area pro mavic air při ovládání z tabletu, ciste teoreticky teda
co na to je hack tools, tak ty nefungujou opět pro mavic air

Mě ten Asistant 2 z djidrone.sk funguje i na Air, ne sice všechno, ale měnil jsem jen rychlost klesání a rychlost RTH, nic jiného nepotřebuju.

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 13:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
litchi neni špatné, ale úplně mi nesedlo, používám ho jen na follow me, kde nefunguje go4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 18:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
Takže jsem si dneska hezky představil, samozřejmě jen čistě teoreticky jaké by to bylo:
přepnu fcc, vyletím nad pole, kde se nikomu nic nestane a předpokládám, že nebude rušení a pošlu dron ve sportovním režimu ve 250 metrech vpřed 50 kilometrovou rychlostí. No a něco po třech uletěných kilometrech ztrácím signál a dron se vrací.
Takže si musím ještě dopředstavit alobalovou anténu-posilovač a představit si jak to s ním ještě poletí dál, v cestě jsem měl ve svých představách pát větví a ty by mohly užírat signál, takže na kopec :-) to si ale budu představovat s kolem, abych se neušel pěšky...

Představil si někdo s airem ještě delší dolet ? Samozřejmě čistě teoreticky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 19:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
3 kiláky jsou hodně slušný dolet, zvlášť jestli byly v cestě překážky :wink: Tak daleko jsem si netroufnul ani s mp. Ale spíš kvůli baterce, signál byl pořád jak novej :-D Pořád si myslím, že air by byl téměř dokonalý, kdyby měl ovládání z pro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 19:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
byl to jen stromek s listím, malý trocha listí, nic hustého
zítra si to představím na přímou viditelnost a uvidíme, chce to ale mířit přímo na dron, nedá se jen tak někam namířit, to pak nefunguje ani na bližší vzdálenost
a ještě to chce zjistit, jestli víc baterka vydrží na pomalolet, nebo na plný plyn.

Podle mě je jedno jestli se to zřítí půl kilometru nebo tři kilometry daleko, záleží, kam to padne. ale snad to již vychytali, soudruzi v číně.

A je výhodnější, na viditelnou vzdálenost, poslat dron třeba 50 metrů nad zemí, nebo třeba 250 kvůli signálu. Nebo je to fuk ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 20:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
fuk to rozhodne neni kvuli fresnelovy zone ... :wink:
Samozrejme tech 250m ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 20:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
http://wiki.pvfree.net/index.php/Fresnelova_z%C3%B3na


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 94  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz