Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 801 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision
PříspěvekNapsal: stř 15.07.2015 11:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.9.2011
Příspěvky: 241
Jirne - špatná poloha bude mít asi opravdu něco společného s kompasem, resp. informací od kompasu předávanou jakékoliv aplikaci, možná i proto hláška o nekompatibilitě, ale jsou to domněnky. Na druhou stranu, můj nedávný Huawei nekompatibilitu nehlásil, i když neměl e-kompas! A co mne dostalo, radar byl pootočený cca o 180° a když se točilo koptérou, točil se také, což jsem nechápal když tablet kompas neměl (aspoň parametrově a opravdu jsem ho nenašel)!
Navečer snad zalétám Nvidiu, uvidíme.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision
PříspěvekNapsal: stř 15.07.2015 21:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.9.2011
Příspěvky: 241
Vylétal jsem navečer jednu baterku a použil Nvidia Shield. Tablet drží v držáku z Inspire 1 skvěle, zřetelnost displeje slušná a se stínítkem bude super. Stalo se ale, že mi sem tam vypadl Wi-Fi signál, také připojování trvalo déle, Wi-Fi hlásilo střídavě "Připojování..." a "Uloženo", nakonec se to připojilo. Přitom předtím v obýváku proběhlo připojení bleskurychle a navíc má Nvidia výkonu na rozdávání a i Wi-Fi mi přijde velmi dobré, mohu-li soudit podle rychlosti načítání IT stránek či sledování Youtube. Jednou se za letu dokonce stalo, že obraz zamrzl a zmizely informace o GPS, baterkách a přitom to ztrátu signálu nehlásilo, musel jsem aplikaci ukončit a znovu nahodit. Když to ale běželo, což bylo po většinu letu, vše bylo OK.

Napadá vás důvod? Budu zkoušet dál a věřím, že to vychytám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision
PříspěvekNapsal: pát 17.07.2015 9:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.9.2011
Příspěvky: 241
Včera jsem zkoušel sadu filtrů na kameru (1xpolar + 2xND), šlo mi spíš o to, jestli lze filtry používat stále jako ochranu čočky kamery. Proto navečer, bez ohledu na podmínky vhodné pro filtry, naopak, slunce bylo nízko a zastíněná místa už dost tmavá. Udělal jsem 4x stejný manévr na stejném místě, nejdřív bez filtru a 3x s různými filtry. A ukázalo se, že filtry lze použít kdykoliv, pokud je normální denní světlo, zastíněná místa jsou trochu tmavší, ale záběry kontrastnější, není to myslím na škodu a lze upravit v postprocesu. Chtěl jsem to dát na YT, ale ještě něco dotočím, protože jak jsem polarizační filtr "nějak" nasadil a dělal otočku o 360°, po část záběru sice nepolarizoval, ale jak měl slunce zboku, mraky byly najednou výrazně prokreslenější. Tak chci udělat ještě další záběry někde u vody s odlesky atd.

Jak jsem psal o slabším Wi-Fi signálu u Nvidia-Shield, tak včera jsem letěl s mobilem, ale připojení Wi-Fi bylo také divné, ukazovalo to slabý signál, 3x jsem se nemohl pořádně připojit, resp. byl obraz, ale chyběly info o GPS a baterkách, za letu už to bylo OK, nevypadlo to ani jednou jako u Nvidie, i když jednu chvíli byl obraz trhavý. Tohle chování je u LG G2 nestandardní, i když asi 2x k tomu už v minulosti došlo, netušíte co by to mohlo způsobovat? Díky. Jedinou změnu, kteru jsem provedl, byl přechod z režimu Phantom na Naza-M. A naopak, nadstandardní byl včera signál GPS, stále min. 10-11 satelitů :) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Phantom vision+ náklon gimbalu
PříspěvekNapsal: pát 24.07.2015 0:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.7.2015
Příspěvky: 2
Ahoj,
řeším menší problém s ovládáním gimbalu u Phantom vision+ a prosím o radu.
Mám starý RC (bez toho kolečka na ovládání gimbalu) na jehož zadní straně je zdířka na kličku pro x1, kterým se dá gimbal ovládat taky. Vše jsem zkalibroval a zkusil. Ovládání gimbalu u vision+ funguje velice dobře, plynule. Ovšem když zapnu aplikaci na telefonu (resp nastane spojení aplikace s wifi Phantomu) dojde k vyřazení tohot kanálu a již nelze gimbal ovládat plynule z RC ale pouze z displeje telefonu skrz aplikaci.

Nevíte jak na to? Ovladání gimbalu z RC mi přijde dale lepší než z mobilu (zejména dojezd lze udělat plynuleji než co poskytuje aplikace).

Díky za jakoukoliv radu.


/// pozn. Problém nakonec úspěšně vyřešen přepnutím RC v softwaru Phantom2 na novou verzi (s kolečkem) přestože mám verzi starou. Tím lze aktivovat náklon kamery i pro starou verzi RC ;-).


Naposledy upravil jarda.kkl dne čtv 30.07.2015 0:59, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision
PříspěvekNapsal: pát 24.07.2015 16:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.12.2014
Příspěvky: 25
Bydliště: Olomouc
IvanGS píše:
Jirne - špatná poloha bude mít asi opravdu něco společného s kompasem, resp. informací od kompasu předávanou jakékoliv aplikaci, možná i proto hláška o nekompatibilitě, ale jsou to domněnky. Na druhou stranu, můj nedávný Huawei nekompatibilitu nehlásil, i když neměl e-kompas! A co mne dostalo, radar byl pootočený cca o 180° a když se točilo koptérou, točil se také, což jsem nechápal když tablet kompas neměl (aspoň parametrově a opravdu jsem ho nenašel)!
Navečer snad zalétám Nvidiu, uvidíme.

No, když se točí šipka na radaru stejně jako koptéra, na tom není nic divného a není k tomu v tabletu e-kompas zapotřebí. To je poloha koptéry, která posílá informace o své poloze do aplikace podle vlastního kompasu. Kdyby jsi si s tou koptérou vyměnili místa, tak to bude ukazovat správně.
Takže kompas v tabletu má výhodu v tom, že poloha koptéry je zobrazovaná vždy správně, ať se točíš a přemisťuješ s tabletem jak chceš.
Jenže jak píšu, na mém tabletu je poloha koptéry za všech okolností stále o 90° otočená doleva i když kompas v mapách ukazuje správně. V aplikaci v mobilu Samsung je všechno OK.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision
PříspěvekNapsal: čtv 30.07.2015 1:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.7.2015
Příspěvky: 2
Zdravím, mám problém se spuštěním stabilizace gimbalu u P2 vision+ (F315).
Jde o to, že po zapnutí Phantoma se né vždy zapne taky stabilizace gimbalu. Někdy až na několikátý pokus (po vypnutí a zapnutí stroje). V kabelech bych řekl, že problém není, protože když už se stabilizace sepne, tak do vypnutí stroje nikdy nevypadne. Napadá mě ještě nějaký softwarový problém, ale v tom chování gimbalu (někdy se zapne, někdy nezapne) nevidím jasnou příčinnou souvislost. Firmware poslední aktualizace.

Nemáte někdo s tímto chování zkušenosti nebo rady jak to doma vyřešit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision
PříspěvekNapsal: čtv 30.07.2015 7:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Jsi v nesprávném vlákně, tady to je o P2, ty máš Vision.
Příčina bude asi v HW gimbalu, doporučuji servis (Telink ?)

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision
PříspěvekNapsal: čtv 30.07.2015 9:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2011
Příspěvky: 705
Bydliště: okr. Prievidza
Obrázky: 33
Peťo, ale nadpis je tu Phantom 2 Vision, našé P2 sú o riadok nižšie v hlavnom okne, nie ? :wink:

Teraz v tretom riadku :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision
PříspěvekNapsal: čtv 30.07.2015 20:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Ty brďo, to jsem popletl, na RCM chodim většinou z Tapatalku, a ten me nazev vlakna zkratil jen na "...Phantom 2".
Takže pro @jarda.kkl omluva, jsi ve správném vlákně :D Zbytek platí.

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Vymena elektroniky Phantom 2 Vision
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2015 15:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.9.2015
Příspěvky: 2
Dobry den. Najprv... Som nováčik, registrovaný len kvôli nižšie popísanému problému, avšak... Prečítal som si tu stovky strán a príspevkov - sú obohacujúce. Teraz k veci,... Mám Phantom 2Vision Plus... Keďže som predpokladal, že pri mojich leteckých skúsenostiach v prevádzke dojde k istým "stratám" kúpil som "na súčiastky" ešte jedného, havarovaného Phantoma 2 Vision Plus... (nebol až taký lacný, keby ma niekto obvinil z lakomosti ... :-) ) Po čase, keď sa mi žiadna havária na šťastie neprihodila, rozhodol som sa, že oživím toho havarovaného... Pripojil som ho k PC, k asistentovi... Všetko sa zdalo v poriadku. Zapol som ho, motory zahrali, ledky blikali správne, aj polohu si zrejme uložil (mimochodom vizuálne bolo poškodené jedno rameno (prasknuté a ohnuté) a odtrhnutý konektor batérie na mother boarde). Takže potiaľto OK. Potom som skúsil odarmovať motory... Motormi začalo potrhávať. Neviem, či sa točili, alebo len trhali. Jeden regulátor začal dymiť, neskôr horieť, až "zahorel plamienkom". Uhmmm... Takže... Pre istotu som kúpil a vymenil novú základnú dosku, 4x nové regulátory, 4x nové motory... Dal som to prepajkovať do elektro servisu... Napojil na PC asistenta, skalibroval IMU, kompas... Všetko stále OK. Zapol batériu, naslo satelity a blikalo na zeleno. Skúsil som odarmovať motory... A zase ... Dym z motora... :-( Teraz sa už toho bojím... Fakt je ten, že už som mohol mať za tú cenu druhý komplet P2V+ z inzerátov. Vedel by mi niekto poradiť, čo s tým urobiť? Pls... Rady, typu, že som hlupák, prosím, neposkytujte. ĎAkujem všetkým, ktorí si nájdu čas a ochotu pomôcť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymena elektroniky Phantom 2 Vision
PříspěvekNapsal: čtv 17.09.2015 13:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2013
Příspěvky: 3515
Bydliště: Olomouc, ČR
To je nějaké divné. Zkusil bych po jednom připojit regulátor s motorem přímo na přijímač nebo na servo tester (mimo řídící desku). Jak máš připojenou baterku? Nebylo to na dlouhých drátech? Pokud má společný přívod velkou indukčnost tak se regulátory mohou odpálit špičkami které samy vytvářejí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymena elektroniky Phantom 2 Vision
PříspěvekNapsal: čtv 17.09.2015 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
A proč zakládáš další vlákno, Visiony zde již své technické vlákno mají...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision
PříspěvekNapsal: pát 18.09.2015 11:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.9.2015
Příspěvky: 2
Ja som ten prispevok dal do sekcie Coptery - elektronika. Tu mi to presunul zrejme admin, takže sorry...
K veci... Všetko je originál... Drôty, rozmery, dĺžky... Fakt som vymenil len zakladnú dosku, regle a motory. Ešte som to dal do servisu napajkovať, že nech mám istotu... Môže byť problém v riadiacej jednotke? Že by sa pri páde poškodila? Testy prebehnú OK...
Dneska som si kupil ďalšieho Phantoma 2 Vision Plus... Mal havarku a odniesla to kamera. Takže som primontoval moju kameru naň a ... Super funguje... Už mám štyri Phantomi... :-) FC40 1x, Vision 2 plus 3x... Sa mi z toho stáva posadnutosť. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision
PříspěvekNapsal: pát 18.09.2015 16:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.7.2011
Příspěvky: 705
Bydliště: okr. Prievidza
Obrázky: 33
Stačí jeden poriadny čo funguje na 100% , načo kopec strojov keď jeden lieta a na ostatné padá prach .

Chcel som tiež kúpiť P3 pritom s P2 som spokojný a lietam vyše 1.km dokonca aj nad morom v Chorvátsku .
Viem to s vetroňov, obľúbenec lieta a druhé stoja na polici . :|


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI - F300 Phantom 2 Vision
PříspěvekNapsal: ned 04.10.2015 21:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 20.9.2011
Příspěvky: 241
V pátek dorazil dárek pro Phantoma...


Přílohy:
DSC00392.JPG
DSC00392.JPG
[ 424.02 KiB | Zobrazeno 5970 krát ]

DSC00402.JPG
DSC00402.JPG
[ 92.86 KiB | Zobrazeno 5970 krát ]

FB_IMG_1444033143175.jpg
FB_IMG_1444033143175.jpg
[ 26.27 KiB | Zobrazeno 5929 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 801 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz