Reklama

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výbava na P3A
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 19:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Máte někdo zkušenosti s "odrazkami" na antény (viz. odkaz 1-2.)
Myslíte že má cenu kupovat tuto "ochranu" na Gimbal (viz. odkaz 3)

1. [url]http://www.banggood.com/DJI-Phantom-3-Inspire-1-Transmitter-Antenna-Signal-Enhancement-Board-p-1015566.html
[/url]
2. http://www.banggood.com/DJI-Phantom-3-Inspire-1-Transmitter-Antenna-Signal-Enhancement-Board-Extended-Range-p-1004150.html
3. http://www.banggood.com/Gimbal-Camera-Lens-Protector-Board-for-DJI-Phantom-3-p-984336.html

Předmět příspěvku: Re: Výbava na P3A
PříspěvekNapsal: sob 16.01.2016 15:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 0
Blog: Zobrazit blog (4)
No co se týká držáku - ochrany gimbalu, záleží co preferuješ.
Můj názor je ten, že bych to tam nedával - malinko se zvýší hmotnost=nepatrně zkrátí doba letu, ztratí se možnost natáčet kolmo dolů a hlavně, když přistávám a vidím trávu, sníh a nerovnosti v metru nad zemí zastavím, chytnu stroj za nohy-podvozek a druhou rukou vypnu motor a je to.

Co se týká antén
Je to otázka trochu širší.
Zaprvé
- vysílá se na 2,4 GHz, tzn. velmi krátký dipól uvnitř antény. Vezmi si, jak vypadá konec antény každého přijímače každého RC modelu - je to jen kousek odhaleného vodiče asi 3 cm dlouhý.
Tzn. musel by být odražeč až na konci antény.

Zadruhé
-Potom je otázka velikosti a poloměru celkové odrazné plochy a její vzdálenosti vůči dipólu schovaného uvnitř plast. držáku antén.
Je to zkrátka jen teorie, jak by se vše chovalo a jaký by to mělo efekt při dálkovém letu.

Zatřetí
Hraje také roli počasí - vlhkost zejména, teplota, překážky v terénu, a v současné době veškeré záření GSM atd.

Ale v souhrnu si myslím, že to malinko pomůže, nasměrovat signál na větší vzdalenost, tudíž delší dolet bez výpadku signálu. Tak proč nejít do toho, nekoupit a experimentovat s tím :) .

Jistě, možná se zde najdou rejpálci, kteří budou rozporovat vše, co jsem napsal. Nevadí.
Mám elektrotechnickou průmyslovku v oboru elektro - radiolokace a s touto technikou jsem pracoval 8 let u vojenksých radilokátorů a protivzdušné obrany státu. Tzv. bastlím téměř celý život ( práce s pájkou, amaterském rádiem, sdělovací technikou atd. )
Stavěl a propočítával jsem si svoje anténní systémy ( yagi a pod. ) a zesilovače v dobách, kdy byl v ČSSR pouze 1. a 2. program a chtěl jsem chytyt "poláky" a "němce", tak vím o tom své :-). Tedy se šířením neviditelných vln jsem si užil své :lol: .

Profil {RCalbum.cz}