Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1499 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2015 20:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
S novými FW se mě P1ku při startu už nikdy převrátit nepodařilo, ačkoliv to mnohdy bylo jen tak tak, stabilizace při semiautomatickém vzletu to vždy správně "ukočírovala" a to mnohdy i za velmi nepříznivého větru, kdy jsem myslel, že ani nepoletím. Takových startů mám natočeno mraky a mraky (zkusím z toho někdy udělat nějaký sestřih). Proto je určitě dobré mít velmi dobře zkalibrovanou IMU jednotku pro základní stabilizaci...

Startoval jsem i v extrémních písečných a prachových terénech řady pouští, na motorech se to nikdy nijak negativně neprojevilo, myslím, že právě proud vzduchu od vrtulí (i přes vzniklé turbulence) nedovolil prachu se do motorů dostat.
A můj doširoka rozkročený tuningový CF podvozek je pro Phantoma naopak výrazně stabilnější startovací platforma, než ta tovární úzká "koza". Pro přistání je ale asi lepší originál plast podvozek, po kterém má péčko tendenci se sklouznout jako na "lyžích"...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Zmena anteny na FPV
PříspěvekNapsal: úte 09.06.2015 17:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.5.2015
Příspěvky: 9
Dobry den prajem,

Pisem ohľadom rady na FPV. Na Phantomovi mám takúto zostavu na FPV.

http://xtreme.sk/DJI-PHANTOM/Fatshark/I ... V-Vysielac
http://xtreme.sk/DJI-PHANTOM/Fatshark/F ... tor-5.8Ghz

Som s tým docela spokojny, ale mám menší problém s tým keď Phantom začne tienit svojim telom anténe. Vtedy sa signál prerušuje a podobne. Rozmýšlam nad kúpov nejakej lepšej antény.

Niečo z tohoto:

http://xtreme.sk/DJI-PHANTOM/Fatshark/DJI-AVL58-anteny
http://xtreme.sk/DJI-PHANTOM/Fatshark/F ... ntenas-SMA
http://xtreme.sk/DJI-PHANTOM/Fatshark/F ... tch-Antena

Prosím o radu.

Ďakujem veľmi pekne :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.06.2015 20:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.8.2014
Příspěvky: 915
Obrázky: 0
Ja mám tie od DJI AVL58 http://xtreme.sk/DJI-PHANTOM/Fatshark/DJI-AVL58-anteny ale majú krátke nožičky, treba k ním konektor 90 stupňový..

Teraz bral by som tieto http://xtreme.sk/DJI-PHANTOM/Fatshark/F ... ntenas-SMA a túto anténu k tomu http://xtreme.sk/DJI-PHANTOM/Fatshark/F ... tch-Antena


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.06.2015 6:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2015
Příspěvky: 56
Zdravím, chcel by som sa spýtať aká môže byť maximálna vzletová hmotnosť P1? Mám namontovaný gimbal a GoPro Hero 2 a momentálne je vzletová hmotnosť 1155g s jednou batériou. Vrtule mám 9". Motory a regulátory pôvodné. Chcel by som ale namontovať dve batérie a to by bola vzletová hmotnosť 1325g. S jednou batériou mám let cca 8-9 minút. Pri dvoch by som bol rád keby dosiahnem aspom 15 minút. Ďakujem.

_________________
DJI Phantom FC40, vrtule 9443, minim OSD, GoPro Hero 2, FTV 2.4GHz 100mW, Gimbal Brushless 2- axys


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.06.2015 9:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
007ToMMaS píše:
Zdravím, chcel by som sa spýtať aká môže byť maximálna vzletová hmotnosť P1?
DJI doporučuje 1200, já létal v pohodě 1250-1300g...
007ToMMaS píše:
...vzletová hmotnosť 1155g s jednou batériou. Vrtule mám 9". Motory a regulátory pôvodné. Chcel by som ale namontovať dve batérie a to by bola vzletová hmotnosť 1325g. S jednou batériou mám let cca 8-9 minút. Pri dvoch by som bol rád keby dosiahnem aspom 15 minút...
Nepíšeš s jakými brtulemi, ani s jakou baterií. Pokud tento čas dáváš s originál LiPo 2.200 mAh tak to je jistě dobrý čas. Určitě se vyplatí baterie s větší kapacitou, např. výborné Dinogy LiPo 2800, o kterých jsem tu mnohokráte psal, najdeš to mj. v mém zdejším blogu s mými zkušenostmi. Do nedávna jsme je vozili z USA, teď se myslím dají sehnat již i zde. Tato baterie dost prodlouží letový čas, a není potřeba nijak upravovat battery dock Phantoma 1.
A pokud používáš nějaké běžné vrtule 9", tak doporučuji řadu 9443 od DJI, ty ti letový čas na P1 výrazně prodlouží. S ohledem na Tvé hodnoty ale předpokládám, že je asi používáš...

Pro nesení 2 baterií budeš muset buď upravit dock pro baterku, nebo použít venkovní nosiče. To ale nastoluje nepříjemné problémy s propojením tlusté kabeláže, bude ti překážet gimbal, není to moc praktické. Mám takový zcela nepoužitý set z karbonu ještě někde v šuplíku, kdyby jsi měl zájem.

S obdobným 2baterkový setupem tu létal @Marek_Km, ale měl to myslím bez gimbalu. Jinak se tu v P1 vlákně o tom před časem dost diskutovalo, najdi si to, myslím že to bylo ještě v první části vlákna před rozdělením...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.06.2015 12:02 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 20
gardenroute píše:
DJI doporučuje 1200, já létal v pohodě 1250-1300g...Nepíšeš s jakými brtulemi, ani s jakou baterií. Pokud tento čas dáváš s originál LiPo 2.200 mAh tak to je jistě dobrý čas. Určitě se vyplatí baterie s větší kapacitou, např. výborné Dinogy LiPo 2800, o kterých jsem tu mnohokráte psal, najdeš to mj. v mém zdejším blogu s mými zkušenostmi. Do nedávna jsme je vozili z USA, teď se myslím dají sehnat již i zde. Tato baterie dost prodlouží letový čas, a není potřeba nijak upravovat battery dock Phantoma 1.
A pokud používáš nějaké běžné vrtule 9", tak doporučuji řadu 9443 od DJI, ty ti letový čas na P1 výrazně prodlouží. S ohledem na Tvé hodnoty ale předpokládám, že je asi používáš...

Pro nesení 2 baterií budeš muset buď upravit dock pro baterku, nebo použít venkovní nosiče. To ale nastoluje nepříjemné problémy s propojením tlusté kabeláže, bude ti překážet gimbal, není to moc praktické. Mám takový zcela nepoužitý set z karbonu ještě někde v šuplíku, kdyby jsi měl zájem.

S obdobným 2baterkový setupem tu létal @Marek_Km, ale měl to myslím bez gimbalu. Jinak se tu v P1 vlákně o tom před časem dost diskutovalo, najdi si to, myslím že to bylo ještě v první části vlákna před rozdělením...


Létám se 2 akumulátory, hmotnost mám cca 1450g. Čas 15 minut za normálního počasí.

_________________
Phantom 1 v trupu 2, GoPro 4BE objektiv 5,4mm, Zenmuse H4-3D, iOSD mini, vrtule 9443


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.06.2015 17:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
gardenroute píše:
S obdobným 2baterkový setupem tu létal @Marek_Km, ale měl to myslím bez gimbalu. Jinak se tu v P1 vlákně o tom před časem dost diskutovalo, najdi si to, myslím že to bylo ještě v první části vlákna před rozdělením...

Tak tak Petře. Po loňském pádu zapříčiněném přetížením a nevyvážením Phantoma jsem pak létal bez gimbalu, ale nebylo to ono. Dostával jsem se s levnými Zippy paralelně spojenými až k letovým časům kolem 19 minut, ale přesto jsem se letos vrátil ke gimbalu. Sehnal jsem dost odlehčenou verzi https://www.banggood.com/buy/SKU197004.html a teď mám lety mezi 14 - 15 minutami, ale zato daleko příjemnější rozhled a hlavně ovládání náklonu.
Na palubě jsou 2 aku 2,2 Ah, FPV s OSD, FPV kamerka a Mobius a samozřejmě ten gimbal. Vzletová hmotnost je kolem 1295 gramů (teď jsem to pro jistotu vážil) a baterky po dolétání vytahuju jen vlažné, takže se jim to moc líbí, na rozdíl od motorů, které jsou trochu víc slyšet. Vrtule 9443.
Jinak gimbal je posunutý trochu dozadu a je to celé docela vyvážené.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.06.2015 20:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
PROCHOR píše:
[i]Létám se 2 akumulátory, hmotnost mám cca 1450g. Čas 15 minut za normálního počasí.[/i]
Už jsi Petře dořešil ten starý problém s plynulostí / dojezdy 3D Zenmuse a P1 ? Jiná Tx ?
Jinak blahopřeji, Dag mě referoval :D

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.06.2015 22:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2015
Příspěvky: 56
Vrtule používam 9443. Motory a regulátory sú pôvodné. Batérie by boli namontované vonku. Rozmýšľam že sa pohrám ešte s nastavením výkonov motorov gimbalu a možno s tým trošku znížim spotrebu. Na prenos videa používam modul z číny o výkone 100mW a frekvencíí 2.4GHz(mám FC40). Na palube sa nachádza aj minimOSD. Batérie používam originál 2.2Ah. Ak by som prešiel na dino tak by to bolo určite lepšie.

_________________
DJI Phantom FC40, vrtule 9443, minim OSD, GoPro Hero 2, FTV 2.4GHz 100mW, Gimbal Brushless 2- axys


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.06.2015 0:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 4.7.2013
Příspěvky: 130
Ahojte. Omlouvam se ze Vam vpadnu do debaty s dotazem. Snad někdo bude mit zkušenost ci nekde něco zaslechl.

Jde o Zenmuse H3-3D.
- v distribuci je verze kde je sileny flex kabel do USB portu namisto HERO BUSs který byl u H3-2D
- H3-3D posila do USB interference které resi nejaka pridavana destička se slozitym jmenem...

Nevite někdo zdali pokud udelam vymenu konketoru z H3-2D do H3-3D zdali potrebuji odstínit interference? Objednal jsem totiž nahrazku z ciny pro HERO BUS konektor. Ta fungovala par pokusu, ale hlavne i v ni byly pritomne interference (mimochodem nasazovani gopro do tehle patice je asi stejne krkolomne jako pripojeni USB) Zvazoval jsem, ze bych proste koupil stary H3-2D a udelal swap origo konektoru a H3-2D pak prodal s USB flexem za zbytkovou cenu...Kdyby někdo mel zkusenosti prosim o info. Za boha se mi nechce do coptery rvat "další nezbytnou"desticku...to radeji upravim flex at nedobiji gopro a tim interference zmizi...

Diky za pripadne info


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dokupená kamera FC40 na DJI P1
PříspěvekNapsal: pon 10.08.2015 12:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.8.2015
Příspěvky: 2
Zdravim hoši ma niekto skusenost ci sa nebudu navzajom rusit kamera a dji?Dji je tiez na 2,4ghz a aj kamera s wifi...dakujem.za.radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dokupená kamera FC40 na DJI P1
PříspěvekNapsal: pon 10.08.2015 14:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
somby38 píše:
Zdravim hoši ma niekto skusenost ci sa nebudu navzajom rusit kamera a dji?Dji je tiez na 2,4ghz a aj kamera s wifi...dakujem.za.radu
Asi by jsi mel vedet:
- jsou zde (několik) vlaken pro P1, P2, P3, která resi všechny tyto problémy
- ze je potřeba uvest presny model toho, o cem pises (!)
- kamera s vlastnim WiFi (napr. GP) se pro prenos obrazu na letadlech s 2.4 ovladanim nepouziva, udelej si malou osvetu prectenim zdejsi problematiky o Phantomech (vc. levobočka s 5.8 ovladanim Vision a obrazem na 2.4), FPV (prenos obrazu z letadel)

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.09.2015 17:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.7.2010
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
Ahojte,

Mám po dlhom rozhodovaní Phantom F300 a chtěl bych se zeptat na baterii. Standartní čas při normalním nabijení 2A trvá podle manuálu cca 1 až 1 1/2 hodiny. Mně se ale baterie nabíjí už bezmála cca 6hodín. Je to normální při nové baterii anebo se mám začít obávat?

dekuji za pomoc

_________________
Traxxas E-Revo 1/16, Arrma Kraton


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.09.2015 18:15 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.6.2013
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha
Obrázky: 10
Zkus baterku z nabíječky vypojit a změřit napětí jednotlivých článků (voltmetrem přes balanční konektor, vždy sousední dvojice pinů, velký pozor na zkrat). Články mohou být dost rozbalancované.
Jestli bude jeden nebo více článků mít méně než 3V, co nejdřív připojit k nějakému spolehlivému balancéru/nabíječce.
Setová nabíječka dodávaná k P1 mě toto dělala také, a tak používám místo ní základní inteligentní modelářskou iMAX B6.

_________________
malej vrtulníček, malý dr... kvadrokoptérka, Phoenix RC sim


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.09.2015 19:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Myslím, že se mi to taky kdysi stalo, že ten nabíječ balancoval strašně dlouho. Buď používat klasickou "chytřejší" nabíječku, nebo to hlídat a po té max hodině a půl to odpojit, ať je to dobalancované, nebo ne.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1499 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz