Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 06.01.2017 0:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
dt píše:
Já mám s PLA jednu nepříjemnou zkušenost, že "teče" i při pokojových teplotách. Vytisknul jsem si z PLA konstrukci na Eggbot a mám s tím v podstatě konstantní problém, že se to povoluje i když to stojí v klidu. Prostě to sestavím, utáhnu (matice plochým klíčem), nechám ležet a po dvou dnech ty matice povolím holou rukou.

No vidíš, já mám z PLA Mladeč rok vytištěnou frézku MPCNC. Při frézování dost ukrutný namáhání, přes léto kolem ní bylo v podkrovní dílně i 34 stupňů a nic se nebortí, nepraská, neodtejká. Je na ní spousta dílů sešroubovaná celkem na bejka zataženejma M8 šroubama a matkama a že by se šrouby někde uvolňovaly tak to rozhodně né...
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 06.01.2017 5:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jak to tady tak čtu tak ty plastodráty jsou podobná loterie jako LiPolky... :?
S nákupem ještě chvíli počkám... A zkusím najít kuráž k pročtení tohoto vlákna od začátku... :|

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.01.2017 8:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Bacha, dočteš se spoustu 3,14čovin, některý jsem dokonce autorem. :lol: Nojo to je ten postupnej vývoj a získávání zkušeností. :wink:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.01.2017 9:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
to je jako s CNC - kdyz zacnes tim ze budes cist nektera fora tak dospejes k nazoru ze to nema cenu. Ja to moc nehrotim, tisknu na original Rebelu od Zahradnika (o cemz se tady doctes ze je vlastne sunt protoze to ma cinsky lineary a nekaleny tyce) a proste valim. Netisknu teda letadla od StepaCz

Ted budu delat upgrade na trapezy, brousene tyce a dalsi nesmysli ale mam pocit ze to je spis takovy to "udelam to protoze vsichni to delaj" nez ze bych jako musel. V dusledku toho se do upgrade nejak extra nezenu a az bude slina tak zacnu tisknout dily (z ABS)

Mezi tim jsem si vytisknul dily na novou copteru (z ABS), dily na Se.5 atd......... Netreba to az tak hrotit

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.01.2017 9:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
... postupnej vývoj a získávání zkušeností. :wink:
Jirka

Jojo, beru to i jako prehled slepych ulicek :mrgreen:

Vcera jsem tomu hybal osama, dneska chci nastavit vyskove tu tiskovou desku, akorat se mi nelibi ze zavitovky nejsou samosvorny, staci ve vypnutym stavu drcnout a zetko co nema koncak je jinde...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.01.2017 9:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Amper píše:
... takovy to "udelam to protoze vsichni to delaj" ...

No jo, kdyz mne se to pocitove zda jako zvejkacka, myslel jsem ze moje drevena frezka je gumova ale tohle je jak gumicka do kalhotek :lol:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.01.2017 9:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jyrry píše:
Vcera jsem tomu hybal osama, dneska chci nastavit vyskove tu tiskovou desku, akorat se mi nelibi ze zavitovky nejsou samosvorny, staci ve vypnutym stavu drcnout a zetko co nema koncak je jinde...


Kurna chlape, to je jemna mechanika. Proc do toho sakra drcas ?

Ale jinak se da najit nekolik pouzitelnych antibaclash matek v klasice - dve matky rozeprene perem. A dokonce jsem nasel neco takoveho : http://www.thingiverse.com/thing:220037 , kdyz vidim to video tak me to prijde extremne silene a rozhodne bych zacal nejdriv vymenou tyce :-D ale tobe by to stacilo.

Pripadne toto - http://www.thingiverse.com/thing:694575 jednodussi reseni.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.01.2017 9:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
no, nechtel jsem do tebe rejpat ale kdyz ti tak vadi to ze mas soft ram tak proc si boha kupujes klona Prusi a neporidil jsi si Rebela z poctivych hlinikovych profilu ?

Ram od Prusi je proste dostatecnej pro tiskarnu (jezdi to v lufte, zadne odpory) ale me se to pocitove taky nezamlouvalo. Rebel ma mozna jine mouchy ale je fakt ze na ramu se da tancovat. Az na ten ram nasadim ten upgrade tisk co z toho udela mix Rebela s i3 tak by to mohlo byt fakt zajimavy (teda doufam, rozhodne ale zadnej dil z rebela nevyhodim , at se muzu vratit )

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.01.2017 9:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
jyrry píše:
akorat se mi nelibi ze zavitovky nejsou samosvorny, staci ve vypnutym stavu drcnout a zetko co nema koncak je jinde...

Pán má trapézy, co? Nojo, to my zpátečníci s M6 závitovkama takový problémy neřešíme. :mrgreen:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.01.2017 9:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Celeron píše:
No vidíš, já mám z PLA Mladeč rok vytištěnou frézku MPCNC. Při frézování dost ukrutný namáhání, přes léto kolem ní bylo v podkrovní dílně i 34 stupňů a nic se nebortí, nepraská, neodtejká. Je na ní spousta dílů sešroubovaná celkem na bejka zataženejma M8 šroubama a matkama a že by se šrouby někde uvolňovaly tak to rozhodně né...
Jirka


Mě se to tečení při pokojové teplotě taky moc nezdá. S PLA toho tisknu hodně a z hlediska teploty mi to přijde dost "zlomové" - do cca 45-50st naprosto v pohodě, ale pak povolí velice rychle, což někdy opravdu problém být může. Ale že by se mi něco z PLA chovalo špatně i při teplotě pod 40st jsem nepozoroval nikdy ani náznakem.

Ještě k tomu " Prostě to sestavím, utáhnu (matice plochým klíčem), nechám ležet a po dvou dnech ty matice povolím holou rukou." - není to náhodou tištěné s menším infilem? To totiž někdy problém naopak je i u ABS, když se použije infill pod 50%, tak může docela citelně "pracovat" a pružit, při silném utažení se nejedná ani tak o tečení, jako spíš o borcení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.01.2017 10:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
jyrry píše:
No jo, kdyz mne se to pocitove zda jako zvejkacka, myslel jsem ze moje drevena frezka je gumova ale tohle je jak gumicka do kalhotek :lol:


Když to je právě rozdíl mezi frézkou a 3D tiskárnou (či řezačkou s laserem)... U tiskárny a laseru prostě nikdy (fakt nikdy) netlačíš proti většímu odporu, pevnost stačí jen na hmotnost hlavy, ze které to svítí či se tlačí. U frézky je to složitější, tam je hlava často i těžší a navíc musí realizovat do materiálu i tlak, tak se nároky zvyšují (nehledě k tomu, že minimálně jedna osa je často daleko delší než cokoli u 3D tiskárny).
Ona se určitá tuhost u tiskárny hodí a pořád si myslím, že Rebel v tomto Průšu překonává docela o hodně a mé určité výhrady k i3 s tímto dost souvisí. Nicméně v praxi ten problém není výrazný.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.01.2017 10:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
tomashr píše:

U tiskárny a laseru prostě nikdy (fakt nikdy) netlačíš proti většímu odporu, pevnost stačí jen na hmotnost hlavy, ze které to svítí či se tlačí.


Njn, ale zotrvacne sily su swina aj tak .. u 3dprintu je to klasika, ale ked si nieco necham z plechu vylejzrovat a za kazdym vinklom vlnovka, to uz cloveka nas.re ze musi zobrat pilnik a muklovat ... lebo sa ktosi ponahlal domov z prace :- ))


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.01.2017 11:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
tomashr píše:
Ještě k tomu " Prostě to sestavím, utáhnu (matice plochým klíčem), nechám ležet a po dvou dnech ty matice povolím holou rukou." - není to náhodou tištěné s menším infilem? To totiž někdy problém naopak je i u ABS, když se použije infill pod 50%, tak může docela citelně "pracovat" a pružit, při silném utažení se nejedná ani tak o tečení, jako spíš o borcení.

Já netvrdím, že jsem někde neudělal chybu já. Možná ano. Mám třeba vytisknutou 250 koptéru a tam jsem s PLA spokojený. Můj příspěvek berte spíš jenom jako upozornění, že "tohle se může taky stávat".
Jinak k těm antibacklash maticím, zrovna na tohle třeba používám matice, které jsem si sám nakreslil a vytisknul, tisknu na nich několik hodin denně zhruba od půlky listopadu a chovají se velice dobře.
http://www.thingiverse.com/thing:1903200 PLA klouže po oceli poměrně hladce a vůle to má nulové.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.01.2017 11:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
dt píše:
... používám matice, které jsem si sám nakreslil a vytisknul...

Včetně toho závitu?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.01.2017 12:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
Nechytej mě za slovo, jasně že ten závit je generovaný tou knihovnou, která je tam nalinkovaná. Na to jsem moc lenivý, abych kreslil něco, co nakreslil už někdo přede mnou. :lol: Klíčová informace není to, že jsem to kreslil nebo nekreslil já, ale že je to tisknuté z PLA a že to funguje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz