Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vákuový stôl
PříspěvekNapsal: pát 01.07.2016 22:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jak velkej byl ten můj stůl? Koukni na Rajče. V tý dutině byly původně 3 samostatný komory každá 700 x 150 mm. Každá měla možnost samostatně připojit vysavač 2KW. Nestačil ani na jednu. Tak jsem ty komory propojil, vyvedl 3 hadice o 1/3 většího průměru, spojil je a připojil na tu krabici s třífáz radiálním ventilátorem o výkonu 600W. Teď to udrží všechny 3 komory a ještě přes hobru. Stejný radiály jsou v truhlářských odsávačích, mají sice asi o 1/3 větší průměr než já, ale lopatky jsou v nich jen cca 50 mm široký. Já je mám cca 250 mm široký. Prostě to chce velký množství odsávanýho vzduchu a plochu, která přicucává. S vysavačem možná uděláš větší podtlak ale pokud máš na stole netěsnosti pod obrobkem a kolem něho, není to nic platný.
A propo, na začátku vlákna jsi napsal: O vakuové upínání jsem se nikdy nezajímal,. Já jsem si vývojem kolem prošel letos v zimě, takže nějaký zkušenosti snad mám. :wink:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vákuový stôl
PříspěvekNapsal: ned 26.03.2017 19:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.10.2003
Příspěvky: 305
Nechce se mi zakládat nové téma, snad to trochu s tímto souvisí. Zajímalo by mě, zda jde použít dmychadlo např. http://www.vakuum-bohemia.cz/RT+33026 i pro použití na vakuový stůl? Resp jde o to, že pokud bude na vakuovém stole upnutá neprodyšná deska a tedy nebude to "nikde" přisávat vzduch, tak jestli to udrží desku na obrábění. Všechny grafy vždy končí před nulovou čerpací rychlostí, takže bych tipoval, že to držet nebude. U vakuovky je to jasné, ale zase nikdy nemá takovou čerpací rychlost jako dmychadlo. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vákuový stôl
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2017 12:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Porovnej parametry s nejmenším truhlářským odsáváním od Rojka. To udrží na stole 1 x 0,6m překližku podloženou 5 mm zelenou hobrou s OBI. Jo a zapomeň na to, že pokud ucpeš všechny díry stolu, že to bude držet. Aspoň 1/4 musí být průdušná. V podstatě potřebuješ velký množství odsátýho vzduchu než jeho velkej podtlak. Rojek KDR801 má hodinově cca 8x vyšší odsávací množství vzduchu než to tvoje....
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vákuový stôl
PříspěvekNapsal: pon 27.03.2017 13:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.10.2003
Příspěvky: 305
Jasný, takže prostě budu muset koupit dva krámy :) Dmychadlo, něco co má fakt držet a je to neprodyšné, neudrží a vakuovka zase nedá tolik m3 aby to udrželo porézní materiál. Resp. ona by to vakuovka udržela, ale zase jsem limitovaný elektrickým připojením. Začarovaný kruh...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vákuový stôl
PříspěvekNapsal: pát 18.08.2017 22:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.10.2003
Příspěvky: 305
Zatím napíšu jen první dojem, ale při použití odsávání na piliny 1,5kW (1500m3/h) je horší výsledek přídržnosti než při vakuovce 2kw (100m3/h). A to se jedná o vysoce prodyšné materiály, základ hobra 6mm s dírama, koberec a materiál na obrobení je herex, to mě dost překvapilo. Při použití neprodyšného materiálu je to jasné, tam jsem nečekal, že by mohla být vakuovka horší. Testovat budu dále, ale zatím mi nepřijde, že by ty kubíky byly tak důležité jak se píše. Podtlak má také nezanedbatelný vliv.

Zatím, Petr


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz