Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1269 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 85  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: ned 22.01.2017 13:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
frezujete nekdo PCB pro SMDcka ? Staci 1206/SOIC 8 a vetsi. Otazky co me napadaj :

- nejdriv cesticky a az pak dirky ?
- jak zarovnat dil pro oboustranou desku ? Napada nekoho neco jineho nez pripravek ?
- doporucena freza ? Nasel jsem na BG takove ti divne spicate co nevypadaj jako freza :-D a pak tu mam nejake trojuhlenikove dremely

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: ned 22.01.2017 13:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Amper píše:
... jak zarovnat dil pro oboustranou desku ?

Profrézovat v protilehlých rozích dirky (přidat "ouška), pak nasadit na kolíčky, nakonec ouška odfrézovat.
Třeba.

Amper píše:
takove ti divne spicate co nevypadaj jako freza ...

Jo, kužel, z boku do osy zbroušený, funguje to. Dělám si tím klasické plošňáky. A je to dobré na gravírování třeba do vícevrstvého plastu s barevnými vrstvami :wink:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: ned 22.01.2017 15:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Na celerona a dalsi - kolik m3 vzduchu je potreba mit na ventilatoru aby fungoval pro vakuovy stul, rekneme rozmer prkenka balzy v cnccku tj. 10x50

Napadlo me pouzit potrubni ventilatory - daj se koupit v ruznych vykonech. Samozrejme ze je otazka tlaku a cim vic tlaku musi delat tim mene vemou vzduchu.

Jde me o pridrzovani tj. spis o zamezeni zbytecny vibraci materialu nez o 100% drzeni

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: ned 22.01.2017 20:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Já nevím, kolik ten můj bubnovej má metrů, je ze šroťáku. Bóže, těch hromad, co jsem tam projez, to byla fuška. :mrgreen: Je v něm trojfáz 380W nebo tak nějak, rozdělávat to nebudu ale projdi MPCNC, tam jsem to psal. Když jsem koukal na podobný radiály na netu, tak 250W mají kolem 2000 kubíků za hodinu, takže ten můj může mít 3000-3500 kubíků. Na moji MPCNC je skrz 4 mm zelenou hobru z OBI tak akondrát.
Potrubní axiál 160 mm průměr jsem zkoušel, naprosto nedostatečný. Nepomohly ani 2 za sebou. Prostě potřebuješ kubíky, podtlak stačí minimální. Jak tu psal frézovací klasik, nemůžeš ucpat všechny díry stolu, ucpanej větrák nesaje. Udělej si podle odkazu, co tu byl, (ale nevím ve kterým vlákně) radiální dřevák od toho borce na Trubce. Je vlastně stejnej, co je v truhlářskách pilinocucech. Zkoušel jsem oslovit výrobce těhle pilinocuců kvůli bubnu (ostatní se dá snadno polepit z překližky) a nechtěli nic slyšet. Ale filtrpingl podle dodaných rozměrů ušijou z takovýho alá filcu bez problémů.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2017 10:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jakou plochu sajes s toudle kravou ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2017 14:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Amper píše:
jakou plochu sajes s toudle kravou ?

500 x 700 mm. Rastr je 80 x 80, v každým rohu 8 mm díra a ty samý díry ve středu rastru. Rastr je frézovanej tvrdokovovou frézou 5 mm hloubka 3 mm, horní truhlářskou frézkou. Jak vidíš, ke konci jsem ji v tý dřevotřísce odpravil, začala pálit.
Jirka


Přílohy:
DSC02258.JPG
DSC02258.JPG
[ 122 KiB | Zobrazeno 1527 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2017 14:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ok, dik. Mozna zkusim udelat jen malou verzi pro balzu

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 17:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jsem si dneska vzpomněl na takové ty potřeby vřetena 1200W a tak... Dorazil modul měření V a A a dnes jsem ho nainstaloval.
Příloha:
preklizka_10mm.jpg
preklizka_10mm.jpg
[ 59.4 KiB | Zobrazeno 1188 krát ]


Fréza 1,5mm v záběru 5mm, 10mm překližka (asi smrk), rychlost 640mm/min, točky asi tak 26.000. Napětí a proud je vidět, občas to vylítlo na 5,5A ale už ne víc. Samotné točení vřetenem mimo záběr bere 3,2A; přibydou tedy jen 2A na řez.

Pozn.: Píši o domácím CNC na malé občasné frézování :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2017 23:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No vidíš, to bych mohl k odsávací hadici přidrátovat wattmetr z HobbyKingu. To bych pak navíc věděl, kolik Ah mi to při drápání sežralo ze zdroje. :mrgreen:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: stř 26.04.2017 6:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
potvrzuju - kdyz jsem to mel na stabilizovanym zdroji tak 5A jeho limitu pri 16.8V bohate stacilo s podobnyma parametrama.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 5:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 431
Bydliště: Mýtna LC
Potreboval by som poradiť. Prosím o zhodnotenie tohoto videa:
https://www.youtube.com/watch?v=bPIcsjpyEJk
Mohol by mi niekto povedať čo spôsobuje náhodný taký ako keby vibračný zvuk, taká ako keby rezonancia. Spôsobuje to pravdepodobne os y pri veľmi tiahlych oblúkoch vtedy keď sa vplyvom tiahleho oblúka pri veľmi nízkych otáčkach krokového motora mení jeho zmysel otáčania. Je to normálne či to mám riešiť? Robí to asi od začiatku ako som frézu kúpil.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 11:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Mam za to ze to nedela nahodne ale jen pri urcitych uhlech smeru pohybu, tedy pri jistem pomeru krokovani X a Y osy. Dela mi to taky a dost lidem take ale moc o tom nemluvi ... Da se to nekdy zjistit i na velkych masinach.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 12:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Pri diskusi na letisti jsem opet zjistil ze moje frezka a vreteno by vubec nemelo fungovat. A rozhodne ne tema rychlostma ktere to dosahuje. A ano, obcas takovejdle zvuk udela.

Az se to rozpadne, vyhori nebo imploduje tak to budu resit. Do te doby ale na to hazu bobek a proste frezuju.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 12:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4776
Bydliště: SK Bratislava
StanleyP píše:
Potreboval by som poradiť. Prosím o zhodnotenie tohoto videa:
https://www.youtube.com/watch?v=bPIcsjpyEJk
Mohol by mi niekto povedať čo spôsobuje náhodný taký ako keby vibračný zvuk, taká ako keby rezonancia. Spôsobuje to pravdepodobne os y pri veľmi tiahlych oblúkoch vtedy keď sa vplyvom tiahleho oblúka pri veľmi nízkych otáčkach krokového motora mení jeho zmysel otáčania. Je to normálne či to mám riešiť? Robí to asi od začiatku ako som frézu kúpil.


myslis to piskanie alebo to vrzganie?

Chyt to za jazdy rukou (rozne casti) ak to ustane (nenastane) tak ti ro rezonuje a mal by si to odstranit lebo sa niekde nieco vymlati, podla zvuku by som tipoval ten nastavec okolo spinlu - takze to by nevadilo (kym to neodpadne :- P ), ale ak je to niekde v konstrukcii, bude to casom zvecsovat volu ... osobne mi nieco take nastalo ked som frezoval vela balzy a lineary mi pokryl prach, vycuclo to olej a proste X pojazd strasne zavrzgal pri urcitom pohyme ... namazal som a problem bol vyrieseny

pokial to neustane, nie je to rezonancia, ale nejaka medzifrekvencia krokacov, s cim nic neurobis ako pise jyrry, podla rychlosti a uhla nejaka ta medzifrekvencia vzdy vznika a ak to mas v pocutelnom pasme kde ma ram ochotu to "dat do vzduchu" tak to proste nejaky zvuk vyda, s tym asi nic neurobis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Domácí CNC
PříspěvekNapsal: čtv 27.04.2017 13:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Dělá to i při jiném materiálu? Taky by to mohlo dělat občasné vtažení prachu a špón do řezu. To by ale bylo vidět na povrchu opracované plochy. U dřeva je to ale špatně patrné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1269 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 85  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz