Switch to full style
Fórum pro všechny DJI Phantomy.
Odeslat odpověď

DOTAZ - Phantom 2 a Windows 8.1

pát 30.03.2018 13:34

Zdravím všechny dobrosrdečné lidičky, jsem začátečník bez zkušeností a prosím o radu a pomoc. Kamarád mi chce prodat Phantom 2 Vision a tvrdí, že k tomu potřebuji tablet s Androidem min. verze 4 a vyšší. Našel jsem ale videa na YT, kde borci létají na tablet s Win 8.1, který už vlastním.
Dotaz zní: existuje nějaký free program pro tablet s Win 8.1, kterým bych mohl sledovat video a příp. ovládat dron Phantom 2?
Pokud ano, prosím o odkazy, pokud ne, prosím o radu, jaký nejlevnější tablet bych si musel koupit (chtěl bych 10") a kde do něj seženu potřebné programy a jak se programy jmenují?
Prosím o seriozní informace, jsem již důchodce, ale elektrotechnik a IT (ajťák), fotograf, filmař HD, takže nejsem úplný laik.
Jsem z Přerova, takže pokud je zde někdo z blízkého okolí, rád si pokecám o detailech a uvítám jakékoliv rady.

Předem díky všem dobrosrdečným kamarádům
co rádi pomohou a poradí
a LETU ZDAR - Emi

Re: DOTAZ - Phantom 2 a Windows 8.1

pát 30.03.2018 14:04

emines píše:Zdravím všechny dobrosrdečné lidičky, jsem začátečník bez zkušeností a prosím o radu a pomoc. Kamarád mi chce prodat Phantom 2 Vision a tvrdí, že k tomu potřebuji tablet s Androidem min. verze 4 a vyšší. Našel jsem ale videa na YT, kde borci létají na tablet s Win 8.1, který už vlastním.
Dotaz zní: existuje nějaký free program pro tablet s Win 8.1, kterým bych mohl sledovat video a příp. ovládat dron Phantom 2?
Pokud ano, prosím o odkazy, pokud ne, prosím o radu, jaký nejlevnější tablet bych si musel koupit (chtěl bych 10") a kde do něj seženu potřebné programy a jak se programy jmenují?
Prosím o seriozní informace, jsem již důchodce, ale elektrotechnik a IT (ajťák), fotograf, filmař HD, takže nejsem úplný laik.
Jsem z Přerova, takže pokud je zde někdo z blízkého okolí, rád si pokecám o detailech a uvítám jakékoliv rady.

Předem díky všem dobrosrdečným kamarádům
co rádi pomohou a poradí
a LETU ZDAR - Emi

Ahoj,prvni se zeptam,za jakou cenu ho kupujes? Ono totiz phantom 2 nema moc velky dosah a 3ka jde uz sehnat za 8 tisic.

Re: DOTAZ - Phantom 2 a Windows 8.1

pát 30.03.2018 15:32

A ja jako prvni nasmeruju na web UCL a doporucim nastudovat pravidla pro letani s copterou. U Phantoma je GPS takze musis vsechna pravidla dodrzovat. Pokud by jsi chtel vysledne fotografie/videa prodavat nebo pouzit ve sve firme tak by jsi musel mit povoleni pro letecke prace (coz neni za par kacek).

Co se tyka aplikace - vypada to ze by melo jit pouzit Blustack emulator a nasledne pak rozject na windows verzi pro Android

https://www.youtube.com/watch?v=rsZRFfJecls

Re: DOTAZ - Phantom 2 a Windows 8.1

pát 30.03.2018 16:39

phantom3aaadvanced píše: Ahoj,prvni se zeptam,za jakou cenu ho kupujes? Ono totiz phantom 2 nema moc velky dosah a 3ka jde uz sehnat za 8 tisic.


Chce za něj 6t., je skoro nový asi půl roku a se zárukou, tak nevím jestli bych sehnal a kde P3 za 8t.
A jaký je dosahový rozdíl P2 a P3? nebo v čem je podstatný rozdíl?
Poraď - dík
Naposledy upravil emines dne pát 30.03.2018 16:50, celkově upraveno 2

Re: DOTAZ - Phantom 2 a Windows 8.1

pát 30.03.2018 16:47

Amper píše:A ja jako prvni nasmeruju na web UCL a doporucim nastudovat pravidla pro letani s copterou. U Phantoma je GPS takze musis vsechna pravidla dodrzovat. Pokud by jsi chtel vysledne fotografie/videa prodavat nebo pouzit ve sve firme tak by jsi musel mit povoleni pro letecke prace (coz neni za par kacek).

Co se tyka aplikace - vypada to ze by melo jit pouzit Blustack emulator a nasledne pak rozject na windows verzi pro Android

https://www.youtube.com/watch?v=rsZRFfJecls


Dík za info, ale budu rád když s tím vzlétnu pár metrů nad hlavu a vyfotím se na lodi, na kopci apod. nebo na nějakém zajímavém místě, jen jako památku na výlet.
Jak jsem psal, jsem důchodce a určitě už mě nikdo nedonutí pracovat, natož tak fotit na kšeft. :D
Co se týká emulátoru, dík za info, ale když s tím lítají borci na Win 8 tak to musí mít jednodušší řešení.
Prolezu si ještě Slunečnici, Studnu apod.

Re: DOTAZ - Phantom 2 a Windows 8.1

pát 30.03.2018 17:26

emines píše:
Chce za něj 6t., je skoro nový asi půl roku a se zárukou, tak nevím jestli bych sehnal a kde P3 za 8t.
A jaký je dosahový rozdíl P2 a P3? nebo v čem je podstatný rozdíl?
Poraď - dík


No ja mam p3advanced a dosah mam kolem 2500 az 3500 metru,zalezi na miste. Ale pod dva kilometry to nejde.
Je pravda ze p3advanced sezenes za 8 tisic uz pouzity,ale zase treba s trema bateriema. Staci kouknout na bazary,je jich tam mraky.
Kdybys chtel kouknout na muj p3a zive,muzem se domluvit,jem od uh hr.

Re: DOTAZ - Phantom 2 a Windows 8.1

pát 30.03.2018 17:28

Nemám ho, tak vám snad poradí někdo s vlastními zkušenostmi. Ale myslím, že phantom dvojka byl takový krok vedle, rozhodně bych šel radši do té trojky. Nedávno jsem taky někde viděl inzerát kolem 8 - 9 tisíc. Ovládání dronu samotného přes mobil není možné, pouze přenos obrazu a ovládání kamery přes Wi-Fi. S tím můžou být spojeny problémy s rušením v obydlených oblastech atd. Podrobné informace se dají najít na internetu.

Re: DOTAZ - Phantom 2 a Windows 8.1

pát 30.03.2018 17:32

Jinak p3 ma nesrovnatelne lepsi kameru,jak stabilici tak kvalitu,tam je rozdil obrovsky. Jsem od uh hr,kdyby jsi chtel,muzem se domluvit ze bys koukl.

Re: DOTAZ - Phantom 2 a Windows 8.1

pát 30.03.2018 17:35

I ten standard bude lepší a máte to kousek :wink: .

Re: DOTAZ - Phantom 2 a Windows 8.1

pát 30.03.2018 17:52

emines píše:Dík za info, ale budu rád když s tím vzlétnu pár metrů nad hlavu a vyfotím se na lodi, na kopci apod. nebo na nějakém zajímavém místě, jen jako památku na výlet. Jak jsem psal, jsem důchodce a určitě už mě nikdo nedonutí pracovat, natož tak fotit na kšeft. :D Co se týká emulátoru, dík za info, ale když s tím lítají borci na Win 8 tak to musí mít jednodušší řešení. Prolezu si ještě Slunečnici, Studnu apod.


Pokud chceš coptéru jako společníka na tůry a vandry tak bych se ohlédl po jiném stroji než je Phantom x ... Je totiž opravdu nepraktický.. Pokud jedeš někam autem, pak deset minut někam jdeš a tam si uděláš video a foto tak pak je vše v pořádku, ale tahat s sebou phantoma na celodenním výletu si představit nedokážu..

Já osobně jsem si vybral Dji Spark, dnes už je za úplně jiné peníze než byl na začátku, na bazarech už se dá pořídit i za 10k (https://www.telink.eu/cs/bazarove-zbozi ... 15-mm.html).. Je to prcek, pokud ti stačí dosah 1km a letový čas 15min tak je to jasná volba, dá se nabít z QC3 powerbanky i to je celkem výhoda na vícedenním tripu, video FullHD... Každopádně má pár much pro uživatele v EU, nicméně dá se použít hacklá apka (android) a pak je i uživatel v EU spokojený a jako bonus dostane funkce z Mavicu PRO...

Nicméně když vyšel Mavic Air tak jsem Sparka vrátil prodejci a vyměnil ho za Air... Tam přenositelnost posunuli úplně na jinej level a ta coptéra se dá strčit do kapsy.. 4k videa, 3 osy stabilizace kamery, letovej čas 18min, dosah 2km... Je to teda o jinejch financích, ale pokud jsi cestovatel (třeba týdenní trip) tak je to jediná správná volba...

Každopádně je to o tom co s tím chceš dělat :wink: ..

ještě přidám pro porovnání video ze Sparka:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

a video 4k z Mavicu Air:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: DOTAZ - Phantom 2 a Windows 8.1

pát 30.03.2018 18:35

Díky všem za rady a návody, nestíhám odpovídat všem, tak se omlouvám, že nebudu odpovídat na každou zprávu, která se netýká přímo mého problému, přesto moc děkuju za každou informaci a radu.
Odeslat odpověď