Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 17.11.2021 18:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Takto vypadá ta moje deska. Není to originál DJI, Jenže já elektronice moc nerozumím, pájet sice umím, ale to je vše.


Přílohy:
IMG_20211117_175002.jpg
IMG_20211117_175002.jpg
[ 56.95 KiB | Zobrazeno 5829 krát ]

IMG_20211117_175027.jpg
IMG_20211117_175027.jpg
[ 38.06 KiB | Zobrazeno 5829 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 17.11.2021 18:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@epox Když ta tvoje (TBY V3.1.) není originál DJI, tak co to je vlastně za desku?
Original Dji Mavic Pro / Platinum Mainboard - Core board - Hauptplatine - ebay


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 17.11.2021 19:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
je to deska z baterie, kterou jsem objednal z Aliexpresu (myšleno celou baterii), nějaká náhrada ne origo DJI. Tuto baterii jsem pak asi v jejím 3 cyklu utopil i s MP1. Ten jsem rozchodil a lítá, ale baterie, respektive její elektronika zaznamenala zkrat a nechce baterii nabíjet a ani rozjet v dronu. Samotné články jsou v pohodě.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.11.2021 5:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@epox Ta elektronika bývá po utopení po smrti.
_ Pokud jde pod vodu tak je nějaká šance, ale jen když je možno aplikovat jistý vyzkoušený (na mobilech) postup
1) ihned po vytažení vypnout 2) ihned - co nejdřív důkladný proplach destilovanou vodou 3) proplach alkohol IPA
4) důkladné vysušení 5) zkusit zapnout /6) nefunkční zkusit opravit/
Je to bez jakýchkoliv záruk. Prostě do ní, nebo po ní.

_ Normální voda i po vyschnutí zanechá na desce vodivá místa, solí, to citlivým CMOS součástkám vadí / zničí je
Body 2) a 3) proplachy je dobré provádět (aspoň část doby) v ultrazvukové čističce, pokud je k dispozici
_ I zdánlivě bezproblémové desky někdy mají drobné trvalé, nebo náhodné mouchy Ty někdy přijdou až časem
_ Bez dostatečných zkušeností jsou šance na úspěšné oživovací pokusy hodně malé
Takže pokud to nechci zkusit jako koníčka, bývá oživování plýtvání časem. Je to jen můj názor
Výjimka potvrzující pravidlo např. jeden nakonec úspěšně oživený ESC utopený regulátor - RCMania


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.11.2021 5:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Nanoprotech Electric (45, 150 nebo 300ml) - "co nejdříve přístroj rozeberte a ošetřete NANOPROTECH Electric"
Nanoprotech Electric RCPROFI /-/ Nanoprotech Electric MojeRC
Nanoprotech Electric NANOPROTECH
_ Osobní zkušenost s aplikací jako ZÁCHRANA AFTER nemám. A pokud není nutno ani jako prevenci neužívám.
Lepivý olejový povrch je lapač prachu. Šel bych to toho v nezbytných případech Před uložením očista pomocí IPA
S následným vyfoukáním tlakovým vzduchem



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
!!! V tomto případě muselo "s" ve web adrese zůstat - https://www.youtube... !


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.11.2021 10:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Souhlasím s tebou, že elektronika té desky je KO - alespoň pro mne. Možná by šla resetovat, ale na to nemám vědomosti. Proto chci použít desku z origo baterie, která už pomalu dosluhuje a připájet na ni ty články odpájené z baterie z utopené desky. Otázkou je, zda je ta origo deska příjme "za vlastní". Časem se to dozvím :D .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.11.2021 15:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Zkusíš "podržení napětí" třeba to vyjde. Když ne je šance najít, v DJI komunitě, člověka co ti i následně pomůže


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.11.2021 21:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2009
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha 4
Ahoj pánové, mám Mavic Air (1) a slabé baterie. Bohužel už se nedají koupit nové, tak bych se chtěl zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s výměnou článků v baterii?
Četl jsem o B0B destičce. Nemáte nékdo praktickou zkušenost? Baterky jsou 100% funkční, ale s 50% kapacity (tím myslím, že jsou jen opoužívané, ne poškozené nebo utopené).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2022 9:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.12.2014
Příspěvky: 232
Vidím, že ti nikdo neporadil. Taky hledám nějaké možnosti. Ty jsi něco zjistil? Já zatím jedině servis Dji. Poslali by mi novou za asi 80e.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.07.2023 15:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2012
Příspěvky: 76
Dobrý den. Odchází mi baterie v ovládání DJI MAVIC PRO. Řešil někdo výměnu? Zajímá mě hlavně dostupnost a cena. Pak samozřejmě také postup výměny.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz