Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 28.03.2020 23:31 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
Ahoj,

nebudu k tomu nic uvádět, vše bude zřejmé z odkazu. Začli jsme tisknout a napadlo mne, že zkusím využít i místní hojnou komunitu.
Pokud to tady někamu připadá nevhodné, nebo vadí, můžete smazat.

https://docs.google.com/document/d/1gud ... R_6RNFMpg#

Ještě dodám, že s danou skupinou, ani s výrobci filamentu či 3D tiskáren nemám nic společného!!!

Napadá mne, pokud to zde vydrží, že, každý kdo se zúčastní by sem mohl hodit post, kdy, jak, počet kusů a kde pomohl (odeslal) a jaké má zkušenosti s komunikací, logistikou, nějaké nápady, zlepšení atd.

Díky moc všem, byť jen za návštěvu odkazu ;)


iF


Přílohy:
Poznámka: pocatek
2020-03-28 23.07.56.jpg
2020-03-28 23.07.56.jpg
[ 59.35 KiB | Zobrazeno 6262 krát ]


_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 29.03.2020 7:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2007
Příspěvky: 416
Bydliště: Blansko
Ahoj,

ve firmě máme tiskárny a naštěstí já i několik kolegů máme tiskárny také doma a tak tiskneme a tiskneme. Jde to pomalu, ale v pondělí bychom měli dodat stý štít.
Samotné průhledy frézujeme z polykarbonátu 0,75 mm na malých stolních frézkách.
Distribuce probíhá jednak přes našeho firemního doktora - každý den volá, kdy už budou další a dále kolega vozí štíty přímo do nemocnice v našem městě.

Ivo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.03.2020 11:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Udelali jsme jich 150ks pro mistni nemocnici. Mimo FB skupinu, kde logistika dost vazne. Navic jsme chteli stity dodat cilene. Tiskneme upravenou verzi, kde nejsou vylehcovaci otvory. Tiskne se to rychleji (cca 1,5 hodiny jeden stit). Tiskneme prevazne na Rebelovi 2.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.03.2020 21:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
Ahoj,

Především díky za reakce :)
Jinak, obojí jsou úctyhodné počty kusů - jak 100, tak i 150 kdo zkoušel tisknout ví, že to "prostě trvá". Tam se zkrátka ukazuje výhoda Průšových farem, kde při 500 kusech tiskáren jsou ty počty trochu přijatelnější :). Nicméně , každý kus se počítá.
My štíty zatím řešíme - určitě i z důvody cílení chceme dodat komplet přímo tam, kde si v rámci našeho působiště myslíme, že jsou nejvíc třeba. (naprosto chápu a vnitřně souhlasím s názory, že , každý chce co nejvíce a dle svého svědomí a místaznalosti co nejlépe zacílit na své nejbližší okolí)
Co se týká rychlosti tisku - dole v odkazu (soubor má 15 mega a nevejde se sem) je v archivu Průšova verze RC3, kterou jsme stáhli přímo v gcode, není teda slicována od nás - rychlost tisku je i od pohledu a poslechu, taková, že člověk žasne, při jakých rychlostech je tiskárna schopna tisknout bez chyb. :)
Jak je i patrné z neupraveného názvu souboru, 4 ks se tisknou kolem 5ti hodin, 8 pak asi 11 hod.
Jen dodám upozornění, které se uvádí i pod odkazem u nich, že při použití tohoto souboru, je tisk opravdu extremně rychlý a vyžaduje spolehlivou a seřízenou tiskárnu. A samozřejmě, je i poměrně hlučný.

Prusa stity RC3
(stáhnout lze smozřejmě na různých místech, ale, ať nemusíte hledat)

díky všem

iF

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.03.2020 22:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Já jsem dnes vytisknul pro známý 3 kousky. Ten rychlotisk moje tiskárna nezvládá a tak jsem musel slicovat sám a tiskne mi to sice dobře ale hodně pomalu skoro 5 hodin jedna čelenka a brada. Bohužel nemám zdroj polykarbonátu a tak jsem použil zbytek Durofolu, co jsem měl doma. Mám ho jen na 4 kusy. Takže bohužel jen takový příštipkaření. :(
Kvůli dezinfekci jsem nechtěl použít PLA a PET-G nemám. Tak jsem zkusil Esun ABS. Jde to i z něho ale bez Brimu 3 mm a boxu 39 st.C. se to trhá pnutím z Bedu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.03.2020 23:19 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
Celeron píše:
Já jsem dnes vytisknul pro známý 3 kousky. Ten rychlotisk moje tiskárna nezvládá a tak jsem musel slicovat sám a tiskne mi to sice dobře ale hodně pomalu skoro 5 hodin jedna čelenka a brada. Bohužel nemám zdroj polykarbonátu a tak jsem použil zbytek Durofolu, co jsem měl doma. Mám ho jen na 4 kusy. Takže bohužel jen takový příštipkaření. :(
Kvůli dezinfekci jsem nechtěl použít PLA a PET-G nemám. Tak jsem zkusil Esun ABS. Jde to i z něho ale bez Brimu 3 mm a boxu 39 st.C. se to trhá pnutím z Bedu.


Ahoj,

zníš skoro smutně :)
Já myslím, že ten kdo vyrobil a udal, byť jen jeden kus,určitě smutnej být nemusí -smutný by měli být úplně jiný lidi..
My PLA nepoužíváme ani pro svůj tisk, většinou. Používám buď PET, nebo PET-G, čili zásoby máme, v nejhorším dokoupíme. (tedy tady to máme snažší, min. pro tuto chvíli)
Co se týká materiálu přímo na štíty - jak jsem psal výše - řešíme. K dodávce X kusů tisku bychom měli nějalé snad vybartrovat. Nevím.
Ale asi by bylo dobrý, kdyby sem hodil někdo nějaký kontakt, kde se to dá rychle sehnat. Bohužel malou frézku máme zatím ve vývoji a nemůžu ji teď určitě nasadit :( - (v nejhorším uděláme na "velké")
Ještě upozorním, že na webu je spousta upravených verzí Průšova štítu - lidé si od toho slibují rychlejší tisk, nižší náklady, popř tam někdo místo Průšova, dává své logo, či jej z hlediska rychlosti tisku úplně ruší. (pravda. mohl si jej tam asi odpustit, ale je to holt minimální cena za jeho pomoc)
Z důvody jistoty, aby nám tam sedly štíty, jedem prostě ten jeho originál - dbejte na to, ať vaše snaha nepřijde vniveč, ža pak neseženete materiál dané tloušťky, případně roztečí děr!!
S Průšou nějak nespolupracujem, nic nám nedodává mimo oficiální ceník atd. - jen jsem si dost jistý jeho úrovní vývoje a managementu. (pro ty co neví, linka 1212 je "dítětem" a iniciativou člověka z Prusa Research)
Myslím, že "protekce" ryze českých subjektů, je min z našich příspěvků zřejmá. Nic víc v tom nehledejte.

iF

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 0:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Na ty štíty bych zkusil Omniplast Brno. Mají čirou PET-GAG fólii 0,3 mm; 0,4 mm; 0,5 mm; 0,75 mm
formáty 1400 x 1000 mm, 1000 x 700 mm, 1000 x 900 mm.
Kámoš má 80W CO2 laser cca 1,2 x 0,8m zítra mu zavolám, jestli to umí průhlednej plast a jak silnej.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 6:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.4.2008
Příspěvky: 731
Bydliště: Příbram
Zdravím pánové,
chci popřát aby vám to tisklo co nejlépe a tomu se říká pomoc těm co ji potřebují. Nemluvit a pracovat.
Všechna čest


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 7:24 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 7.10.2013
Příspěvky: 61
Bydliště: Sedlčansko-Rovina
@Celeron, jedu na CO-čku Vivak 0,5 mm a kromě strašnýho smradu je to OK. Je jedno jestli Vivak, nebo Axpet, bo jak se všechny ty matroše jmenujou, je to většinou nárazuvzdorný plast bez UV stabilizace. Prostě PET-G a laser si s tím poradí.

pby


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 8:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
Já tisku zakladače tkalounů pro šičky roušek. Netušil jsem, že o to bude takový zájem.


Přílohy:
modry-tisk.jpg
modry-tisk.jpg
[ 68.28 KiB | Zobrazeno 5380 krát ]

rouska.jpg
rouska.jpg
[ 43.55 KiB | Zobrazeno 5380 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 18:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.12.2014
Příspěvky: 165
Bydliště: Klecany, ČR
Ahoj, konečně jsem opravil svoji 3D tiskárnu. A našel jsem jednu cívku PETG-u.
Pokud z toho vytisknu díly na štíty - mohl bych ti je poslat ?
Jsem na dobrovolný karanténě na chalupě, nevím kam bych ty díly poslal a taky zde nemám žádné folie - tak aspoň tištěné díly.
Je o to stále zájem ??
dík
Petr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 20:19 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
petrno píše:
Ahoj, konečně jsem opravil svoji 3D tiskárnu. A našel jsem jednu cívku PETG-u.
Pokud z toho vytisknu díly na štíty - mohl bych ti je poslat ?
Jsem na dobrovolný karanténě na chalupě, nevím kam bych ty díly poslal a taky zde nemám žádné folie - tak aspoň tištěné díly.
Je o to stále zájem ??
dík
Petr


Ahoj,

to asi není problém.
Dnes jme k hotovým výtiskům sehnali 50ks štítů a dokonce se nám povedlo nakoupit i gumy na štíty, běžně v prodejnách (pokusím se hodit dolu do fota - bohužel ty děrované nejsou).
Já si ale myslím, že největší radost, uděláš svým "nejlbližším", myslím záchranářům, zubařům, určitě po nich sáhnou v domech se sociální péčí (tzv domovy důchodců) apod. v místě svého okolí.
Koukni zde do odkazu - najdeš tam určitě "svého člověka", který by Ti pomohl nějak koordinovat. Jsou poměrně svolní - když řeknu svou zkušenost, kdy kolega dnes obvolával, nechají Tě to poslat a sami vše zkompletují a postarají se logsticky, my nic takového nechtěli. Chtěli jsme jen info, kde mají nikde v našem místě nedostatek - ano mají a skoro všude. :)
Nicméně my posílat "anonymně" nechcem. Takže jsme řekli, že udáme sami a chcem jen materiál na samostatné štíty (páč opravdu vlastní zdroje nyní nemáme)v kusech přesně v danou chvííli 3D tisku, tak, abychom zkompletovali (polykarbonát).
Vše je o domluvě a opravdu stačí zvednout tel a zavolat, byť jen svému zubaři. Určitě se nebráním nějak Ti pomoci to "někam" dodat, ale myslím, že každá snaha by se měla odrrazit a být vidět nejlépe tam, kde člověk sám má nějaké vazby.
Mrkni do odkazu, uveď zde co a jak by si chtěl ve Tvém okolí a on nikdo poradí a zcela jistě udáš. Pakliže, ne - určitě my ostatní rádi pomůžem, vč. mne.
A ano, stále je zájem, díky moc :)

V odkazu gumy - v pohodě by měly být šíře 15, až 25 mm. Spotřeba asi 30cm na jeden kus. Cena kolem 10ti kč / metr. (mluvím normálně o maloobchodním prodeji).
Použít se dá leccos (prý i guma na zavařování), ale uvědomte si, že to někteří to pak mají na hlavě celý den a nějaký komfort tam být musí.
Nakoupeno v běžných "švadlenkách" pár metrů dokonce v papírnictví.
No a pro ty co neznají - takto má vypadat výsledek - viz obrázek (zdroj Průšovi stránky).

A ještě ZDE - v odkazu stažení archivu s originálním rozměrem štítu (např. na šablony) a .dxf soubor štítu. (rozměry sedí).
Díry na štít by měly rozměrově sedět, tak, že by měly jít děrovat na klasické kancelářské děrovačce.

iF


Přílohy:
shield-1.jpg
shield-1.jpg
[ 25.98 KiB | Zobrazeno 5159 krát ]

gumy.jpg
gumy.jpg
[ 41.31 KiB | Zobrazeno 5159 krát ]


_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.03.2020 0:21 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
kraro píše:
Já tisku zakladače tkalounů pro šičky roušek. Netušil jsem, že o to bude takový zájem.


Ahoj,

já vůbec netušil, že něco takového existuje :) Super.

iF

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.03.2020 16:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
imagin píše:
Koukni zde do odkazu - najdeš tam určitě "svého člověka", který by Ti pomohl nějak koordinovat.

Pardubickej a hradeckej kraj nikdo...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.04.2020 0:29 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
Celeron píše:
Pardubickej a hradeckej kraj nikdo...



Ahoj,

aha - no tak to nevim :( Sám čerpám nejvíc infa z webů...)
Tak fakt zkusit někoho po tel. poblíž sebe.
Dnes jsme nějak řešili předání štítů (komplet) na záchrannou službu v našem působišti - nabídli jsme ihned k dodání 50 ks komplet a prý mají požadavek na 100 ks...

Máme celkem ne 50, ale 100 ks "oděrovaných plexi" (dostali jsme od koordinačního centra) s tím, že nějak spojíme co máme v 3D tisku + komplety a tu stovku jim společně dodáme.
Průša má prý požadavek na cca 140.000 ks štítů!!!
Čili kam udat, určitě je. Jen se nebát zeptat :)

iF


Přílohy:
Poznámka: Expedice :)
stity_export.jpg
stity_export.jpg
[ 49.37 KiB | Zobrazeno 4848 krát ]


_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz