Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 16:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
bavime se o tom ze tryska je pruchozi ale je tam nekde nejaky bordel. To me prijde provrtatelne. Neco jineho by bylo kdyby to bylo plnem materialu.

btw : ja protahuju trysky vlaknama medi z licny.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 16:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
kroxigor píše:
A úplně nejlepší matroše na ucpání jsou s příměsí flitrů, karbonu a podobných radostí...


... mozna myslis, ze si asi jedinej, ale svete div se i spousta dalsich tiskne ruzne materialy a ostatne nekolikrat sem tu o tom psal ... A i presto sem nikdy spunt v HE nemel :wink: cistim HE o par stupnu vyssi teplotou materialu, kterej sem tiskl naposled pokud byla vyssi nez ta, co tisknout budu ...
Obcas pri cisteni vyleze i specena tecka ale jeste se mi nestalo, ze bych mel neco na vytisku jinak barevnyho. A pokud na to myslim, tak vytahuju filament skubnutim cca pri 100°C a vytahnu ho UPLNE CELEJ - na konci je krasne videt vnitrni tvar trysky a zhora je videt skrz trysku na HB, takze v ni nezustane vubec nic ... 8)
...a neni to z moji hlavy, tusim, ze mi to radil P.Zahradnik ... funguje to !!!
Netreba zadne vedatorske experimenty :lol:
Vrtacky sem si taky objednal a dokonce omylem pak jeste jednou, takze mam taky dvoje ale nikdy sem je jeste nepouzil na tiskarnu ... :wink: Trysku z vnejsku jednoduse oloupu kdyz ma tak 60-70°C pokud je upatlana ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 17:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
tak to jsem asi teda úplně neschopnej no sorry

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 17:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Přijde mi, že to může být trochu i o náhodě a štěstí... U Rebela jsem s tryskou nikdy problém neměl, vytištěno toho bylo moc a nepřekvapilo by mne, kdyby nový majitel měl pořád tu původní. U i3 se mi ale po podobné době jako jsem měl Rebela začala tryska sekat (v podstatě identické příznaky, jako popisoval celeron). Čistil jsem opakovaně jak debil, ale prostě blbne, přijde mi, že se tam něco napeklo způsobem, který narušuje geometrii či něco takového, ale těžko říct. Už fakt netuším co s tím, asi by nebyla jiná cesta než výměna. Naštěstí mi tu leží upgrade kit na mk2, na který konečně dojde, takže to asi už řešit ani nebudu, nebýt téhle náhody bych se ale asi s tímto problémem taky docela potrápil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 18:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes už mám vyloženě depresi z toho, co se dnes děje při tisku. Tisknul jsem kule do před časem publikovaný M2. No a musel jsem to vzdát, protože se děly věci, který mi hlava nebere. Jeden kousek jsem namnožil v Repetieru na 12 ks, nastavil infill 0, 3 perimetry tryskou 0,3 a brim 3 mm. Výsledek katastrofa:
Příloha:
kule.jpg
kule.jpg
[ 150.26 KiB | Zobrazeno 1029 krát ]


Jak může být prví řada pefektní ale zadní dvě na vyhození? Navíc se kruhovej brim u každýho kousku někam posunul proti kruhovýmu tištěnýmu tělu. 8O
Příloha:
kule2.jpg
kule2.jpg
[ 250.12 KiB | Zobrazeno 1029 krát ]


Domníval jsem se, že to dělá vzájemný dotyk brimů a tak jsem kule narovnal do řady a zase se brim posunul a navíc se všechno naklonilo směrem ke mě o cca 10-15 stupňů. (foceno kolmo na zrcadlo)
Příloha:
řada.jpg
řada.jpg
[ 36.64 KiB | Zobrazeno 1029 krát ]


Takže to vzdávám.
Jen jsem zvědavej, jestli to někdo dokáže vysvětlit. :roll:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 19:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2005
Příspěvky: 337
něco je nakřivo, ten brim ti nesedí na objekty, buď špatnej gkód nebo pohon Y osy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 21:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 602
Bydliště: Vsetín
Jak ti to vykreslí slicer? Který používáš? Dej sem stl, zítra vyzkouším. Něco podobného se mi stalo, když jsem zapomněl připevnit sklo k bedu, ale to asi nebude tvůj problém :-)

_________________
EPA combat, T-REX 600N, HK500GT


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 22:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jyrry píše:
... akorat se mi nelibi ze zavitovky nejsou samosvorny, staci ve vypnutym stavu drcnout a zetko co nema koncak je jinde...

Vyřešeno:
Příloha:
20170112_191928.jpg
20170112_191928.jpg
[ 68.75 KiB | Zobrazeno 991 krát ]


Já vím, já vím... vím že jsem si správně ty svorky měl vytisknout ale... :lol:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 22:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
flubber píše:
Jak ti to vykreslí slicer? Který používáš? Dej sem stl, zítra vyzkouším. Něco podobného se mi stalo, když jsem zapomněl připevnit sklo k bedu, ale to asi nebude tvůj problém :-)

Slic3r je 1.2.6 a vykresluje to dobře. Gcode viewer taky. Dělá to i na ABS, rovněž úplně jinej tsk se vytiskl správně. Naprostá záhada je, proč když se jich tiskne 12, tak je první řada 4 kousků dobře a další 2 řady katastrofa povrch a posun brimu proti tisku. To prostě nemůže být mechanikou tiskárny, posuvem osy a pod. Pokud by přeskočila nějaká osa, tak by se to tisklo posunutý všechno a první řada nebyla správně. Jo a ten posun brinu je do různých směrů.
STL pro ten náboj je 1:1 z Thingiverze. V Netfabbu jsem odřízl kvůli barvě hilznu od kule a v Slic3r obojí zmenšil na 50%.
Ale zjistil jsem dost divnou věc. Ta vytištěná kule je průměr 6,3 mm a jak jsem psal je bez infill, jen 3 perimetry 0,3 mm. Když ale dám jakejkoliv infill od 30 do 90% vždy se to celý vytiskne plný. Stačí ale dát zmenšení na 55-90% a infill mřížku to udělá. A zajímavý je, že pokud to udělá mřížku infillu, tak to i vytiskne souose brim a všechny kule jsou dobrý. Já si myslím, že je nějaká chyba ve Slic3r a nebo FW Marlin má s nějakou kombinací co vygeneruje Slicr3r problém. To jsou mi záhady po dvou letech tisku :roll:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 23:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nemůže být nějaký problém se zaokrouhováním při tom zmenšování na 50%. Zkus si tu kuli namalovat v CADu ve skutečné velikosti, aby si jí nemusel ve slic3r zmenšovat. Moh by s tím souviset i ten infil. Přece jen je to už dost malé. Jen mě to tak napadlo a možná je to ale blbost. Záleží na kolik míst ten slc3r počítá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2017 9:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
tisknul jsem jednu vec tak ze jsem ji mel ve Sketchupu 10x vetsi a zmensoval ve sliceru. Zadnej problem to nemelo a bylo tam taky hafo kulatych veci. Nemyslim ze by to bylo timdle.

Spis bych se nedivil kdyby to bylo nejake krple - jednou jsem slicnul errorvej objekt. Behem slicu to ukazalo nejakou hlasku (ktera ale zmizela v dalce logu) a na preview vse vypadalo ok. Ale behem tisku se to cele podelalo protoze to zmatlo Marlina.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2017 18:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
tak ted se me stalo neco zajimaveho - nedrzel me material na skle. A ono to bylo tim ze jsem nanesl lepidlo na teple sklo. Lepidlo se jakoby lepi a vytvari takovou vyrazne vyssi vrstvu. Kdyz me do ni najela tryska tak se asi pricpala nebo tak neco ale proste to nedrzelo. Kdyz jsem pockal az vychladne a nanesl nove tak to slape ok.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2017 20:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Páni odborníci, jak by jste opodpěrovali a vůbec tiskli toto?
Příloha:
20170113_201743.jpg
20170113_201743.jpg
[ 43.73 KiB | Zobrazeno 857 krát ]


Nám se zatím připozadařilo takhle (to je rub, nebude vidět ale je to děs odřezat ty mřížky...):
Příloha:
20170113_201754.jpg
20170113_201754.jpg
[ 60.81 KiB | Zobrazeno 857 krát ]


Tady jsou momentální data...
Příloha:
Kryt vrtule.zip [277.13 KiB]
74 krát
(příponu přepsat na .DAE , jinak to nešlo přiložit)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2017 22:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Šmik v půlce v Netfabbu a tisknout nasvislo dvě půlky tím šmikem na skle a pak slepit či "sleptat". Víc ti nepomůžu, nemám to v čem otevřít. Co to je za malovátko? Pošli to přímo v STL.
A nebo si pořiď druhej extrudér na PVA či jinej vyplachovatelonej sajrajt. :mrgreen:
Ale je známo, že tištěný rotující díly se rozlítávaj. Už jsem tady před tím varoval, myslím že RC-Toma když chtěl tisknout větrák k motoru, zkusil a dal mi za pravdu.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.01.2017 22:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
... nemám to v čem otevřít. Co to je za malovátko? Pošli to přímo v STL.
To maluje mladej ve SketchUp-u. Tohle mu z toho leze (*.dae). Řeknu mu o *.skp

Celeron píše:
... je známo, že tištěný rotující díly se rozlítávaj.
Tím točí elektromotor, max. cca 8.800 ot/min... Je to (má to být) jen ozdobná podložka pod maticí vrtule = i když to opadá tak pod maticí to zůstane, kdyby nejhůř...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz