Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 94  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2017 16:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.4.2014
Příspěvky: 235
Já mám taky problém občas s ostřením, musím snad 5x kliknout, aby se to zaostřilo. Přijde mi, že to nikdy nedělalo. Ale jako zaostří to nakonec pokaždé tak zatím ok.
A ne že bych to sledoval, ale od začátku roku mám nalítáno čistě Mavicem přes 500km. Holt skoro každý den ve vzduchu :D
Na sraz v tom okolí HK mi pište SZ kdyžtak, jsem nějak v jednom kole, ale vždycky by měl být čas na to se urvat :)

Do servisu to posílejte rovnou před DJI, vynechte Alzu a ostatní prodejce. Je to tak nejrychlejší, komunikace probíhá přímo s DJI a je to tak nejrychlejší. Soused reklamoval rozostřené rohy a za týden ho měl zpět doma z Německého servisu :)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 14:49 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2017
Příspěvky: 4
Bydliště: Hodonín
Zdravím místní komunitu DJI Mavic
Po předchozím více-méně trápení s Walkerou Scout X4 jsem se nadchnul pro Mavica a zatím (klep, klep, klep) si jej tři týdny nemůžu vynachválit. Prošel jsem nespočet tutoriálů s nastavováním, hlavně videa, a teď našel místní fórum.
Pročetl jsem několik desítek stránek pozadu a musím říci že mě zatím žádný zde popisovaný problém nepotkal. Když dá ten nahoře tak ani nepotká. Lítá to slušně, natáčí po přenastavení už snad také. Po tom co jsem Walkeru hledal 14 dní mezi vinohradama to mám zajištěné GPS lokátorem TK102-2. K ovládání používám jednoúčelově čistý Galaxy S8+ a podařilo se mě vyřešit problém s používání aplikací DJI GO4 a Litchi na jednom founu.

Jedna věc mě přesto trápí. Foun mě stále odebírá celkem dost energie. Před časem zde již dotaz byl, nenašlo se nějaké řešení? Dělá to i u sedmičky a nastavení "nenabíjení" ve founu jsem nenašel. Kamarád I-ťák mě radil střihnout plusový drát, ale to se mě zdá až moc radikální a nevratné řešení. Kolega s ifonem tento problém nemá.
elektrik píše:
Ahoj vespolek, chtěl bych se zeptat, pokud připojím telefon k ovladači Mavica, tak se začne z ovladače telefon nabíjet a užírat mu rychle energii. Netušíte, jak se tomuhle vyvarovat a nabíjení vypnout?

_________________
DJI Mavic Pro / Galaxy S8+ / GPS Lokátor TK102-2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 15:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Hodně výkonu a tedy i spotřebu žere nahrávání náhl. videí do videocache telefonu.
Je to mimochodem na ANdroidu i častá příčina mrznutí a zpomalených reakcí aplikace. Prostě CPU telefonu nestíhá.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: sob 17.06.2017 9:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2004
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
No to je sice hezky, ale co s tim?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: sob 17.06.2017 9:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
...že by vypnout tu funkci videocache? :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2017 12:48 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2017
Příspěvky: 4
Bydliště: Hodonín
Přátelé já nemám problém s kapacitou zdroje founu. Ten by vydržel mnoho letů. Ale ovladač jej stále tlačí do 100% a tím se zbytečně vyčerpává. Baterii to také asi nedělá dobře a nevím jestli je uživatelsky vyměnitelná. Vaše řešení by sice trochu pomohlo, ale věc nevyřešilo. Půjdu asi cestou přestřižení toho plusového drátku. Je na kraji, co se může stát. Jenom že půjdu pro nový...

Nicméně odpovídám na podnět z přijaté SZ. Rád se podělím o mé chabé zkušenosti, jenom jsem nechtěl psát o něčem co zde třeba již bylo řešeno. Je jasné že za pár dní nemůžu mít v hlavě celé fórum.
- DJI GO4 a Litchi v jednom founu.
Já to vyřešil tak, že jsem v Aplikacích najel na oba programy a v položce Nastavit jako výchozí kliknul na Vymazat výchozí nastavení. Před každým spouštěním aplikace kliknu na LD tlačítko founu a dám Zavřít vše. Někdy je třeba vymazání výchozího nastavení zopakovat. Funguje mě to celkem bez problémů.
Obrázek Obrázek
- Nastavení videa.
Je krátce na to si myslet že to je dokonalé, zatím mě to připadá slušné, byť na iLook+ z Walkery kamera Mavica zdaleka nemá.
Samotné video mám nastaveno dle souhrnu informací z různých tutoriálů a první pokusy naznačují že by to mohlo jít. Takže: 4K 3840x21360 25fps / MP4 / PAL / AWB / Custom +1 +0 -1 / D-Log.
Jako podporu bych viděl nastavení 16G Video Cache, Exponenciály všechny na 0.10, Sensitivity na 80,80,50 a hlavně Sensitivity - Yaw Endpoint na 50%. (opraveno)
EDIT: Ještě v Advancet Seting - Gimbal Pitch Speed 10 a Gimbal Pitch Smoothness 20.

Nejsem modelář, nerozumím všem výrazům, jdu cestou sledování natočeného od chytřejších a formou pokus/omyl. Ne vše jsem musel správně pochopit. Pokud si někdo myslí že to dělám blbě, rád se přesvědčím a přiučím.

_________________
DJI Mavic Pro / Galaxy S8+ / GPS Lokátor TK102-2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 18.06.2017 21:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 366
Obrázky: 12
Baharis: Dobré zkušenosti, na to že jsi podle svých slov nováček. Určitě ten popis nastavení mnoha lidem s Mavicem pomůže. Dobrá práce

Já jsem včera pokračoval v dokumentaci natáčení stavby. Musel jsem do vzduchu, i když vítr v nárazech překračoval 15m/s. Nasadil jsem Marco Polo a tiše doufal, že nebudu muset jít někam hledat... Musím říci, že mne Mavic nepřestává překvapovat. I přes své mouchy, které se občas vyskytnou a musí se řešit (např. špatně fungující update firmware, problémy s prvním modelem, co jsem reklamoval kvůli neustálému stoupání, apod.) funguje teď na jedničku.

Při natáčení stavby v režimu POI ho sice nějaký poryv vychýlil od domu, ale on se vždy statečně popral a vrátil zpět na předepsanou trajektorii. Nakonec se i proti větru vrátil na místo... Vrtěl se ve větru docela drsně, ale gimbal to zvládl opět na jedna...



Z.

_________________
Phantom 4P+ / Mavic Pro + DJI Googles + MarcoPolo Locator


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2017 12:38 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2017
Příspěvky: 4
Bydliště: Hodonín
Nevím kam zmizlo to tvé video, ale ráno jsem je ještě shlédnul. Krásný nápad a nádherné provedení. Můj obdiv.

Jinak, avízoval jsem úpravu propojovacího káblíku mezi ovladačem a founem s cílem zamezit dobíjení founu. Tak to nedopadlo. Po načnutí ochranného obalu se ukázaly čtyři káblíky. Červený +, černý - a dva stříbrné předpokládám že datové. Nejdřív jsem cviknul + a foun se nebyl schopen spojit s ovladačem. Spájel jsem to a cviknul -. Spojení navázáno, nicméně nabíjení neustalo. Předpokládám že některý z datových kabelů slouží jako falešná kostra (-).

_________________
DJI Mavic Pro / Galaxy S8+ / GPS Lokátor TK102-2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pon 19.06.2017 19:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2013
Příspěvky: 366
Obrázky: 12
Baharis píše:
Nevím kam zmizlo to tvé video, ale ráno jsem je ještě shlédnul. Krásný nápad a nádherné provedení. Můj obdiv.



Děkuji, potěšil jsi mne. Stáhl jsem ho, protože nerad publikuji nedodělky, ale pokud jsi názoru, že sem patří, tak je zde:

https://youtu.be/Pb08sxN9Zd8

Ono pořád přibývá, mám i podobný časosběr od chvíle, kdy bagr hrábl do země. Je to docela náročné, protože člověk tam musí být celé dny a létat a létat :) Naštěstí neprší, což je pecka, ale musím létat i ve větru, kdy mi ho to občas (jak už jsem psal) odfoukne, musí se vracet a já riskuji, že půjdu do lesa s bidlem a lany :)

S tím kablíkem jsi odvážný, já na tohle nemám ani nástroje, ani cit v rukou, natož zkušenosti s modelařinou jako takovou :-)

Z.

_________________
Phantom 4P+ / Mavic Pro + DJI Googles + MarcoPolo Locator


Naposledy upravil Zoolx dne úte 27.06.2017 11:53, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: stř 21.06.2017 14:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2004
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Tak jsem precetl vsechno mozne o idealnim nastaveni kamery a porad nebyl spokojen.
Vetsinou se doporucuje nastavit provil D-log +1 -1 -1, nekdo treba i -1,-3,-3 a nasledne v postprocesingu upravit. K tomu byvaji ke stazeni ruzne Lumetri *.cube soubory.

At jsme si s tim hral sebe vic vysledek byl casto horsi nez kdybych vsechno nechal na Normal a bez uprav. Vetsinou silene kontrastni a presaturovane jak omalovanky. (rozumej vysledek = doporucovane nastaveni + doporuceny LUT)

Takze jsem se vydal vlastni cestou a me osobne nejvic funguje CinelikeD 0 -1 -1 (Sharpnes, Contrast, Saturation) LUT zadny nedoporucim protoze je to laborace, ale vetsinou zvysit kontast a saturaci + doladit white balance, podle toho jak chcete aby vyznel snimek a taky trochu si pohrat s vinetaci. Kdyby si nekdo mermomoci pral *cube muzu dodat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 16:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.6.2017
Příspěvky: 7
Ahoj, tak jsem dle výše uvedené rady chtěl vypnout funkci videocache a v DJI GO 4 jsem to nikde nenašel. Klidně mi napište, že jsem dřevák, ale i s radou, díkes. A ještě jedna otázka: Dá se nějak zvýšit max. výška letu 120m od vysílačky? Možná vám moje dotazy přijdou stupidní, ale je to můj první d.ron ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 22:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2004
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Oboji jde nastavit po pripojeni k Mavicovi. Nereknu presne kde protoze ho ted nemam u sebe, ale da se to najit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 25.06.2017 15:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Pořad se mi stává, že když zapnu třeba funkci kroužení nebo cokoliv z funkčního menu, tak po cca 10 minutách se mi telefon zcela zbrzdí a to tak že vypnutí této funkce trvá i 30 vteřin. Telefon je rozžhavený jak žehlička. Jedná se o samsung galaxy s7 edge. Mám vyplou funkci videocache a nic se nevylepšilo. Jsem z toho už trochu zoufalej. Tento foun jsem kupoval kvůli mavicovy pro jeho displej a tohle se mi nelíbí. Mimo to se mi včera v Litchi 2x odpojil ovladač od Drona. Sakra. Čekal jsem že ty aktualizace toho dost vyřeší. Máte někdo stejnej problém se stejným founem, nebo s jiným. V tom lepším případě máte někdo řešení?

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 25.06.2017 15:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
Niekto si koli podobnym problemom downgradoval fw v s7edge,

Fw a Odin najdes na sammobile, pripadne skusit este tovarensky reset fonu ale pri android7 to nepomahalo

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 25.06.2017 17:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Mě to zlobilo i na android 6. Řekl sem si že andro 7 za dveřmi tak počkám a pořád to stojí za prd.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 94  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz