Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 85  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 18:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
To mám asi podobně, chápu někoho kdo chce vytisknout éro a nemá tiskárnu atd. A chápu i toho tvůrce kterému se nelíbí představa že jedno prodané éro za 600-800 kaček v podobě 20 instancí uspokojí 1 modeláře s tiskárnou a 19 modelářů bez tiskárny...
Dovedu si představit buď variantu "chceš to éro - kup si ho u 3D labu a já ti ho za litr až patnáct stovek vytisknu" nebo "já ti to éro vytisknu, matroš je za šest stovek, elektrika za kilo, něco za amortizaci tiskárny (třeba já mám tiskárnu za padesát a hoblovat nonstop jen tak taky nechci), času i když to frčí s tím člověk taky stráví dost - vytisknu ti éro za sedumnáct stovek a tři stovky z toho pošlu 3D labu".
Už jsem se ale setkal s tím, že mi pán psal, že mi pošle upirátěné éro, doveze svůj matroš, já mu vytisknu éro za tři stovky a ještě na mě smajlíkama pomrkával jaké je to pro mě rito... :)
Tož to ne.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 19:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Jak tu padlo - nevidím problém v tom, když z legálně zakoupeného modelu udělám další kus pro známého, míněno opravdu ve smyslu "malých jednotek". Zrovna teď u mne nastala situace u P38 Lightning, že ho nakonec tisknu pro kolegu z klubu, druhý projevuje jistý zájem a na můj vlastní dojde až později - s tím opravdu výčitky nemám, ale v reálném časovém odstupu (stav za pět let fakt neřeším) se bavíme o relaci tak maximálně tří kusů, možná jen dvou. Na druhé straně ale by bylo dost problematické to začít opravdu systematicky nabízet po bazarech atd. a ve výsledku se dopracovat opravdu desítek kusů.

Pirátské sdílení nemá cenu komentovat, tam je asi vše celkem jasné...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 19:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
No já to budu muset dojednat nějak s 3D Labem aby z tohi taky něco měli. Už teď chce po mě éro pár lidí a chci to udělat tak, aby byli nějak tak spokojení všichni.
Víte jak to říkala Helena Růžičková když ji grilovali že chce kandidovat za komouše "Já bych chtěla aby byli všichni šťastní!" :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 20:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Bojkas píše:
Myslím, že to je jen morální dilema. I když jsem pirát jak vysitej, stahuju filmy, seriály a software, tak nevím proč, ale osobně se mi příčí sdílet štefanovo dílo někde na torrentech. Pokud by to někdo vytiskl pro kamaráda, který nemá tiskárnu, tak by s tím problém mít nemusel, je to tvých 20-40h času. Zatím jsem koupil edge z vánoční slevy a i když sem s ním nebyl ve vzduchu bez totalni havárie, tak pořád mám zájem koupit od něj cessnu a další notWW letadla. :-) dokonce jsem zdroj ani nehledal


Jo, to je presne princip socialniho DRM :-) Navic je kazdemu modelari (snad) jasne ze vytvoreni modelu opravdu nejaky cas zabere. A ze z par licenci se to fakt nezaplati. No takze pokud chceme aby byly k disposici dalsi letadla tak je opravdu vhodne si to nechat pro sebe :-D :-D :-D

Osobne bych umoznil kupovat lidem dalsi licence na stejny model. Kdyby prisel nekdo ze chce vytisknout model tak me prijde overkill aby si koupil plna data (vzhledem k tomu ze nema tiskarnu je tim pomerne omezeny) ale pokud by byla moznost koupit dalsi licenci treba za pulku tak to klidne dotycnemu "nauctuju". Stejne tak jako nauctuju material, elektriku a lehkou amortizaci tiskarny. Neni to vydelecna cinnost takze se snad financak zlobit nebude ale nevidim duvod proc bych mel nekomu neco tisknout a jeste ho sponzorovat jinak nez tim ze u toho stravim svuj cas :-D

Ale na rovinu - kdyz to clovek fakt spocita tak zjisti ze se to az tak moc nevyplati a vetsina lidi sahne po necem z ciny. U 3D tisku je proste zasadni rozdil ve stavu "tisknu pro sebe a rozpoustim fixni naklad na tiskarnu" a "tisknu pro nekoho, ztracim na tom cas a tudiz chci zaplatit aspon prime naklady"

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 21:32 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
já tohle taky nechápu, viděl jsem na model bazaru nějaké inzeráty, že to tisknou za peníze. Pak taky jednu firmu, má na to i web. Tak jsem si říkal, jestli třeba je tam nějaká licenční dohoda se stepacz... Vymodelovat to s tou vnitřní strukturou a odladit to k použitelnýmu tisku - to fakt není sranda.

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 21:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
tak zalezi na tom jak ma StepaCZ napsanou licenci. Lze ji bez problemu udelat tak ze dalsi komercni pouziti neni mozne. Bohuzel je otazka jaka tady v CR bude vymahatelnost , to netusim

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 21:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Amper píše:
... "tisknu pro nekoho, ztracim na tom cas a tudiz chci zaplatit aspon prime naklady"

Tohle jsem začal řešit nedávno (teda ne letadla ale stavebniny 1:14 pro kolegu).
Skončil jsem zatím u "odpisů" tiskárny včetně elektriky 5,-Kč/hod, k tomu 1,50 Kč/m materiálu a k tomu tvorbu dat (modelů) 150,- Kč/hod. (tvořím pro někoho místo tvoření pro mně, tak ať z toho něco mám; vím, jsem vydřiduch ale charitu mám za sebou, to ať si dělá někdo jiný ...)
Zatím to cenově tak nějak vypadá celkem snesitelné:
Příloha:
Poznámka: 15kg kýbl s víkem = 4,-Kč
20170217_215949.jpg
20170217_215949.jpg
[ 54.36 KiB | Zobrazeno 1167 krát ]


Příloha:
Poznámka: skruž 1000x250 (ta druhá zprava) = 18,-Kč
skruže.jpg
skruže.jpg
[ 58.58 KiB | Zobrazeno 1175 krát ]


Příloha:
Poznámka: kýbl 40kg s víkem = 5,-Kč
20170217_214921.jpg
20170217_214921.jpg
[ 37.19 KiB | Zobrazeno 1175 krát ]


Tak nevim... :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 22:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ja teda pocitam mene ale zase tisknu vyhradne pro silne ale opravdu silne omezeny pocet kamaradu a opravdu jen drobnosti. Jestli nekdo prijde ze chce letadlo tak ma asi smulu.

Nechci totiz dopadnout jako jeden clovek tady z diskuse s CNCckem - frezuje nejaky priblbly vanocni ozdoby a veci pro kolegy modelare a pak si kupuje ARFy :-D :-D :-D


staci ze pro modelare delam open source soft

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 22:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Amper píše:
... dopadnout jako jeden clovek tady z diskuse s CNCckem - frezuje nejaky priblbly vanocni ozdoby a veci pro kolegy modelare ...

No to je ale trouba... a tím pádem ani neni pravověrným modelářem ... no FUUUUJJJJJJ !!!!!!!!!! :evil:

:lol:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 22:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2015
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha, Zlín
Nejspíš se úplně ztrapním, ale co by se stalo, kdyby se to éro olaminovalo pár vrstvama textilie?

Mám vytisklého mezka a trvanlivost mě moc nepřesvědčuje. Je to stíhačka, takže to je asi přemotorované a olaminování by zas tolik váhy přidat nemuselo, ne? Myslíte, že je to úplně mimo?

_________________
Phoenix 2000, AXN floater, Kingkong 6
Taranis Q X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 23:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Textilií myslíš skelnou tkaninu?
Mě to teda příde jako ýbrkonina, ale proti gustu... :)
Myslíš, že ti epoxydová pryskyřice na to pla chytne? A jak? Třeba jo, já nevím.

Jak tě pevnost mezka nepřesvědčila? Ve srovnání s čím? A při čem (osahávání, letu, přistání...)?

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 23:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2015
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha, Zlín
Ano,skelnou tkaninu. Nikdy jsem nic nelaminoval, tak nemam odhad kolik to nabere na vaze. Jestli by to chytlo na pla netusim, vzdycky by slo poskrabat hrubym smirglem,ne?

Nepresvedcilo me to v ruce. Nevylucuji, ze je to problem meho konkretniho kusu, ale pokud omotorovane ero neopatrne chytnu v miste kde neni zadna vzpera, lehce se potaah protrhne a oddeli se od sebe tistene vrstvy.

Je to jen napad, no:-)

_________________
Phoenix 2000, AXN floater, Kingkong 6
Taranis Q X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 23:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Tak pokud se ti to takhle páře, tak to máš nejspíš tištěné nízkou teplotou.
Netiskni to tak, aby to vypadalo co nejkrásněji (nižší teplota tisku), ale tak, abys dal co nejvyšší teplotu co ten materiál snese. Těch 230 tam není jen tak. Já tisknu 215-230, vyjma některých polských exotů které pění už na 210... Průvodní jev vysoké teploty tisku, sem tam případně natažené vlákno/chlup (stěna je přitom zvenku hezká) vevnitř nevadí a je to menší zlo než to co popisuješ.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: úte 21.02.2017 0:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 26.9.2015
Příspěvky: 100
Bydliště: Praha, Zlín
Diky, to dava smysl, zrejme nejsou dostatecne specene jednotlive vrstvy. Ja jsem bohuzel jeden z tech co si koupili plan a tisknul jim to kamarad, cimz ztracim hlavni vyhodu tisku nahradnich casti a z toho i vznikl naapad ero tak trochu zakonzervovat.

_________________
Phoenix 2000, AXN floater, Kingkong 6
Taranis Q X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: úte 21.02.2017 6:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2003
Příspěvky: 50
Bydliště: Olomouc
laminovaci pryskyřice na PLA docela drží,laminováním z rubové strany jsem zpevnil sedačku pro pilota v měřítku 1:3:
http://efins.rajce.idnes.cz/2015_06_09_ ... 201359.jpg
http://efins.rajce.idnes.cz/2015_06_09_ ... 201341.jpg
ale nejde o namáhané díly a hmotnost taky není kritická...

laminovat modely od 3Dlabu je blbost, pevné jsou dost....k tomu laminovani musíš přičíst další váhu na vytmelení a finální povrchovou úpravu


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 85  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz