Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nebezpečnost rychlých modelů
PříspěvekNapsal: čtv 15.12.2011 17:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2011
Příspěvky: 406
Bydliště: Praha-8 Troja
TomasC píše:
Ale také tam píšou "Update Rate = 1Hz standard". Tedy záznam jednou za sekundu. Pro mě to znamená záznam jednou za 80metrů.
Dle mě je to pro modely nepoužitelné zařízení.



Nezlob se na mě, ale takový letadla bych zakázal! To je už na pilotní průkaz zasekne se ti servo a někoho s tim zabiješ na dálnici máš povolenou rychlost lehce nad 100km/h a kolik tam je nehod, kde umíraj lidi... a lítat s modelem 288 km/h? Asi opravdu chcete někoho zabít, nebo nevim ...

_________________
Myslím si, že lidé by měli chodit bosi, je to mnohem zdravější.
Například já když se ráno vzbudím obutý, tak mě bolí hlava...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti
PříspěvekNapsal: čtv 15.12.2011 19:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Diskobarel píše:
TomasC píše:
Ale také tam píšou "Update Rate = 1Hz standard". Tedy záznam jednou za sekundu. Pro mě to znamená záznam jednou za 80metrů.
Dle mě je to pro modely nepoužitelné zařízení.



Nezlob se na mě, ale takový letadla bych zakázal! To je už na pilotní průkaz zasekne se ti servo a někoho s tim zabiješ na dálnici máš povolenou rychlost lehce nad 100km/h a kolik tam je nehod, kde umíraj lidi... a lítat s modelem 288 km/h? Asi opravdu chcete někoho zabít, nebo nevim ...



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

nevíš o čem mluvíš, někdy je lépe mlčet ;)
Tomáš lítá na velmi vysoké úrovni závody pylonových modelů a právě o takovém modelu mluví.
Mimochodem turbíny lítají ještě rychleji, představ si dvacet kilo váhy letící někde kolem 400 km/h :mrgreen: :mrgreen:

Zakázat, zavřít, rozdupat......

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti
PříspěvekNapsal: čtv 15.12.2011 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Karas píše:
... Navíc když se přibližuješ tak vliv dopplerova jevu je menší. :wink: V příloze je již zmiňovaná úprava.

Ten programček (je tam link) to tak presne robí.
Nebolo by praktické snažiť sa presne určiť kedy model letí popred pilota t.j. nepribližuje ano nevzďaluje sa - je tam takmer zvislá čiara na priblíženie a druhá takmer zvislá na vzďalovanie a medzi tým plynulý S oblúk. Takže určuješ (myškou = odhadom) ktorú chceš f1 a ktorú f2 a ono to vypočíta podľa toho vzorčeku nejaké číslo. Na odhad to stačí..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti
PříspěvekNapsal: čtv 15.12.2011 22:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2011
Příspěvky: 406
Bydliště: Praha-8 Troja
Hmm profik neprofik chyby dělá každý! letadlo ti o takové rychlosti setne hlavu jak nic neříkám že Tomáš to do někoho napali ale časem někdo ano. co zabrání nezkušenému blbečkovi koupit takové letadlo? A pak to bude jen já myslel ... a kdo na to doplatí? Normální modeláři... nemusíte to napálit do člověka stačí vrtulník záchranky a bude po legraci...a doufám že ty jsi jen divák protože takové letadlo b rukou arogantního vola to je stejně nebezpečné jako magor s kulometem ve škole...

_________________
Myslím si, že lidé by měli chodit bosi, je to mnohem zdravější.
Například já když se ráno vzbudím obutý, tak mě bolí hlava...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti
PříspěvekNapsal: čtv 15.12.2011 23:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Diskobarel píše:
Hmm profik neprofik chyby dělá každý! letadlo ti o takové rychlosti setne hlavu jak nic neříkám že Tomáš to do někoho napali ale časem někdo ano. co zabrání nezkušenému blbečkovi koupit takové letadlo? A pak to bude jen já myslel ... a kdo na to doplatí? Normální modeláři... nemusíte to napálit do člověka stačí vrtulník záchranky a bude po legraci...a doufám že ty jsi jen divák protože takové letadlo b rukou arogantního vola to je stejně nebezpečné jako magor s kulometem ve škole...


..řídící páka ani volant nepatří do rukou arogantího vola. :!: To víme všichni. Otázkou je, jak to chceš regulovat ( zastávam názor , že každý je zodpovědný za své činy).
Když chci provozovat cokoli ,čim můžu ohrozit sebe a své okolí, je mou povinností udělat maximum k minimalizaci následků, když vypadne technika, nebo člověk. Obvykle takovému provozu předchází odborná příprava,výcvik, přezkoušení, pravidelná kontrola, seřízení a údržba používané ( provozované) techniky a pak můžeš páčkovat,kniplovat, kroutit volantem....
Že na takový postup někteří jedinci nereflektují a okamžitě se chápu páček,je prolém současnosti a nejsou páky je trochu umravnit. Jediné řešení je,že se umravní sami od sebe. :wink:

Pokud to naroubuju na provoz rychlých modelů (rychlostí kolem 200 km/h lítají i moje letadla) , musím lítat v takovém prostoru, kde se nevyskytují lidi,kteří nejsou s problematikou obeznámení ,poučeni a neúčastní se provozu. Když to nedodržím, koleduji si o průser!

Pozn. po 40 letech provozu modelů i bojových letadel vím o čem píšu. Provozní a bezpečnostní předpisy ( u modelů soutěžní pravidla FAI...) jsme zpracovali proto,aby se dodržovali , nebo ne?

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti
PříspěvekNapsal: pát 16.12.2011 1:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Diskobarel píše:
Hmm profik neprofik chyby dělá každý! letadlo ti o takové rychlosti setne hlavu jak nic neříkám že Tomáš to do někoho napali ale časem někdo ano. co zabrání nezkušenému blbečkovi koupit takové letadlo? A pak to bude jen já myslel ... a kdo na to doplatí? Normální modeláři... nemusíte to napálit do člověka stačí vrtulník záchranky a bude po legraci...a doufám že ty jsi jen divák protože takové letadlo b rukou arogantního vola to je stejně nebezpečné jako magor s kulometem ve škole...


Ach můj bóže už budu už budu....
Každá lidská činnost je svým způsobem riziková. Podle tvýho pohledu by se měly přísně a zákonem zakázat například schody, protože statisticky vzato pád ze schodů je daleko častější příčinou úmrtí než srážka s RC modelem. Rozhodně by se taky měly zakázat kuchyňské nože, to je přece strašlivá vražedná zbraň. A už vůbec by neměla být v zásuvkách elektrika. A mýdlo, no to je děsný, na tom se dá uklouznout v koupelně a zlomit si vaz o vanu (ty by se měly taky zakázat, jsou tvrdý a kloužou). Jo a taky vykácet stromy v lese, padají na lidi a na zvířátka. A zrušit přechody, každou chvíli tam nějaký důchodce vleze pod auto. A zrušit auta, zakázat je, protože dokážou přejet lidi i když omezíme rychlost na 20 km/h. Stejně, největší vražedná zbraň jsou slaný tyčinky a bůček, je po nich vysokej tlak a na cévní mozkový příhody umře daleko víc lidí, než na dopravní nehody a srážky s pyloňákem. A co takovej cholesterol... :roll: :roll: :roll: :roll:

Vůbec nevíš o čem tady žvaníš. Když vezme takový model do ruky tupoň bez kouska rozumu a zkušeností, rozjebe to na ohrabky hned po startu, okolí dlouho ohrožovat nebude. Tyhle věci stojí docela dost peněz a naštěstí nejsou zas tak atraktivní, aby si je koupil kdejakej trouba na Hobbykingu. Kdo je podle tebe normální modelář a co je ještě akceptovatelný model, aby to nebylo pro okolí nebezpečné? Házedlo Komár??? Zajdi se někdy podívat na soutěž takových modelů nebo na nějakou větší modelářskou akci, uvidíš jaká bezpečnostní opatření kolem toho všeho jsou. Podívej se na pořádný modelářský letiště, kde je umístěný, jaká pravidla se tam dodržují, kde se s takovými modely lítá a kam můžou diváci atd. atd.... Ne se vším se dá lítat všude jako s pěnovým parkflyerem na zahrádce...

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti
PříspěvekNapsal: pát 16.12.2011 8:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Zeby zavist? Na RC Guru to nekoupis, tak "se to musi" zakazat ? :wink:

Je velka spousta stejne nebezpecnych "hracek" a abych pravdu rekl, jeste jsem nikdy nevidel nikoho litat s pylonakem na detskym hristi na sidlisti (zatimco se 450kovou helinou ano) nebo se propletat mezi autama na D1 (motorkari kazdou chvilku).... takovejch lidi se bojim ja.

Takze Diskobareli, kdo to ma v hlave srovnany, muze si takovej model poridit a litat s nim. Neni to ani nijak extremne tezky, tyhle modely jsou velice hodny, delaji presne co jim reknes, akorat "trosku rychleji", takze je potreba se soustredit na 110%. A pouzivat hlavu! (ostatni uz popsali Jirka a Veka).

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti
PříspěvekNapsal: pát 16.12.2011 11:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2011
Příspěvky: 406
Bydliště: Praha-8 Troja
Jo, ale regulace by měla byt, bohužel já znám par magoru co by toho byli schopni jo k těm nozum jsme jeden z mala evropských státu, kde není regulace nožů, debilni myslivec mi zastřelil na honu kamaráda a to měl zbrojak. Jinak závist v tom není modelarina je pro mě jen zábava, já se naplno věnuji kytaře a base kam už jsem narval přes 190 tisíc a teď tam asi utopím dalších 50...navic s letadly teprve začínám tak nebudu kupovat supervykony akrobaricky letadlo ...

_________________
Myslím si, že lidé by měli chodit bosi, je to mnohem zdravější.
Například já když se ráno vzbudím obutý, tak mě bolí hlava...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti
PříspěvekNapsal: pát 16.12.2011 11:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Diskobarel píše:
Jo, ale regulace by měla byt, bohužel já znám par magoru co by toho byli schopni jo k těm nozum jsme jeden z mala evropských státu, kde není regulace nožů, debilni myslivec mi zastřelil na honu kamaráda a to měl zbrojak. Jinak závist v tom není modelarina je pro mě jen zábava, já se naplno věnuji kytaře a base kam už jsem narval přes 190 tisíc a teď tam asi utopím dalších 50...navic s letadly teprve začínám tak nebudu kupovat supervykony akrobaricky letadlo ...


Na takový názor nezbývá říct nic jiného, než "běž se snahou o regulaci do co nejtemnější zadnice".
Debilní myslivec zastřelil na honu kamaráda proto, že byl debilní, nikoli proto, že nebyl regulovaný - sám to píšeš že měl zbroják. Řidičák ani represe nezabrání debilovi, aby sedl do auta ožralej jak cep a nezabil pár lidí.
Jak říkám, netušíš vůbec o čem meleš. Zajdi někdy mezi lidi, kteří velké nebo rychlé modely provozují a pochopíš (teda alespoň doufám) o co jde.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti
PříspěvekNapsal: pát 16.12.2011 14:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Osobně jsem viděl Tomáše s pyloňákem a můžu říci jedno- klobouk dolů - kdo umí ten umí- já to éro chvílema ani neviděl natož abych ho páčkoval. A udělal pro bezpečnost lětu dle mě maximum- včetně poodejití až za plochu aby lítal co nejdále od diváků. Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti
PříspěvekNapsal: pát 16.12.2011 15:38 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Pokusím se popsat svůj pohled.

Něco úvodem o mě: mám zbrojní průkaz, mám myslivecké zkoušky, dostal jsem se mezi 20 nejlepších pilotů v rychlostních modelech s elektrikou na světě, mám pojistku na 1.000.000€ na škody způsobené modelem v celé Evropě.

Rizika si uvědomuji a snažím se jím předcházet. Závodní model vypadá trošku jinak než běžné modely. Použity jsou ty nejlepší komponenty, které jde zajistit. Pokud zjistím nějakou závadu, tak nepopadnu do ruky sekundové lepidlo, ale vezmu záložní model. Opravuji v klidu doma.

Ohledně rizika v tom, že takový model vezme do ruky hlupák.... Tak to je cca takto: takový model se nedá koupit, musí se dostavět. Je to tom vlákno: viewtopic.php?f=119&t=26056 každý posoudí sám.. A myslím, že v rukou nezkušeného pilota je životnost takového modelu počítatelná na sekundy.
Stačí??

Jestli je zájem, tak doporučuji zajít na nějaké závody kolem pylonů. Tam se mnohé vyjasní.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti
PříspěvekNapsal: pát 16.12.2011 16:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.3.2008
Příspěvky: 1720
Já bych částečně souhlasil s Diskobarelem.
Tyhle modely jsou zbraní a podle toho by s nimi mělo být zacházeno. Zbraň lze taky provozovat na určitých místech. Argument, že se používá jen to nejlepší vybavení pro mně nic neznamená. Viděl jsem model řízený FASST jak si to žene bez signálu k zemi (nejdříve pár výpadků a pak kaput). :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti
PříspěvekNapsal: pát 16.12.2011 16:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Mě to připadá, že v dnešní době by spousta lidí chtěla mít všechno ošetřený zákazama a zákonama, ale podle mě je to všechno spíš o vlastní zodpovědnosti a zdravém rozumu. A taky o hrozbě a uplatňování odstrašujících postihů, kterých by se snad nezodpovědní víc báli. A právě ta zodpovědnost si myslím, že v dnešní době spoustě lidí chybí, včetně strachu z postihu. Připadá mi to, že k tomu ani nejsou vychováváni. Když si čtu několikastránková upozornění a varování u různého spotřebního zboží, co se s vyrobkem smí a nesmí, nebo je zakázáno, přijde mi to k smíchu, protože mi to připadá jako pro úplné magory bez mozku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti
PříspěvekNapsal: pát 16.12.2011 16:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Karas píše:
Já bych částečně souhlasil s Diskobarelem.
Tyhle modely jsou zbraní a podle toho by s nimi mělo být zacházeno. Zbraň lze taky provozovat na určitých místech. Argument, že se používá jen to nejlepší vybavení pro mně nic neznamená. Viděl jsem model řízený FASST jak si to žene bez signálu k zemi (nejdříve pár výpadků a pak kaput). :wink:


Ty si opravdu myslíš, že s takovým modelem někdo chodí na louku za barák? :roll: :roll:
Lidi co mají na to tohle lítat (teď nemyslím finančně, mám na mysli technickou a mentální úroveň) nejsou takový jitrnice, aby tím někoho ohrožovali.

Vidím rudě když čtu názory, že je potřeba nějaká další regulace případně restrikce. Potroublá Evropa dělá z lidí opice na befehl.. Vždyť je to do prd*le otázka zdravého rozumu a osobní odpovědnosti. Pokud je někdo magor, bude lidi ohrožovat zcela nezávisle na tom, jestli je ta jeho činnost nějak regulovaná nebo ne. Zatímco normální lidi regulaci a restrikci vždycky odserou, minimálně ztrátou části osobní svobody. Sešněrovávat všechno do nějakých předpisů je kravina..

Typický příklad - když zákon sebral městským četníkům možnost měřit rychlost a inkasovat za to pokuty do obecní kasy, doomsayeři hystericky křičeli kolik že to přibude na silnicích havárek, přejetých dětí atd atd.... A co se nestalo - nehodovost naopak dále klesá a mrtvých na silnici je čím dál víc, přesto že stoupá počet motorových vozidel a tím i hustota provozu.
Doprd*le ukaž mi jednoho člověka mezi modeláři, který svůj koníček provozuje s tím, že je mu putna jestli někomu ublíží nebo něco rozbije, nebo tak dokonce činí úmyslně s cílem škodit a zraňovat. Vždyť to je přece nebetyčná blbost..

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření rychlosti
PříspěvekNapsal: pát 16.12.2011 17:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.3.2008
Příspěvky: 1720
Nikdo nepopírá, že je k tomu potřeba zodpovědnosti. To je ovšem všude. K řízení takového modelu je potřeba něco navíc než umět lítat s kde jakou poletuchou a tak by mělo vyžadovat o něco víc opatření. Když jsou akce (závody) tak je to jistě z hlediska bezpečnosti maximální, s tím problém nemám. Jak je zajištěno bezpěčí pro ostatní účastníky provozu v krajině při běžném létání? :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz