Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 94  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 17:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
Vůbec nechci moralizovat, neni to muj styl, ale vzhledem k tomu, že sám s érem lítám, tak si myslím, že neni dobrý drona pouštět nad 300m, protože riziko střetu hrozí. Naopak většina pilotů co mají trochu pudu sebezáchovy kromě startu a přistání nechodí pod 300m (vzhledem k tomu kdyby zdechnul motor, tak je to i z těch 300m fofr najít nějakou louku kam to poslat). Vyhnout se dronu letadlem je spíš otázka náhody nebo štěstí, protože proti krajině zvrchu nebude prakticky vidět a proti nebi pakliže je to šedivý nebo bílý mavic tak taky moc ne. Vím to protože i ptáci jsou mizerně vidět, ale ty mají aspoň rozum a uhybají zavčas sami... :mrgreen: Viděl jsem co dokáže nepozorný pták spáchat na malém éru a dron je ještě o kus pevnější a mnohdy těžší než pták. Tak fakt bacha na to...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: stř 15.08.2018 15:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.4.2013
Příspěvky: 3
Labrava píše:
osobně používám jiný držák na tablet (byť teda tablet s mavicem používám minimálně), používám toto https://www.ebay.com/itm/360-degree-Pho ... 33db9b512a kvůli tomu, že mám tablet až za vysílačkou. Tzn. vidím na displej vysílačky a na joisticky a čudlíky. Plus má ten držák i oko na kšandu kolem krku.


Ten je teda vymazlenej :)

Já teda používám taky klasický držák do auta.... https://www.appl3.cz/backy-drzak-na-ipad-mini-mini-2--mini-3--na-sedadlo/ Měl jsem ho ze starýho iPadu, tak jsem ho využil. Je celkem polohovatelný a pro moje účely postačil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pát 17.08.2018 13:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
https://www.mobilnireziser.cz/natacim-d ... dji-spark/

s tímhle posilovačem signálu máte zkušenosti, pomáhá ?
já mám na kilometru už problém se signálem (to je vtip, samozřejmě tak daleko nelétám :-) :-) ) a začíná se čistě teoreticky ztrácet a tak by to mohlo třeba pomoci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pát 17.08.2018 13:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
Máš to přepnutý do FCC? Jinak jsem skeptický k těmhle ptákovinám, možná to trochu signál ne zesílí, ale nasměruje, jenže pak si musíš víc hlídat, kde je dron. Hezké srovnání je zde: https://www.youtube.com/watch?v=kuGExSEPqiU

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: pát 17.08.2018 15:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
zdzb, používej patchnutou aplikaci od Borise co sem tu zmiňoval. Jinak s mavicem pro mě limituje spíš baterie (dolet) než síla signálu :-) Nejdál jsem byl přes 3km daleko a signál napohodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: sob 18.08.2018 13:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
alobalovej ekstender musím zkusit, protože po kilometru začínám mít problém, třeba to pomůže :-) stejně musím natáčet vysílačku podle toho kam letím, jinak to ztrácí signál docela brzo

o patchnuté aplikaci nechci ani slyšet :-) každopádně se ní teoreticky podívám a pokusím se přepnout do fcc, snad se povede

ještě jsem zjistil jednu věc, když lítám s tabletem, dřív jsem to ani nezkoušel, tak mě to nechce pustit ani k vesnici, hned to píše restricted area. To by teoreticky šlo taky vypnout ? :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: sob 18.08.2018 14:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
Pro přepnutí do FCC modu NENÍ potřebná patch apka, velmi dobrý návod je zde:
https://www.youtube.com/watch?v=qXupwchMxR8
Mně třeba ta odkazovaná Fake gps nefungovala, použil jsem s plným úspěchem tuto apku:
https://play.google.com/store/apps/deta ... xa.fakegps
Ještě jsem zapomněl, v nastavení telefonu Systém - Pro vývojáře - Vybrat aplikaci k simulování polohy se musí vybrat ta Fake GPS app
Pokud v nastavení wifi uvidíš v pásmu 2,4 GHz dostupných 11 kanálů, tak jedeš v FCC (FCC = 100mW, CE = 25mW)
Ty alobaly bych nechal až jako poslední řešení.

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: sob 18.08.2018 21:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
ta patchnutá apka má víc výhod, nejen to fcc. Umí například anonymní login, takže na sebe nepráskáte do dji veškeré detaily svého lítání... A taky lze vypnout jinak nucené updaty, takže si člověk nezkurví drona pitomým fw...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: sob 18.08.2018 22:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
Labrava píše:
ta patchnutá apka má víc výhod, nejen to fcc. Umí například anonymní login, takže na sebe nepráskáte do dji veškeré detaily svého lítání... A taky lze vypnout jinak nucené updaty, takže si člověk nezkurví drona pitomým fw...

Tomu nerozumím, Aira mám od konce ledna, pár dnů po uvedení na trh, aktualizuju pravidelně, teď mám poslední aktualizaci, před pár dny vyšla v4.2.24, a že bych si někdy tím něco „zkurvil“, tak to ani omylem. Vše funguje, tak jak má. Ale na facebooku je několik skupin DJI, kde je mnoho pitomců, kteří určitě dokážou tyhle věci s nevídanou elegancí.

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: sob 18.08.2018 22:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
nevim jak s airem, ale u mavica pro bylo několik verzí fw které výrazně omezili jeho možnosti. Stačí si pročíst dji fóra. Sám jsem po koupi mavica updatoval fw nevěda co činím a musel jsem pak kvůli tomu koupit jiný telefon, protože se starým už jsem si nezalítal (před updatem by to šlo bez problémů se starší verzí dji go4). A druhak jak jsem psal - dji přes origo apku šmíruje uživatele dronů, nejenom kde a jak lítáš, ale např. i záběry z kamer, dokonce i z vypnutého dronu). Nemám šmírování obecně rád, považuju to za narušování mého soukromí a proto bych s origo apkou nejenom nelítal ale nechci jí vůbec na svém telefonu/tabletu. A pak ještě třeba takový detail - patchnutá apka umí offline mapy (stáhneš si mapy celého světa a máš je uložené v telefonu), origo umí jen kešovat nebo online.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 1:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
souhlasím, žádný šmírování, hned příští týden vyzkouším ten tuningovaný softvér a přepnu se do fcc, to je jistý, nikdo nebude sledovat to, jak sleduju ostatní já :-) :-) :-)

Navíc offline mapy je základ, páč se chystáme vyrazit na cestu a tam signálu moc nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 7:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
Neni tu nekdo, komu se podarila zmena parametru pres PC v MavicPro pres upravenou DJI Assistant 2 1.1.2.573 od Borise ???
Aplikaci sem nainstaloval, ale uz netusim jestli se prihlasit on-line (off to nejde) svym DJI ID ? A pak jak najit ty parametry, ktery chci zmenit ?

Nema nekdo zkusenost ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 8:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
zdzb píše:
souhlasím, žádný šmírování, hned příští týden vyzkouším ten tuningovaný softvér a přepnu se do fcc, to je jistý, nikdo nebude sledovat to, jak sleduju ostatní já :-) :-) :-)
Navíc offline mapy je základ, páč se chystáme vyrazit na cestu a tam signálu moc nebude.

Tak domnívám se, že člověk, který používá mobil a počítač, by neměl trpět paranoidními představami. A s mapami není pražádný problém, možnost jejich stažení je v aplikaci už delší dobu, viz. screenshoty dole. Pak samozřejmě vše funguje i bez datového připojení, mobil lze přepnout do režimu letadlo, kde zůstává aktivní jen GPS. Ale ta nic nikam nevysílá, že :lol:
Příloha:
Poznámka: Možnost stáhnout mapy je pod roletkou vpravo nahoře
2018-08-19 08.13.19.png
2018-08-19 08.13.19.png
[ 55.13 KiB | Zobrazeno 1546 krát ]


Příloha:
Poznámka: Stažená oblast
2018-08-19 08.13.54.png
2018-08-19 08.13.54.png
[ 251.41 KiB | Zobrazeno 1546 krát ]


Příloha:
Poznámka: Seznam stažených map
2018-08-19 08.14.07.png
2018-08-19 08.14.07.png
[ 31.93 KiB | Zobrazeno 1546 krát ]


_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 8:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
arachna píše:
:!:

Hm, dík, právě jsem pouštěl noťas, kde to mám nainstalované, ale když čtu slova díků, že se někdo vůbec zabývá blbostí druhého, tak si říkám, příště nasrat!

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Naposledy upravil nevlad dne ned 19.08.2018 9:13, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 8:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
v navodu je jak to instalovat. To forum sem precetl od zacatku do konce. A urcite tam neni to, na co se ptam. To je jedno. Zeptam se Borise. Jen vzhledem k jeho vytizenosti sem ho nechtel zatezovat takovou "banalitou" a doufal sem, ze to tu uz treba nekdo bude mit zmaknuty.
V co sem fak nedoufal, bylo, ze ZAS nekdo da radu : nekde si to precti/najdi ... ta je fakt k nezaplaceni :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 94  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz