Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2020 19:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 311
Bydliště: Tišnov
ok1phu píše:


Zdravím,

s tím dítětem je to přesně tak. Navíc, pokud je registrováno v klubu, pak za něj KLEM provede registraci (klub bude provozovatelem modelu) a dítě může létat dle pravidel klubu - od 10 let. V případě, že dítě není členem klubu, pak může létat až od 16 let a musí být registrované a v případě neplnoletosti za něj registraci provede zákonný zástupce. Letadla se neregistrují.

Co všechno bude možné při registraci přes klub z hlediska létání v cizině a na plochách, které nejsou uvedeny jako letiště jsem se ptal Tomáše, bude vydáno oficiální stanovisko, chce to být trpělivý. Každopádně já jsem si ze zvědavosti udělal testík a zaregistroval jsem se soukromě, což je možné a dokonce to připouští i pracovníci ÚCL - viz toto video: https://svazmodelaru.cz/klem/2020/12/03 ... na-modely/ Takže pak bude čistě na mém rozhodnutí, zda budu létat dle pravidel klubu za stávajících podmínek nebo budu létat mimo pravidla klubu dle nové legislativy na svá čísla.

Jinak ještě k těm dětem. Sám mám dva syny, jeden 13let a druhý 17let, oba umí létat, zatím vyčkávám, co s nimi. V klubu zatím nejsou a registraci zatím také nemají. Je to škoda, že stát nevyjednal vyjímku pro věk dítěte, ne každý chce být v nějakém klubu a malé děti tak v mnoha případech budou mít smůlu. Pokud tedy bude postupováno v souladu s novou legislativou.

Tak ať se daří a pěkné vánoce všem, Pavel


Letadla se opravdu neregistují? Já myslel že i na EPP model nad 250g si musím označit.

" Od 31. prosince 2020 začínají v praxi platit nová pravidla regulující provoz bezpilotních letadel, neboli dronů. Tato nová pravidla se týkají všech typů tzv. dronů, včetně leteckých modelů. Pojem dron tak získává díky novým pravidlům obecnější význam a zahrnuje nově všechna letadla bez pilota. Nově se zavádí 3 kategorie provozu: otevřená, specifická a certifikovaná"

https://www.caa.cz/provoz/bezpilotni-le ... ne-dotazy/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2020 22:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2013
Příspěvky: 557
Bydliště: Praha 8 , ČR
Obrázky: 2
Označit ano, ale číslem registrace provozovatele a pilota. Když budu mít deset letadel, všechna budou mít stejné označení.

_________________
Futaby T14SG, T9CP+Duplex, FC16+FrSky
už jen elektry, LMS Beckov


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2020 8:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.6.2016
Příspěvky: 6
Bydliště: Hlinsko v Čechách
honz74 píše:

Letadla se opravdu neregistují? Já myslel že i na EPP model nad 250g si musím označit.

" Od 31. prosince 2020 začínají v praxi platit nová pravidla regulující provoz bezpilotních letadel, neboli dronů. Tato nová pravidla se týkají všech typů tzv. dronů, včetně leteckých modelů. Pojem dron tak získává díky novým pravidlům obecnější význam a zahrnuje nově všechna letadla bez pilota. Nově se zavádí 3 kategorie provozu: otevřená, specifická a certifikovaná"

https://www.caa.cz/provoz/bezpilotni-le ... ne-dotazy/


Na stránkách https://dron.caa.cz/ se registruje provozovatel bezpilotného systému a dále je zde možné provést online test, v případě, že provozovatel provozuje letadlo, které vyžaduje tento test. Žádná registrace letadla se neprovádí. Všechna letadla se pak musí označit číslem nebo QR kódem, které bylo vygenerováno po registraci provozovatele. Tuto registraci a případně zkoušky je nutné udělat v případě, že dotyčný není členem žádného klubu nebo si chce udělat svojí registraci aby mohl létat mimo rámec pravidel klubu.

Pokud je pilot členem nějakého modelářského klubu a splnil pravidla pro své zaregistrování na ÚCL (kompletnost údajů), pak se o nic nemusí starat, klub ho zaregistruje sám a zkoušky se nedělají, protože platí vyjímka do konce roku 2022. KLEM dostal od ÚCL jedno hromadné číslo jako provozovatel všech modelů svých členů a každý člen si pak na svá letadla vyznačí toto číslo, společně se svým členským číslem. Létá se pak dle pravidel klubu.

Takže žádné registrace letadel se nekonají. Každé letadlo bude dostatečně označeno tak, aby bylo snadno identifikovatelné, komu patří. Takže potvrzuji, co píše Asek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.12.2020 15:10 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Věřím, že mám všechny známky, samolepky, registrace, atd.. odeslané.

Licenci si pro rok 2021 můžete zkontrolovat zde: https://svazmodelaru.cz/klem/wp-content/licence.php Klub 211 to má bez ztráty květinky. Všichni OK.

Poslední registrace jsem posílal včera. Tedy pokud někomu nepřijde průkaz, známka, cokoliv třeba do úterý, tak mi napište na klub(a)rcmnia.cz a já to zkontroluji nebo pošlu znovu.

V data bázi mám 9 lidí, kteří nemají uhrazený příspěvek. Budou vyloučení z pobočného spolku 21.12.2020. Myslím, že 6 mailů by mohlo stačit..


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.12.2020 10:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 311
Bydliště: Tišnov
Tome, díky za ty přiložené QR nálepky. Chápu to tak, že toto označení na modelu je dostačující.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.12.2020 10:32 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
V případě, že Sportovní licenci Svazu modelářů už na modelu máš, tak dolepení nálepky je plně postačující.

QR kód, který ti došel je jen ÚCL registrační číslo provozovatele Svaz modelářů. Ještě je třeba mít na modelu CZE 123-456.


Detailně je to popsáno zde: https://svazmodelaru.cz/klem/oznacovani-modelu/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz