Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 13.07.2015 6:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
Mladeč mi přestala u větších dílů praskat při 260 na trysce a extrusion multiplier 1,1

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 13.07.2015 6:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 4.5.2014
Příspěvky: 117
Bydliště: ústecký kraj, ČR
Zkoušel jsem to včera ještě s ABS z hobbykingu a tam je prasklina pouze jedna a malá. Čili rozdíl v matroši je znatelný. O víkendu zkusím těch 260 a to větší plnění.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.07.2015 10:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2008
Příspěvky: 334
Bydliště: Blansko
tak ja jsem si vytikl tricopterku, material PLA mladec, elektronika z banggoodu, na to jak je to tezky to lita pekne:)


Přílohy:
WP_20150711_18_59_10_Pro.jpg
WP_20150711_18_59_10_Pro.jpg
[ 123.85 KiB | Zobrazeno 1821 krát ]


_________________
HPI E-Firestorm Flux , Hotwing 1000 Evo
3D tiskárna Rebel 2, Photon Mono X
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.07.2015 13:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
twint píše:
tak ja jsem si vytikl tricopterku, material PLA mladec, elektronika z banggoodu, na to jak je to tezky to lita pekne:)

Tos modeloval sám, nebo odněkud stáhl, případně odkaz.
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.07.2015 14:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2008
Příspěvky: 334
Bydliště: Blansko
model je na thingiverse: http://www.thingiverse.com/thing:526082

_________________
HPI E-Firestorm Flux , Hotwing 1000 Evo
3D tiskárna Rebel 2, Photon Mono X


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.08.2015 22:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 372
Bydliště: Brno
Po delší době opět zdravím, děkuji betatesterum za spolupraci (hlavně flubberovi) asi nastal čas to pustit do světa. Začínáme s provozem stránek... Přiložil jsem ještě PDF/VIDEO user guide kdyby to někoho zajímalo jsou tam i různé odkazy a je tušit kam to kráčí. Nebo http://www.facebook.com/3dlabprintface


Přílohy:
userguide_spitMkXVIver11.pdf [447.98 KiB]
127 krát
IMG_5173.jpg
IMG_5173.jpg
[ 32.31 KiB | Zobrazeno 1665 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2015 8:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Dost dobry. Mel bych par dotazu :

1. jak se chova to PLA za soucasnych veder ? Mam z toho dost obavy takze tisknu vse z ABS (ale obcas by se zaruceny non warp hodilo)

2. nemuzes pridat na stranku jak vypada to STLko ? Radsi bych si to naslicoval sam ale abych s tim pak zbytecne nebojoval

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2015 8:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2008
Příspěvky: 334
Bydliště: Blansko
Moc pěknej spitfire, už sem si říkal že se dlouho neobjevila nějaka novinka. pěkně udělanej i návod, určitě to jednou zkusím:) jenom se děsím toho pohonu na 6S...

_____________________________________________________________________________________________

můj nový přirustek:
Příloha:
WP_20150803_22_42_49_Pro.jpg
WP_20150803_22_42_49_Pro.jpg
[ 53.06 KiB | Zobrazeno 1612 krát ]



Příloha:
WP_20150803_22_43_22_Pro.jpg
WP_20150803_22_43_22_Pro.jpg
[ 46.01 KiB | Zobrazeno 1612 krát ]


_________________
HPI E-Firestorm Flux , Hotwing 1000 Evo
3D tiskárna Rebel 2, Photon Mono X


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2015 10:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 372
Bydliště: Brno
Amper píše:
Dost dobry. Mel bych par dotazu :

1. jak se chova to PLA za soucasnych veder ? Mam z toho dost obavy takze tisknu vse z ABS (ale obcas by se zaruceny non warp hodilo)

2. nemuzes pridat na stranku jak vypada to STLko ? Radsi bych si to naslicoval sam ale abych s tim pak zbytecne nebojoval


Záleží hodně co to je za PLA, měl jsem to na přímém slunci v pařáku (34+) Mladeč se deformoval 3D2print to zvládlo, ale když to zastíníš, tak to vydrží, ale za půl roku lítání s tím to nevidím jako problém, akorát na to trochu myslet. Z ABS to nejde vytisknout (menší pevnost v jedné vrstvě a hlavně warp je problém zkoušel jsem to hodněkrát i upravy modelu atd., prostě to nešlo)

Ideálně si stáhnou RepRap UNI a factory otevřít v Simplify3D, tam si to můžeš upravovat jak chceš, umí to i export do STL atd. Ze slicerů co jsem zkoušel si s takto složitým modelem poradí jenom právě Simplify3D. STL file jsem tam dávali právě pro experimentátory, kteří to třeba chcou zkusit s jiným slicerem je to trochu popsané v návodu.... (raději na to upozorňuji) nad náhledem STL popřemýšlím


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.08.2015 10:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 372
Bydliště: Brno
Díky, ten pohon je v pohodě, neboj :-) navíc se vůbec nehřeje ve vzduchu tam jde 12.2A při skoro 150 kmh


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.08.2015 21:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
tak jsem taky presel na tycinkove lepidlo. Aktualne zkousim nejaky obyc cerveny cores, v rohach se to lehounce zveda ale nic zasadniho a po vychladnuti jde tisk pekne dolu.

Aktualne tisknu dily pro robota - 12h 45m uz to jede a jeste dalsi 4.5 pojede tak to snad dojede ok.


Zkusil jsem i tycinku od UHU a nebyla to uplne nejlepsi volba. Nemohl jsem totiz tisk dostat ze skla. Drzelo to tak ze jsem to musel oddelavat lamacim nozem (a moc to teda neslo). Bylo to todle http://www.uhu.com/en/products/all-purpose-adhesives/detail/uhu-contact-kraftklebereasy-and-clean-stick-1.html?cHash=4bc2c66396f24622c2500f6248c9176d lepidlo

Prekvapive je tisk na tycinkove lepidlo lepsi nez na sludge, docela to prekvapilo

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.08.2015 23:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Amper píše:
Prekvapive je tisk na tycinkove lepidlo lepsi nez na sludge, docela to prekvapilo

Že je Koreska nejlepší, to tvrdím od tý doby, co jsem začal tisknout a odzkoušel jujce i kapton. Oboje pakárna, u jujce barvy, kapton drahej a zatrhává se. Bohužel jsou i nevěřící :) Výhoda je i že na jedno namazání vytiskneš z ABS několik dílů, klidně i 10 za sebou. PLA ale drží až moc a občas se Koreska při sundávání dílu utrhne. Ale pomůže na konci tisku zapnou manuálně na tiskárně ABS nahřátí hotbed a při chladnutí PLA taky odskočí jako ABS.
Jo a taky zajímavý je, že 3 mm zrcadlo se mi chová podstatně líp, než obyčejný sklo 3 nebo 4 mm. ABS se netrhají rohy a na 60 st odskočí samo. Obyčejný sklo mě praskalo, vytrhávaly se v něm čočky. Jeden člověk co dělá v Glaverbelu, mi říkal, že některý skla na zrcadla se leští, kdežto okení ne. Zrcadlo má ale nevýhodu, pokud je na tiskárně osvětlovací rampa, tak se Ledky odráží přímo do očí. :oops:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.08.2015 6:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Sice netisknu asi tak intenzivně, ale už asi 2 měsíce tisknu pouze na BuildTak. Výhoda je, že na ABS stačí tak 70-90° na HB u PLA netopím vůbec.
Stačí vždy jen odmastit lihem a jede se dál. Díly neodpadávají musejí se lehce podříznout lámacím nožem, ale na to už mám nacvičenej postup. Ze začátku mi to dalo zabrat jak to sundat a nezničit BuildTak (v podstatě jsem jeden pokusama zničil)
Jinak samozřejmě Kores a sklo je nejlevnější a funkční metoda.
Kapton mi nikdy pořádně nefungoval

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.08.2015 8:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Potvrzuji taky tisknu na BuildTak a je to naprosto parádní zaležitost. U ABS neexistuje aby se to zvedalo v rozích. Naprosté blaho. Ale jak píše Kroxigor, ta první je docela upracovaná , než jsem vychytal teploty a způsob sundávání.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.08.2015 10:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Amper píše:
Zkusil jsem i tycinku od UHU a nebyla to uplne nejlepsi volba. Nemohl jsem totiz tisk dostat ze skla. Drzelo to tak ze jsem to musel oddelavat lamacim nozem (a moc to teda neslo). Bylo to todle http://www.uhu.com/en/products/all-purpose-adhesives/detail/uhu-contact-kraftklebereasy-and-clean-stick-1.html?cHash=4bc2c66396f24622c2500f6248c9176d lepidlo


Tuhle tyčinku mám pro jiné účely a ona hlavně patří někam zcela jinam, v podstatě to nemá s Koresy/Tesami moc společného, je to vlastně Chemoprén ve formě tyčinky. Na tisk jsem nezkoušel, ale popisovaný problém mě neudivuje.
Jinak sám jsem si s tím docela hrál a skutečně je z nějakého důvodu Kores propastně lepší než cokoli jiného - nějaká noname tyčinka byla s odpuštěním k hovnu, Tesa easy stick dejme tomu použitelná, ale s výhradami, Kores ale prostě funguje.

Za mě v současnosti používám následující varianty:
1. ABS Juice je asi jediná cesta jak dostat na straně skla opravdu "zrcadlový lesk", pokud to u nějakého výrobku chceme, tak je to nejlepší cesta. Ovšem je to pořádný opruz, smrad atd.
2. Lak na vlasy se dá použít na PLA, výsledkem je povrch blížící se ABS juice při příjemnější práci. Na ABS ale nepoužitelný.
3. Kores je skvělý "univerzál" - příjemná rychlá práce s ABS i PLA, možnost opakovaného tisku atd. Povrch ze strany skla ale moc dokonalý není, u spousty tisků to ale nehraje absolutně žádnou roli a pak není co řešit a jde o první volbu. V reálu toho právě na Kores tisknu nejvíc.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz