Switch to full style
Pokrok se nedá zastavit. Nástroje řízené pomocí počítače ulehčují výrazně práci. Výroba strojů, příprava podkladů výkresů. I poptávky a nabídky mezi rcmaniaky.
Odeslat odpověď

Re: Domácí CNC

ned 08.03.2020 20:55

Gratuluji. Je to super pocit na to koukat jak to frezuje. Nejsi graficky zdatný a hned 3D? Tady někdo lže
XPčka tam jsou asi protože tam máš Mach a ten si s ničím jiným nerozumí.
Ja zatím vše co bylo třeba bylo 2D maximalne vbruznych hladinach ale rovne. Nakresleno v Inkscape ulozeno jako eps a do gcode prevedeno v cut2d.
V čem generuješ ty?

Ondřej

stř 11.03.2020 7:40

No graficky fakt zdatný nie som, len v tom PC čo som dostal k stroju mám nainštalovaný Aspire Vectric čo je velmi dobrý soft. Tak som chcel vyskúšať jeho možnosti, velmi intuitívne ovládanie, je v to celé v češtine čo mi výrazne ulahčuje život.
Niekde na cnc fore som čítal že Mach beží aj na Win 10 samozrejme že to treba vedieť spraviť - nastaviť.

Gratuluji. Je to super pocit na to koukat jak to frezuje.

áno to máš pravdu, naposledy som frézoval pred 30 rokmi, odvtedy robím všetko možné len nie strojarinu. Až som nedýchal keď sa to zaborilo do materiálu. :D

ned 15.03.2020 15:32

Ondrej píše:... do gcode prevedeno v cut2d..

Jaké máš výsledky frézování s Cut2d. Udělal jsem v něm několik projektů, ale výsledky nebyli nic moc. Neostré hrany, dodržení tvarů, ...

Teď jsem udělal část projektu v Estlcamu a výsledky jsou o hodně lepší. Vyřezi na lišty sedí a jsou pravoúhlé. Pokud vezmu přepážky které by měli být totožné, tak ale po vyfrézování (pokud jsou vygenerované v těchto dvouch programech) jsou rozdílné.

Za mne je Estlcam o rád lepší.

Frezuju v Machu.

ned 15.03.2020 22:14

Úplně jsem si toho nestihl všimnout. Dělal jsem asi větší věci na kterých se to neprojevilo. Na Estlcam jsem asi taky koukal ale pak jsem potřeboval něco rychle vyfrezovat a v tom CUT2D to bylo o hodně jednodušší. Ale ještě to budu určitě testovat. Až mě zase pustí do práce.

pon 25.05.2020 9:52

Ahoj Lubosi, mohl bych mit par otázek ohledně tvé cnc frezi?
Luboš

sob 18.07.2020 7:24

jyrry píše:U mně je převažující "zápřah" topolovka 3mm, 2 desky na sobě, nástroj 1,4mm a rychlost 820-880mm/min.
Břízu 8mm (nebo 2x3mm na sobě) tím nástrojem jedu tak do 560mm/min, spíš méně. Píšu o domácím bastlu, ne o poloprofi stroji na celodenní práci.

Prosím ťa aké používaš frézky kde ideš dve 3mm topolovky nástrojom 1,4mm. dvojbrité či jednobrité a ideš to jeden krát ?

sob 18.07.2020 18:53

Používám téměř výhradně "kukuřice - diamond", hladké ostří jen na plasty. Kromě 6-8mm břízy vše na jeden záběr.
Topolovku 3+3mm jsem jezdíval i nástrojem 1,2mm ale její současná kvalita to nedovoluje, jsou tam plochy s nadměrným množstvím lepidla a to nástroj zalepuje.
Odeslat odpověď