Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 85  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2003
Příspěvky: 624
Na ABS drži epoxyd lepe než na PLA ? čekal jsem že bude držet vic na PLA . Co PETG na tom asi nebude držet vubec ? Chtěl jsem si vytisknout stojny z PLA na dvouplošniika a ty zpevnit laminatem

_________________
zbek

aircombat


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2018 20:52 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
na PETu drží celkem dobře . Samozřejmě chce i ABS i PET lehce zdrsnit . Ale lze tkaninu přilakovat i třeba plničem . Nikde není napsáno, že to musí být zrovna epoxid . Plniče na PLA docela držej . Použít základ na plasty by to určitě vylepšilo - to jsem zatím nezkoušel.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pon 09.04.2018 4:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
tomashr píše:
Nojo, ale jak se v tom má člověk při nákupu vyznat předem a je tu jistota, že když za tři měsíce koupím další, tak bude stejné??


Právě proto jsem přestal kupovat různé značky a především ty levné ... kdy jsem nikdy neměl stejnou kvalitu ani odstín barvy (takže třeba dojet jednu špulku a navázat novou byl problém)

Tohle se mi zatím u PM ani Fillamentum nestalo (odstín i kvalita stejná klidně po roce). U PM mě ještě vyhovuje, že mají téměř totožný odstín PLA i ABS ve stejné barvě (to když je nutné kombinovat materiály na nějaké modely)

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: sob 05.05.2018 9:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.3.2012
Příspěvky: 151
Zdravím, mám naprosto začátečnícký dotaz, zaujal mě Spitfire od 3Dlabprintu (https://3dlabprint.com/shop/supermarine-spitfire-mkix/), ale nemám absolutně žádnou zkušenost s 3D tiskem. Nechci si pořizovat tiskárnu a trávit spoustu času nad studiem obsluhy tiskáren, naopak bych chtěl využít nějakou firmu která má zkušenosti a díly mi vytiskne po dodání koupených souborů. Nikde jsem ale nenašel jak dlouho by vlastně takový tisk trval, tedy kolik by mně to ve výsledku stálo. Zkoušel už někdo jít touto cestou (je to vůbec reálné), nebo mají všichni doma tiskárny a tisknou sami? Předem díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: sob 05.05.2018 10:16 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
http://www.rc-kmodel.cz/3D-Tisk-modely- ... 5_29_2.htm


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: sob 05.05.2018 13:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.3.2012
Příspěvky: 151
No vida, zajímavé, akorát tam teda nemají toho velkého Spita, kterého bych chtěl ale když umí ty malé budou asi umět i ty velké :-) Děkuji za odkaz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: sob 05.05.2018 13:53 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
problém je, že modely se tisknou z PLA . To je velmi náchylné na teplotu . Stačí sluníčko za oknem, nebo chvilka v zavřeném autě a je po modelu . PLA odolává teplotě 40 °C . Víc ani mrť a nasvícení letním sluníčkem je znatelně vyšší teplota . Čím tmavší barva tím hůř . Lepší je tisknout z PETu , ale ten kolikrát hůř drží . Nejlíp drží asi přírodní bez barviv . Můj názor je, že pokud nemáš vlastní tiskárnu, je mnohem lepší než tyto dvě varianty postavit balsový model .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: sob 05.05.2018 22:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Někde na webu jsem viděl nabídku na "vysokoteplotní" PLA. Má snýst asi o 30 st víc a tiskne se na bedu 90 st. Zkoušel jste to někdo? Nebo to je jen nějaká obchodní hámotina?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 06.05.2018 3:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
https://www.materialpro3d.cz/materialov ... ik/hd-pla/
https://www.materialpro3d.cz/hd-pla-filamenty/
Ale podle popisu to asi nebude to pravé ořechové pro tenké skořepiny...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 06.05.2018 7:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Celeron píše:
Někde na webu jsem viděl nabídku na "vysokoteplotní" PLA. Má snýst asi o 30 st víc a tiskne se na bedu 90 st. Zkoušel jste to někdo? Nebo to je jen nějaká obchodní hámotina?
Zkus Rimrův test na trubce.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 06.05.2018 10:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Mě to moc nezajímá. Sice mám 3D tiskárnu už několik let, tisknu na ní všechno možný, i hromady doplňků pro letadla ale tisknout celý éra, to považuju jako totální degeneraci modelaření.
A do mě :idea: :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 06.05.2018 11:40 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Celeron píše:
i hromady doplňků pro letadla ale tisknout celý éra, to považuju jako totální degeneraci modelaření.
A do mě :idea: :mrgreen:


A co laminování do forem , které jsou frézovány cnc . A nebo ofrézování extruďáku a následná laminace ?
Mimochodem já celé vytisklé éro taky olaminuji a jedu dál běžné postupy povrchovky . Vlastně si vytisknu takovou skořepinu jakoby z herexu s povrchovou úpravou :) .

Když už jsme u degenerace modelařiny, tak bych to spíš viděl nákupem téměř hotových stavebnic . Ale když někdo tvoří od píky , tak nemůže modelařina u něj degenerovat :) .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 06.05.2018 11:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
dudaj píše:
?
Mimochodem já celé vytisklé éro taky olaminuji a jedu dál běžné postupy povrchovky . Vlastně si vytisknu takovou skořepinu jakoby z herexu s povrchovou úpravou :) .


Mne sa to zda tazke uz ked to vytlacis, ked to potom este olaminujes, vytmelis, striekas ako to vychadza?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 06.05.2018 11:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
jyrry píše:
https://www.materialpro3d.cz/materialovy-slovnik/hd-pla/
https://www.materialpro3d.cz/hd-pla-filamenty/
Ale podle popisu to asi nebude to pravé ořechové pro tenké skořepiny...


Jo chci vidět jak to v troubě vyžíháš, když sám prodejce uvádí že to není na skořepiny a navíc degraduješ pevnost výtisku na úroveň ABS :lol: :lol: :lol:

Za mne je to pak snadnější to tisknout přímo z ABS v temperované krabici tiskárny ..... a nemusíš předělávat troubu na digitální řízení teploty :mrgreen:
Viz tisk z ABS na https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... ABS-planes 8)

cituji:
8. Nyní můžete užívat hotový výrobek, který získal mechanickou pevnost podobnou ABS
1. Nedoporučujeme žíhání výrobků s tenkými stěnami a geometrií s širokým roztažením bez podpor.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: ned 06.05.2018 11:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
igorb píše:

Mne sa to zda tazke uz ked to vytlacis, ked to potom este olaminujes, vytmelis, striekas ako to vychadza?


Když to vytiskneš z ABS pak vytmelíš a stříkneš tak jsi těsně pod váhou výtisku z PLA.

Takže pro olaminování ABS si připočti k váze letalda co udává výrobce pouze navíc hmotnost olaminování.

Jinak pro éra od 3dlabprint je olaminovávat PLA zbytečnost.
Pro vlastní konstrukce, ano pokud již počítáš pevnostně s tím laminováním ....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 85  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz