Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výroba pouzder z bloku hliníku
PříspěvekNapsal: úte 14.06.2016 8:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 4
Ahoj, potřebuji vyrobit pouzdra ke svítilně pod vodu z bloku hliníku materiál ideálně 6063 s tvrdým eloxem (přibližné tvary - dutý kvádr 130x80mm s víkem, dutý válec prům. 80mm výšky do cca 60mm s redukcí na držák na boku dl. cca 3cm) výkresy e-mail. Pokud by byl někdo ochotný a schopný do toho jít prosím ozvěte se SZ. Tom, Brno


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba pouzder z bloku hliníku
PříspěvekNapsal: úte 14.06.2016 13:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Zkus to tady, navíc to máš kousek na případnou domluvu.
Pár věcí mě dělal a spokojenost.
http://www.kovo-spacil.cz/aboutme/cz.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba pouzder z bloku hliníku
PříspěvekNapsal: úte 14.06.2016 18:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Znojmo
nechtěl by ses trochu rozepsat o celém projektu? jaké hodláš použít akumulátory, elektroniku, žárovku, vypínač (?!) a celkovou koncepci? Podvodní světlo jsem jednu dobu taky plánoval, ale neměl jsem soustruh. Teď mám soustruh a nemám čas ani na potápění, natož na vyrábění světla :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba pouzder z bloku hliníku
PříspěvekNapsal: stř 15.06.2016 7:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 4
Re Jipav: diíky za typ určitě zkusím oslovit. Zatím mám jen jednoho člověka který by asi byl ochoten, ale pokud se nedomluvíme nechci to v žádném případě odpískat.
Re Ondra1402: Světlo je určeno pro video proto má samostatnou malinkou válcovou hlavu (chtěl bych vyrobit 2ks) šroubovací uzávěr bez reflektoru 100w 32-40V COB čip na zadní stěně - masivní hliník kvůli chlazení (tím že to stavím sám tak si nechávám možnost upgradu za dražší účinnější) sklo použiji zatím z vodárenského vodoměru možná včetně těsnění jinak na těsnění jsem poptal odbornou firmu. Baterka (hobyking) zvlášť pouzdro 2x22V 5,2Ah paralelně odpojitelné kabely - uzavíratelná ať to můžu používat místo olova a cestovat trochu lehčí - proto kvádrový masivní hliník uzavíraný sponami nielsen. 2xDC-DC boost (po domluvě s kamarádem elektrikářem prý vhodnější než step-down) vypínání aku před DC-DC přes pouzdro vlastní konstrukce magnet - mikrospínač možná namyslím nějakou regulaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba pouzder z bloku hliníku
PříspěvekNapsal: stř 15.06.2016 10:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 304
Na tesneni netreba vymyslet novoty pres odborne firmy ... o krouzek je spravna cesta

a jeste jestli chces to pouzdro delat jen na ten cip a nepotrebujes paprsek, ale rozptylene svetlo, a baterku budes resit jinak, tak bych mozna navrhnul levnejsi kolenove reseni - cip pripevnit na ten blok ci nejaky vyrazeny cpu chladic a zalejt pruhlednym epoxidem (cca 600/litr), ktery se prilepi k hliniku a bude to vodotesne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba pouzder z bloku hliníku
PříspěvekNapsal: čtv 16.06.2016 8:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 4
Odborná firma pro těsnění - chtěl jsem konzultovat materiál kvůli mořské vodě ta je docela agresivní a taky abych víceméně s jistotou věděl jaký tlak si to může dovolit. Pouzdro je plánováno s ohledem na možnosti upgradu a pokud koupím nějaký drahý čip tak se mi ho nebude chtít zalívat epoxidem ani dávat do nevyzkoušeného pouzdra. Díky za zajímavý tip s epoxidem - asi využiju na ty levnější čipy který budu z pouzdra vyřazovat. Světla pod vodou není nikdy dost. :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba pouzder z bloku hliníku
PříspěvekNapsal: čtv 16.06.2016 21:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 304
T_O_M píše:
Odborná firma pro těsnění - chtěl jsem konzultovat materiál kvůli mořské vodě ta je docela agresivní a taky abych víceméně s jistotou věděl jaký tlak si to může dovolit. Pouzdro je plánováno s ohledem na možnosti upgradu a pokud koupím nějaký drahý čip tak se mi ho nebude chtít zalívat epoxidem ani dávat do nevyzkoušeného pouzdra. Díky za zajímavý tip s epoxidem - asi využiju na ty levnější čipy který budu z pouzdra vyřazovat. Světla pod vodou není nikdy dost. :-D


No tak morska voda sice agresivni je ale spis vuci kovum nez vuci okrouzkum (tam je spis problem kdyz se nevymachaji ve sladke a pak uschnou tak se vytvori krystalky a ty muzou zpusobovat netesnost) a kdyztak se okrouzky mazou casto vazelinou a tim padem jsou od vody temer dokonale oddelene ....vubec bych se toho nebal...a taky jsou silikonove a tem morska taky nic neudela...
Tlak sem nekde vygooglovaval a rekl bych ze to nebude na ponorku do stovek metru takze v pohode i ten nejmekci stredotlak do 100m vydrzi (takhle z pameti myslim ze tvrdost u nbr70 zvlada bezproblemu 200bar na flaskach tedy u svetla 2 km hloubka)
Jeste jeden kolenovy typ vyzkouseny zatim do 4 baru (nemam jeste udelanou komoru na tlakove zkouseni a vic petku trapit nebudu) drazku na okrouzek lze udelat taky tim epoxidem ... proste se zaleje do 3/4 ten o krouzek epoxidem a v pohode i kdyz je tam velka zbytecna mezera to ten tlak udrzi (teoreticky lze udelat i peknou drazku pouzitim jen o malo tlustsim o krouzkem jen na to zaliti a pak prehodit za slabsi dle doporucenych % velikosti, ... vzhledem k velkemu vyberu tloustek o krouzku to neni ani moc problem, kdyz neni uplne suchej nemastnej tak se behem vytvrzeni neprilepi a jde vyndat - i kdyz z 1200 to jde lepe nez z toho pruhledneho epoxi GPE500)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba pouzder z bloku hliníku
PříspěvekNapsal: čtv 16.06.2016 21:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 4
Re srabsrab: děkuji za další zajímavý tipy.
Re jipav: zkoušel jsem z www stránek kontakt tel. ale vůbec nezvedají buď mají dovolenou nebo nevím. Nemáš jiný kontakt spíš telefon.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba pouzder z bloku hliníku
PříspěvekNapsal: pát 17.06.2016 8:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Světel pro potápky jsem v letech 2002-2008 vyrobil několik stovek, HID 10, 14 a 18W a halogenů. Takže o problematice snad něco vím. :)
Vše bylo točený a frézovaný z POM (delrin, eracetat a podobný názvy). Se slitinama Al špatná zkušenost, buď není vhodná k sehnání a nebo dodavatelé podvádí s parametry slitin. Ale s Ledkama se chlazení do vody přes Al nevyhneš.
Já bych bateriovej kontejner řešil jako válcový pouzdro z POM do kterýho zasuneš baterku a přiklopíš víčkem nejlíp z průhlednýho Macrolonu, ve kterým bude vodotěsná průchodka pro kabel a vypínač nebo ovládání regulace svitu. Víčko zatahovaný přes Nielsen Sesion s otvírací pojistkou. Kabel bych použil, kór pro videosvětla pod vodou rozpojitelný flexo EO konektor, třeba Divex. Je sice dražší ale nějaký bastly jsou potencionálně nebezpečný, nezapomeň, že každej kabel je v podstatě hadice, kterou nateče voda kamkoliv. Uvnitř světla máš 1 bar, okolo tlak vody, to pak teče velice rychle.
O kroužky stačí NBR 70 ale bacha na degradaci od UV záření. Sklu bych se obloukem vyhnul, já jsem všude osazoval Macrolon 6 nebo 8 mm. A to i pro 100W halogeny, při svícení pod vodou se uchladí. Na vzduchu ale nesvítit! Sklo je hroznej hajzl, pokud není vyrobený přesně na tohle průzorový použití. Najednou bez příčiny praskne. Macrolon se jen prohýbá a dá se obrábět. Průzor musí být zatěsněný dvěma kroužky, pošli email a pošlu ti výkres.
Jo a bavím se o světlech s testovanou hloubkou 160 metrů. :wink: Ale dělal jsem i sadu na ROV do 500m. :mrgreen:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výroba pouzder z bloku hliníku
PříspěvekNapsal: úte 19.07.2016 7:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.2.2015
Příspěvky: 3
Ahoj, jsem tu sice málo a nový, ale mam doma cnc soustruh a i možnost cnc frézky. Tak pokud ještě nemáte nikoho na výrobu pošlete výkresy.
Jsem z Klatov


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz