Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 3D tiskárna upgrade
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2021 10:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Ahoj,
určitě jsou zde lidi co prováděli vylepšení čínských tiskáren.

Několik dní vstřebávám informace, ale raději se ještě zeptám.
Mám Tevo Tornado, což je ekvivalent CR-10 s jedním Z motorem.

Můj plán je následující. Doplnit druhý motor Z (sada už je na cestě z číny). S tím by problém být neměl.

Ale v dalších věcech už trošku plavu:

1. Vyměnit řídící desku. Co je momentálně nejlepší? Skr pro v1.2?
Co jsem se dočetl, výhoda by měla být, že má přímou podporu pro dva motory Z a má umět i duální Z endstopy.
Drivery zvolit 2209, nebo jiné?
Nepřináší tato deska i nějaké nevýhody?

2. direct drive s bond tech kolečky a nejspíš extruder E3D V6.
Na aliexpress je toho hromada.
Takže koupit nějaký hotový extruder, nebo koupit součástky zvlášť a extruder si vytisknout?
Nemáte někdo nějaké ověřené komponenty. Počítám, že kvalita bude různorodá.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna upgrade
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2021 12:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.6.2012
Příspěvky: 216
Bydliště: Jihlava
Ahoj,

mě se osvědčila deska SKR E3 V2, která už má na sobě drivery 2209 a stojí kolem 800 - 900,- Kč. Mám ji v několika tiskárnách a spokojenost. Nemá teda ale zvlášť výstupy pro Z motory, musí se dát paralelně. Verze pro bude rychlejší (má mcu s HW podporou výpočtů s plovoucí čárkou), ale to podle mě v reálu nepoznáš. Musí se do ní dokupovat drivery zvlášť. Každopádně s deskami SKR určitě neuděláš chybu...

Drivery bych volil 2209, využívám mód bez fyzických endstopů a nastavení proudu z displeje je taky prima.

U Extruderu bych určitě volil zpřevodovanou verzi z lehčím motorem, mám zase ve více kusech kopii BMG extruderu s převodem 1:3 a motorem 17HS4023.
Hotend E3D V6 je v pohodě, taky provozuji na několika tiskárnách.
Ještě se mi teď hodně líbí BIQU H2 Direct Extruder, ten má taky převod a chladič už integrovaný, takže by to zase vycházelo kompaktnější a lehčí.
Já díky tomu, že používám převod a že kopie BMG Extruder stojí pár korun, tak jsem ho kupoval. Kreslil jsem si a tisknul pouze jeho držák a ofuk.

Zdenek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna upgrade
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2021 14:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
dracekvo píše:
Ahoj,


Můj plán je následující. Doplnit druhý motor Z (sada už je na cestě z číny). S tím by problém být neměl.


Ja som dual Z riešil cez remeň. Nieje problém so sinchronizáciou motorov.... proste blbuvzdorné... a navyše môžeš Z os podať mechanicky cez koliesko....
https://www.aliexpress.com/item/3299269 ... 4c4dY30cT4
Čo sa týka hlavy mám Titan aero extruder a chladič s V6 ...
https://www.aliexpress.com/item/4000510 ... 4c4dY30cT4
Na Z osi mám 3D touch level senzor... to je dosť podstatné, aby sa človek vyhol otrevnému nastavovaniu podložky....
https://www.aliexpress.com/item/3295867 ... 4c4dkwLm7S
rozumná vec je tepelné zaizolovanie podložky
https://www.aliexpress.com/item/3288096 ... 4c4d8AMCcG
Z elektroniky je super toto relé....
https://www.aliexpress.com/item/3296223 ... 4c4dY30cT4
Dá sa cez G kód na konci automaticky vypnúť tlačiareň...
Kód:
M107 ; turn off fan
G92 E0.0
G1 E-20 F500 ; Unload 20mm (Marlin) with a Z raise of 20mm
{if layer_z < max_print_height}G1 Z{z_offset+min(layer_z+10, max_print_height)} F600{endif} ; Move print head up
G1 X0 Y200 F3000 ; present print
M84 X Y E ; disable motors
;M355 S0 ; Light Off
M109 R50 ; wait for extruder cooling
M81 ; turn off printer

Ďaľšou vychytávkou je Octoprint server.... Mám ho nainštalovaný pod displejon... cez wifi webové rozhranie pošleš tlač do tlačiarne a o zvyšok sa stará Octoprint server v tlačiarni...
Netreba káble, netreba šachovať s PC ani kartičkami... Môžeš ho vypnúť alebo sledovať cez mobil, či PC ako tlačiareň maká....
Dosku som menil, lebo mi odyšiel USB vstup....
Dával som BTT V3 E2. Sú tam drivery 2209 - tie vedia výrazne ztíšiť tlač....
https://www.aliexpress.com/item/4001039 ... 4c4dkwLm7S
No a pomenil som ventilátory za tichšie....


Přílohy:
20210216_142151.jpg
20210216_142151.jpg
[ 61.34 KiB | Zobrazeno 8453 krát ]

20210216_142302.jpg
20210216_142302.jpg
[ 77.66 KiB | Zobrazeno 8450 krát ]


_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna upgrade
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2021 15:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Na tu sadu přes řemen jsem koukal. Ale nakonec jsem se rozhodl pro druhý motor.

BL touch chci taky dávat, ale až někdy časem, to pro mě zatím není podstatné.
Jinak nevím. Co jsem četl podložka se musí nastatovat vždy. Pokud bude šejdrem, bude šejdrem i výtisk i když se přes bl touch dorovná. To podle mě slouží jen pro kalibraci drobného prohnutí bedu pro perfektní první vrstvu.
Dá se to udělat i ručně, když se zapne podpora této funkce v marlinu.

Tornado má podložku už izolovanou z výroby.

Na ten obvod pro vypínání tiskárny už jsem také koukal. Mám ho v poznámkách pro budoucí upgrade.

Co jsem koukal tak SKR podporuje i wifi modul. Není potom možné do tiskárny posílat výtisky přes wifi? Tj. taková jednodužší náhrada za octoprint?

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna upgrade
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2021 19:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
dracekvo píše:
Na tu sadu přes řemen jsem koukal. Ale nakonec jsem se rozhodl pro druhý motor.

BL touch chci taky dávat, ale až někdy časem, to pro mě zatím není podstatné.
Jinak nevím. Co jsem četl podložka se musí nastatovat vždy. Pokud bude šejdrem, bude šejdrem i výtisk i když se přes bl touch dorovná. To podle mě slouží jen pro kalibraci drobného prohnutí bedu pro perfektní první vrstvu.
Dá se to udělat i ručně, když se zapne podpora této funkce v marlinu.

Tornado má podložku už izolovanou z výroby.

Na ten obvod pro vypínání tiskárny už jsem také koukal. Mám ho v poznámkách pro budoucí upgrade.

Co jsem koukal tak SKR podporuje i wifi modul. Není potom možné do tiskárny posílat výtisky přes wifi? Tj. taková jednodužší náhrada za octoprint?

Je len na tebe pre aké úpravy sa rozhodneš....
Bed level je dosť podstatná výhoda....
Mikrospínač na osi spína proti neakému výstupku na ráme tlačiarne, ale podložka sa zohrieva na rozne teploty a to dosť ovplyvňuje vzdialenosť trysky....
BL touch meria vzdialenosť medzi hlavou a podložkou ... či už studenou, alebo teplou to zreferuje viacmenej to isté. nerovnosť podložky je iný problém... tú si musíš nastaviť ak sa dá, poprípade BLT ti vie korigovať aj nerovnosti podložky....
Pinda senzor a iné fungujú podobne....
Indukčný senzor nemôžem použiť, lebo používam ako podložku dodané sklo... to má hrúbku viac ako 3mm a stôl je hliník, takže indukčné snímače by museli byť nad 8mm ... a tam je už presnosť slabšia.

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna upgrade
PříspěvekNapsal: stř 17.02.2021 10:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Jo, já neříkám, že BL touch je k ničemu.
Jen že stejně člověk musí zajistit kalibrovanou podložku a bl touch pak jen dorovná drobné nepřesnosti. A samozřejmě si ho tam pak dám. Bylo by škoda dávat novou desku a nedat si tam tuto funkci.

Včera jsem si hrál s kalibrací kroků na tiskárně. Přišel jsem na to, že nejsem schopen moc opakovat přesné nastavení podložky. Před zahájením dalšího tisku třeba ulítne jeden roh.
Dávám to za vinu systému uchycení desky, kde to drží jen ve středu a zbytek je pak vynesen na né moc pevném plechu.

Myslíte, že by nějak razantně pomohla úprava na lineární vedení tak jako to udělal tady?

https://www.reddit.com/r/CR10/comments/ ... rade_done/

Podle mě by podepření nosné desky co nejblíže štavitelným šroubům mohlo eliminovat to, že se člověk při sundavání tisku o podložku třeba opře a ona už se pak nevrátí do původní vzdálenosti.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna upgrade
PříspěvekNapsal: stř 17.02.2021 12:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Před rokem jsem koupil do mé tiskárny Ender 3 Pro desku SKR E3 DIP s drivery TMC 2130 SPI.

Jelikož jsem byl netrpělivý, objednal jsem jí v tuzemsku, kde byla skladem a měl jsem jí hned ;-)
https://www.uzitecnosti.cz/32-bit-deska ... -d1163.htm

Pak ovšem začaly problémy, protože nahraný FW měl chyby, které téměř znemožňovaly tisk (přitom v nabídce píší že mají vlastní český FW na míru), byla to opravdová hrůza. Poslal jsem jim popis chyb. Viz můj komentář v tom odkaze...
Firma se k opravě neměla, sice ihned slíbili poslat opravený FW, že to není problém, ale neposílali a neposílali, ze začátku pěkně komunikovali, ale to postupně ustávalo, přestali odpovídat na e-mail a nebrali telefony... a stejnou zkušenost s nimi mají zdá se všichni.
Zkrátka nakonec jsem si FW udělal sám, a jsem opravdu maximálně spokojený.
Drivery jsou tiché tak, že pohyb je v podstatě neslyšitelný, vše funguje jak má, nic bych nechtěl měnit. Super je nastavení proudu z menu tiskárny, takže se motory krásně doladí tak, aby pěkně braly a přitom nebyly horké (mimochodem to v tom FW měli také blbě - jeden motor slabý, jiný žhavý, a v menu tiskárny to nešlo změnit). Taky je dobré udělat jemnější mikrokroky, já jsem udělal 32 mikrokroků, myslím že to je optimum.

Za mne super kombinace je SKR E3 DIP (nebo podobná) s drivery TMC 2130 SPI.

No a tiskovou hlavu jsem také vyměnil za Micro-Swiss (výhoda přímého extruderu je jasná...). Důvodem byla primárně potřeba tisku flex filamentu (pneumatiky na letadlo), ale jako vedlejší efekt je vyšší rychlost a kvalita tisku. Řekl bych první liga v tiskových hlavách, sice cena je astronomická, ale kvalita tomu odpovídá:
https://www.3djake.cz/micro-swiss/direc ... 10-ender-3
Mimochodem, na tvou tiskárnu tato hlava pasuje také ;-)

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna upgrade
PříspěvekNapsal: čtv 15.04.2021 16:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 383
Bydliště: Strakonice, ČR
Woita píše:
.....No a tiskovou hlavu jsem také vyměnil za Micro-Swiss (výhoda přímého extruderu je jasná...). Důvodem byla primárně potřeba tisku flex filamentu (pneumatiky na letadlo), ale jako vedlejší efekt je vyšší rychlost a kvalita tisku. Řekl bych první liga v tiskových hlavách, sice cena je astronomická, ale kvalita tomu odpovídá:
https://www.3djake.cz/micro-swiss/direc ... 10-ender-3
Mimochodem, na tvou tiskárnu tato hlava pasuje také ;-)


Dal jsi na ní ten původní motor z Endera, jak píšou v popisu, nebo jsi měnil za menší a lehčí Nema 17 co ho mají na fotkách hlavy a mají ho taky v nabídce?


Přílohy:
130260DA-561A-4A30-A2C0-127D097EBB5F.png
130260DA-561A-4A30-A2C0-127D097EBB5F.png
[ 150.1 KiB | Zobrazeno 7092 krát ]


_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna upgrade
PříspěvekNapsal: čtv 15.04.2021 20:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Zkoušel jsem i lehčí, ale nakonec jsem vrátil ten originální. Bál jsem se setrvačnosti těžkého motoru, ale pečlivě jsem to otestoval (měřil jsem zrychlení posuvu, vibrace,... hlavně jsem se zaměřil, jak to ovlivňuje posuv v ose X) a není důvod dávat lehčí. Takže jedu na ten originál. I jsem se ptal u výrobce Micro Swiss, a potvrdili že ten velký je OK a doporučili ho.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna upgrade
PříspěvekNapsal: pát 16.04.2021 9:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 383
Bydliště: Strakonice, ČR
Dík za odpověď, objednal jsem si hlavu a pak jsem si teprve vzpomněl, že jsem k ní chtěl vzít i ten lehčí motor, tak jsem se rozhodoval, jestli ho mám ještě doobjednat, nebo ne. Když čtu Tvoje zkušenosti, tak rovnou nechám ten původní, mám to sice do Creality CR10s, ale to je s Enderem skoro stejný.

_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna upgrade
PříspěvekNapsal: pát 16.04.2021 11:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Jak prosím řešíte vymezení vůle u dvou šroubů pro osu Z?
Také bych chtěl zpevnit stolek u enderu 5 (podpěru beru jako úlet),
tedy přidat duální pohon.
U jednoho šroubu vůle při tisku tak nějak nevadí, ale u dvou už se může něco křížit. Možná bude stačit závaží.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna upgrade
PříspěvekNapsal: pát 16.04.2021 17:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
jakub37 píše:
Dík za odpověď, objednal jsem si hlavu a pak jsem si teprve vzpomněl, že jsem k ní chtěl vzít i ten lehčí motor, tak jsem se rozhodoval, jestli ho mám ještě doobjednat, nebo ne. Když čtu Tvoje zkušenosti, tak rovnou nechám ten původní, mám to sice do Creality CR10s, ale to je s Enderem skoro stejný.

Ještě jeden zlepšovák s touto hlavou, říkám tomu "svislý bowden":
Původně jsem táhnul bowden tam co byl předtím, tj. z místa, kde byl původní motor extrudéru, k hlavě, a ten bowden šel pod horním nosníkem tiskárny, tak jako postaru. Což o to, fungovalo to. Ale teď jsem tisknul letadlo, zvětšil jsem měřítko, a díly jsem potřeboval 220 - 230 mm vysoké. A to je s původním uspořádáním problém, bowden s kabelem se začne pod tím nosníkem mačkat a dosáhne se zhruba 200 - 210 mm výška, víc ne.

Takže řešení:
Vlevo, co je původně bowden upevněný, ho uvolnit (vyndat z držáku). Oni k té hlavě dodávají takovou červenou upevňovací koncovku, která se šroubuje do místa kde byl starý extruder - tak jí rovnou vyhoď. Bowden nech na druhém konci v hlavě (je tam jištěn segerovkou) takže je bowden volně do prostoru, vede z hlavy nahoru k cívce, a vůbec nejde pod tou hrazdou nahoře. Paráda, celé je to takové na pohled volnější a lehčí, a díly jsem tisknul 230 mm, a šly by i více, ta hlava vůbec nezasahuje pod tu hrazdu, při extrémních výškách se motor mine nahoře s hrazdou a jezdí před ní.

Bylo by možné nechat jen kraťoučký kousek bowdenu u hlavy, kvůli zavedení filamentu do hlavy a vést shora od cívky holý filament. Mě se líbí nechat tam ten delší bowden, filament je v něm pěkně chráněný a nedotýká se tak té hrazdy nahoře.

Mimochodem, když vyhodíš ten červený držáček, tak hlava může ještě o centimetr víc, takže výška tisku je až 260mm, a to je hodně dobré :lol:
Příloha:
1.JPG
1.JPG
[ 76.69 KiB | Zobrazeno 6957 krát ]


Příloha:
2.JPG
2.JPG
[ 64.69 KiB | Zobrazeno 6957 krát ]


Příloha:
3.JPG
3.JPG
[ 56.69 KiB | Zobrazeno 6957 krát ]



Taky by bylo možní otočit nahoře ten držák cívky, aby cívka byla směrem k sobě, pak by filament byl veden ještě poněkud rovněji. To jsem ale neudělal, protože by mi cívka zavazela o xicht, když čumím zblízka co se tiskne :lol:
P.S. To že vadí ten červený držáček jsem zjistil teď, při focení maximální výšky. Vyhodím ho - není mi k ničemu, je jen pro ozdobu, bowden už mi z něj nevede :idea:

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna upgrade
PříspěvekNapsal: úte 20.04.2021 23:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2009
Příspěvky: 383
Bydliště: Strakonice, ČR
Dík za dobrý nápady, nová hlava je teprve na cestě, tak to vyzkouším, až dorazí. Já mám Creality CR-10S a ta má rozměry pro tisk 300x300x400v, tak mě to ještě neomezilo. Nejvyšší tisk jsem zatím dělal trup plachetnice Footy, dlouhý asi 320 mm, na stojato v jednom kuse a vešel se bez problémů. Tiskárnu mám uzavřenou v boxu z alu profilů a plexiskla, tak nevím jestli se mi nad ní vejde velká cívka, malá vyjde v pohodě.

_________________
Jeti DC-24, Element F5J, Enjoy3, Piper 2,8
lodě Tito Neri, Smit Japan, Parat, Ragazza, Genesis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna upgrade
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2021 12:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Měl bych napsat nějaký report, aby lidi co radili viděli, že to nebylo nadarmo.
Koupil jsem druhou sadu pro pohon osy Z pro CR-10.
Pasovalo to v pohodě.

V sadě byl kabel na propojení obou motorů paralelně. Ale nakonec jsem raději využil výstup na E1 a každý motor na Z dal samostatně.
To mělo výhodu, že jsem mohl nainstalovat druhý endstop.
V práci jsem našel kvalitní mikrospínače a rovnou jsem vyměnil i původní endstop. Přijdou mi o dost pevnější, tak by měli spínat v tom samém místě. Byl trošku problém to nastavit, aby byl přesně pravý úhel, ale časem se povedlo. Také jsem tam dal matky s anti backlash.
Je to super, když se rozhozená osa Z sama srovná.

Zjistil jsem, že na desku která tam je se vše vejde. I BL touch. Takže krom toho, že tiskárna je hlučná mě ta deska neomezuje, tak jí zatím měnit nebudu.

Extruder mám E3DV6, ale stále přes bowden. Čekám na klon bondtech direct extruder z číny.

Také jsem byl v rámci toho nucen se naučit jak nasadit Marlin 2.
Nakonec to žádná velká věda nebyla. Vše je připravené, jen odkomentovat správné řádky a nastavit moje parametry pohonů. Největší přínos vidím v možnosti manuální kalibrace nerovnosti podložky.
Zbavil jsem se také otravné vlastnosti, kdy tiskárna sama po určitém čase vyskočila z menu na výchozí obrazovku. To mě dost štvalo při rovnání podložky.

Po těchto úpravách je z toho úplně jiná tiskárna a je radost na ní tisknout.

Bl touch sice mám, ale zatím jsem ho tam nedával. To až s výměnou extruderu. Při této změně chci změnit chlazení dílů na 2x5015 větráčky.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárna upgrade
PříspěvekNapsal: úte 28.12.2021 14:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Mám problém.
Dal jsem konečně přímý extruder. Akorát teď mám trysku mimo podložku, když osa X dojede na koncák. Sice bych tam mohl udělat nějaké bláznivé prodloužení na úchyt koncáku, ale to se mi nechce, bo tam není pořádně místo.

Koukal jsem, jestli offset jde nastavit nějak ve firmware.

Našel jsem parametr #define MANUAL_X_HOME_POS 0 ale ať tam dám 7 nebo -7 tak se nic neděje.
To je v mm, nebo nějakých jiných jednotkách?
Potřeboval bych aby tryska byla na home o 8mm více v pravo.

Díky

Edit:
tak tento parametr funguje.
Ale čekal jsem od něj jinou funkci. Takže budu muset vytisknout nějaký jiný úchyt koncáku, aby to šlo nastavit.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz