Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 11.01.2017 16:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
bych se divili kdyby ty uhlikaty zbytky nevzal sebou filament. Ale vim ze nekteri lidi trysky protahuji vrtackem. Coz jsem teda ja nemusel a to jedu jednu trysku uz vic nez rok a pul

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 11.01.2017 16:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
...vyhod trysku a dej novou ne ??? To mi nerikej, ze ti stoji za to, laborovat hodiny s tim, co je s tryskou, kdyz stoji stovku !!! Vzdyt tim laborovanim prijdes o tolik casu, ze bys za tu dobu vydelal urcite mnohonasobek ceny ty podelany trysky .... Tady je to porad dokola - popisovani problemu, ktery vlasne zadnej problem nejsou ... chjo !!!! :roll:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.01.2017 23:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No ono to není tak jednoduchý ji sehnat hned a za tu stovku. Třídrát a JRC jak známo nefunguje, Zahradník díly neprodává, Čína na dlouhý čekámí . E3D má moc dlouhej závit a nestojí stovku, Velký Rebel se mi po dotazu na trysku V3.2 zatím neozval. :cry:
A nakonec, co ti je do mýho času, jsem v důchodu. :wink:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.01.2017 23:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Amper píše:
bych se divili kdyby ty uhlikaty zbytky nevzal sebou filament. Ale vim ze nekteri lidi trysky protahuji vrtackem. Coz jsem teda ja nemusel a to jedu jednu trysku uz vic nez rok a pul


Neveme. Vrtáček mám nejmenší 0,55 mm a v okolí vrtáky pod 1 mm nikdo nevede. A nejsem si jistej, že stačí jen vrtat, není potřeba i stružit kvůli hraně a hladký díře? Výstružník mám nejmenší 0,7 mm. Já jsem taky nemusel řešit ucpávání trysky dokud jsem si nenamontoval hybrid. S ABS mě prostě nechodí, v horkým místě se teflon zatahuje o 0,25 mm. Když se v tom místě přibrzdí filament, probrousí se zubatice a zbytek struny v trysce se spálí. Už je v Rebelovi zpátky celokov.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.01.2017 23:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
na ebay kupis vrtaky od 0,1 bez problemu

alebo si kupis takuto sadu od 0,1 do 1 po 0,1


Přílohy:
DSC04537.JPG
DSC04537.JPG
[ 65.99 KiB | Zobrazeno 858 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.01.2017 23:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
To jsou obyč nebo tvrdokov?
Jirka

edit: Tak jsem našel čistící šťourátka na trysky. http://www.ebay.com/itm/3D-Printer-Nozzle-Cleaning-Cleaner-0-2-0-3-0-4mm-Drill-Bit-for-Extruder-RepRap-/262618487172?var=&hash=item3d25481984:m:mL3MtNxE9LvUB1Y65EjbDmw

Ale vrtáčky jen od 0,4 mm nejmenší.


Naposledy upravil Celeron dne čtv 12.01.2017 0:01, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 0:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2008
Příspěvky: 337
Bydliště: Chebsko
... v duchodu a brbla :roll: :wink:
ja ti snad nakou poslu ...
Teda ja mam REBELA uz taky pres dva roky a uz sem tu parkrat psal, za nemam zadny z problemu, co tu vetsina popisujou, ale i kdyz tenkrat sem vedel kulovy a hned sem si nakoupil i ruzny trysky, tak jedu furt tu prvni se kterou sem to smontoval ("0,5") a uz ji prolezlo cca 60Kg filamentu a pred Vanocema sem zrovna zkousel vytlacit rychle nekolikrat za sebou 100mm, abych videl jestli treba nekam nevybocuje nudle a pak sem i meril prumer kdyz to vychladlo a melo to cely 0,6. Takze nijak vysoupana asi nebude (nevim kolik to melo kdyz byla nova). Nikdy sem nemusel delat rozborku kvuli spuntu na strune atd...
ALE !!! U JEDNOHO REBELA KTERYHO SEM TISKL A STAVEL PRO KAMARADA A POUZIL STEJNY KOMPONENTY JAKO NA MOJI SE FILAMENT FURT SEKAL !!!
Po delsim badani sem zjistil, ze vrtani v breaku neni souvisly - jako kdyby bylo vrtany z jedny strany a dokonceny z ty druhy a vznikl tam nepatrny schod-odskok !!! Zjistil sem, ze vsechny breaky co sem koupil maji tuhle vadu a volal sem Danovi, kterej mi tento "vyrobni trabl" potvrdil a protoze zrovna nemel jiny, tak mi jako omluvu poslal nejaky trysky. Breaky sem nechal vyrobit z nerezu s pozadavkem na vrtani z jednoho smeru a vylesteni diry (je nutny prodlouzeny vrtak na nerez - ne kazdy ho asi ma) a bylo po sekani. Taky od vymeny jeste rozborku HE nedelal !!!
Chci tim rict, ze zadny VELKY ZAHADY (mechanicky) ta tiskarna nema, krom tech vyrobou a uzivateli "vyrobenych" ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 0:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
Celeron píše:
To jsou obyč nebo tvrdokov?
Jirka

netusim, skus googlit


Přílohy:
DSC04538.JPG
DSC04538.JPG
[ 61.03 KiB | Zobrazeno 854 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 5:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Celeron píše:
To jsou obyč nebo tvrdokov?
Jirka

edit: Tak jsem našel čistící šťourátka na trysky. http://www.ebay.com/itm/3D-Printer-Nozzle-Cleaning-Cleaner-0-2-0-3-0-4mm-Drill-Bit-for-Extruder-RepRap-/262618487172?var=&hash=item3d25481984:m:mL3MtNxE9LvUB1Y65EjbDmw

Ale vrtáčky jen od 0,4 mm nejmenší.



Používají se akupunkturní jehly a nebo se dají sehnat i dlouhé tenké jehly na korálky.

Ty vrtáčky mám několik sad. jsou kalené a velice lehce praskaj z DX a eBay
http://www.dx.com/p/3d-printer-nozzle-s ... HcBlrFODYU
http://www.dx.com/p/geeetech-0-4mm-3d-j ... HcBB7FODYU

koukni na HK dělají se i menší mám tu sadu od 0.2mm
https://hobbyking.com/en_us/mini-drill- ... -14pc.html

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 5:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
arachna píše:
... v duchodu a brbla :roll: :wink:
ja ti snad nakou poslu ...
Teda ja mam REBELA uz taky pres dva roky a uz sem tu parkrat psal, za nemam zadny z problemu, co tu vetsina popisujou, ale i kdyz tenkrat sem vedel kulovy a hned sem si nakoupil i ruzny trysky, tak jedu furt tu prvni se kterou sem to smontoval ("0,5") a uz ji prolezlo cca 60Kg filamentu a pred Vanocema sem zrovna zkousel vytlacit rychle nekolikrat za sebou 100mm, abych videl jestli treba nekam nevybocuje nudle a pak sem i meril prumer kdyz to vychladlo a melo to cely 0,6. Takze nijak vysoupana asi nebude (nevim kolik to melo kdyz byla nova). Nikdy sem nemusel delat rozborku kvuli spuntu na strune atd...
ALE !!! U JEDNOHO REBELA KTERYHO SEM TISKL A STAVEL PRO KAMARADA A POUZIL STEJNY KOMPONENTY JAKO NA MOJI SE FILAMENT FURT SEKAL !!!
Po delsim badani sem zjistil, ze vrtani v breaku neni souvisly - jako kdyby bylo vrtany z jedny strany a dokonceny z ty druhy a vznikl tam nepatrny schod-odskok !!! Zjistil sem, ze vsechny breaky co sem koupil maji tuhle vadu a volal sem Danovi, kterej mi tento "vyrobni trabl" potvrdil a protoze zrovna nemel jiny, tak mi jako omluvu poslal nejaky trysky. Breaky sem nechal vyrobit z nerezu s pozadavkem na vrtani z jednoho smeru a vylesteni diry (je nutny prodlouzeny vrtak na nerez - ne kazdy ho asi ma) a bylo po sekani. Taky od vymeny jeste rozborku HE nedelal !!!
Chci tim rict, ze zadny VELKY ZAHADY (mechanicky) ta tiskarna nema, krom tech vyrobou a uzivateli "vyrobenych" ...



Ono totiž nezáleží na kg materiálu ale jakého materiálu. Pokud furt dokola tiskneš jeden matroš tak pohoda, ale pokud střídáš matroše tak se prostě tryska nedá pořádně na 100% vyčistit před jiným materiálem.
Takže když tiskneš materiál např wood kterej je na 180° a pak potřebuješ ABS na 240° tak se to tam prostě napejká a čas od času se to ucpe.
A úplně nejlepší matroše na ucpání jsou s příměsí flitrů, karbonu a podobných radostí...

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 6:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
To jsou obyč nebo tvrdokov? ...

Obávám se že tvrdokov. Na frézce je občas používám ale na práci v ruce bych si s tím netroufnul - jsou dost až velmi choulostivé...
Řekl bych že to jsou prostě klasické CNC vrtáčky pro strojní obrábění (především PCB) a pohotoví koumesové prodavači z toho "marketingově" udělali "speciální nástroje na čištění trysek 3d hraček". :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 8:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Použít se dají ale na nahřáté trysce rozhodně to není na vrtání do studené trysky nacpané plastem.

Ono i prach na filamentu udělá své a krásně se s tím ucpe trysk.
Kdo nechává špulku na tiskárně a v prašném prostředí tak vše co ulpí na filamentu posléze skončí v trysce.

Doporučuju používat nějaký dust filter (prachovku) na filament, namátkou třeba:
http://www.thingiverse.com/thing:497764
http://www.thingiverse.com/thing:190118

(zároveň se to dá použít jako mazadlo při tisku PLA celokovem)

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 13:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Trysku provrtat není problém, vrtáky z fotky jsou tvrdokov, mám tu samou sadu "made in japan".

Převrtával jsem tím v pohodě i mosaznou 0,3mm trysku na 0,4mm, takže nevidím problém proč by neprovrtal PLA/ABS když to zvládne mosaz. Podmínka je jak tu psali, vrták do kleštiny + pořádný stojan a svěrák a ustředit přesně pomocí silné lupy.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 15:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
bahora píše:
takže nevidím problém proč by neprovrtal PLA/ABS když to zvládne mosaz.


Já si myslím, že to skončí zlomením vrtáčku protože se prostě zapeče, hlavně v PLA. Pár a párkrát se mi stalo při převrtávání PLA a ABS z tiskárny že se novej a ostrej vrták 2-4 mm zapekl a protočil v kleštině bateriovky. U malýho průměru se neprotočí ale ukroutí. :(
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.01.2017 15:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Celeron píše:

Já si myslím, že to skončí zlomením vrtáčku protože se prostě zapeče, hlavně v PLA. Pár a párkrát se mi stalo při převrtávání PLA a ABS z tiskárny že se novej a ostrej vrták 2-4 mm zapekl a protočil v kleštině bateriovky. U malýho průměru se neprotočí ale ukroutí. :(
Jirka

Zřejmně to chce ideální řezné podmínky a nejlépe nevrtat to růčo, kde není cit.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz