Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DJI MINI
PříspěvekNapsal: úte 26.01.2021 19:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
Nemáte někdo zkušenost s tím, že během letu dojde u DJI Mini ke ztrátě R a B složky barev a všechno je jen zelené?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI MINI - ztráta barev
PříspěvekNapsal: stř 27.01.2021 23:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Pokud by jsme z obrazu dopadajícího na oko odstranili jednu ze tří složek CMY (Cyan, Magenta a Yellow)
odstranili Magentu-purpurovou zbylé dvě složky aditivní (součtové) metody dají vzniknout jen zelené.
C + Y = G (Green = zelená). Potlačení je možné dosáhnout buď změnou odrazivosti předmětu,
nebo změnou pohltivosti (filtrací) prostředí kterým světlo prochází.
Zda tomu tak je by bylo nutno prokázat objektivním kolorimetrickým měřením.

Pokud by uvedené možnosti nebyly prokázány, muselo by jít o barevný klam (iluzi) vznikající u pozorovatele.
Ten je možný buď na úrovni čidel zraku, ale je taky možné, že k němu dojde až při převodu vzruchu čidel
na vzruch nervů tvořících část mozku pro sestavení (zpracování) vlastního vjemu obrazu (uvědomění si vjemu).
Přitom počet receptorů v oko je větší než počet vláken pokračujících do mozku.
Znamená to že už vlastní oko se podílí na předzpracování obrazové informace.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI MINI - ztráta barev
PříspěvekNapsal: stř 27.01.2021 23:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6888
Bydliště: Moravský kras
Guchare to je zase odpověď jak od hotline Microsoftu. Věcně sice správně (ostatně není to z tvé hlavy), ale s Offovým problémem to absolutně nesouvisí.

Ondro předpokládám, že updatováno máš (bacha, nová verze DJI Fly pro android není na Play, musí se updatovat z webu DJI a jako novinku má možnost update dronu přímo z aplikace). Jestli nepomohlo, bude to spíš HW problém.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI MINI - ztráta barev
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2021 5:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@JirkaA Dík za nakopnutí. Z položené otázky jsem nepobral, že zřejmě nejde o vizuální sledování DJI Mini,
ale o popis kdy je obraz kamerou přenášen z dronu na obrazovku nějakého zařízení.

Nic méně přenášený obraz je přenášený obraz. A to i když místo bioHW jde obraz přes nějaké to "železo"
kamera dron - zobrazovací zařízení. Páni inženýři kdysi navrhli a vymysleli jak na přenos jasu a barev.
A on ten přenos video-info buď proběhne s uspokojivým výsledkem, nebo něco do něj cestou hrábne.
A nastane popisovaný efekt. Znamená, to že předpokládané podmínky na cestě přenosu signálu nejsou splněny.
Nalezení příčiny nesplnění podmínek může být docela duchařina. Hledané většinou způsobem pokus-omyl.
Míst vybavených potřebnou technikou a schopnými lidmi nebude zase až tak moc.

Je jasné, že výdobytky našeho současného poznání světa vymyslela velká spousta jiných hlav než je ta moje.
Škola mi jen dala nějaké základy a spolu se školou života mne naučila jak tyto základy doplňovat - rozšiřovat
při luštění něčeho, co jsem ještě nepotkal. Nevím proč, ale každá potkaná ZÁHADA, je pro mne výzva: Jak na to?
Pokusím se moje obecné vykecávání - teoretizování omezit na méně provokující rozsah.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI MINI - ztráta barev
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2021 5:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
@guchar .... Bez komentara :D

@off - prakt.skusenost nemam ale teoreticky by to mohol byt zly kontakt ci studeny spoj na snimaci kamery, farebne zlozky sa snimaju samostatne a az potom sa v pripade potreby zlucuju. Mozno konektor pripojenia kamery s riadiacou jednotkou ak su tam este farebme kanaly oddelene, to neviem. Takze by mohol byt problem prave tam.
A to iste v pripade zobrazovaca (ak nepouzivas na zobrazenie mobil ale zabudovany displej) tak displej uz zobrazuje farebne rozdeleny signal, problem by som hladal tam.
Ale ak si metrufas na meranie a opravu elektroniky tak by som skusil vymenit kameru a zobraz.jednotku, trebars od niekoho poziciat ak mas tu moznost.
Pripadne zavolat sikovneho kamarata aby pomeral a opravil

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2021 23:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
Ahoj všem, díky za nápady, vyřešeno výměnou propojovacího kabelu mezi rádiem a mobilem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI MINI - ztráta barev
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2021 4:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Ten nový kabel oproti původnímu je kratší? Máš dojem, že u původního byla zhoršena stínící funkce.
Ono to taky mohlo být horším kontaktem jeho konektoru(-ů).
Naše paní učitelka fyziky říkávala: Velká většina záhadných závad má příčinu banánek-zdířka (Wackel kontakt)

:-) Staromilci tohoto úkazu si mohou nyní pořídit i jejich emulátor.
Bastl Instruments Wackel Contact, 1HP broken contact emulator in form of 2x 4 way multiple!. € 9.99
https://www.midiamsterdam.nl/bastl-instruments-wackel-kontakt.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Dji mavic mini problémy
PříspěvekNapsal: ned 28.03.2021 15:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.3.2021
Příspěvky: 1
Dobrý den,
Mavic mini mi začal hlásit z ničeho nic tyto problémy :

IMU initializing. Retrieving IMU data (code 30066)
Gimbal unable to connect - (code - 40012 )
GPS signal weak - Positioning accuracy affected. (code 30049)
No GPS signal - (code 30007)

Dohledal jsem různé rady, ale čert se v tom vyznat.
Nevěděl by někdo po lopatě říct, zda to jde nějak vyřešit nebo to je zralé na servis ?

Děkuji moc za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI MINI - problémy
PříspěvekNapsal: sob 18.09.2021 18:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2012
Příspěvky: 652
Bydliště: Pardubice, HK, Plzeň
Obrázky: 37
Zdravím v tomto vlákně. Létám s Mavikem Mini už rok a půl bez závažnějších problémů. Pro roce jsem preventivně měnil vrtule (nalétáno 280km) a nyní má 312km/28hodin. Jednoho dne jsem bez jakéhokoliv varování nad ním ztratil kontrolu. DJI Fly nehlásil žádný problém, kompas jsem kalibroval. V P módu začal kroužit v jakési spirále a dosáhl rychlosti 40km/h, gimbal nestíhal náklony. Vůbec nechápu jak jsem ho přinutil přistát. Určitě ho předám na reklamaci, chtěl bych se ale zeptat, jestli se někdo neorientujete v čtení telemetrie, kterou si ukládá. Soubor má cca 0,2MB. Zarazilo mě, že ačkoliv byl Mavic celou dobu namířený na JV, v telemetrii se azimut dost podstatně mění. Díky za jakékoliv postřehy.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Přílohy:
imu.png
imu.png
[ 618.44 KiB | Zobrazeno 13583 krát ]

telemetrie.png
telemetrie.png
[ 166.32 KiB | Zobrazeno 13583 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Parťák pro lety s DJI Mini 3
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2022 21:39 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha
Obrázky: 17
Ahoj,
jsem čerstvým majitelem DJI Mini 3 a hledám stejně nadšeného letce, který podlehl této krásně škaredé obludce :)))

Míval jsem DJI Mavic Air, ale s příchodem legislativy jsem ho prodal. Mini 3 spadá do kategorie C0, na kterou se nevztahují tolik přísná pravidla, takže se dá rozumně zalétat i nad větším kuse trávy po Praze. Jsem z Jižního města, jestli je někdo poblíž se stejným nebo podobně malým strojem, ať dá vědět :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Parťák pro lety s DJI Mini 3
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2023 7:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2009
Příspěvky: 649
ahoj, o vikendu se mi dostal do ruky mini3 pro, a chtěl jsem se zeptat na výšku dronu, během letu, která se ukazuje na ovladači. Při režimu sport ("vypnuté" senzory, létání bez omezení), tato výška se během létání změnila a po přistání měla hodnotu cca -3m (více pokusů se stejným výsledkem). Také návrat do místa vzletu, se koptéra nikdy netrfila, bylo to až o par metrů jinam. Nemám zkušenosti s jinými drony, tak zdali je to tak "správně" a ta přesnost, nemůže být taková ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Parťák pro lety s DJI Mini 3
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2023 8:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
pns píše:
... přesnost, (hlavně výška) nemůže být taková ?
Pokud pamatuji tak výška bývá a) Podle GPS. Tam ta přesnost je dost malá. b) Podle čidla tlaku. Nutno kalibrovat před vzletem. Plus další podmínky.
Edit02 Ono je to nějak popsáno v DJI Mini 3 - Downloads, Manuals (cz)
● Přiznávám, že neb jej nemám, tak jsem jej nedočetl. Klíčová slova pro Ctrl F jsou "výška" a "návrat".
● Líbí se mi. Ale 20 klacků v DATART už ne. Když má kameru tak je s 249g na registraci u CAA (ÚCL)?
● Zkus si projít adekvátní hity v dotazu Google (Dron DJI Mini 3 mistake in altitude of flying)
https://www.google.cz/search?q=Dron+DJI ... s-wiz-serp


Naposledy upravil guchar dne pon 04.09.2023 13:46, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Parťák pro lety s DJI Mini 3
PříspěvekNapsal: pon 04.09.2023 12:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2009
Příspěvky: 649
ok, díky, beru že má elektronika stále toleranci :) jen mi přišlo, že by mohla být menší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Parťák pro lety s DJI Mini 3
PříspěvekNapsal: úte 05.09.2023 18:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
pns píše:
ok, díky, beru že má elektronika stále toleranci :) jen mi přišlo, že by mohla být menší.

Těch pár metrů je průser. Já mám běžně se starším Mavicem odchylku do půl metru max. Běžně si sedne na heliport 75cm v průměru odkud vzlétl. Udělej kompletní kalibraci IMU i kompasu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI MINI
PříspěvekNapsal: úte 05.09.2023 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
Taktiež môj DJI pristáva mimo občas meter občas 2 metre odkiaľ som v štartoval.
Jediné čo mi presne pristáva jediná robená koptera z riadiacou jednotkou od DJI NAZA

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz