Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 100  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: reprap 3D tiskárny v modelařině - II
PříspěvekNapsal: sob 27.06.2015 20:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
...na HK-EU naskladnili E-SUN matros ...

edit jyrry: pokračování diskuze viewtopic.php?f=146&t=68036


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 27.06.2015 21:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Hmm, tak to to jim teda nefunguje emailový avízo na naskladnění. Asi před měsícem jsem si ho u několika filamentů zaškrtnul a nic. :(
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.06.2015 21:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
...no me prave avizo o naskladneni prislo ve stredu, hned sem objednal a v patek to bylo "doma" a to sem k tomu prihodil jeste Bixlera V2, takze prisla jedna krabice jak almara ale vse v pohode bez sklrabanecku.

F.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.06.2015 10:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
...tak dneska sem objednal dalsich 7Kg (vic na jeden balik nejde) a zasoby se jim tedy slusne smrskly 8O Uz temer nic neni ... to byl tedy fakt fofr :lol:
Ale zas 405,-voci za kilo se neda ignorovat ... 8)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.06.2015 15:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Od kdy maj kilovky? Je to švindl, filamentu je na cívce 0,5kg a počítaj poštovní váhu 1kg za cívku.
Za půl kila základních barev chtěj v EU 8,24. Euro je průměr 27,80. To je za kilo 458 CZK bez poštovnýho. Jaks přišel k tý ceně co píšeš? Počítals to z Honkongu z dolaru a bez DPH a cla, nebo jinak?
Kašlu na slavnej Hobbyking. 2 měsíce nic neměli a za pár dní zase nic nemaj. 28 km od baráku mám člověka, co má Filamentum 0,75 kg za stejno bez poštovnýho a mám to hned.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.06.2015 15:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
...kdepak maj i kilovky, ale s civkou a krabici to maj napocitany na 1680g. Ve skutecnosti ma ta kilova 1433g.
Za 9,73USD ti ale poslou max. 7 kilovejch civek. To je 11,76Kg.
Cena i s dopravou je 111.65USD z EU (holandska) takze bez cla a za 3 dny na stole.
Platil sem pres PayPal 2837,69 /7= 405,38Kc za kilo matrose i s dopravou, kterej je fakt mnohem lepsi nez celej Filamentum ...750g.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.06.2015 16:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
A jak se ti podařilo ty kilovky objednat, v sekci filament ABS nikde nejsou. 8O
Takže 1kg cívka je asi 13 E? No to je výhodnější než půlkilovky.
Ty zastáváš názor, že ESAN je o dost lepší než Filamentum? V čem?
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.06.2015 21:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.9.2008
Příspěvky: 94
Čistě náhodou... nezkoušel jste si někdo postavit extruder na strunu z plastových pelet?
Přeci jen ABS v peletách stojí 100,-/kg

Chystám se to vyzkoušet ale nějak mi nezbývá čas...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.06.2015 21:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
treba tady je mas: https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/RC_PRODUCT_SEARCH.asp?searchType=10&strSearch=1.75mm&location=NL&idCategory=&sortBy=Relevant&NumPerPage=100&currentPage=

staci dat fitr 1.75mm a pak EU Warehouse ... jeste furt tam neco maji. 8)

Filamentum je ze vseho, co sem zkousel nejhorsi kvalitou i moznosti tisku. Vem poradnou lupu nebo mikroskop a uvidis, co je v nem bordelu. V kazde barve sou nejaky cerny drobky. Rozsah teplot taky nic moc - je proste vybiravej kdy bude tisknout a kdy ne. A v pevnosti vytisku je to absolutni propadak. Mam ho jeste dve civky a vubec z nej uz tisknout nechci, nicim me nepresvedcil. Ten E-SUN je zatim s matrosem od P.Zahradnika jasna jednicka. Jeste sem s tim nemel zadnej zakys a vytisky z E-SUN-PLA na 240´C sou jak z kamene a pritom se to nepece, neskvari, nebubla... Tezko popsat, mam takovou testovaci radu dutych kvadriku a ten z E-SUNu jeste nikdo nezlomil ani sikama. Pokud ten samej vytisknu na 180´C jak je uvedeno na stitku, tak je to bezna kvalita i tvrdost, ale na 240 je z toho fakt SUTR bez zmeny odstinu jen ma asi trochu lesklejsi povrch ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.06.2015 21:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
...a ta cena co sem psal odpoledne je pro platinum ucet, takze bezne to bude o par kacek drazsi, ale furt je to polovina oproti cenam v CR za 1KG.

Jen nekupuj ty svitici, to je temer k nicemu. Vytisky sou takovy "hrbaty" moc to nedrzi a hlavne to sviti tak mizerne, ze to temer neni videt. Zahradnikovo svitici maros funguje mnohem lip. Tiskl sem synum nejaky kravinky z Maincraftu a ty z E-SUNU vubec za tmy nenajdes :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29.06.2015 22:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Aha, ty koukáš do jinýho Hobbykingu než já, já mám v oblíbených http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__1531__1530__3D_Printers_Accessories-ABS.html Tam opravdu 1Kg nejsou.
Hned si to změním.
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.06.2015 6:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 372
Bydliště: Brno
Hm... tak já jsem zkoušel hnědé pla e-sun na ty moje letadla a bylo to dost špatné, jak pevnostně tak tiskově, takže jsem to zavrhl (teploty jsem zkoušel různé). Přiznávám je to dost specifickej tisk jen s jedním perimetrem atd, ale toto byl snad nejhorší matroš co jsem kdy zkoušel. Tak třeba jsem měl nějakej zmetek...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.06.2015 11:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
Samozrejme nelze pausalizovat vlastnosti z nekolika "deka" na celou znacku, ale uz sem Rebelem E-Sunu protahl vic jak 20Kg, takze ledacos se vypozorovat opravdu da. A specielne PLA pri 240´C je jednoznacne nejlepsi co sem kdy tiskl, co se vlastnosti tyce. A z barev je na tom nejlip tmava zelena.
Navic tisknu prevazne "konstrukcni" dily, kde vzdy nejdriv vytisknu testovaci kusy a dam jim sodu.

...zbytek postrehu s jinyma znackama sem uz psal driv, tak to tu nema smysl dublovat.
Ale rozhodne z toho co ctu tady i jinde, ma na tisk nejspis velky vliv i samotna tiskarna. Jinak by se nazory na materialy tak moc nelisily.

Tohle je jen moje osobni zkusennost na Rebel II tiskarnach ... :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.06.2015 11:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Mě hlavně přijde tisk s ESUN velmi spolehlivý, ucpanou trysku či jiné selhání jsem snad ještě nezažil (ani u ABS, ani u PLA). U Filamentum se mi to dělo poměrně často, u plasty Mladeč řekněme "občas"...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.06.2015 15:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
tomashr píše:
Mě hlavně přijde tisk s ESUN velmi spolehlivý, ucpanou trysku či jiné selhání jsem snad ještě nezažil (ani u ABS, ani u PLA). U Filamentum se mi to dělo poměrně často, u plasty Mladeč řekněme "občas"...

No vidíš, ABS od Filamentum a Zahradníka ucpaná nikdy, zato Mladeč, das ist hrůza. Z Filamentum jsem tiskl žebra válce hvězdičáku Wasp jednou nudlí 0,5 mm tryskou a bez problémů. A kupodivu se mi velký plochy 150 x 120 x 50 nezkroutily, nepraskly. To samý ze Zahradníka prasklo a pnutím se urvaly rohy. Rebel 2 na Kores.
3D tisk je prostě alchymie a náhoda, rozhodně ne systém.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], pert, Seznam.cz [Bot] a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz