Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: pát 16.01.2015 23:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 316
Obrázky: 1
RS955i píše:
2; . Pokud na ní budeš hodně tlačit tak zničíš rychle kotouč i brusku a je jedno jak silnou !!!!----čo len trošku solidnejsia brúska bude mať zatazovy regulator a najprv zníži vykon ( otáčky) a ak ju budes aj naďalej trápiť a prehrejes ju úplne sa do vychladnutia vypne.;-)


Vysvetlí to trom boshkam a jednej makíte prečo neznížílí výkon a na vsetkých odysíel rotor...
Ked sí hulvat ako bolí tý čo s nímí rezalí tak to spálíš a možeš tam mať záťažových regulátorov kolko chceš

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: pát 27.02.2015 18:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.5.2013
Příspěvky: 145
Bydliště: Bratislava,Sklabina
Nevysvetlim... asi neboli v kategorii-----trosku solidnejsia :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: pát 27.02.2015 22:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 316
Obrázky: 1
Tak zrejme si každý pod slovom trochu predstavujeme nieco iné...
kazdopádne ešte som nevidel tebou spomínaný záťažový regulátor v žiadnej flexke...
Vedel by si mi popísať na ako princípe taký regulátor funguje?

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: sob 28.02.2015 7:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
RS955i píše:
Nevysvetlim... asi neboli v kategorii-----trosku solidnejsia :wink:

Ty budes velky odbornik na flexky, ze?

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: sob 28.02.2015 10:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.5.2013
Příspěvky: 145
Bydliště: Bratislava,Sklabina
LV píše:
Ty budes velky odbornik na flexky, ze?

Ani nie skor uzivatel. A dostali sa mi do ruk len viacmenej stroje kategorie profi. Aj ten vysluzily veteran co teraz pouzivam je 15 rocna 125mm modra Bosch za tie roky uz neidentifikovatelneho typu.Pouzivam ju preto ze ma reg otacok ktory potrebujem na brusenie zvarov na plastoch.
Ked mi na nej postupne umieralo lozisko na kotve/to male pri komutatore/ prejavovalo sa to predlzenim rozbehu pri zapnuti.Az raz za teploty okolo nuly po zapnuti sa proste nerozbehla cez odhadom 400rpm.
Tak som ju otvoril zistil a vymenil vadne lozisko a sluzi dalej.A teraz pri zapnuti sa rozbieha plynule a ked ju pretazim trebars rezacim kotucom jednoducho znizi otacky.Prehriata bude bezat na tretinovy vykon kym sa nevychladi.
Ked som makal ako zvarac zamestnavatel kupil male jednorucne brusky HILTI asi 1,5kW.A pri obrusovani zvarov isla ako drak kym sa neprehriala zasvietila kontrolka a pokial nevychladla sla na desatinovy vykon koli vetraku.
To su moje skusenosti...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: sob 28.02.2015 11:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 316
Obrázky: 1
Takže o ochrannom regulátore sme sa zas nič nedozvedeli okrem toho že chráni.
Od akej ceny by teda mala trošíčku lepšia brúska tú ochranu obsahovať, 500,1000€ ?
Alebo vo vysokofrekvenčných s asynchrónnym motorom od fein werkzeuge ?
Lebo v odkazoch čo si tu dal predpokladám že ani v jednej nebude...

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: sob 28.02.2015 11:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.5.2013
Příspěvky: 145
Bydliště: Bratislava,Sklabina
stanco1 píše:
Takže o ochrannom regulátore sme sa zas nič nedozvedeli okrem toho že chráni.
Od akej ceny by teda mala trošíčku lepšia brúska tú ochranu obsahovať, 500,1000€ ?
Alebo vo vysokofrekvenčných s asynchrónnym motorom od fein werkzeuge ?
Lebo v odkazoch čo si tu dal predpokladám že ani v jednej nebude...

Ten moj veteran svojho casu nestal viac ako 3500Sk.No tie Hilti boli povedzme v tej cene do 500e.
Cele je to o tom ze ak si niekto kupi 600W hobby strojcek a bude sa k nemu správať ako hovado tak aj dopadne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: sob 28.02.2015 12:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
RS955i píše:
Ani nie skor uzivatel. A dostali sa mi do ruk len viacmenej stroje kategorie profi. Aj ten vysluzily veteran co teraz pouzivam je 15 rocna 125mm modra Bosch za tie roky uz neidentifikovatelneho typu.Pouzivam ju preto ze ma reg otacok ktory potrebujem na brusenie zvarov na plastoch.
Ked mi na nej postupne umieralo lozisko na kotve/to male pri komutatore/ prejavovalo sa to predlzenim rozbehu pri zapnuti.Az raz za teploty okolo nuly po zapnuti sa proste nerozbehla cez odhadom 400rpm.
Tak som ju otvoril zistil a vymenil vadne lozisko a sluzi dalej.A teraz pri zapnuti sa rozbieha plynule a ked ju pretazim trebars rezacim kotucom jednoducho znizi otacky.Prehriata bude bezat na tretinovy vykon kym sa nevychladi.
Ked som makal ako zvarac zamestnavatel kupil male jednorucne brusky HILTI asi 1,5kW.A pri obrusovani zvarov isla ako drak kym sa neprehriala zasvietila kontrolka a pokial nevychladla sla na desatinovy vykon koli vetraku.
To su moje skusenosti...

V práci používam dve brúsky veľkosti 115mm. Jednu možno takú Bosch 600W ako ty (čo nepovažujem za príliš profi) a jednu Makitu 1100W, to už je taká vyššia stredná trieda...
Aj s tou Boškou by som si vedel predstaviť rozrezať kamión a to bez problémov. Majú narezané tony materiálu a menia sa len uhlíky. Neviem ako by som ich musel tlačiť aby odišiel motor. To by som musel byť riadny trotl. Keby ma v práci obmedzoval nejaký poistný bazmek, tak ju rovno hodím do koša. Profi náradie treba kupovať tak, aby malo výkonovú rezervu na danú prácu a nie aby som ako debil čakal na to až vychladne... :roll:
Pri dnešných cenách malých uhlových brúsiek (70-250€) by ma ani ani len nenapadlo (aj na hobby použitie) kupovať lídlkvalitu.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: ned 01.03.2015 10:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.5.2013
Příspěvky: 145
Bydliště: Bratislava,Sklabina
pre LV
To ako popisujes tu malu Bosch-ku mi silne pripomina predchodcu "môjho veterana".
Bola zelenej farby./vtedy som bol v tom ze zelena je hobby a modra profi /
Ako popisujes makala do roztrhania tela!
Skončila na fatalny defekt prevodu.Tak padla volba na vyššiu radu. Vykon alebo prikon? vyssi cca o 300W spomínané el. istenie ale najvacsi rozdiel je v uhlovom prevode! Je velky rozdiel medzi priamimi zubmi a šikmimi zubmi vyššej rady./vybracie a hlučnosť/
Ale chvala bohu brusku už používam len v rezime hobby a hrdinstva typu 115-tkou aj kamion... su už akosi mimo mna;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: ned 01.03.2015 10:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
RS955i píše:
pre LV
To ako popisujes tu malu Bosch-ku mi silne pripomina predchodcu "môjho veterana".
Bola zelenej farby./vtedy som bol v tom ze zelena je hobby a modra profi /
Ako popisujes makala do roztrhania tela!
Skončila na fatalny defekt prevodu.Tak padla volba na vyššiu radu. Vykon alebo prikon? vyssi cca o 300W spomínané el. istenie ale najvacsi rozdiel je v uhlovom prevode! Je velky rozdiel medzi priamimi zubmi a šikmimi zubmi vyššej rady./vybracie a hlučnosť/
Ale chvala bohu brusku už používam len v rezime hobby a hrdinstva typu 115-tkou aj kamion... su už akosi mimo mna;-)

Moja je modrá (modrozelená?).

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úhlová bruska
PříspěvekNapsal: pon 23.03.2015 11:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Už je to trošku starší téma, ale zkusím se přidat. Jsem zámečník a už jsem dělal s více typy úhlových brusek. Ty 230mm jsou opravdu silnější, ale takové velké krávy, spíše na hrubování, tedy broušení hrubovacím kotoučem, nebo řezání jen hrubých tvarů a potom třeba dobrousit na přesno. Nebo pokud jen někdo něco rozebírá, třeba jenom ten skleník z jackelů, kde nezáleží na přesnosti řezu, tak dobrá volba. Ty menší kousky 150mm jsou už pro drobnější práce, přesnější řezání a broušení, ale pořád spíše né na desetinky. 115 a 125mm brusky už jsou na drobnější práce, brousit a řezat se s nimi dá docela přesně. Jsou malé, lehké, dobře se drží v ruce. Ale uvědomte si chlapi, že ty nejlevnější brusky z marketů mají kolikrát problém i chod naprázdno. Kdysy jsem taky udělal chybu a koupil si ten NOEL 115mm a asi 500W. Doma jsem ji pustil a tak hrozně kolísaly otáčky a hřála snad už po 3 minutách běhu naprázdno, že se nedala udržet v ruce. Tak jsem ji byl reklamovat, vrátili mi peníze a byl jsem spokojený. Pak jsem koupil v OBI jejich značku Hanseatic. Bruska 115mm, asi 750W a regulace otáček. Byl jsem s ní velice spokojený, výkon tak akorát. Ale asi po roce se mi ulomilo to aretační tlačítko na převodovce, tak jsem to povoloval klíčem. Za asi další půlrok mi tam něco odešlo a bylo po ní. Vyměnil jsem uhlíky, zkusil vyřadit tu regulaci, ale ani se nepohla, tak asi odešlel vypínač nebo některé z vinutí. Pak jsem koupil Extol tu oranžovou řadu a jsem s ní velice spokojený. Jednu mám 115mm, asi 850W a už jede asi 2,5 roku. Teď začaly nějak kolísat otáčky, vyměnil jsem uhlíky, ale kolísají otáčky stále. Ale docela dost jsem ji huntoval, ale jede dodnes. Tak jsem si raději koupil úplně tu samou, ale 125mm, 850W úplně novou. Dojedu ale tu 115mm a uvidím jak dlouho vydrží. Uvědomte si, že u toho nářadí v převážné většině případů udávají přikon, né výkon!!! Když si to spočítáte, tak místo 500W máte najednou třeba 350W nebo nevím kolik a to už je na takové věci hooodně málo. Navíc když to vyrábějí v číně jako párkorunové nářadí, které je tam vyjde třeba na 50,- kč za kus, co jsem kdysy četl na netu a za tu cenu prostě něco kvalitního neuděláte. Takže i pro domácí hobby účely vybírejte nejméně těch 600W u značkových brusek, nebo alespoň 700-750W u neznačkových.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz