Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1269 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 85  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 10:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Pouzivam je (a to dokonce na smejdskem MPCNC :-) ) ale jezdim 300mm/minutu - sice by se dalo asi zrychlit ale mam casu dost

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 10:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 431
Bydliště: Mýtna LC
Normálne túto preglejku frézujem 1,5mm dvojbritou frézou s takými istými parametrami a ide to pekne. Dávam aj rýchlejší posuv a ok. ale tieto 1,5mm nie sú zúbkované. Ale ako som čítal tu tak bežne sa frézuje 1mm frézou tak som chcel skúsiť aj ja tenšiu. nezbadal som že by horela preglejka. ale zdalo sa mi ze sú zbytky lepidla na odlomenom ostrí. aby som tomu zamedzil tak mam znížiť otáčky a samozrejme aj posuv dajme tomu na polovicu? Ako podklad som použil 2mm hrubý papier, iný podklad som nemal po ruke.
Frezujem na cinskej freze a myslim ze na topolovku je dostatocne pevna. robil som na nej aj 17mm hrube ozubenie do kosacky z hlinika.
( https://drive.google.com/file/d/0BxjIEdjjK_Xoc3ktZmJCOTM5ZDA/view?usp=sharing )


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 10:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 431
Bydliště: Mýtna LC
Amper a nelámu sa ti ? Mne pripadajú ako keby boli veľmi tvrdé a krehké.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 10:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
no ked 2 britou 1,5 ides 600 tak na jednobritu (ta diamantova je ako jednobrita) musis ist hned na polovicu, ak to bola 1,5 a teraz 1mm tak o 1/3 menej, takze si na 200


no a ak vidis nabalene na zuboch, tak to tak nepojde ziadnou rychlostou :- )) ... asi jedna zo shitovych preglejok, ale aj to sa da vyriesit znizenim otacok povedzme na polovicu (aby sa to netavilo) ... a dalsim spomaleneim na 100 :- )))

ten papier neviem, ubezpec sa ze to nezanasa ostrie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 11:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Neviem otvorit ten odkaz na frezu, hlasi mi sietovu chybu, ale ja bezne frezujem 1mm dvojbritou frezou aj 1000mm, topolku, pokial je freza dobra, lenze poslede kusy co mi prisli su skutolcne krehke a hned po vnoreni do materialu sa zlomia, su vhodne akurat na balzu. Neda sa s nimi robit topolka pri ziadnej rychlosti. Prisli mi ako jednotlivo balene, hoci som objednal balenie po 10ks. Podla mna zbavuju sa, smedov.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 11:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
njn ... ak nepoviete otacky a priemer tak to ciselko mm/min je hovoriace asi tolko ako jed poviem ze som letel 345 :- )))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 11:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 431
Bydliště: Mýtna LC
http://www.ebay.com/itm/321984464748?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Jozef tu je ten odkaz este raz.
A je to dvojbritá frézka so zúbkovaným ostrím. a ako píše jozef aj táto sa v podstate 2 mm po zanorení zlomí a koniec.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 23:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vážení, nebastlil jste někdo CNC frézku s GRBL Arduino UNO a CNC Shield V3.0?
Mám tady na stole takovej lehce pokusnej slepenec s krokáčema a zkouším to řídit GRBL Controlem z PC. Nějak se mi to hejbe ale FW v Arduinu je jen staženej Generic V0.9i.hex , takže to není vůbec nastavený na mý krokáče, rozměry plochy a pod. To se nastavuje buď jako u Marlina 3D tiskárny v Config.h a pak se to po zkompilování pošle do UNO. Jenže pokud to kompiluju ze zdrojáků, tak překlad končí chybou. Druhá možnost je použít Generic a po každým resetu nahrnout před vlastním frézováním do UNO spouštěcí blok, který v Genericu přeflekuje G-kódama hodnot, který se jinak nastavují v Config.h.
Jenže v v tom obsahu spouštěcího bloku dost tápu, potřeboval bych případně nějaký vzor. Na netu jsem sice něco našel, ale moc moudrej z toho nejsem. :oops:
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2016 5:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
StanleyP píše:
A je to dvojbritá frézka so zúbkovaným ostrím. a ako píše jozef aj táto sa v podstate 2 mm po zanorení zlomí a koniec.


no ukecavat ju ze je dvojbrita mozete kolko chcete, fakty za nezmenia, preto prdne. pocet britov sa pocita podla poctu chodov ostria NA TOM ISTOM MIESTE, tato je zubkovana a suvislu plochu obide pocas celej otacky raz, preto sa povazuje za jednobritu a tomu musis prisposobit rezne podmienky

navyse si si vybral carbidovu frezu, takze sa nediv ze pri akomkolvek probleme prdne, ak chces frezu trapit a frezovat pri silach ktore ju prehnu do luku, hladaj HSS frezu ... a pocitaj s prislusnou nepresnostou tym lukom sposobenou :- )))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2016 5:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 431
Bydliště: Mýtna LC
Vidíš to je fakt . ak sú tie zuby v dvoch radoch striedavo tak počas jednej otáčky reže v jednom mieste len raz. Dnes skúsim ešte polámať pár frézok pri iných nastaveniach :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2016 7:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
To se nastavuje buď jako u Marlina 3D tiskárny v Config.h a pak se to po zkompilování pošle do UNO. Jenže pokud to kompiluju ze zdrojáků, tak překlad končí chybou.


Zkus si stahnout starsi Arduino IDE, klidne i verzi kolem 1.0, je pomerne sance ze preklad pak projde

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2016 21:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Amper píše:

Zkus si stahnout starsi Arduino IDE, klidne i verzi kolem 1.0, je pomerne sance ze preklad pak projde


Ono prý GRBL nejde přeložit pomocí Arduino IDE, protože není napsaný v CC. Prý kvůli rychlosti, má to být 4x rychlejší kolem krokování motorů než Marlin. Asi kvůli tomu většina lidí má nainstalovanej generickej GRBL09.HEX a potom do UNO posílaj z PC konfigurační blok.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2016 21:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 431
Bydliště: Mýtna LC
Dnes som pokusne skúšal rezať kolieska tou 1 mm frézkou a pri posuve 300mm/min a zavŕtaní 100mm/min a otáčkach cca 12000 to pekne rezalo a nezlomila sa. ako podklad som mal tento krát dýhu. predtým som mal podklad papier a rýchlosť zavŕtania 1200mm/min. takže zlé parametre a možno aj podklad.
ďalšia vec čo je super je že rezanie nebolo skoro vobec počuť (najhlučnejšie bolo čerpadlo chladenia) a prach ostával tesne okolo miesta rezu, takže spokojnosť.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: stř 13.07.2016 6:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
StanleyP píše:
Dnes som pokusne skúšal rezať kolieska tou 1 mm frézkou a pri posuve 300mm/min a zavŕtaní 100mm/min a otáčkach cca 12000 to pekne rezalo a nezlomila sa. ako podklad som mal tento krát dýhu. predtým som mal podklad papier a rýchlosť zavŕtania 1200mm/min. takže zlé parametre a možno aj podklad.
ďalšia vec čo je super je že rezanie nebolo skoro vobec počuť (najhlučnejšie bolo čerpadlo chladenia) a prach ostával tesne okolo miesta rezu, takže spokojnosť.



Ta rychlost zavrtávání 1200mm/min. je asi napsaná špatně, že. Já tedy jsem kdysi začal s rychlostí zavrtávání 30 - 50mm/min. do bukového dřeva, a už jsem u toho i zůstal i u překližek, a nikdy se mě fréza při zavrtávání nezlomila. A s frézou z cnc shop ( ing.Quis) o průměru 1mm celokarbidová dvoubřitá fréza s pilníkovým (diamantovým) vzorkováním, frézuji běžně tak na 20000 ot./min. posuv cca 650mm/min. topolová překližka 3mm, buková překližka 2mm, a samo balza.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: stř 13.07.2016 8:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
Rosta2 píše:


Ta rychlost zavrtávání 1200mm/min. je asi napsaná špatně, že. Já tedy jsem kdysi začal s rychlostí zavrtávání 30 - 50mm/min. do bukového dřeva, a už jsem u toho i zůstal i u překližek, a nikdy se mě fréza při zavrtávání nezlomila. A s frézou z cnc shop ( ing.Quis) o průměru 1mm celokarbidová dvoubřitá fréza s pilníkovým (diamantovým) vzorkováním, frézuji běžně tak na 20000 ot./min. posuv cca 650mm/min. topolová překližka 3mm, buková překližka 2mm, a samo balza.


vidim tam zanorenie 100, nie 1200 ... inak pri tych tvojich 20 000 otackach co je zhruba dvojnasobok tych jeho je aj rychlost posuvu 2 nasobna ocakavatelnym vysledkom, takze problem frezok by som povazoval za vyrieseny :- ))


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1269 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 85  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz