Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Poslané peníze na špatný účet
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2011 16:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Pánové stala se mi taková mrzutost - kupoval jsem něco na Aukru a dotyčný mi dal číslo účtu - no jenže se sekl v číslu banky-místo 0600 napsal 0300 - peníze jsem odeslal složenkou z pošty. Dá se s tím něco dělat nebo se prostě někdo zasmál před vánoci? Achjo - nějak mám tý smůly poslední dobou moc...... :cry: :cry: :cry: Díky Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslané peníze na špatný účet
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2011 17:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Pokud budeš mít štěstí, tak u té "špatné" banky neexistuje účet s daným číslem a peníze se ti během pár dní vrátí na tvůj účet. Pokud se to blbě sejde a i u té "špatné" banky bude existovat účet s daným číslem, tak banka ti asi neřekne, komu účet patří, ale nezbude ti nic jiného, než poslat upozornění, že došlo k zaslání peněz na chybný účet a taky by bylo dobré napsat žádost, aby ti zprostředkovala žádost o vrácení platby na toho příjemce, kterému to přijde na účet.

Edit: rada z podobného soudku tady:

http://www.hypoindex.cz/clanky/poslali- ... -problemy/

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslané peníze na špatný účet
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2011 17:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
arda1 píše:
Pánové stala se mi taková mrzutost - kupoval jsem něco na Aukru a dotyčný mi dal číslo účtu - no jenže se sekl v číslu banky-místo 0600 napsal 0300 - peníze jsem odeslal složenkou z pošty. Dá se s tím něco dělat nebo se prostě někdo zasmál před vánoci? Achjo - nějak mám tý smůly poslední dobou moc...... :cry: :cry: :cry: Díky Radek

No ale to přeci není tvoje chyba, at ti dá zboží.................já vím, bude to problém, ale podělal to prodejce .

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslané peníze na špatný účet
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2011 17:51 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
arda1 píše:
Pánové stala se mi taková mrzutost - kupoval jsem něco na Aukru a dotyčný mi dal číslo účtu - no jenže se sekl v číslu banky-místo 0600 napsal 0300 - peníze jsem odeslal složenkou z pošty. Dá se s tím něco dělat nebo se prostě někdo zasmál před vánoci? Achjo - nějak mám tý smůly poslední dobou moc...... :cry: :cry: :cry: Díky Radek



jelikoz vic lidi jsou lojzove jako ty :D :D tak kazde bankovni cisla musi splnovat kriteria. Tyhle jsou kriteria jsou nastavena na zamenu cislic, na preklep atd.....

http://www.penize.cz/bezne-ucty/15470-t ... cisla-uctu kukni

nevim jestli to funguje korektne ale muzes jeste vyzkouset http://korber.cz/mbank/udelatka/kontrola_cisla_uctu.php

Edit: pohybyju ze to cislo s 0300 existuje.

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslané peníze na špatný účet
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2011 18:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2011
Příspěvky: 511
Bydliště: Cerhovice, ČR
Obrázky: 10
Pokud se ti peníze nevrátí pro neexistující účet, zkus platbu reklamovat u České pošty (obdobná situace u banky je bez problémů), případně u banky příjemce. Banka příjemce peněz upozorní na bezdůvodné obohacení a ten je povinen ti je vrátit. Pokud by tak neudělal, můžeš se vrácení domáhat soudně.

Btw, proč nemáš účet, ten jde dnes založit online a bez poplatků za cokoliv. Leda by na tebe byla exekuce, pak není dobré mít účet :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslané peníze na špatný účet
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2011 18:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2010
Příspěvky: 708
Bydliště: Levice
corsair píše:
podělal to prodejce .


a to ako?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslané peníze na špatný účet
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2011 18:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Bumpy_SK píše:
corsair píše:
podělal to prodejce.
a to ako?

Jestli jsi dobře četl co napsal arda1 tak by ti to mělo být jasné, ale pro jistotu zde uvádím část citace, ve které je to zmíněno. :wink:

arda1 píše:
...dotyčný mi dal číslo účtu - no jenže se sekl v číslu banky-místo 0600 napsal 0300...

Zkrátka prodejce poskytl kupujícímu nesprávné údaje a tím způsobil to, že kupující poslal peníze jinam.

Jinak doporučuji kontaktovat příslušnou banku pro 0300 je to ČSOB jak je zmíněno v článku viz tento odkaz, na který zde již dříve uvedl odkaz kope.


Naposledy upravil Drondys dne stř 21.12.2011 18:48, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslané peníze na špatný účet
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2011 18:40 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2011
Příspěvky: 34
Bydliště: Studénka
Taky jsem poslal peníze složenkou na špatné číslo účtu a do měsíce se mi pro neexistující účet vrátily, no ale trvalo to tak měsíc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslané peníze na špatný účet
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2011 18:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
error414 píše:

nevim jestli to funguje korektne ale muzes jeste vyzkouset http://korber.cz/mbank/udelatka/kontrola_cisla_uctu.php
Tak za tohle opravdu nemůžu -chyba byla na straně prodejce - to první nevím ale ten druhý odkaz mi ukazuje všechny banky že je to OK-ale-

Kontrola čísla účtu
Kontroluje se pouze formální správnost čísla účtu (modulo 11).
Jestli účet skutečně existuje nebo ne, to ví příslušná banka :-)
Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslané peníze na špatný účet
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2011 18:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Prodejce se k tomu postavil suprově -

""Dobré poledne, tím pátem se nezlobte, udala jsem vám špatné číslo účtu.
Zboží Vám samozřejmě pošlu. Zítra bude poslano, dnes balík zabalím.
Nezlobte se za komplikace a kdyby náhodou ten někdo komu jste odeslal
platbu poslal platbu zpět, buďte tak hodný a pošlete mi ji na číslo účtu
xxxxxxxxx/0600. Děkuji xxxxxxxx""

Číslo účtu a jméno z pochopitelných důvodů nezveřejňuji.

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslané peníze na špatný účet
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2011 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
danidani píše:

Btw, proč nemáš účet, ten jde dnes založit online a bez poplatků za cokoliv. Leda by na tebe byla exekuce, pak není dobré mít účet :D
Ne exekuci ani dluhy naštěstí nemám(nebo o ničem nevím) - a zatím jsem se účtu nějak vyhýbal ale po týhle zkušenosti si ho zřídím. Kluci kterou banku mi doporučíte? Jde o spolehlivost,poplatky atd..-díky Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslané peníze na špatný účet
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2011 19:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2011
Příspěvky: 511
Bydliště: Cerhovice, ČR
Obrázky: 10
Co se týče poplatků, volil bych některou z "nových" internetových bank - mBank, ZUNO, Air Bank.

Osobně mám zkušenost se ZUNO, teď mají dokonce akci, pokud si zřídíš účet + kartu, tak po první platbě kartou dostaneš 300 Kč. Když tě někdo doporučí, dostane 300 Kč i on (se kdyžtak ozvi :-)). Účet je zcela zdarma (správa, příchozí platby, odchozí platby), má dvě nevýhody: peníze na něj nejdou vložit pokladnou a bankomat je za 18 až 38 korun.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslané peníze na špatný účet
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2011 19:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
error414 píše:
jelikoz vic lidi jsou lojzove jako ty :D :D tak kazde bankovni cisla musi splnovat kriteria. Tyhle jsou kriteria jsou nastavena na zamenu cislic, na preklep atd.....


To sice ano, ale s trochou "štěstí" se lze trefit do existujícího čísla. Nám takhle jednou taky došla platba, která měla přijít někomu jinému. Samozřejmě jste to poslali zpět na účet odesilatele. U složenky to ale možná může být problém, nevím jak to tam pošta řeší.

Jinak ale souhlasím že to není Ardův problém. On zaplatil to a tam, kam si prodávající poručil takže svou část "smlouvy" splnil. A jak se říká, za blbost se platí :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslané peníze na špatný účet
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2011 21:52 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Kovboj píše:
error414 píše:
jelikoz vic lidi jsou lojzove jako ty :D :D tak kazde bankovni cisla musi splnovat kriteria. Tyhle jsou kriteria jsou nastavena na zamenu cislic, na preklep atd.....


To sice ano, ale s trochou "štěstí" se lze trefit do existujícího čísla. Nám takhle jednou taky došla platba, která měla přijít někomu jinému. Samozřejmě jste to poslali zpět na účet odesilatele. U složenky to ale možná může být problém, nevím jak to tam pošta řeší.

Jinak ale souhlasím že to není Ardův problém. On zaplatil to a tam, kam si prodávající poručil takže svou část "smlouvy" splnil. A jak se říká, za blbost se platí :wink:



aha, tak to sem blbe cetl, pochopil jsem to tak ze to zmastil arda, tak to se omlouvam.

JJ chce to trochu stesti se trefit do existujiciho cisla uctu ale porad je radove mensi kdyby byla cisla uctu jen incrementovany po jednicce

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poslané peníze na špatný účet
PříspěvekNapsal: stř 21.12.2011 21:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Stačí to reklamovať na pošte a oni to vybavia...
-pokial číslo banky 0300 neexistuje tak peniaze z poštovej banky (PB) neodišli a musia to riešiť okamžite
- pokial číslo banky 0300 existuje a nezhoduje sa číslo účtu, tak banka 0300 nepríjme platbu a peniaze vráti PB
-pokial číslo účtu aj konta existujú, tak aj napriek tomu si banka 0300 po reklamácii od PB z účtu peniaze stiahne a pošle ich do PB
- pokial by dotyčný peniaze stihol minúť, dopúšťa sa krádeže, pretože neočakávanú platbu mal riešiť so svojou bankou... peniaze musí vrátiť ak sa chce vyhnúť sporu s bankou.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz