Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 85  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 15.03.2018 15:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 7.10.2013
Příspěvky: 62
Bydliště: Sedlčansko-Rovina
Ahoj, pořídil jsem si Thunderbolt (verzi pro simplfy) a vše je relativně OK, ale při změně barvy filamentu mi hrubě nesedí rozměry. Třeba na trupu jsem tiskl čumák z jiné barvy a nelze to napasovat, jde řádově o mm. Totéž ocas. Nastavení jsem nechal identické, nevíte někdo co dělám blbě ??

Díky pby


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 15.03.2018 17:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2006
Příspěvky: 179
Bydliště: Trnava
Obrázky: 11
pby píše:
Ahoj, pořídil jsem si Thunderbolt (verzi pro simplfy) a vše je relativně OK, ale při změně barvy filamentu mi hrubě nesedí rozměry. Třeba na trupu jsem tiskl čumák z jiné barvy a nelze to napasovat, jde řádově o mm. Totéž ocas. Nastavení jsem nechal identické, nevíte někdo co dělám blbě ??

Díky pby


Okrem iného by to mohla byť rôzna teplota tavenia filamentov alebo aj rôzny priemer samotných filamentov. Nieje to nič nezvyčajné. Preto sa odporúča robiť pre každý nový filament zvlášť testovaciu tlač a na jej základe si treba zoptimalizovať nastavenie slicera.

_________________
EG Elecric, Torro300, Čmelák, Marabu elektro, Bristol ScoutD, 3D Quadcopter,Futaba T10CP,TGY9X+FRSKY


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 15.03.2018 17:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 7.10.2013
Příspěvky: 62
Bydliště: Sedlčansko-Rovina
Nojo no, ještě se musím hodně učit. Maličko jsem očekával, že stejný výrobce bude mít stejné, nebo podobné parametry. Už laboruju a testuju. Filament má na desetinu stejný průměr, ale že mi teploty až tak rozhodí tvar jsem nečekal.

A děkuju za informace, pby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 15.03.2018 18:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Jen tak mimochodem. O kterého výrobce šlo? To co mě zatím prošlo rukama bylo dobré. No sem tam se muselo trošku přitlačit aby to do sebe zapadlo ale že by to nešlo sesadit, tak to ne.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 15.03.2018 18:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 7.10.2013
Příspěvky: 62
Bydliště: Sedlčansko-Rovina
Gembird, prosím pěkně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 15.03.2018 19:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Bulman píše:

Okrem iného by to mohla byť rôzna teplota tavenia filamentov alebo aj rôzny priemer samotných filamentov. Nieje to nič nezvyčajné. Preto sa odporúča robiť pre každý nový filament zvlášť testovaciu tlač a na jej základe si treba zoptimalizovať nastavenie slicera.


Tedy nic ve zlém, ale normální to je možná na Slovensku, ale ne obecně... Zcela běžně tisknu se změnou barvy po pár vrstvách, včetně zde debatovaných letadel (třeba tady ty pruhy na P47 - https://lightroom.adobe.com/shares/8175 ... 41d7523bf4 ) a po změně filamentu se další tisk trefí naprosto přesně, žádný problém.

Tohle opravdu normální není ani náhodou. Kladu si ale otázku, jestli to náhodou není specifikum P47 a nikoli chyba tisku, tam ten motorový kryt úplně nesedí, má nahoře díru pro chlazení a celkově sedí trochu zvláštně, dokonce mám dojem, že 3dlabprint vydával i opravu, tak jestli náhodou ve skutečnosti nejde o problém, který neexistuje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 15.03.2018 20:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 7.10.2013
Příspěvky: 62
Bydliště: Sedlčansko-Rovina
Tak pánové, nejspíš jsem řádný kůň :oops: , zároveň s novým filamentem jsem dal tiskárnu na stolek, no a stolek vykazuje nestabilitu, prostě se mu drobet chvějí nožky. Prošel jsem nastavení, seřízení tiskárny, vytiskl nějakou tu referenci a nic zvláštního jsem nenašel. Sundal tiskárnu ze stolu na zem, kde byla doposud. Vytiskl nový ocas a ejhle, sedí jak sedinka na hrnec. Teď tisknu čumák, tak za 4 hodinky uvidím. Nicméně, ten prodloužený čumák co tisknu nemá žádné naváděcí elementy a předchozí díl taky ne - tak nevím jak je to myšleno - uvidím a písnu.

Díky všem, pby


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 15.03.2018 23:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2006
Příspěvky: 179
Bydliště: Trnava
Obrázky: 11
tomashr píše:

Tedy nic ve zlém, ale normální to je možná na Slovensku, ale ne obecně... Zcela běžně tisknu se změnou barvy po pár vrstvách, včetně zde debatovaných letadel (třeba tady ty pruhy na P47 - https://lightroom.adobe.com/shares/8175 ... 41d7523bf4 ) a po změně filamentu se další tisk trefí naprosto přesně, žádný problém.

Tohle opravdu normální není ani náhodou. Kladu si ale otázku, jestli to náhodou není specifikum P47 a nikoli chyba tisku, tam ten motorový kryt úplně nesedí, má nahoře díru pro chlazení a celkově sedí trochu zvláštně, dokonce mám dojem, že 3dlabprint vydával i opravu, tak jestli náhodou ve skutečnosti nejde o problém, který neexistuje...


Nepísal som že je to normálne, ale že to nie je nezvyčajné. Len som odpovedal PBY na otázku čo by to mohlo spôsobovať. Tiež s tým osobne problém nemám,

https://www.rcportal.sk/public/galeria_modely/model_gal34121.jpg
https://www.rcportal.sk/public/galeria_modely/model_gal39154.jpg

ale už som to videl - hlavne keď sa mixujú struny od rôznych výrobcov.

_________________
EG Elecric, Torro300, Čmelák, Marabu elektro, Bristol ScoutD, 3D Quadcopter,Futaba T10CP,TGY9X+FRSKY


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 1:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
A to teprv když narazíš na 1kg černou cívku ABS Esun z HobbyKingu, která měla na začátku 1,75 a na konci 1,89 mm, to se pak člověk diví, proč se mu furt zacpává hotend a zubatice prohrabává dolíky na struně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 8:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Bulman píše:
Nepísal som že je to normálne, ale že to nie je nezvyčajné. Len som odpovedal PBY na otázku čo by to mohlo spôsobovať. Tiež s tým osobne problém nemám,

https://www.rcportal.sk/public/galeria_modely/model_gal34121.jpg
https://www.rcportal.sk/public/galeria_modely/model_gal39154.jpg

ale už som to videl - hlavne keď sa mixujú struny od rôznych výrobcov.


Mě to nedá - dotaz byl na odchylku "v řádu milimetrů", přičemž aby to nesedělo na další kus trupu, tak je to odchylka "na desce". A tady je rozdíl v milimetrech zaviněný rozdílem filamentu prostě nemožný, s odstupem si dokonce dovolím tvrdit, že to se stát prostě nemůže nikde. Šlo by buď o chybu tiskárny, sliceru anebo přímo STL modelu (nesedí velikosti).
Ten vliv filamentu možný je, ale rozdíl bude v malých desetinách mm, za jistých okolností to může být i viditelné, ale "řád mm" fakt ne.

Ad Celeron - 1,89mm ještě jde, to leckdy tiskárna i zkousne, já narazil dokonce na filament, který přešel do víc než 2,1mm :lol: Férově ale dodávám, že to byl ten extralevný zbytkový Mladeč od Mufa, kde to lze pochopit a stalo se to jen na konci jediné cívky. Jinak jsem tento problém naštěstí neměl, všechny filamenty, které mi prošly rukou (Mladeč, eSun, HK, Fillamentum a možná ještě něco) průměrem seděly dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 8:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 7.10.2013
Příspěvky: 62
Bydliště: Sedlčansko-Rovina
Tak po nových tiscích je ocas OK, tam to bylo opravdu roztřesené, ale čumák je stejný, nesedí. Myslím, stejně jako Tomashr, že pokud je to problém, tak v .stl, nebo tiskárně. Proto se ptám, kdo jste to stavěl, je možné, že čumák ma při přisazení k předchozímu dílu trupu cca 1-1,5 mm konturu (je po obvodu větší) ?? Přijde mi, že se chce to přilepit za vnitřní konstrukci, ta sedí a kolem to funguje jako nějaký luftotvor, nevím. Ještě tisknu ten standartní čumec, ale mám lehčí motor a 3-článek, tak bych potřeboval napasovat ten delší.

pby
EDIT: Tisk menšího čumáku dopadl rozměrově v napojení na zbytek trupu stejně. Když vezmu v potaz vnitřní konstrukci obou dílů, tak je naprosto stejná. Tak jsem zkusmo usadil čumák k trupu jen s ohledem na tu konstrukci a vychází to tak, že spodek a boky jsou relativně OK - navazují na trup, ale na vrchu čumáku je přesah - asi větrání. Nechám to tak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 18:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
tomashr píše:
Ad Celeron - 1,89mm ještě jde, to leckdy tiskárna i zkousne,


Nejde pokud máš hybrid. U nich je teflon tlakem od závitu trysky skoro vždy malinko smáčknutý a hned se to kousne. S Třídrát celokovem to nehrozí, tam je snad díra 2,1mm. Však jsem se na hybrid vykašlal a vše tisknu na celokovu a bez problémů, i ten 1,89 Esun jsem spotřeboval.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: pát 16.03.2018 18:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
Nejde pokud máš hybrid. U nich je teflon tlakem od závitu trysky skoro vždy malinko smáčknutý a hned se to kousne. S Třídrát celokovem to nehrozí, tam je snad díra 2,1mm. Však jsem se na hybrid vykašlal a vše tisknu na celokovu a bez problémů, i ten 1,89 Esun jsem spotřeboval.


Ja jsem skrz 3Drat celokov PLA proste nedostal. A to jsem zkousel snad vsechno vcetne mazani struny silikonem. Dal jsem hybrid a jedu :-) Asi karma :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: sob 17.03.2018 15:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
Celeron píše:
Nejde pokud máš hybrid. U nich je teflon tlakem od závitu trysky skoro vždy malinko smáčknutý a hned se to kousne. S Třídrát celokovem to nehrozí, tam je snad díra 2,1mm. Však jsem se na hybrid vykašlal a vše tisknu na celokovu a bez problémů, i ten 1,89 Esun jsem spotřeboval.


Co já vím, tak Průša u hybridu fakticky garantuje toleranci průměru něco přes 1,8mm (míněno i oficiálně, ne ve stylu "nějak to jde"), těch 1,89mm je tak na tom zlomu, kde už to jít nemusí, ale ještě může. Mě u toho zmíněného vadného filamentu tiskl tuším někam k 1,9mm v pohodě, bohužel ale pak průměr narostl ještě víc a bylo to víš kde :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: stř 28.03.2018 21:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Corsair o rozpětí 1,9 m! Kam až se ty éra budou zvětšovat? :)

https://3dlabprint.com/shop/vought-f4u-corsair/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 85  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz